Cik lielas algas ir Europeana.eu un kādi ir ienākumu nodokļi Nīderlandē

Vakar tviterī pavīdēja kāda saite uz darba sludinājumu Eiropas Komisijas finansētam projektam Europeana.eu. Par algām Nīderlandē neko daudz nezinu, par šo projektu Europeana.eu arī, jo nav intereses un vajadzības, bet sludinājums ir moderns un šodien pieprasīts. Trīs reizes var minēt kāds. 🙂

Šajā gadījumā tiek meklēts sociālo mediju (mārketinga, pr) speciālists jeb oriģinālā tas saucās social media marketer. Latvijā jau labu laiku ir gan tvitera operatori, gan blogeri, gan citi līdzīgi speciālisti un šīs visas ir salīdzinoši jaunas, bet šobrīd modernas profesijas. Un man radās ašā ideja, izmantot šo lielisko iespēju, lai nošautu divus vai vairākus zaķus – uzrakstīt rakstu, kas noderētu kā atsauce vairākām tēmām. Es cenšos būt efektīvs blogeris. 😀

Visas tēmas pēc būtības ir gana aktuālas – gan profesijas, gan arī darbs un atalgojums. Kauns neuzrakstīt.

Tā kā sludinājumu jau noteikti izlasīji, tad es atļaušos nocitēt tikai daļu, kas varētu noderēt vēsturei, lai varētu salīdzināt, jo šī konkrētā sludinājuma termiņš vienā brīdī beigsies un nebūs pieejams. Starp citu, tur ir arī šim blogam atbilstošāks sludinājums – Senior Developer: Pan-European Role, bet diemžēl pati interesantākā daļa ir mūsu stilā.

Good basic salary according to skills and experience.

Bet nu atgriezīsimies pie mūsu modernā sludinājuma.

The role:

We are looking for a passionate and creative individual to successfully develop and implement digital (social) marketing efforts to stimulate engagement of online audiences, maximize usage of Europeana content and create awareness of the Europeana brand. In this role you will play a key role in developing Europeana’s position in social media and will be responsible for all stages of the online marketing process, from planning and development to execution and performance analysis.

Key responsibilities will include:

 • To conceptualise and execute social media campaigns, leveraging social networks to maximize usage of Europeana content.
 • Achieve postings of Europeana-related content on relevant blogs and social networks.
 • Monitor usage of Europeana content at all levels, both on the portal and through API’s and widgets.
 • Identify and pitch relevant sites and bloggers, establish blogger ambassadors programmes aimed at the Europeana audience.
 • Manage video-sharing uploads and viral video programs.
 • Generate buzz, build awareness, drive site traffic and tune-in through editorial marketing programmes.
 • Coordinate all search engine optimisation activities.
 • Develop ground breaking new initiatives.

Nu un attiecīgi arī prasības.

Required skills and experience:

 • The ideal candidate has 4-6 years’ marketing experience including a minimum of 2 years’ in social media marketing.
 • You will preferably have experience within the cultural sector and/or an educational background in the cultural or media sector with ideally a University degree in Media studies or Humanities (Arts, History).
 • Essential areas of knowledge are Search Engine Optimization, Web analytics and how to use social media for engaging end users and growing brand awareness.
 • Excellent written and verbal English communication skills.
 • Strong interpersonal, problem solving and time management skills.
 • Able to travel within Europe when necessary.

Atlikusī daļa ir visinteresantākā un patiesībā tā, kuru apskatās no sākuma, lai jau vēlāk izdarītu secinājumu vai maz ir jēga iedziļināties un lasīt sludinājuma pirmo daļu. Vismaz es pārskanēju visu sludinājumu un apstājos pie atalgojuma. Nu un tikai pēc tam radās visa ģeniālā ideja, kā arī tās realizējums.

Protams, ka lielākai daļai cilvēku, kuri ir savas jomas speciālisti, ir pieprasīti tirgū un strādā interesantu darbu, atalgojumu parasti neliek pirmajā vietā. Tas ir pierādīts dažādos testos un pētījumos. Vismaz normālos apstākļos tas tā ir. Pārziemojot krīzi, cilvēki ir gatavi strādāt arī tikai atalgojuma pēc, ja nespēj atrast neko labāku, bet nu tas ir stāsts citai reize.

Tātad atalgojums jeb materiālā motivācija.

The benefits:

 • A basic salary of between €3,000 and €3,500 gross per month depending on experience level.
 • 42 days holiday per year.
 • Annual bonus (around 8%).
 • Central location 5 minutes walk from The Hague Central train station.
 • Public transport travel costs paid.

Nav slikti. Ņemot vērā, ka tas nav komercuzņēmums, bet EK finansēta organizācija. Es nezinu cik dārga dzīve ir Nīderlandē, jo esmu bijis pāris reizes tikai galvaspilsētā Amsterdamā un tur viesnīcas ir maziņas, bet dārgas un sabiedriskais transports ir grūti salīdzināms ar mūsējo, jo tarifi ir daudz elastīgāki un šķiet, ka pat gala rezultātā sanāk lētāk nekā pie mums. Stāvvietas centrā un benzīns gan ir dārgāks.

Vēl nedaudz par atalgojumu. Ja mēs pieņemam, ka atbilstam visiem nosacījumiem un pavelkam uz zemāko summu €3,000, kas tiek minēta kā bruto summa. Zinot, ka ārzemēs ir diezgan lieli nodokļi, gribējās saprast cik lieli, tad tie ir un kas paliek pāri.

Googlē uzraku kādu dīvainu kalkulatoru uz kuru saiti nedošu, jo tas ir apsēts ar Googles reklāmām un man tikai pēc dažām minūtēm izdevās atrast pogu ar kuru izrēķināt summu pēc nodokļiem. Te ir bilde.

Pārsvarā visur ārzemēs algas tiek minētas gada bruto summās, jo tas noteikti ir saistīts ar nodokļu politiku. Bet arī pie mums neto algas mēnesī interesē darbiniekus, jo darba devējs, kas maksā nodokļus vienmēr cenšas runāt par bruto summām. Tas ir arī labi, jo, tad abas puses rēķinās ar izmaksām. Lai arī darba ņēmēji ne vienmēr to uztver un saprot, bet, manuprāt, tā ir laba prakse, ka tiek runāts par bruto summām. Piemēram, šobrīd, kad valdība laiž luni un katru gadu maina nodokļu politiku, jo neredz citu veidu kā salāpīt budžetu. Tad arī ir saprotamāk, ka algas atlikusī daļa samazinājās nodokļu dēļ, nevis ļaunā darba devēja iegribas pēc.

Dombrovskis saka, ka mazāko algu saņēmēji tikai iegūs. Lai nu tā būtu.

Plānots veikt iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmes samazināšanu līdz 25% pašreizējo 26% vietā, neapliekamā minimuma palielināšanu līdz 45 latiem un atvieglojuma par apgādībā esošajiem palielināšanu līdz 70 latiem, minimālās algas palielināšanu no 180 līdz 200 latiem, kā arī sociālo apdrošināšanu iemaksu likmes palielināšanu līdz 35,09% (patlaban tā ir 33,09%).

Ja Tev ir laba alga, tad arī 1% ir pietiekami sāpīgs sitiens, lai to sajustu un pamanītu sava konta izrakstā. Par tiem, kam alga ir uz izdzīvošanas sliekšņa es vispār klusēju.

Bet atgriežoties pie tēmas. Nīderlandē ir progresīvais ienākumu nodoklis. Tas nav pornogrāfiskais ienākumu nodoklis, kuru mēģināja piedāvāt mūsu bāleliņi. Speciāli izrāvu no Wikipēdijas par Nīderlandes progresīvo nodokli.

Income tax is as follows;

 • Part of the income from EUR 0 to EUR 17,579: 2.45 % of EUR 17,579 is EUR 430
 • Part of the income from EUR 17,579 to EUR 31,589: 10.7 % of EUR 14,010 is EUR 1,499
 • Part of the income from EUR 31,589 to EUR 53,860: 42 % of EUR 22,271 is EUR 9,353
 • Above that: 52 %.

Total tax on income (income tax plus mandatory pension, social security and State funded medical care payments, all of are a percentage of income) is as follows;

 • Part of the income from EUR 0 to EUR 17,878: 33.5 % of EUR 17,878 is EUR 5,989
 • Part of the income from EUR 17,878 to EUR 32,127: 42 % of EUR 14,249 is EUR 5,984
 • Part of the income from EUR 32,127 to EUR 54,776: 42 % of EUR 22,649 is EUR 9,512
 • Above that: 52 %.

Te parādās nepieciešamība runāt par kopējo gada ienākumu līmeni, jo nodokļi tiek aprēķināti, ņemot vērā visa gada kopējos ieņēmumus. Pamēģināju saskaitīt cik kopā sanāk samaksāt nodokļos, ja tavi ieņēmumi sasniedz 54776 eiro.

Ja es pareizi sapratu no šī uzskaitījuma, tad par katru “līmeni” ir jāmaksā noteikti procenti. Nevis 42% no kopējiem ieņēmumiem, bet gan no tiem, kas pārsniedz noteikto ieņēmumu līmeni. Saskaitot kopā šīs summas man sanāca 21 485 eiro, kas ir gandrīz 39% no summas, bet varbūt, ka aprēķins nav tik vienkāršs kā es to sapratu. Zinu, ka starp maniem lasītājiem ir arī cilvēki, kas strādā labi atalgotu darbu Nīderlandē un varbūt pat varētu nokomentēt kā tur patiesībā ir.

Paņēmu to pašu kalkulatoru un man sanāca tāds pats rezultāts.

Bet, tā ir bāzes “cena” jeb pamata nosacījumi. Wikipēdijā sīkāk var palasīt par “atlaidēm” jeb iespējām nemaksāt tik lielus nodokļus, ja šī nauda ir paredzēta dažādiem atvieglojumiem.

Ar neto algu nedaudz pārrēķinājos sākumā un beigās sanāca mēnesī neto alga 2774 eiro jeb 1941 lati (pēc nodokļiem). Virs šiem ieņēmumiem jau jāsāk maksāt 52% nodoklis. Nīderlandē cilvēkiem tīri vai jāsāk gausties, jo tas ir uz pusi mazāk nekā nepieciešams laimīgam cilvēkam, jo mēs atceramies, ka cilvēkam pilnai laime ir vajadzīgi 3500 lati. 🙂

Ceru, ka mans šīs dienas vingrinājums bija interesants.

24 thoughts on “Cik lielas algas ir Europeana.eu un kādi ir ienākumu nodokļi Nīderlandē

 1. Mārcis

  Cik iesērčoju, tad divistabu dzīvokļa īre Amterdamā maksā ap 900eur mēnesī. Gan jau nodokļi un komunālie vēl ir kādi 100-200. Tad nu no 1800 eur uz rokas paliek labi ja 800eur. Nekas ūber pie tās pieredzes ko prasa.

  Atbildēt
 2. dutchguy

  Nīderlande ir viena no tām valstīm, kur tā saucamā Social security ir augstā līmeni. Par ko, protams, cilvēki maksā diezgan lielus nodokļus….

  Bet runājot par konkrēto situāciju, tad gribētu teikt, ka ar 3000 Euro Bruto var ļoti normāli dzīvot Holandē. Ir ļoti daudz dažādi pabalsti un nodokļu atvieglojumi, ja zin kur meklēt un pie kurām iestādēm griesties 😉

  Un nevajag likt vienā kastē Amsterdamu ar pārējo Holandes daļu. Maskavā arī dzīve ir dārga….

  Atbildēt
 3. kumpis

  Uz aatro, apreekjins shkjiet pareizs. Visaa civilizeetajaa pasaulee progresiivais nodoklis straadaa peec liidziigas sisteemas. Bet, ja cilveekam ir gjimene, beerni utml, tad naak nodoklju atvieglojumi jeb pieaug “ar nodokli neapliekamaa” algas dalja. Piem par katru beernu 5k (tikai piemeers) ir neapliekami. Reaali tas noziimee tos 42% * 5k klaat pie neto algas; Efektiivais ienaakumu nodoklis attieciigi samazinaas… Tad veel nodoklju atvieglojumi protams naak par izgliitiibas izdevumiem, veseliiabs izd un veel visaadiem briinumiem, it iipashi eiropaa…

  Atbildēt
 4. Dreef

  Neidziļinājos tā īpaši visā rakstītajā un aprēķinos arī, tādēļ tā pavirši skatoties sanāk, ka izdevīgāk šajā darba piedāvājumā būtu nokaulēt bruto algu līdz tiem pašiem 2580 EUR, jo tad tev jāmaksā 10,7% nodokļos un kopumā neto algu saņemsi par vismaz 400 EUR lielāku ;-). Kaut kā manuprāt nekorekta aprēķinu sistēma (mūsējie šmauktos) un var izdomāt kaut kādas mazāk sāpīgākas pārejas. Bet ja sarežģīti administrēt (par ko es mūsdienu digitālajā laikmetā šaubos) vai daļa no nodokļiem aiziet nopietnā pensiju fondā, tad jau var arī šādi.

  Atbildēt
 5. kumpis

  dreef, nepareiza sapratne par to kaa tiek reekjinaati shie progresiivie nodoklji. Peec augsheejaas tabulas — ja alga ir > 53860, tad jaamaksaa ir nevis 52% no visas algas, bet tikai par to dalju, kas ir virs 53860 Eur. Taapat ja alga ir starp 31,589 un EUR 53,860, tad maksaa 42% tikai par to summu, kas ir virs 31589

  Atbildēt
 6. KakTusssss

  Ja es pareizi sapratu, tad nosauktā pozīcija (sākumā) ir vidējā līmeņa speciālists. Ļooti gribētu apskatīties kādas ir algas citu amata kategoriju pozīcijām, piem. maza uzņēmuma nodaļas vadītājs, uzņēmuma vadītājs (direktors) u.c. Varētu būt interesanti salīdzināt ar Latvijas situāciju.

  Atbildēt
 7. Anonīms

  Patiesībā tas ir vietējais CPKDN un to saņemt nav nekaadas probleemas ja ir maksaati nodoklji un latvijaa arii ir CPKV taapeec nevajag nekaadus URC.

  Atbildēt
 8. Dreef

  kumpis: Tu gribi teikt, ka no algas >53860 es maksāju 3 veida nodokļus? Tas ir līdz 17.579 EUR tie būs 2.45 %, tad par starpību no 17.579 līdz 31.589 EUR (tie ir 14.010 EUR) es samaksāju jau 10,7% nodokļos, no 31.589 līdz 53.860 EUR (tas ir 22.271 EUR) es jau samaksāju 42%? Baigi sarežģīti kaut kā, bet nu tas gan būtu godīgāk/pareizāk ;-).

  Atbildēt
 9. normunds

  Tas kalkulators kaut kāds kreiss – ieliekot 15000 eiro algu šis saka, ka nodokļos Holandē jāmaksā 5025 euro, kas ir ~33% nevis te minēti 2.43%. Vismazākie nodokļi, ja var ticēt kalkulatoram, ir Singapūrā – ~5%.

  Atbildēt
 10. Holandietis

  Dzīvoju strādāju Amsterdamā. Darba samaksa ir 3000 eur (bruto) uz rokas saņemu 2055 Eur + 8% no brutto algas tiek skaitīti uz atveļinājuma naudu, + kompensācijas nauda 0.2 eur par km dienā (respektīvi ja dzīvo 10 km no darba saņem kompensācijā 2 eur dienā) + 13 alga. Dzīve gan ir dārga, īrēju divistabas dzīvokli 65m2, 4 km no centra par 1000 eur (Amsterdama ir Nīderlandes dārgākā pilsēta citur dzīvokli var dabūt krietni lētāk), cenā viss ir iekļauts elektrība, gāze internets, ktv, ūdens, apsaimniekošana, gruži, mēbeles ut. Transports ir dārgs, piem vilciens uz Hāgu (50km) maksā 10 eur, benzīns arī 1.5 eur, mašīnai par stāvietu visur jāmaksā no 3-5 eur par stundu. Pārtika maksā nedaudz lētāk nekā Latvijā, kas ir izkaidrojams ar to, ka PVN pārtikai ir 6%. 3000 eur ir normāla alga nav liela un nav maza. Strādāju starptautiskā uzņemumā par web adminu.

  Atbildēt
 11. kumpis

  dreef, tieshi taa. Pats maksaaju savus nodokljus ASV, tapeec nenjemos spriest par augstaak mineeto datu pareiziibu, bet sareekjinot ar bruto algu 36k gadaa sanaak taa, ka efektiivais IIN ir tikai knapi virs 10%. Bet tur tas kopeejas ar visiem veseliibas/pensijas briinumiem man sanaak ap 37%. Nereekjinu atvieglojumus nekaadus, ne piemaksas, ne 13.algas, neko. Plika neto alga sanaak ap 1850 EUR meenesii uz rokas… Nav nekas baigi daudz. Esmu dzirdeejis, ka Vaacijaa valsts darbaa sanjem apm liidziigus ciparus…

  Veel svariigi, ka rietumu pasaulee parasti nodokljus reekjina no kopeejiem ienaakumiem, nevis tikai algas. Tai skaitaa var buut banku procenti, dividendes utt utml, viss, kas deklareejams.

  Atbildēt
 12. sdfsdf

  Nu vot tā sanāk ka absolūtos ciparos salīdzina :>
  Pie mums par 1k jevrikiem sanāk 2vistabu hata centrā + dzīvošanai gana.
  Tur.. tikai hata…
  Vopšķem.. nevar brutāli salīdzināt alga te un alga tur.
  Ir jārēķina ko var atļauties par to ciparu nevis cipars kā tāds.

  Atbildēt
 13. gy

  Tie, kas lūkojas braukt kaut kur, var pasekot saturam šamā ES aģentūru vakanšu lapā.

  Tur ir (pat šobrīd) arī ar IT saistītas vakanses. Uz šamiem darbiem attiecas ES nodokļu/pabalstu sistēma, nevis lokālo valstu. Un alga ir konkrēti definēta.
  Vakansē minēts līmenis (vai uzreiz alga), atbilstošo brutto pamatalgu var atrast TE
  Tad tur vēl nāk nost (nodokļi), klāt (pabalsti).

  Un konkrēti viena šī brīža vakanse IT adminiem, kas iepr. saitē vēl nav parādījusies.

  Ar visiem pabalstiem/šmabalstiem te ap 2.5-3 kLs/mēnesī uz nagiem vajadzētu sanākt (atkarībā no ģimenes stāvokļa utmldz). Jāpārceļas uz Grieķiju (Krētu).

  P.S. ja neatbilst Formal requirements, tad nav jēga iespringt

  Atbildēt
 14. gy

  oi…sorry… līki pirksti. Mēģinu iztaisnot…

  Tie, kas lūkojas braukt kaut kur, var pasekot saturam šajā ES aģentūru vakanšu lapā

  Tur ir (pat šobrīd) arī ar IT saistītas vakanses. Uz šamiem darbiem attiecas ES nodokļu/pabalstu sistēma, nevis lokālo valstu. Un alga ir konkrēti definēta.
  Vakansē minēts līmenis (vai uzreiz alga), atbilstošo brutto pamatalgu var atrast TE
  Tad tur vēl nāk nost (nodokļi), klāt (pabalsti).

  Un konkrēti viena šī brīža IT admina vakanse, kas iepr. minētajā lapā vēl nav parādījusies.

  Ar visiem pabalstiem/šmabalstiem te ap 2.5-3 kLs/mēnesī uz nagiem vajadzētu sanākt (atkarībā no ģimenes stāvokļa utmldz). Jāpārceļas uz Grieķiju (Krētu).

  P.S. ja neatbilst Formal requirements, tad nav jēga iespringt

  Atbildēt
 15. mezhonis

  Ir viens jautājums par nodokļiem citur pasaulē – vai citur arī soc nodoklis sadalās darba devēja un darba ņēmēja daļās jeb nodoļus maksā ienākuma guvējs un viss?
  Ja psakatāmies Latvijas algu kalkulatorā, http://www.vid.lv/lv/algu_kalkulators, tad redzam, ka pie 3000 ienākumiem uz rokas varētu saņemt 2029.30 un darba devējs vēl papildus samaksās 722.95. Tā kā mūsu nodoļi sanāk ļoti līdzīgi Nīderlandes nodoļiem. Kurš teica, ka mums ir zemi nodokļi?

  Atbildēt
 16. normunds

  mezhonis. Holandē līdz 32k algai socnodoklis un ienākuma nodoklis ir apvienots un tiek nomaksāts no algas. kopējais nodoklis ir 33-42%. Ja alga pārsniedz 32k tad darba devējs maksā ~19% socnodokli. tb ja tava alga pārsniedz 52k nodokļos ir jāmaksā 52+19%. kr4 nekāds cukurs tas nav.

  Atbildēt
 17. modric

  Progresīvā nodokļa sliekšņi un % netiek izvēlēti uz dullo – kā mums te mēģināja. Drusku padomājot, var tos noteikt tā, ka neizveidojas situācija, ko Dreef te minēja – saņemot 10 naudiņas mazāk, respektīvi, palienot mazliet zem nākamā sliekšņa, iznāk maksāt mazāku nodokli.
  Tas zināmā mērā izskaidro, kāpēc sliekšņu summas ir tik “neapaļas”.

  Problēma ir citur – visur, kur ir šis progresīvais nodoklis, to rēķina nevis darbavietā(s), bet no VISIEM gada ienākumiem, ne tikai algas, mīnus dažādi atvieglojumi par “da jebko”, neapliekamais minimums, kurš arī mainās utt. Vēl trakāk – tiek ņemts vērā arī ģimenes kopīgais ienākums, respaktīvi, aprēķins jau ietvair vairāk nekā 1 cilvēku.

  Darba devējs daudzās valstīs ietur kautkādu approx nodokļa summu, neizmaksājot darbiniekam pilnīgi visu algu “uz rokas”, reizi gadā nodokļu administrācija šos aprēķinus precizē, jo tai IR informācija par katru rumpīti un viņa dažāda veida ienākumiem, un vai nu piesūta rēķinu, cik vēl jāpiemaksā, vai pārmaksāto daļu atskaita rumpītim atpakaļ BEZ īpašām aktivitātēm no paša rumpīša puses.
  Praktiski tas nozīmē, ka tu saņem reizi gadā šo izvērsto aprēķinu, ja tam piekrīti, nekas nav jādara, nav pat jāsūta atpakaļ. Ja nepiekrīti, gribi ietvert vēl kādus atvieglojumus, aizpildi to formu un sūti atpakaļ.

  Un tagad mēģiniet iedomāties, vai ŠĀDA sistēma var strādāt Latvijā? Pirmkārt, kas to taisīs – Exigen’s, RIX? Nerunājot nemaz par to, ka dati ir jāsavāc no miljons vietām ar nesavietojamām sistēmām… Saņem algu 5 vietās (kā mūsu smalkie deputāti-pilnvarnieki-padomju locekļi-konsultanti) un pat to VIDs nogulēs, nebūs nekāds lielais progresīvais nodoklis.

  Pilnīga utopija ir pārmaksāto nodokļu atmaksa, paskatieties, kas notiek ar jau itkā esošo IIeN atmaksas sistēmu – valstij ir pienākums to izdarīt 3mēn laikā, šogad vienkārši paziņoja, ka “valstij nav naudas”, kur tad palika? Tā taču ir MANA nauda, ko ES iemaksāju, kur problēma drusku atdot atpakaļ?

  Par to “socnodokļa” dalījumu – neesam mēs vienīgie, kur tā ir. Bet visumā mums ir ārkārtīgi primitīvs un straightforward nodokļu no ALGAS aprēķina algoritms, kuru nomainīt pret nodokļu aprēķinu no IENĀKUMIEM tiešam ir grūti. Ja vēl padomā par LV “specifisko” situāciju – cik tas izmaksās, un cik gadus taisīs… Tīro HW/SW problēmu jau nu 21 gs. tā kā nebūtu.

  Atbildēt
 18. normunds

  modric, cik nu es saprotu par tiem sliekšņiem – tie tiešām netiek izvēlēti uz dullo. pamatfunktieris varētu būt lai vidējās algas saņēmējs maksātu vidējo ienākumu nodokļa likmi. Pie mums tas tika izsvilpts viena iemesla dēļ: priekšlikums tika izteikts nepareizajā laikā, kad visi bija lielā pisec gaidās. es paredzu, ka pie progresīvā nodokļa atgriezīsies un es domāju, ka nodoklim ir jābūt piesietam pie vidējās darba algas valstī. Ja pašlaik tā ir ~350Ls (cipars uz dullo), tad esošā nodokļa likme ir jāsaglabā tiem, kas saņem +/- 30% no vidējās darba algas. Kas saņem mazāk tiem likme mazāka, kas saņem vairāk – tiem lielāka.

  Bet progresīvā nodokļa likmi, kas piesieta pie vidējās darba algas mūsu viensētniekiem būs ārkārtīgi grūti sagremot 😉 Viensētnieka domāšanas pamatprincips – labās lietas tikai man, sliktās – kaimiņam. Un diskusijās pirms gada tas labi parādījās: kas saņēma 300ls teica, ka lielāki nodokļi jāmaksā sākot no 400ls, kas saņēma 1000 kliedza, ka lielāki nodokļi jāmaksā no 1500Ls un tā tālāk. tb, visi progresīvo nodokli atbalsta! ar visām četrām atbalsta! bet tikai lai piemēro to tiem zagļiem un izlaupītājiem, kas saņem vairāk par mani!!!

  nezinu cik sen tu esi bijis VIDā, viņiem jau gadus desmit ir pieejama informācija par VISIEM taviem deklarētajiem ienākumiem. ja tev vajag aizpildīt kaut vai pašnodarbinātā ienākumu deklarāciju pietiek aiziet pie VID tantēm un viņas tev pateiks visu. Tāpēc nevajag pārspīlēt par to, ka VID kaut ko nezina. Nav arī nesavietojamu sistēmu problēmas, jo ir VID elektroniskā deklarēšanas sistēma, kurā nonāk visu uzņēmumu visi dati par darba ņēmējiem.

  Cita lieta – VID tiešām nezinās ja tu būsi guvis nedeklarētus ienākumus, piem. pārdevis kādu mantu ēbajā. pasaulē šī iemesla pēc joprojām ir jāaizpilda ienākumu deklarācijas un es zinu, ka cilvēki to uztver ļoti nopietni – liek kopā visus čekus, paypal izdrukas etc. jo drāziens par nodokļu nemaksāšanu parasti ir ļoti nopietns.

  Atbildēt
 19. ZBH

  ??? kaa mums kaifiigi birkas straadaa? nu tad plaintextaa:
  http://www.tvnet.lv/tehnologijas/internets/103132-es_digitala_biblioteka_parak_lielas_intereses_del_parstajusi_darboties

  Atbildēt
 20. modric

  normunds: “VIDā, viņiem jau gadus desmit ir pieejama informācija par VISIEM taviem deklarētajiem ienākumiem.”

  Tieši tā, deklarētajiem… bet pārējie? Tici man, normālās valstīs visu par tevi sameklēs bez īpašas deklarēšanas, un, ja būsi ko noslēpis, oiiiii kādās ziepēs iebrauksi. Slavenajā jeņķu teicienā par 2 patiešām neizbēgamām lietām nodokļus viņi min pirmos, nāve ir “tikai” otrā 🙂
  Te LV tas izraisa labākajā gadījumā smīnu…

  normunds:”VID elektroniskā deklarēšanas sistēma, kurā nonāk visu uzņēmumu visi dati par darba ņēmējiem.”

  bet es jau runāju par visiem IEŅĒMUMIEM, nevis tikai ALGU darbavietā(s). Jāņem vērā arī dividendes, depozītu procenti, darbības ar kustamu/nekustamu īpašumu (pārdošana/izīrēšana), honorāri, autoratlīdzības, you name it.
  Citādi būs kā Karginam, kurš, būdams bankas prezis, gadiem saņēma algu Ls1.- gadā, un nav maksājis nekādus nodokļus.

  Atbildēt
 21. Normunds

  modric, izskatās tu nekad neesi saskāries ar to kas tiek deklarēts VIDā. tici vai nē, tur nonāk informācija par visiem taviem oficiālajiem ienākumiem. tajā skaitā – darba algu, honorāriem, dividendēm autoratlīdzībām utt utpr. ja tu nedeklarē savus īres ienākumus vai bratanam par cēneri saremontēto auto, es neredzu tajā VID vainu un nedomāju, ka ir kāds veids kā izķert šādus darboņus bez stučīšanas.

  Atbildēt
 22. KasparsM

  modric: Lielākā daļa no taviem minētajiem ieņēmumiem otra puse jau būs nodeklarējusi. 1) Uzņēmums iesniedz VID atskaiti par izmaksātajām dividendēm. 2) Depozītu procentus jau banka pati aprēķina un ieskaita VID kontā. 3) nek. īp. pārdošanas summa tiek reģistrēta zemesgrāmatā, ko VID var pārbaudīt bez problēmām. 4) par honorāriem un autoratlīdzībām uzņēmums, kas tās izmaksā, uzņēmums iesniedz atskaiti VID utt.

  Var noslēpt darījumus, kas tiek veikti skaidrā naudā (aplokšņu algas, dzīvokļu izīrēšana, maksājot skaidrā naudā utt.) Tas pats bieži notiek jeņķu zemē, kur nelegāļiem bieži maksā ar cash.

  Kargins no VID neko bija slēpis, jo toreiz nebija jāmaksā nodokļi no dividendēm un depozītu procentiem. Cita lieta, ka viņš kā valdes loceklis pats ar savu banku noslēdza līgumus par pārmērīgi augstām depozītu likmēm savā labā. Tas droši vien ir interešu konflikts vai iedzīvošanās uz citu akcionāru rēķina.

  Neaizmirsti, ka sava īpašuma pārdošana ne vienmēr ir apliekama ar nodokli. Ja es pārdodu savu veco mašīnu, tad es ar to neko neesmu nopelnījis. Bet ja tu ar to nodarbojies peļņas gūšanai, tad tā ir jāreģistrē, kā uzņēmējdarbība.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *