Lai dzīvo Apollo portāls!

Šodien bija tā reize, kad sagribējās iebrist ziņu portālā un palasīt, kas jauns.

Šādās reizēs es parasti bridu Apollo portālā, kas jau daudzus gadus bija pabērna lomā. Apollo komanda izklīda, kur nu kurais un ziņu skaits attiecīgi saruka, bet būtiskākās ziņas vismaz tika publicētas un galvenais, ka tur bija lasāms arī tautas noskaņojums un vissakarīgākie komentāri Latvijā. Es domāju tīri tehniskais realizējums. Jo es pats savulaik tos priekš sevis tādus izkārtoju. Desmit gadus tie godam kalpoja un pat ar visām īpašnieku maiņām dedzināja un turēja trafiku. Paspodrināju gan savas spalvas, gan arī visiem tiem, kas tur pielika savas rokas, lai realizētu manas iegribas. Kā arī, protams, tiem, kas pie nākamajām izmaiņām, nesačakarēja to, kas teicami strādāja. 😉 Bet tagad aplauzos. Prieki beigušies. Viss.

Es savu sāpi izsāpēju jau, kad mans darba devējs pārdeva to somiem. Toreiz gan šķita, ka viņi turpinās iesākto un samals miltos Delfus, bet nekā. Tirgus izrādījās par mazu un atdeva saplosīšanai Tvnetam, kas toreiz jau elpoja Apollo putekļus. Priecēja tas, ka nevienam Tvnetā roka necēlās, lai to skabargu likvidētu. Pieņemu, ka tagad tur vairs nav palicis neviens, kas kaut ko saprastu un jaunā slota slauka pa savam.

Atradu Gemius statistiku par pēdējo dienu, kad vēl eksistēja Apollo portāls. Tas bija 21. decembris. Turpmāk uzmanība jāpievērš tam kā mainīsies (samazināsies? 🤔) Tvnet apmeklētāju skaits.

Visus šos gadus nevienam necēlās roka, lai likvidētu Apollo, jo tam bija sava uzticama auditorija, kas lasīja tieši šo portālu tā individualitātes dēļ. Īpašnieks, portāla adrese, logotips, jauns un moderns dizains vai kvalitatīvas ziņas ir sekundāri lielumi, kas ir svarīgi pie noteiktiem nosacījumiem. Diemžēl lasītājam ir nepieciešams laiks, lai pierastu pie kaut kā jauna un “moderna”.

Tas, kas šobrīd ir redzams Tvnetā ir identiska situācija ar to, kas pirms kāda laika notika Delfos, kad tur igauņu vadība uzdarbojās un veica izmaiņas. Tās ir skandināvu vēsmas igauņu izpratnē. Man šķiet, ka šobrīd Tvnet izskatās pēc ļoti neveiksmīga programmētāja mākslas darba, kur māksliniekam atņēmuši otiņas un zīmuļus, bet pašu iespundējuši būrī. Igaunijā tas var strādāt, Latvijā un Lietuvā, nē. Varbūt kaut kas ir mainījies, bet pirms gadiem 10, tā bija.

Tagad viss ir atkarīgs no vadības. Janvāris ir tukšais mēnesis, kad tirgū nav naudas jeb ir paliekas no lielām Ziemassvētku – Jaunā gada izpārdošanām. Klienti vēl nav atkopušies pēc svinībām, atvaļinājumiem un darbs nevienam nav prātā. Attiecīgi naudas ziņā Tvnet neko daudz nepamanīs, jo vēl ir spēkā iepriekšējā gada līgumi. Savukārt, ja janvāra beigās vadība vēl nebūs paspējusi saprast to kāpēc trafiks nav atgriezies vēlamajā līmenī, decembra veikto izmaiņa dēļ, tad kādam būs ļoti paveicies. Domāju, ka šī Tvnet dāvana Ziemassvētkos visiem konkurentiem bija ļoti patīkama. Tirgū varētu būt ļoti interesantas pārmaiņas.

Gribēju piefiksēt šo pavērsienu. Neatradu Tvnet paziņojumu par šo, tikai iAuto rakstu, kas apstiprina, ka izmaiņas notikušas 22. decembrī. Katra bēdīga ziņa paver jaunas iespējas un labas ziņas. Apollo lasītāji pāries uz Delfiem un citiem spēlētājiem. Vai šī ir lieliska iespēja kādam jaunam spēlētājam? Domāju, ka nē. Drīzāk tā ir iespēja kādam no esošajiem saņemties un atspārdīt guļošo Tvnet, kamēr tas vēl nav atjēdzies. Nekā personīga, vienkārši bizness.

28 thoughts on “Lai dzīvo Apollo portāls!

 1. krizdabz

  Kas konkrēti TvNet jaunajā versijā nav “pareizi” sataisīts, ka tas LV točno nestrādās? Nu tā konkrēti un pa punktiem.

  Atbildēt
  1. coolynx Raksta autors

   Drīzāk būtu jājautā, kas tur vispār varētu strādāt? Kāpēc kaut ko tādu kāds ir izveidojis? Vai arī būtiskākais jautājums – ko ar šīm pārmaiņām ir gribējuši panākt?

   Atbildēt
    1. coolynx Raksta autors

     Redzi, es nevaru atbildēt uz šo jautājumu, kas “nav pareizi”, jo nezinu kāds ir bijis uzstādījums šādām izmaiņām. Mani komentāri bija balstīti uz pieņēmumu, ka Tvnet uzdevums ir palielināt auditoriju. Izejot no šī pieņēmumu, veiktās izmaiņas šķiet muļķīgs gājiens, jo mana pieredze liecina, ka tās radīs pretēju efektu – samazinās apmeklējumu.

     Varbūt mani pieņēmumi ir aplami. Papēti statistiku Gemiusā un redzēsi faktus. Skaitļi nemelo. Tad sāc domāt un uzdot pareizos jautājumus. Tas ir, ja gribi kaut ko iemācīties un saprast. 😉

     Tvnet uz šiem pašiem grābekļiem kāpj sistemātiski un jautrākais ir tas, ka nemācās no tā.

     Palasi, ko raksta bijušie Apollo komentētāji. http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/766829-nopietni_nenopietnais_apsveikums_jaunaja_2018gada/comments

     Pēc būtības mana attieksme nav mainījusies. https://pods.lv/2010/02/21/jauna_tvnet_tapsanas_aizkulises/ un https://pods.lv/2009/12/19/tvnet_jauna_versija/

     Atbildēt
     1. krizdabz

      Tas ko es gribēju dabūt no Tevis laukā, Tavā pieredzē balstītu komentāru par to kā tieši jaunā TvNet versija (tehniski, izkārtojuma ziņā utt.) ir sliktāka par iepriekšējo. Un kas nosaka to, ka šādu mediju apmeklēs vai neapmeklēs (Latvijā)?

      Par Apollo cepienu īsti nesaprotu, jo tas pārstāja eksistēt brīdī, kad to aprija TvNet. Jā, kaut kur tur rēgojās vecās lapas logotips, bet tas viss bija TvNet.

     2. coolynx Raksta autors

      Ir tāda lieta kā intuīcija, iekšējā balss vai kā to citreiz sauc – čujs, ņuhs un poņa (ČŅP). Ir vesela teorija, kas detalizētāk to skaidro.

      Nu lūk, viss tas, ko gribi dzirdēt ir pakārtots tam, ko var saukt dažādos vārdos jeb čņp. Attiecīgi safantazēt visādus gudrus tekstus, kas pamatā ir balstīti uz intuīciju, man nav iedvesmas. Vēl jo vairāk tāpēc, ka nav tā vērts. Es to biju darījis arī agrāk. Nekas no tā nemainījās. 😉

      Nesarežģī dzīvi ar tādiem sīkumiem. Būtiskākais šeit bija piefiksēt faktu un paust savu viedokli. Visu pārējo parādīs laiks.

      Laimīgu Jauno gadu! 🎉

    2. Interneta pārlūkprogrammas informācija

     Krizdabz,tu lieto maksas versiju tvnet.lv un delfi.lv tu domā vērts izmantot?
     Es neuzskatu tas saturs būtu to vērts un nesaprotu cilvēkus kas gatavi maksāt ,jo kvalitāte pieklibo.

     Atbildēt
  2. Ulvis

   Apskaties no datora un telefona ,tad redzēsi ,ka tur izmet javascript erroru un kautkas netiek ielādēts utt…
   tas neliecina par profesionālu tīmekļa vietni…

   Atbildēt
 2. as

  Mani tvnet tracina, ka nevar likt anonīmus komentārus, ka raksts ielādējas 3x un netiec atpakaļ uz galveno lapu un ka raksti nav arhīva versijā kā saraksts. Šis viss bija apollo. Pārējais ir OK, dizians pofih.

  Atbildēt
  1. Krotow

   TvNet komentāri ir kaut kāds baiss murgs kam piekrītu 200%. Tur nevar komentēt ne tikai anonīmi, bet pat reģistrētie lietotāji nevar. No “reakcijas” liekas, ka tur fonā darbojas pārmērīgi “centīgs” spama filtrs, kas rakstītāju atšaušanas kritērijus meklē kaut kādos sen no darba par dzeršanu izmestu adminu uz pohām sastādītos lietotāju sarakstos. Delfi ar savu dīvaino nevārdu filtru šai ziņā atrodas par kārtu augstāk.

   Atbildēt
 3. zb

  … personiski jau sen pēc tvneta paskata izmaiņām principiāli pārtraucu to lapu apskatīt, nu tās izmaiņas joprojām nav priekš manis. Ziņas lasu citās lapās…. tā tvnet pazaudēja mani (ilgu laiku bija grāmatzīmēs pirmajā rindā…)

  Atbildēt
 4. imants

  @krizdabz
  Tu savu WP sargi,tici man auna piere,tev jau ir tiks klat… arii apollo shell ir bijis un ko tu gnida gluchi te? a? es vnk esu sadzeries,bet tu padoma!
  Tu doma,ka dzeki sez underground un neko nedara?Visi kas saka 199..,vini turpina,tikai ja apriebjas kads aksts ka tu,es tavu visu vesturi dabusu ja vajadazes un pin un tmldz aunapiere! Blin ,ka man ir apnicis,ka visi dirs loti pa to un to tu parbaudi savu suda serveri lol….

  Atbildēt
 5. abrahams

  man besī ka TVNET jau kādu laiku neatveras un slinkums meklēt kas par vainu. Atveras un uzreiz pazūd. Balta lapa. Pārgāju uz DELFI

  Atbildēt
 6. as

  Kas tā par tendenci rakstus dalīt n tajās daļās? Tā dara gan tvnet, gan delfi, lasīt ir grūti, neparocīgi un ilgi:( Tas ir tādēļ, lai raksts dabūtu vairāk klikšķu, jo katra raksta sadaļa dabū savu klikšķi vai kā?

  Atbildēt
  1. coolynx Raksta autors

   Protams. Kā maksā tā strādā. Portāla zelts ir apmeklējumu skaits, lasi, rādījumu skaits. Viņi pārdod reklāmas ar noteiktu skaitu rādījumiem. Vietu skaits, auditorija un raksti ir ierobežoti lielumi, tad nu dara to, ko var – sadalīt rakstu 5 daļās, lai pagarinātu lasītājam prieku klikšķināt pa lapām. 😂

   Atbildēt
 7. Rideoo

  vienmēr bija kaitinoši, ka, lai atstātu komentāru, jums jāreģistrējas, un pat tas TvNet nepalīdz. Daudz kļūdu, dīvains surogātpasta filtrs, bez anonīmas komentēšanas funkcijas, tas ir skumji

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *