Bitkoin kompānija Coinbase iegūst $75 miljonu investīcijas

Gatavojot šo rakstu, es parakņājos internetos un ielīdu arī iekš Db, kur atradu lielisku rakstu, kas ir trāpīts desmitniekā manai šīs dienas tēmai – bitkoini jeb bitmonētas.

Diemžēl tas ir no maksas rakstu sērijas un bezmaksas versijā var lasīt tik vien kā ievadu, bet ar to man pietika, lai nocitētu būtiskāko, kas tajā bija rakstīts.

Bitkoina cena sarūk, jo šai valūtai arvien lielāku uzmanību pievērš pasaules finanšu sistēmas regulatori, kas aktīvi domā, kā šo jomu stingrāk uzraudzīt.

Iespējams, ka rakstā tālāk arī ir atsauce uz šo bitkoin kompānijas Coinbase iegūtajām $75 miljonu lielajām investīcijām. Investori ir lielas finanšu institūcijas.

Three of the world’s most respected financial institutions – The New York Stock Exchange, a subsidiary of USAA, and BBVA (a large multinational bank) also invested in the round alongside personal investments from former Citigroup CEO Vikram Pandit and former Thomson Reuters CEO Tom Glocer. This marks the first time that financial institutions have made a major investment in a Bitcoin company.

Protams, ka šīs institūcijas ar visām varītēm grib kontrolēt naudu. Un kādā veidā var vislabāk to izdarīt? Pareizi – kļūstot par jaunās bitmonētu kustības sastāvdaļu un investējot tajā.

Ja ar laiku bitmonētas kļūs populāras sāks konkurēt ar eiro un dolāriem, tad attiecīgās finanšu institūcijas saņems daļu no peļņas. Var būt arī variants, kad kustība aiziet citā virzienā un grauj esošo finanšu institūciju biznesa modeli, tad var izmantot citus paņēmienus un nogremdēt šo kompāniju.

Es kaut kad piereģistrējos iekš Coinbase, tāpat kā savulaik iekš Circle. Man gan pagaidām Coinbase svilpo vējš. Neesmu viņiem iedevis savu mobilā numuru. Bet man ir iespēja to “pārdot” par $1 zaļo. 😀

Coinbase

Tas loģiskais pamatojums mobilā numura iegūšanai ir drošība. Autentifikācijai viņi izmanto divfaktoru autentifikācijas mehānismu ar mobilo telefonu un Authy aplikāciju. Domāju, ka tā ir gana droša, lai gan Coinbase visticamāk, ka nebūs tipisks Bitkultūras kustības pārstāvis, kas cīnīsies par alternatīvu pastāvošajai finanšu piramīdai. 😉

Visticamāk, ka viņi grib piedalīties jaunas naudas mašīnas izveidē un dzīvot no komisijām, kuras tiks ievāktas par dažādiem “tējas” naudām, kuras diedelēs satura veidotāji, ievietojot savos blogos podziņas vai izveidojot savas diedelēšanas lapiņas un referāļu saites.

Pasākums reāli uzņem apgriezienus. Par to liecina kaut vai šis grafiks ar transakciju skaita pieaugumu.

Coinbase transactionsNe viss ir tik rožaini kā pirmajā brīdī šķiet, jo viņiem ir skaists grafiks, kas norāda cik slikti pēdējā gada laikā ir gājis bitkoiniem.

Coinbase chartNo vienas puses, it kā šis nav labākais veids kur investēt savu naudu. No otras puses, jāsagaida viszemākā cena un jāpērk nost, lai pēc tam uzvārītos, kad cena uzkāps atpakaļ. Man šobrīd ir pārliecība, ka cena kāps. Kaut vai tāpēc, ka ir cilvēki, kas investē šajā kustībā miljonus un šie miljoni reklamēs visas šīs “gaisa” pārdošanas mašīnas. 😉

Lai saprastu, ko nozīmē šis grafiks, es parādīšu atskaiti no mana Circle konta, kurā pirms gada novembrī tika pārskaitīts €1.


Saņemtās bitmonētas pārskaitīju uz Circle kontu. Ja toreiz tie bija €1.02 eiro, tad šodien tie ir vairs tikai €0.65 eiro.

Circle btc

Tā ir spēle.

6 thoughts on “Bitkoin kompānija Coinbase iegūst $75 miljonu investīcijas

 1. Neticis

  Bitcoin apgrozījums iet uz augšu pamatā tikai spekulāciju dēļ. Un globāli šobrīd nav sasniedzis 2013. gada apjomu: http://www.bitcoincharts.com/charts/btcdeEUR#rg360ztgSzm1g10zm2g25zv
  Un, kamēr tā spekulācijas ņems pārsvaru reālām precēm un pakalpojumiem, arī šī nauda nebūs uzticamāka par jebkuru citu spekulantu (t.i. “valdību”) kontrolētu naudu.

  Atbildēt
  1. Kristaps K.

   Tas ir tikai vienas biržas iekšējais apgrozījums. Viena lieta ir biržu apgrozījumi, kas notiek viņu iekšienē un pamatā ir spekulācijas, pavisam cita ir publiskās blokķēdes transakcijas (reāli pirkumi un BTC pārskaitījumi no viena konta uz citu), kuru apjoms pieaug. https://blockchain.info/charts/n-transactions?timespan=all&showDataPoints=false&daysAverageString=1&show_header=true&scale=0&address=

   Atbildēt
  1. coolynx Raksta autors

   Nu, bitkoins krities jau ir arī pret dolāru. Piemēram, tajā zilajā grafikā ir USD. Es vairāk sliecos domāt, ka tas ir saistīts ar cilvēku cerībām un spekulantu kustībām.

   Atbildēt
  2. Kristaps K.

   Ne pārāk. EUR kritums pret USD nav tik liels, lai arī nedaudz ietekmē, jo bitmonētas biržās pamatā tiek tirgotas un kurss noteikts pret CNY un USD.

   Atbildēt
 2. Vaards

  Bitkona vērtība nokritīs līdz USD 0.001 brīdī, kad notiks nākamais 9/11 un tā apmaksa būs notikusi caur šāda tipa anonīmiem maksāšanas līdzekļiem. Bet ISIS, Krievija, valsts-mēroga-narkodīleri palielina apgriezienus.

  Tamdēļ arī cena krīt – tā balstās uz sapņotāju iedomām, tāpat kā skatoties filmu “Back to future” 80-tajos.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *