DELFI maksās sodu par komentāriem

Igauņu Delfi, tomēr atrāvās un tiesa viņiem piesprieda izmaksāt sodu par komentāru saturu.

V. Lēdo no Delfi pieprasīja 500 000 EEK par to, ka ticis aizskarts komentāros, kurus lasītāji var pievienot Delfi rakstiem internetā. Taču tiesa nolēma, ka Delfi cietušajam jāizmaksā tikai 5 000 EEK.

Jau Barcamp Baltics 2008 nekonferencē uzfilmēju Delfi prezentāciju par problēmu, ka neviens negrib nodarboties ar slikto komentāru autoru meklēšanu, jo tas ir darbietilpīgs process un nevar zināt vai gala rezultātā atradīs vainīgo – daudz vieglāk taču ir paņemt priekšā portāla saimniekus un uzlikt viņiem sodu. Malači.

Atliek cerēt, ka mūsu tiesībsargi neņems piemēru no igauņu kolēģiem.

19 thoughts on “DELFI maksās sodu par komentāriem

 1. aciigasi

  offtopic
  ienākot podā skatos ka pēdējie komentāri ir raxtam “DELFI maksās sodu par komentāriem”.
  atveu raxtu, bet nav neviens komentārs. tas tā , moš podam noder. peace.

  Atbildēt
 2. karuuzo

  Cool 🙂 Ja gribu ieraut piķi, slēdzos tik caur anonīmiem prokšiem vai zombētiem kompjiem un komentēju uz nebēdu par sevi. Pēc tam uz tiesu 😀

  m

  Atbildēt
 3. TokRa

  Atliek cerēt, ka mūsu tiesībsargi ŅEMS piemēru no igauņu kolēģiem. Jo brīvība nenozīmē visatļautību. Par savu rīcību, arī vārdisko, ir jāatbild. Un ciktāl vietnes pārvaldieks ļauj savā lapā brīvi izteikties ikvienam, lai tik cieš sodu. Pēc tam varēs regresa kārtībā vajāt pasu komentētāju.

  Atbildēt
 4. ArKOt

  Jāiegriež Kūlinksam caur anomīmu proxy:
  TokRa ir ********!
  TokRa ir ***********!
  TokRa ******* ****** ***** ** ***** *****!
  Viss – Tokra Kūlinksu iesūdzēs par Ls 225 😀

  Atbildēt
 5. kas

  Vispār diezgan slimi. Ņemot vērā, ka goda un cieņas aizskaršanas lietās parasti tiek pieprasītās milzīgas summas, bet piešķirtas nelielas – šis ir ļoti slikts iznākums user-generated contents īpašniekiem (tikai?) Igaunijā.

  Info visiem Latvijā dzīvojošajiem 😉 5 000 EEK ir 250 lati.

  Atbildēt
 6. skeptiks

  Ai, ai, cik kliedzošs virsraksts 😮 Nemaksās, coolynx, nemaksās Delfi nekādu sodu. Tā ir tikai pirmās instances tiesa, un Delfi jau paziņojis, ka spiedumu pārsūdzēs un vajadzības gadījumā ies līdz Eiropas tiesai. Gan jau tiesnese ir kundzīte gados, kas savus lēmumus vēl raksta ar rakstāmmašīnu. 😀

  Atbildēt
 7. Kozimirs

  No vienas puses daži komentāri tiešām aizskar kādu, bet nekas jau parasti nerodas no zila gaisa! Viedokļus vajag respektēt! Ja viena vai otra amatpersona tiek šādi vai tādi un pietam masveidā izlamāta, tad aizdomāties par savu darbību un darbu vajadzētu tieši šai amatpersonai un kaut kas jāmaina attiecībā uz sevi! Tauta varbūt ir kutra, tomēr nav stulba! Ja arī kaut ko vajag cenzēt, tad vajag cenzēt vārdus, nevis izteikto domu graudu!

  Atbildēt
 8. malacis

  kāds var populārzinātniski izskaidrot tiesas piespriestās soda naudas aprēķina metodiku? Kāpēc tieši 5000EEK nevis 2765EEK? Jeb vienkārši tie ir % no prasītāja summas?

  Atbildēt
 9. es

  Skatos ka jau reklaam paradiijusies labaja pusee, shajaa podaa, nu nu cik tad tev pikjo meneesi latelekoms par reklaamu, collllynksis. izskataas ka sho majas lapu – ta pat ka boot.lv vairs neapmekleeshu, jo sheit nekaa nav vairs – tikai attkartojas zinjas kas jau ir visos zinju portaalos, nekaa orgjinaala. ok tad jau uz neredzeeshanos (par vienu lapas apmekletaaju mazaak)

  Atbildēt
 10. Knaģis

  Nu bet – ja kaut kādā publiskā ēkā, piemēram, skolā, ieiet kāds cūķis un uz sienas uzraksta preteklības. Un skolā apsargs/dežurants utt. uz to nereaģē – nenovērš šādu lietu darīšanu. Skaidrs, ka cūķis vainīgs, bet skola ir līdzvainīga, jo nenovērsa nodarījumu, ko bija tās spēkos novērst. Ja delfi nevar nodrošināt vidi, kurā var normāli apmainīties ar viedokļiem, izvairoties no ķēmiem, kas mētā sūdus pa labi un kreisi, tad viņiem šī vide jāklapē ciet.
  te viss jautājums ir vienkāršs – vai bija lūgums izvākt atbilstošos komentārus un kā delfi uz to reaģēja.

  Atbildēt
 11. AMB

  Knaģi, Tu nu gan pirkstu ar pim.i salīdzināji. Fiziskā pasaulē (skola Tavā piemērā) izsekot sliktās darbības un tās novērst vismaz ir daudz maz reāli, jo tādu darītāju ir relatīvi ļoti maz, salīdzinot ar virtuālo vidi. Var jau protams ieviest drūmāko cenzūru, bet cenzūra pat vislabākajā izpausmē ir subjektīva, tātad diskusiju bremzējoša.

  Atbildēt
 12. Knaģis

  risinājums ir elementārs:
  1. lai pievienotu komentāru, jāreģistrējas, norādot arī savu reālo personas informāciju, iekļaujot personas kodu.
  2. ja sāc cūkoties, accounts tiek izmests.
  3. reizi nedēļā aktīvākais komentētājs saņem balvu – tas lai cilvēkiem būtu interese reģistrēties.

  ja būtu šāda sistēma, tad tiešām būtu jēga no tām diskusijām pie rakstiem. jo tas, ka cilvēki izmet savu žulti, jo uzskata, ka viņi ir anonīmi, nekādā veidā neveicina diskusiju kvalitāti.

  Atbildēt
 13. AMB

  Knaģi, tāda reģistrēšanās protams samazinātu cūkošanās iespējamību… BET… samazinātu arī normālu diskusijas iespējas, jo daudzi cilvēki ne anonīmi baidās izteikt kaut ko, kas nav saskaņā ar valdošo, valsts, darba devēja utt. viedokli (nevar jau zināt kā tas var iespaidot runātāju tagadnē un vēl mazāk nākotnē). Nu un protams tāda vispārēja reģistrēšanās pilnībā izslēgtu iespēju, ka kāds atklāj patiesu informāciju par nelikumībām, vēloties palikt anonīms.

  Atbildēt
 14. Knaģis

  AMB, bet kāda jēga no “diskusijām”, kur ir 500 ieraksti, no kuriem 50% ir “ministri ir idioti” un otri 50% “otra puse ir idioti”. Mainās procenti un protams viss ir rupjāk. Ja tu būtu kādreiz mēģinājis ierakstīt kaut ko jēdzīgu tais komentāros, tad saprastu, cik tas ir bezjēdzīgi. Jo cilvēki tur pat neraksta savu parasto niku, bet gan kaut ko jaunu izdomā, lai tikai viņus nepazītu kāds.

  Atbildēt
 15. AMB

  Knaģi, varētu piekrist par Delfi komentāriem un to biežo bezjēdzību, bet, ja šitā piegriezīs Delfiem skābekli, tad šāds precedents liks “pievērties” arī citiem resursiem, ieskaitot tos, kur diskusijas ir normālas.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *