Pilnai laimei pietiek ar 3500 latiem mēnesī

Uzmanību piesaistīja šis rakstiņš par to cik maz patiesībā vajag cilvēkam, lai viņš būtu laimīgs.

Laimes sajūta turpina stabili pieaugt līdz jūsu ienākumi sasniedz 75 tūkstošus USD (~42 000 LVL) gadā. Kad tiek pārsniegta šī robeža, laimes sajūta vairs praktiski nepieaug. Lielākas summas pelnīšana, protams, dod jums sajūtu, ka esat veiksmīgs, tomēr ikdienas laimes sajūtu tas vairs nemainot.

Sadalot šo summu uz 12 mēnešiem es ieguvu 3500 latus. Viss skaidrs — es gribu būt laimīgs. Meklēju darbu, kurš padarīs mani laimīgu. 😀

Not surprisingly, someone who moves from a $100,000-a-year job to one paying $200,000 realizes an improved sense of success. That doesn’t necessarily mean they are happier day to day, Deaton said.

Pilno rakstu var izlasīt iekš Jahūūū.

58 thoughts on “Pilnai laimei pietiek ar 3500 latiem mēnesī

 1. beatmaster

  Vai LV tauta ir tikpat tupa lai skrietu lidzi ASV petijumiem? laimes sajuta ir meeraama naudaa? omfg kas par primitiivismu. nu jaa amiishi

  dazhreiz jaapaluur nedaudz taalak par darbu un naudu

  Atbildēt
 2. coolynx Raksta autors

  beatmaster, laimes sajūta ir katra paša pieņēmums un šī iemesla dēļ tas ir relatīvs lielums, kas katrā konkrētā situācijā ir atkarīgs no vides, kurā cilvēks dzīvo. Bet to var izmērīt naudā. Amerikā tie ir 3500 mēnesī. Latvijā varbūt uz pusi mazāk.

  Atbildēt
 3. gudirs

  Amīšiem tas ir gross cipars gan jau. Attiecīgi LV ar tādu var dzīvot ļoti OK. Nekā ekskluzīva, bet ļoti OK – hipokredīts mājelei, smuks/svaigs vācu auto līzēts, 3-4 ceļojumi gadā. Un nevajag te liet, ka tas nav svarīgi 😉

  Atbildēt
 4. karuuzo

  beatmaster, tev nedaudz problēmas ar uztveri. Ne jau naudas daudzums nosaka, cik laimīgs cilvēks, bet cilvēka laimes līmeni pie noteikta ienākuma līmeņa. Tā summa ir līmenis ASV, pie kuras cilvēki vairs neizjūt problēmas, kas saistītas ar naudu, kas tiešā veidā samazina laimes sajūtu.
  Tā kā laime nav izmērāma, tad apmēram tādam ir jābūt arī rezultātam, ka tad, kad tevi nenomāc ikdienas lietas, tu vari būt laimīgāks. Bet tas, vai tu vari nopirkt auģiku vai bentliju, tik ļoti neietekmē laimes sajūtu. Nu lab, tikai cilvēks, kurš ir izjutis gan laimi, gan nelaimi, to var saprast. Kā teikt, kam nav lemts, tas nesapratīs.

  m

  Atbildēt
 5. Vilx-

  Man jau pirms teju 10 gadiem skolā ekonomikā mācīja, ka pie aptuveni $6000/mēn. cilvēka ienākumi beidzot pārsniedz izdevumus. Vai kaut kā tā. Enīvei, ka tā esot tā robeža, ko cilvēkam normāli gribas mēnesī iztērēt, lai justos labi.

  Atbildēt
 6. pods

  Kas konkrēti tajos burgeros ir kaitīgs maize, gaļā, dārzeņi siers, mērce?. Jebkurā lētā gala desā ir n-reizes vairāk sūdu ka burgerī.

  Atbildēt
 7. pods

  sorry ne pa tēmu iepeistoju 🙂
  Šis būs par tēmu.
  Es gan domāju ka šitā vēlme ir stipri relatīva un atkarīga no tā cik pelna kaimiņi, draugi, paziņas. Ja jau vispār pieņemam ka laimes sajūtu var mērīt naudā, tad cilvēks ar 3500 LS mēnesī nekad nebūs laimīgs, ja visiem apkārtējiem būs 5000 LS mēnesī.

  Atbildēt
 8. ThA-B

  Nu vispaa taa arii ir ~3.5kLVL buutu tas liimenis ar ko LV vareetu dziivot normaali neiespringstot uz to kur dziivot, ar ko braukt (un ko liet iekshaa), kaa atpuusties, apgeerbties, sievai pukjes katru dienu daavaat, nebaltai dienai atlikt, vecvecaakiem pabalstu iedot, beerniem saldeejumam nopirkt un galu galaa – arii eest ko gribas eest, nevis pirkt roltonus jo “liidz algai 3 dienas veel”

  Atbildēt
 9. ogre

  “Ja jau vispār pieņemam ka laimes sajūtu var mērīt naudā, tad cilvēks ar 3500 LS mēnesī nekad nebūs laimīgs, ja visiem apkārtējiem būs 5000 LS mēnesī.” Nevis cilvēks, bet latvietis! 😀

  Atbildēt
 10. Anonymous Coward

  Par nauda != laime “argumentu” runājot, jāsaprot ir tas, ka tiek pieņemta vidējā Jāņa situācija – ja tev būtu jādzīvo tāds dzīvesstils kā tagad, jāiet uz darbu katru dienu, jādzīvo Latvijā/Rīgā/Ventspilī/Liepājā, cik daudz naudas tev vajadzētu, lai tu ar to spētu samierināties?

  Šaubos vai kāds tiešām *grib* iet uz darbu no 9-18. Protams, ja maina kardināli dzīvesstilu, pārvācoties uz dzīvi uz pamestu salu vai laukiem govis slaukt, summas ir maznozīmīgākas vai nenozīmīgas.

  3.5k Latvijā ir ļoti, ļoti daudz.

  Atbildēt
 11. meness

  es pats neesmu bagāts drīzāk otrādi, bet ir pazistami labi draugi bagati viens teica, ka vinsh domajis ja ir daudz naudas tad visu var nopirkt utt… 2 teica, ka bagatiba nav nekas galvenais ir gjimene un gruta bridi vinjsh to ir sapratis gjimene un labi cilvēki apkārt, veselība nevis nauda

  Atbildēt
 12. Pacans

  Ai, nu jūs te ļerkstat it kā 3.5 būtu nauda. Da kapeikas tas ir. Īsti pacani pāris štukas Esītī vienā vakarā atstāj. Bagātība?! Fuuuu. Bagātība tā ir priekš nabaga kalpa letiņiem, kas savu pakaļu nevar pacelt, lai kauč nedaudz naudas uztaisītu, nevis vergotu par sūda pārsimts lašiem. Latvijā arī 10000 var pelnīt ne zogot, ne “ejot politikā” ja vien galva uz pleciem un rokas īstajās vietās. :doh:

  Atbildēt
 13. osis

  visi baigos krutos pacanus tēlo, pirksti gaisā aa nu 10 shtukas kas tas es ielenei atstaju tadu summu ohh dupsi slauku ar 500ls banknotēm… ibio

  Atbildēt
 14. Ess

  Cik Pacans pelna, ja nav noslēpums? Vai tik nav kārtējais gudrinieks, kuram visi muļķi, visi nemāk naudu pelnīt, bet pats dzīvo komunālajā dzīvoklī kopā ar māti?

  Atbildēt
 15. budzis

  Naudai ar laimi i stipri maz sakars. Nauda var but ka drosiba sajutas raditajs, ka tavu kompleksu apmierinasanas veids, bet noteikti ne laimes sajutas raditajs. Naudu vajag tikai partikai, jumtam virs galvas, apgerbam – un tur pilnigi nav svarigs, kads ir minetais! Bomzis pagraba noteikti ir 100x laimigaks par Skeli un Sloseru utt.

  2 gados cilvecins i laimigs par jebkadu konfektiti 🙂 Tas jau tinja gados vinjs sak skatities uz cenam un to, kas ir kaiminjam 😉

  Atbildēt
 16. Pacans

  Kaaroč neliels aprēķins uz mēnesi daudz maz normālai izdzīvošanai:
  – Pirms 4 gadiem krīzingā iegādāts dzīvoklis un auto (ieskaitot vidējos izdevumus par gadu remontiem) – 600Ls
  – Komunālie (ūdens, elektrība, telekomunikācijas, siltums, utt) – 200Ls
  – Paika mēnesī – 300Ls
  – Apģērbt sevi, sievu un bērnus – 100Ls
  – Bendža dzīvojot pierīgā darbdienās un pa lv/baltiju pabraukāt brīvdienās – 200Ls
  – Aiziet uz kiiino, patusēt un pakost brīvdienās – 100Ls
  – 3 gadā atpūsties ārpus lv ar ģimeni (sadalīts uz 12 mēn) – 500Ls
  – Pabalsts vecvecākiem – 200Ls
  – 10% nebaltai dienai – 300Ls

  bez 2500 meenesii nu nekaadi

  Atbildēt
 17. ...

  Tieši tā. Līzingiem un ikdienas maksājumiem 1k7, savām izvirtībām, tēriņiem 0,5K? Tur tiešām nekād laime nesanāk!
  Bez tam , kas tā par pilnas laimes hipotēku + pilnas laime auto (ieskaitot apkopes, apdrošināšanau, baseina tīrīšanau 1. pozīcijai u.c.) pa 600 lošiem? Tev nav vai nu hipotēka vai arī nav auto!
  Naivs un muļķis Tu esi Pacan!
  3k5 ir Āmerikai, Latvijai tas ir x3!!!

  Atbildēt
 18. Pacans

  Nu es tik pieticīgi mēģināju iedomāties cik tādam vulgaris pirmspusmūža krīzes skartam vidusslāņa indivīdam kāda ir mažoritārā ekonomiski spējīgo cilvēku daļa varētu būt personīgais budžets. 600Ls par hipo+auto ir tipiska slimība jaunlauciniekiem (trekno gadu noskaņā pierīgā nobāzējušamies ex-rīdziniekiem).
  Bet ja tā padomā, ta nudien latvijā iztikas minimums ir vismaz 10kLs, jo jāmaksā tak i pa mājiņu piebaltezerā, i panorāmas dzīvokli virs smoga, i sievai džips i pašam džips (bet labāks). i neliela laiviņa veikbordam. Kurš teica, ka laime nav naudā? Ir, un vēl kāda.
  Vispār viss ir pofig. Galvenais, ka besī pazemībā noliekušos latviešu vaimanāšana par naudu. Nu bļin, ejiet, pelniet. 3.5 ir tikai zemākā latiņa, vai, kā kāds te teica – slieksnis, kad ieņēmumi sāk pārsniegt izdevumus. Neba visi latvijā uz līzingiem un sms kredītiem dzīvo.

  Atbildēt
 19. Pacans

  Da paši troļļi un replikas par bagātnieku dēliņu un dzīvošanu pie mammītes ir pilnīgi debilas.
  Nu moš par šerpu pateicu, bet tik un tā rādās ka esat tipiskā “mēs esam diženi un vareni” komentētāju tauta, kas lasa Bronsona un Trampa grāmatas, bet acis augstāk par monitoru pacelt nemāk.
  Pateikšu vēlreiz ko gribēju teikt un šoreiz mierīgi: Latvijā ir iespējams saņemt ij šito ciparu, ij augstāku, ja vien rokas strādā un galva uz pleciem. Tik nevis “jāmeklē darbs”, bet pašam jāpelna, kas, piemēram, aizgājušā gadsimta rtu studiņam, interneta ērā, IT sfērā un globālajā atmosfērā ir raz pļunuķ. Come on!

  Atbildēt
 20. Krotow

  Pacan, pastāsti, uz cik cilvēkiem mēnesī jānoēd 300 Ls? Man uz 3-iem vairāk par 90 nesanāk. Tiesa, es katru dienu uz krogu neeju 🙂

  Atbildēt
 21. Es

  Pacan, nu nu parādi to ‘rac pļuņuķ’, iespējams esi izkodīs kau kādu štelli tagad tik lielies kā pirmklasnieks, bet kā vairāk naudas nenāk tā nenāk, kur tad ir problēma, iespējams tai tavā ‘raz pļuņuķ’… ja jau tik labi dzīvo, nesaprotu vai tad tev nebija jābūt kādā rudens ceļojumā nevis jāstrīdas ar citiem komentētājiem..

  Atbildēt
 22. hvz

  ASV parasti visas naudas tiek norādītas pirms nodokļu nomaksas. No tās vēl jānomaksā ir nodokļi un pašam paliek jau krietni mazāk priekš tēriņiem.
  ASV visiem šādu summu pelnītājiem ir jāpērk dārga medicīniskā apdrošināšana, par kuru mūsējie var nesatraukties. Medicaidam klasificējas jau ar krietni zemākiem ienākumiem.
  ASV median alga uz nonmanager pozīcijām pašlaik ir apmēram 410USD nedēļā!

  Atbildēt
 23. Eddy

  haha, ko jūs te diskutējat ar to pacanu, tak skaidri redzams, ka puika vēl dzīvo uz mammas rēķina, un nav ne mazākās nojautas par naudu. Ne kā tā pelnas, ne kā tērējas.

  – Paika mēnesī – 300Ls (ok.)
  – Apģērbt sevi, sievu un bērnus – 100Ls (wut?!)
  – Bendža dzīvojot pierīgā darbdienās un pa lv/baltiju pabraukāt brīvdienās – 200Ls (hahaha! braucot tikai uz darbu un atpakaļ rīgā un max vienreiz līdz, teiksim Iecavai vai Tukumam jau ir pāri 100 ls)
  – Aiziet uz kiiino, patusēt un pakost brīvdienās – 100Ls (ok)

  kā redzams, tad par to< kas nesaistās ar pierīšanos un tusēšanu, pacanam nav ne mazākās nojēgas…

  Atbildēt
 24. strāva

  Pacan ja runa par ģimeni un ka tā nav nauda tad ez nez… Vaitad ģimene nesastāv vismaz no 2 strādājošiem cilvekiem un ģimenes budžetu neveido kopā?Lainu kā man liekas ka summa ir pat pārāk ok.

  Atbildēt
 25. cormoran

  Ta es vispār sen nesparotu cik ir jāpelna lai normāli dzīvotu. Mums ar sievu kopā ienākumi ~ 3k Ls (nu labi ir vēl 2 pilngadīgi bērni, kas studē un nepelna un vecvecāki kas mazliet jāatbalsta). Kopējie kredītu maksājumi nepārsniedz 500Ls. Ir māja kredītā, viena mašīna- 2005. gada Huyndai lētākais džips, veca lauku māja, kas pamazām jāsaved kārtībā. Pa krogiem nevazājamies, automātus nespēlējam, jahtas nav, ceļojums varbūt reizi pāris gados. Ēdam gan labu pārtiku – lauku gaļu, dārzeņus, zivis, bet nu arī ne melnos ikrus karotēm. Dzīvošanai pietiek, taču lai kaut ko nopietni iekrātu jau paliek par īsu un jebkurš nestandarta izdevums (piemēram dīķa izrakšana laukos pa ~ 1000Ls) budžetā izsit ahūno robu. Hvz ko mēs daram ne tā, bet man sanāk ka to varētu nosaugt par minimālu pārticību bet par kaut kādu turību vai pat bagātību runa neiet…

  Atbildēt
 26. Vaards

  1. Ir māja kredītā
  2. veca lauku māja, kas pamazām jāsaved kārtībā.

  Uzsit gaisā, ievācies hruščovkā un nopērc Cayenne. Vismaz būsi kā normāls vidusmēra pilsonis Latvijā. Un nauda paliks pāri ceļojumiem u.c. 😉

  Atbildēt
 27. Pacans

  Kad es būs miljonārs tad es uzrakstīs grāmatu par raz pļunuķ, bet tikmēr es īsti latviskā garā vnk noklusēs lai visādi ambāļi paši domā nevis nosper ko citi izdomājuši.
  Par puiku – vispār paldies par komplimentu. Tas ir mans odekolons, kas mani padara jaunāku.
  Eddy, ko wut? Tie ir pieticiigi aprēķini sadalot gada summu uz mēnešiem. Nezinu ar kādu tanku tu brauc, bet es runāju par pierīgu, nevis laukiem. Ar pierīgu domājot Piņķus, Mārupi, Ādažus un tādus kaktus, kur līdz centram ir max 25km, turpuapakaļu 50km darbadienās pa mēnesi noripinot 1000km un nodedzinot ~100Ls. Ai bļe ko es te skaitu. Paši gudri.
  Strāva, es nez arī. Es esmu audzināts, ka sieviete tērē savu algu uz sevi, vīrietim jāmaksā viss un vēl pa virsu jāiedod, līdz ar to sievas finanses ir tikai nu tā – ja nu kas. Ok, moderni mūsdienās ir dalīties, bet esmu par vecu lai to feminizācijas bullšitu klausītos.

  Ok, lai Jums miers no manis te turpmāk. I give up. Gribēju uzmundrināt ka magiskais 3.5 nav nekāds kosmoss, a mani te par trolli nolamā. Peace

  Atbildēt
 28. Janis

  taa vietaa lai apspriestu realitaati juus uzkluupat nabaga punkjainam tiinim. prieksh kam ? ja vinjam vajag tik daudz naudas tad vajag. katram sava meeraukla.

  Atbildēt
 29. Anonīms

  Krotow rakstīja:
  Man uz 3-iem vairāk par 90 nesanāk. Tiesa, es katru dienu uz krogu neeju 🙂
  WTF? Vēlviens tīnis? 90 uz trijiem?

  Pacans arī trollis – pastāsti savus murgus kādam citam!

  Atbildēt
 30. Bura

  Man uz rokas sanāk apaļš tūkstotis, dzīvoju viens, nekādu parādsaistību nav, dzīvoju Rīgas centrā, un netaupu nekam. Pietiek visam, bet iekrāt neizdodas, kaut gan pa simtam mēnesī, ja gribētu, droši vien atliktu, bet kāda jēga.

  Atbildēt
 31. Krotow

  2 Anonymous: Gan jau vismaz gadus 10 par tevi vecāks. Paši protam labi un lēti taisīt ēst. Uz krogiem ikdienā nestaigājam. Labi, trešajam ir 10 gadi un parādās viņš reizi 2-3 dienās. Interesanti, kā Latvijā var mēnesī noēst 300 Ls. Pacans ar pārējo ģimeni būs kā Kalvīša kopijas 😛

  Atbildēt
 32. Rinalds

  So what? Tie izdevumi katram ir dažādi. Man piemēram kā jaunietiem tie 100Ls mēnesī ir smagi par īsu, lai ballētos. Ja nedzer tad vēl saiet, bet ja ballējies tad 100Ls pietiek vienam weekendam, citam pat tikai vienai dienai. Nākamajā dienā saķer galvu, bet dzīvo tālāk.

  Visi jūs te gudri klūpat virsū, bet kā jau viens teica, KATRAM SAVA MĒRAUKLA!!! Cits iztiek ar tādu summu cits ar tādu. Tam kam 500Ls ir kredītam tam 500Ls piem. ir dienas kabatas nauda. (man tādas nav, nepiesienaties 😀 )

  Atbildēt
 33. Katons

  Nu zinat, nopelnīt Latvijā 2-3 tūkstošus daudzi var, ja vien ir normāla izglītība un cilvēks nav dunduks. Un iekrāt var arī no simts latiem. Man vecmammai pensija bija simts, bet tāpat viņai vienmēr pāri palika.

  Atbildēt
 34. AŠ^-2

  Pacan, pastāsti, uz cik cilvēkiem mēnesī jānoēd 300 Ls? Man uz 3-iem vairāk par 90 nesanāk.

  Nu ja zini, kur lēti iepirkties un kā lēti gatavot, var jau būt, ka kaut kā ar 30 ls uz cilveku izvilkt var, bet nu tas jau ir galējas taupības variants. Ja ģimenē ir divi strādājošie, kuri darbā grib normāli pusdienas paēst (2-3 ls), tie vien jau ir ~120 ls mēnesī. Bērnam skolā arī gribas ēst. Pieskaitam vēl brokastis, vakariņas, pāris reizes mēnesī kopīgi paēdam ārpus mājas, un rekur jau tie 300 ls ir, ne pa kādiem krogiem nevazājoties un kaviāru ar karotēm nerijot.

  Atbildēt
 35. janis

  Labi gan taja latvija vii dzivo . Nez kamdeel man tada maza aldzinja – pa gadu nesanak tie 3,5k(ta vieta man sanaak 2k pa gadu) 🙁 nez kaut ko daru nepareizi -> ak jaa sapratu vajag pasam pelnit nevis citam latvietim 🙂 Wo ta ir pareiza stelle . Tagad ista recepte visiem – visi tagad paceljamies un kljustam par biznesmeniem (kurs stradas ? )
  Pacanam – atmosties pietiks skatities filmas 🙂 Jaa ir man ari shadi tadi biznesa plani ar aptuvenam apleseem 120k Ls menesi un kas par to tu vispirms pavelc to naudu , vai vajag ….
  personigi es butu apmierinats ar 600 ls neto . Nauda saboja un Lv sabiedriba ir sapuvusi pat smagaak ka lielvalstis ! Biezie gadi ir pamatigi degradejusi tadu pratus ka pacans

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *