Opera v7.20

Opera Šodien Opera pēc neskaitāmām betām beidzot ir izlaidusi Opera v7.20 versiju.

Autori raksta, ka šajā versijā ir būtiski uzlabota programmas ātrdarbība un izmainīta baneru rādīšanas sistēma – iespēja izvēlēties kādus reklāmas banerus rādīt izmēģinājuma versijā. Nemācēšu pateikt vai tiešām ir uzlabojusies ātrdarbība, jo pats ikdienā nelietoju Operu, varu tikai pateikt, ka ātrāka par Mozilla Firebird 0.6.1 pagaidām nav. Vienīgais kāpēc es apskaužu Operas lietotājus ir optimizētais kods un optimāla resursu izmantošana. Tā diemžēl ugunsputnam ir lielākā problēma.

This version fine-tunes speed and performance, adds support for bidirectional languages such as Arabic and Hebrew, and lets users of the ad-sponsored version choose to receive either relevant text-based ads served by Google or generic graphical ads. Opera 7.20 is a substantial upgrade, increasing performance in the fastest, smallest, most full-featured desktop browser ever released.

Lejupielādēt:
Opera v7.20 bez Java 3 324KiB
Opera v7.20 Java 12 944KiB

Uz ātru roku veikts testiņš, kas radīja izbrīnu, jo atverot lapu http://www.warp2search.net/ ar dažādiem pārlūkiem manā priekšā pavērās visai dīvaina bilde.

pārlūki

Godīgi sakot biju gaidījis ieraudzīt pavisam citu skatu (FB vajadzēja būt rijības līderim). Ar šo es nebūt nesaku, ka Opera vai kāds cits pārlūks ir labāks vai slīktāks, vienkārši ļoti neobjektīvs testiņš atverot vienu pavisam nejaušu lapu. Tā teikt uz ātru roku.
Vēru vaļā uz Windows XP ar Opera 7.20, Internet Explorer 6.0 un Mozilla Firebird 0.6.1.

35 thoughts on “Opera v7.20

 1. Delf

  mani pie lietotaajiem 🙂
  PS: beidzot Operai vairs naf flickering. kas bija visaas iepr. versijaas. stradaa tik pat aatri, kaa MF

  Atbildēt
 2. flipo

  Vispaar jau ugunspunts iesachko ar tiem saviem timeoutiem, bizhi vien tas notiekas kad ilgaaku laiku nestraadaa ar jamo un peectam meegjini atveert jaunaa tabaa citu saitu.

  Atbildēt
 3. e-remit

  nu vispār ja tā skatās, Opera dažādos sīkumos ir ērtāka, nekā Mozilla (un tās atvases). Lietoju abus pārlūkus – pa laikam vienu, pa laikam otru, tāpēc neviens man neiestāstīs, ka kāds no tiem abiem ir sūds….

  Atbildēt
 4. Krotow

  Man kā WWW bāzētu softu rakstītājam (bet neesmu dizaineris, nē 🙂 un patstāvīgam Operas lietotājam jāatzīst, ka Mozilla un Ugunsputns precīzāk attēlo CSS lietas, līdz ar ko zem Firebird parasti tiek pārbaudīts, vai tiešām viss izskatās pareizi. Bet Opera tomēr lapas nolasa attēlo ātrāk, pie kam mozillismiem joprojām nav pietiekam ērta iespēja atslēgt bilžu ielādēšanu un to attēlošanu, kas jau ir kešā, kas man pie Operas ir iepaticies. Visumā secinu, ka pagaidām vislabākos rezultātus var sasniegt, izmantojot Opera un Firebird kopā.

  Atbildēt
 5. fassko

  es pats personiigi lietoju OPERU bet neesmu 100% apmierinaats jo katrs no ssiem parluukiem ietver sevii nepilniibas un arii gljukus, bet viseerteekais man personiigi ir OPERA kuram jau emsu uzticiigas vairaak nekaa 3 meenessus kad iznaaca 7 versija jo iepriekseejaas versijaas bija paaraak daudz nepilniibas 🙂

  Atbildēt
 6. Vaards

  Paarskatiiju komentaarus, bet neviens shameejo brouzeri nesaliidzina ar “klassiku”… Un shajaa sakaraa viendien Bila Geitsa lapaa uzduuros uz 98.gada rakstinju par to kaa vinju ASV tiesas apbizho par negodiigu konkurenci (tik sen jau vinju saakushi apbizhot 98-tajaa gadaa. Nabadzinjsh). Tad nu neliels fluuds, kas iisumaa apstaasta brouzeru evoluuciju (ar Bila muti runaajot):
  The fact that our browser was integrated into Windows 95 from the outset did not in any way prevent consumers from choosing another browser. Windows users hardly flocked to use the early versions of Internet Explorer, and its first reviews were rather embarrassing. In August 1995 Time called version 1.0 “somewhat clunky”, while the Wall Street Journal’s verdict on version 2.0 in January 1996 was that “the clear victor today is Netscape Navigator.” But in the past nine months, our browsing technology has won 19 out of 20 head-to-head reviews against Netscape’s, which is why we have seen more and more consumers using it. Fortune, for example, wrote that version 4.0 of Internet Explorer “beats Navigator hands down.” I am very proud of the work our development teams have done to make it easy for Windows users to access the Internet-and we have many more improvements in the pipeline.
  Hmmm…
  Vai shameejais kuulais IE brouzeris tieshaam buus peekshnji saacis norieteet, tikpat peekshnji, cik vinjsh paraadijaas?
  V.

  Atbildēt
 7. Janekuss

  Pirmie iespaidi par 7.20 – ātrums varbūt mazliet ātrāks, lapu uzreiz pie renderēšanas nezīmē, tāpēc tīkamāk acīm.
  Man ļoti patīk Operas fīča, ka, sākot lejupielādi, fails jau tiek “kačāts”, kamēr tu vēl tikai izvēlies folderi, kurā to saglabāt.
  Tad vēl forši ir, ka vari vizuāli novērtēt lapas ielādes ātrumu (smuks, precīzs progressbārs), MSIE arī ir kaut kas līdzīgs, bet nekad neesmu redzējis, ka tas strādātu atbilstoši reālajai situācijai.

  Atbildēt
 8. chemical

  Daži Operas mīnusi:
  1. Kopējot text (kaut vai uz Wordu) tiek salikts pārāk daudz “n” (enteru), tas reizēm tiešām kaitina. (Ja ir liels atstatums starp paragrāfiem, Explorer, piemēram, vienkārši palielina Paragraph spacing)
  2.Lietojot Webmin, ātrums ir 5-8 reizes lēnāks, salīdzinot ar Explorer, tiešām nepārspīlēju.
  ——
  Nu bet plusu, protams, ir daudz, daudz vairāk!

  Atbildēt
 9. einsteins

  opera tagad leaders browseru tirgu, opera forever,…
  1.Opera
  2.Mozila (tikai tapec ka bezmaxsas, bet butiba tas pats IE)
  3.IE (jo citus ganriz neesmu lietojis)

  Atbildēt
 10. Neonz

  Nez, cik es esmu testējis Opera ir krietni ātrāka par visiem Mozilliskajiem pārlūkiem. Konkrēti ar Firebird nav nācies sastapties, bet nu par Phoenix (tolaik vel tā saucās) noteikti ir ātrāka.

  Atbildēt
 11. varbuut

  varbuut kaads var pateikt kaa sho browseru aatrumu meera 😉 Imho jo plataaka truba jo aatraak viss notiek, – pats lapas parsings tak notiek sekundes desmitdaljaas.
  Esmu operas piekriteejs, tachu nesaprotu kaada jeega saliidzinaat ar citiem browseriem. Es lietoju operu, jo taa ir ljoti eerta un viegla, pilniibaa atbilst manaam vajadziibaam, taapat kaa coolynx lieto Firebird un ir pilniibaa apmierinaats. Stilam ir noziime?

  Atbildēt
 12. ZZZ

  Operai ir atšķīrīga kešošana un lapu pieprasīšana, pārvietojoties turp-atpakaļ, tādēļ subjektīvi tā ir daudz ātrāka. Teiksim: paejot soli atpakaļ, IE un Gecko vēlreiz ielāde lapu, Opera aktīvāk izmanto kešu un rāda lapas vecāku versiju. Nevar gan noliegt, ka tabulas Opera attēlo ātrāk par Gecko.

  Atbildēt
 13. Nesavaldzinaamais

  ZZZ, tas nu gan ir bullshit. Defaultais kesha vai lapas satura apdeits notiek 1 dienas laikaa, jo pie Prefernces -> History anc Cache -> Check documents, images, other – apdeitējas vienas dienas laikā. Ielāde neapšaubāmi tādā gadījumā notiek ļoti ātri, jo visu izvelk no cache, taču mēs kā lietotāji tāpat esam spiesti spiest F5, lai iepazītos ar tekošo lapas saturu. Kad saliek visu es check always, tad nu Opera strādā ātrāk par kādiem augstākais 5-10% nekā IE. Toties ar Opera es kā e-universitātes admins nespēju izdarīt visu ko man vajag. Tāpat es nespēju apmeklēt Mīlenbaha-Endzelīna vārdnīcu internetā, jo tā balstās uz Perl skriptiem. Arī mīts, ka Opera spēj visadekvātāk attēlot css ir diezgan apšaubāms. Bet tas nu tā. Toties man kā lietotājam ļoti ērta ir browsēšana ar pelīti (pietur labo taustiņu + kreisais, un nav jālien spiest Back vai Backspace), arī Hotlista funkcijas ir ļoti ērtas. Quickdownload arīdzan. Katrā ziņā IE neskatoties uz savu universalitāti, ērtuma ziņā ļoti atpaliek. Savukārt Mozillas saimes produkti atpaliek ātrumā, bet funkciju korektuma ziņā viennozīmīgi apsteidz Operu. Arī daudzie extensions ir kompliments pārejai uz Mozillas saimes produktiem. Tak citādi mēs lietojam tieši tos produktus, kas mums vislabāk atbilst, un šai kontekstā nav labāku vai sliktāku produktu.

  Atbildēt
 14. Rajah

  Var jau strīdēties, kas labāks. Ar ko ir iesācis, ar to arī strādā. Es gan ne jau pirmo gadu vandos pa Internetu, un mani neapmierina lēnas programmas (lasi IE), uzskatu ka Opera tādā ziņā ir labāka, nu ir vinja ātrāka ejot atpakaļ (Back) un arī lasot lapu. Ja nevandās par lapām, kas nemitīgi pārmainās, tā ir labu labā. Man vienīgi nepatīk tajā, ka iezīmējot un kopējot tabulas un pēc tam ievietojot Wordā iznāk jūklis. Ir arī daži gljuki ieejot tai pašā Inbox lapā un dažās citās lapās, tajās nu tad es ieeju ar IE. Nezinu vai šajā versijā tas beidzot nav novērsts. Bet vispār par Windows un Internet Explorer man viens paziņa saka, ka ar tiem darbojas tikai iesācēji. Nu tādi, kam neko vairāk nevajag, kā bildītes palūrēt un ziņas palasīt. Par Mozillu un Firebird neko neteikšu, visumā esmu lasījis labākas atsauksmes par tām.

  Atbildēt
 15. Skeptikis

  Es pameeginaju sito Operu….tiesaam laba, nebiju domaajis. Pedeejais Ne IE produkts, ko biju meeginaajis bija Netscape 6, tas ar radiija steeotipu, ka viss iznemot IE ir drankjis…..bet tomeer var redzeet, ka ir progreess sajaa jomaa 🙂 Uznaca interese un paskatiijos mozillu ar, taa gan man nepatiik, Opera labaaka.

  Atbildēt
 16. drformat

  Teksts pa rubli (Rajah koments) :Bet vispār par Windows un Internet Explorer man viens paziņa saka, ka ar tiem darbojas tikai iesācēji.
  :)))

  Atbildēt
 17. Rajah

  Te būs offtopiks
  …un mees beidzeeji lietojam visu alternatiivo…
  Total Commander forumā klīst runas, ka to varētu ieviest kā darbividi (shell)
  Tā kā es stāvu un krītu par to, man tas tīri patiktu.
  Microsoft pārāk daudz draņķu saliek savās programmās, tāpēc tās ir smagas, lēni veras. Es salīdzināju blakus esošas mašīnas, vienu ar Operu, vienu ar IE, vienas un tās pašas lapas Opera atvēra jūtami ātrāk.

  Atbildēt
 18. Neonz

  Nu tā… šodien darbā uzliku 7.20 pa virsu 7.11. Un teikšu tā – neskatoties uz visām viņu it kā optimizēšanām 7.20 strādā krietni lēnāk par 7.11 (līdzīgi kā 7.11 ir lēnāks par 7.00), un kas mani izbrīnija vairāk – gļuko arī pamatīgāk. Teiksim man neizdevās no www.ca.com nosūkt InoculateIT for Win95 updeitu – kā spiežu uz .exe faila, tā “…unhandled exception…” bla bla bla… tātad – iesaku lietot 7.11m, vismaz pirms ir iznākusi 7.21

  Atbildēt
 19. Hitman

  Jūs te murgojiet par progarmu lenumu =) man visas progas darbojas atri iesaku jums cilvēciņi uzlabot savas mašīnas. Jūs te sēžat uz kaut kadiem aizvesturiksiem pentiumiem un sudzaties ka programas velkās vai arī tās ir ļoti lēnas =)

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *