Google +1 poga

Mārtiņš informēja, ka Google ir palaidusi tautās jaunu fīču, kas ļauj lapas apmeklētājiem novērtēt autora darbu un iedodot +1 novērtējumu ar īpašas pogas palīdzību.

Principā jau tas nav nekas jauns, jo gan pašos blogos, gan dažādos sociālajos tīklos ir jau šādas iespējas realizētas. Atšķirībā no sociālajiem tīkliem, Googles +1 poga ir vērtīga ar to, ka šis vērtējums varētu tikt izmantots meklēšanas rezultātos.

+1 is as simple on the rest of the web as it is on Google search. With a single click you can recommend that raincoat, news article or favorite sci-fi movie to friends, contacts and the rest of the world. The next time your connections search, they could see your +1’s directly in their search results, helping them find your recommendations when they’re most useful.

Neliels video rullītis par to, ko šī iespēja dod.

Par to kā pievienot Google +1 pogu, var palasīt zemāk.
Principā nav nekā sarežģīta. Weba meistari un citi interesenti iet uz šo šo lapu.

Visa darbība notiek 3 soļos.

1.solī vajag izvēlēties kuru no variantiem gribam redzēt savā lapā un kādā valodā.

2.solī izkopējam pašu JavaScript kodu un ieliekam kaut kur iekš <head> birkas.

3.solī ieliekam HTML kodu tajā vietā lapā, kur mēs gribam redzēt pašu pogu. Es šajā piemērā šo kodu ieliku iekš <div> birkas, kurai pielikuk lasi “google-plus”. Klasei tālāk var nodefinēt savu stilu, lai tā poga līdzinātos pēc sirds patikas.

<strong>Papildināts</strong>

4.solis ir nepieciešams, ja gribam ielikt šo pogu sava bloga pirmajā lapā, kurā ir saraksts ar vairākiem rakstiem. Tā kā Googles skripts par bāzi ņem sākumā canonical parametru, ja tā nav, tad nākamais ir lapas adrese, tad pēc šīs shēmas mums pasākums izgāzīsies. Lai tā nenotiktu, nepieciešams pogā  ielikt papildus parametru “href” un tam norādīt raksta adresi.

WordPress gadījumā tas var izskatīties šādi.

<div class=”google-plus”><g:plusone size=”medium” href=”<?php the_permalink() ?>”></g:plusone></div>

Visiem pārējiem normāls HTML kods būtu šāds.

<div class=”google-plus”><g:plusone size=”medium” href=”https://pods.lv/2011/06/02/googles_1_poga/”></g:plusone></div>

Tā kā es pats biju pārāk slinks, lai ņemtos ar klasēm, tad savā blogā ieliku stila definējumu uzreiz HTML kodā.

DIV birkā var arī nelikt, bet tad būs grūtāk tikt galā ar pogas vizualizēšanu. Googles JavaScript kods pārveido šo kodu par iframe birku un tas ir līdzīgs Draugiem.lv iesaki pogai.

Pavisam lielie sliņķi var lejupielādēt WordPress spraudņus, piemēram, AddThis.

11 thoughts on “Google +1 poga

 1. sh

  Guigo, Googlei jau ir sava PayPal alternatīva – Google Checkout. Nezinu gan vai caur var tērēt iekš Adsense saklikšķināto naudu.

  Atbildēt
 2. Guigo

  p.s. BigUgga – un trūblogeri atkal varēs cepties uz seošņikiem, ka te pelna naudu, kamēr trūblogeris dirn kārtējā twītapā 😉

  Atbildēt
 3. Atbalss: Google +1 pogas statistika un Google+ sociālais projekts | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *