Ergonomisks datorgalds

Pirms mēneša uzsāku diskusiju par tēmu ergonomisks datorgalds un monitora, kā arī datora izvēle. Pirms pāris dienām par šo tēmu parādījās interesants raksts iekš lifehacker.com. No šī raksta man visvairāk patika interaktīvais rīks ar kura palīdzību var precīzi aprēķināt vislabāko datorgaldu, kas būtu piemērots tieši tev.

Tā kā esmu 193cm garš, tad atbilstoši manam augumam šādam būtu jābūt optimālam datorgaldam. Patiesībā tas arī atbilst darba drošības noteikumiem.

24 thoughts on “Ergonomisks datorgalds

 1. KKTK

  Nu, nu – ar kopējo auguma garumu vien nepietiek. Gan jau atkal ņemta kaut kāda viduvējība. Vienam ir proporcionāli garākas kājas, otram rumpītis garāks un kājeles īsas. Tā kā visi tie cipari atkal sanāk aptuveni.

  Atbildēt
 2. CooLynX Raksta autors

  KKTK, bet vismaz ir skaidrs kāds ir princips pēc kura rēķina. Jābūt taisnā leņķī. Attiecīgi arī vai nu pacel krēslu, vai nolaid zemāk.

  Atbildēt
 3. SpiegS

  man nekad nav paticis tas izvelkamais galds klavierei … nezinu kas tur ergonomisks var buut ja seezhot poe taada peec kaada laika pleci saak saapeet

  Atbildēt
 4. JX

  Interesanti tur rēķina,
  CooLynxa garuma un acu augstuma starpība ir 11cm (193 un 182), es būdams krietni īsāks dabūju starpību 12cm (175 un 163)

  Atbildēt
 5. Raimonds

  Kā jau shēmā redzams, darbā ar datoru caurmērā vajadzētu ievērot divus principus:
  1. Sēžot ar taisnu muguru, monitora augšējai malai jābūt acu augstumā.
  2. Rokām jābūt taisnā leņķī.

  Te ir viela pārdomām visiem laptopu fanātiem. Strādājot ar laptopu, šos principus ievērot nav reāli. Līdz ar to ilgākā laika periodā veselības problēmas ir neizbēgamas.

  Atbildēt
 6. Zveers

  beidziet cepties par sīkumiem, galvenais, ka ideja ir skaidra…
  Tak tāpatās visi, ik pēc 45 min. darba ar datoru ņem 5-10 min atpūtas pauzi un dienā nestrādā vairāk par 8h pie datora 😀

  Atbildēt
 7. CooLynX Raksta autors

  Raimonds, portatīvajiem ir tā saucamais “dock station” un papildus klaviere. Ieliekam portatīvo dockā un piespraužam klāt parasto klavieri un monitoru – viss ir pēc noteikumiem. Cita lieta, ka darba vietās tas tā nenotiek. 😉

  Atbildēt
 8. Raimonds

  Laptops ar doku vairs nav laptops 😀
  Un darba devējs parasti naudu atradīs tik laptopam, bet ne dokam + monitoram + klavierei + pelei.

  Atbildēt
 9. CooLynX Raksta autors

  Ja būs stingrāki noteikumi un sodi, tad nāksies atbilst darba drošības noteikumiem un atrisināt situāciju ar portatīvajiem.

  Atbildēt
 10. Shadowbird

  Lai pie laptopa pieslēgtu monitoru, USB klavieri un peli, doks nemaz nav vajadzīgs. Ērtībai var paņemt USB hub, bet arī tas nav obligāti un vajag tikai vecākiem laptopiem ar maz USB portiem. Ja darba devējs uzskata, ka darbinieka veselības labā vienu reizi iztērēt tik daudz, cik vajag šim 3 perifērijām, nav nepieciešams vai pat iespējams, tad viņš vienkārši nav pelnījis darbiniekus.

  Atbildēt
 11. Sybase

  Drīzāk gan darbinieks nav pelnījis.
  vērtīgiem darbiniekiem darba devējs pērk visādas spēļmantiņas kam nav tieša sakara ar darbu.

  Atbildēt
 12. Artis

  Nekad vēl mūžā neesmu redzējis nevienu cilvēku, kas tā pie datora sēdētu. Es piemēram nevaru pastrādāt pie datora, ja man elkoņiem nav atbalsts vienā līmenī ar klavieri. Ekrāna novietojms pret acīm gan laikam sanāk tāds pats.

  Atbildēt
 13. modric

  Nevaru tagad uz sitienu atrast, bet vismaz gadus 5, ja ne vairāk, eksistē kautkādas LV komandējoši-regulējošās iestādes izdots papīrs ar visām bildēm un izmēriem –stipri līdzīgām, kā te aprakstītās– par NORMĀM kas jāievēro LV darba devējiem, iekārtojot darbavietas tiem, kuru darba tiešajos pienākumos ietilpst datora izmantošana. Un ja viņi to nedara, tad strāpis tāds kārtīgs…

  Neesmu gan dzirdējis, ka kāds kaut reizi būtu “nostrāpēts”… 🙂 un tas “regulējošais papīrs” arī sen jau laikam ir pazudis dzīves virpulī.

  Atbildēt
 14. zaibis

  nu forshi ir taadi galdi kuriem galda kaaju var pagarinaat un paarveidot galdu par staavamo – darbaa ir eerti kad sagurst no seedeeshanas var pastaaveet un paklabinaat klavieri staavus.

  Atbildēt
 15. A.

  modric,
  info http://vdi.gov.lv/admin/files/info%20materiaali/VSAA_DarbsArDatoru.pdf
  un tā iestāde gan jau ir Valsts darba inspekcija

  Atbildēt
 16. Taka

  CoolLynx: manā darba vietā kā reiz visi lapši ir ar dokiem. Un tikai. Jau gadus 6-7…
  Kā reiz doks+klaviere+pele+monis
  Līdz ar to lapša lādētājs paliek somā, un otra pele piepirkta klāt.
  Vienīgis priekšmets kas ceļo starp somu un galdu ir pats laptops.
  Ļoti ērti un parocīgi. Īpaši jau cilvēkiem kuri regulāri bizo apkārt ar lapšiem.

  Atbildēt
 17. KSB

  Jā ir tāda problēma, labu galdu nemaz tā nevar atrast visur tās kretīniski šaurās klaviatūru atvilktnes un tamlīdzīgi stulbumi.

  Atbildēt
 18. Datorgalds

  Ieteicams par sevi parūpēties laicīgi un iekārtot ne tikai ērtu, bet arī pareizu darba vietu! Uzreiz to, protams, neviens nejūt, bet izaicināt mugurkaulu un citus locekļus labāk nevajag 🙂

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *