Mājaslapas jādizainē pārlūkā

Interesanta pieeja mājaslapas dizaina veidošanā ir aprakstīta šajā ierakstā – Make Your Mockup in Markup. Godīgi sakot, piesaistīja šī vārdu spēle, kur izskanēja vārdiņš Mockup. Sākumā padomāju, ka tas ir kāds alternatīvs Mockup rīks, bet izrādījās, ka tas ir veids kā izstrādāt mājaslapas dizainu.

I used to think the best place to design a website was in an image editor. I’d create a pixel-perfect PSD filled with generic content, send it off to the client, go through several rounds of revisions, and eventually create the markup.

Does this process sound familiar? You’re not alone. In a very scientific and official survey I conducted, close to 90% of respondents said they design in Photoshop before the browser.

Ja es teiktu, ka tas ir kāds jauns veids kā to darītu, tad melotu, jo patiesībā tas ir loģisks iznākums tam uz kurieni virzījās web izstrāde visu šo laiku. Vienkārši tas ir modernāk aprakstīts jeb pieeja ir no citas puses nekā agrāk.

Es pat teiktu, ka weba izstrāde vienu laiku gāja pa nepareizo ceļu, jo pa vidu iestarpinājās Adobe ar savu lielisko Photoshop un Macromedia ar glauno Fireworks, kas pavilka līdzi veselu kustību ar vienas vai otras programmas piekritējiem. Šajā masā ieklīda arī “mākslinieki”, kuriem līdz weba izstrādei ir tik pat tālu kā līdz Omskas apgabalam.

Tālāk labs citāts.

Content precedes design. Design in the absence of content is not design, it’s decoration.

Jeffrey Zeldman

Godīgi sakot, es pagaidām neesmu vēl sapratis patiesos iemeslus kāpēc šī kustība griež nost no nepareizā ceļa pa kuru tā gāja visus šos gadus, bet esmu priecīgs, ka tā beidzot ir ieņēmusi pareizo kursu.

Man patika arī tas, ka šajā koncepcijā tiek padomāts par veciem pārlūkiem.

The design won’t be broken for IE people, they’re just missing out on a few visual treats that other users will see.

Es varbūt izklausos oldskūls, bet tas ir tas, ko es pirmo iemācījos pirms gadiem 12 – 13, kad sāku interesēties par to kā mājaslapas ir veidotas. Mākslinieku dēļ es turēju gatavībā savu kara cirvi, kad kārtējo reizi ieraudzīju pelēcīgu saturu 10px fonta lielumā kā fona dekorāciju viņu veidotajā mākslā… Ir vajadzīgs laiks, lai cilvēki saprastu patiesās vērtības. Āmen.

13 thoughts on “Mājaslapas jādizainē pārlūkā

 1. Arnolds

  Es arī to rakstu jau caur osnews.com senāk izlasīju – katrā gadījumā siekala notecēja ne pa jokam. Ja vien tas IE kaut pusi no tā spētu atveidot, bet rezultāts ir skaists.

  Atbildēt
 2. Pipuks

  Man vienmēr ir patikuši tīri dizaini ar pavisam nemanāmiem grafiskajiem elementiem, kuru izveidei nav nepieciešams Photoshop. Tas atvieglo gan izstrādi, gan paātrina lapu ielādes laiku. Manu aci vairāk priecē kāds saturā ievietots tematam atbilstošs, skaists attēls nekā desmitiem dažādu detaļu fona bildēs utt..

  Atbildēt
 3. budzis

  Viena nelaime – dizainu parasti ir japarstrada n-tas reizes un beigas var sanakt, ka vispar darbs nav jarealize. Paradi klientam ko funkcionejosu – piesiesies tehniskajam risinajumam uzreiz un tad tikai skatisies uz dizainu

  Atbildēt
 4. Smārds

  nelaime nav jau iekš photoshop, nelaime ir starp krēslu un galdu. Neviens normāls keksis neveido mājas lapu uzreiz… No sākuma sagatavo dizainu savam klientam iekš photošopa vai illustratora, vai gimpa vai kur citur. Tad tur arī to rediģē un pamaina, kad dizains ir ok, tad tik programmē un veido savus stiķu, to kā tu tu dizainu uztaisi ir jau tava problēma, var ar attēla elementiem ar ar to kas te ir.

  Atbildēt
 5. Droom

  Riktigi labais! Es sava galva ienjemu domu, ka jadara viss caur photoshop, jo ta dara visi TIE dizaineri. Darba uz fikso parasti tika izmantots [érnt: 2009.12.28 @ 13:21:09] iesutitais variants. Pedeja laika pats ari tikai ta vien rikojos: papirs -> html -> rezultats. Tagad vismaz bus miers dvesele – izradas, ka manas aizdomas ir bijushas pamatotas 🙂

  Atbildēt
 6. photožopa

  Man pat nesen sanāca dzirdēt no viena dizainera, ka nodots dizains beidzas pie psd faila nodošanas. Viss nav realizējams dzīvē ar CSS? Kaut kas nav perfekti pārdomāts realizācijai ar CSS (kas, ņemot vērā pirmo apgalvojumu, ir pats par sevi saprotams)? Saturs realitātē ir savādāks/neizskatās labi tajā dizainā? Tas viss ir nenozīmīgi, jo dizains ir nodots iekš psd. Es biju uz pakaļas, bet laikam jau tā ir realitāte. Pagaidām.

  Atbildēt
 7. sas

  es visu laiku eju preteejaa virzienaa. kad saaku vispirms rakstiiju kodu, tad css un beigaas finetjuuneeju, bet peedeejaa laikaa meeginu no saakuma tomeer uzziimeet, tad man ir skaidraaks redzams meerkis un cik taalu no taa esmu. bet ziimeejumi templeetiem ir prieksh manis un ar asiem stuuriem, klientam raadu tikai vienu bildi un tikai saakumaa, pasaku lai parakstaas zem koncepta, zem to ko juut, nevis redz.

  Atbildēt
 8. Jasp

  Sākumā gribējās bļaut, ka tas viss ir galīgi garām, dizainam ir jābūt fotošopā! Bet tad attapos, ka pats vienmēr daru otrādi, tieši tā kā uzrakstīts 🙂

  Atbildēt
 9. Arnolds

  Kas, jūsuprāt, cienijamie web izstrādātāji bez dizaina ir radījis priekštatu par labu webu? Par estētiskajiem kritērijiem pēc kuriem var viegli noorintēties…patīk vai ne? Vienalga, pasaules vai lokālā izpratnē. Neiedziļinoties jautājumā arī visgudrākajiem prātiem liekas, ka ir vesels lērums parādību, kas rodas pašas no sevis. Teiksim labs dizains, askētisks bez liekām detaļām. Tas parādās jaunu programmētāju prātos gluži kā piens govs tesmenī. Atļaušos nepiekrist. Tas kaut kur ir redzēts, aizgūts ir bijuši paraugi. Vai nav tā, ka gluži nejauši pirms radīt šos paraugus kāds ir mācijies, komplektā ar dizaina un grafikās vēsturi un dizaina attīstību. Nav liela māksla apdirst mākslinieku/dizaineri vienalga. Paši Jūs strādājat pie kompjiem, ko izstrādājuši dizaineri, šēžat uz ķeblīša, ko atkal kāds ir dizainējis un gudri rakstat vārdus ar fontiem kuriem atkal kāds ir pielicis roku. Sasodītie mākslinieki, bez viņiem dzīve būtu vieglāka. Mēs visu varam paši uzprogrammēt!

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *