Diskusijas ap elektronisko ID karšu projekta koncepciju

Šodien lasīju ziņu par to, ka Taukmūļu Partijas biedri Zalāns un Segliņš nav varējuši paciest jautājumus, ko uzdevis Jēlītis Repše valdības sēdē, kurā tika apspriests jautājums par elektronisko identifikācijas karšu koncepcijas projektu. Pagaidām neesmu sapratis vai runa ir par tām pašām ID kartēm, ko solīja 2010.gadā jo iepriekš summa bija 1.6 mio, bet tagad jau 6 mio. Apetīte aug ēdot? 😉

Vispirms valdības komitejas sēdi atstāja reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns (TP), kurš protestēja pret finanšu ministra Einara Repšes (JL) izteiktajiem jautājumiem par sagatavoto elektronisko identifikācijas karšu koncepcijas projektu, kā arī viņš pārmeta Ministru prezidenta Valda Dombrovska (JL) sēdes vadību.

Atgādināšu, ka Zalāns vasarā pats atzina, ka elektroniskais paraksts ir izgāzies. Bet tagad to pašu grib izdarīt ar elektroniskām ID kartēm?

Vismaz es tā to sapratu no Ulda Bērziņa raksta Citā Dienā. Vismaz izklāstīts ir diezgan sakarīgi.

Mani visvairāk „sašāva” fakts, ka koncepcijas daļa, kas apraksta sadarbību ar privāto partneri 6 miljonu projektam, aizņem knapi divas A4 lapaspuses (t.sk. puslapu liela shēma). Privātā partnera funkcijas un pienākumi ir aprakstīti četrās rindiņās.

Ja ir interese, tad iepazīties ar piedāvājumu var MK lapā.

Taukmūļus laikam nostūma nost no siles un šie jūt, ka nebūs naudas vēlēšanām.

12 thoughts on “Diskusijas ap elektronisko ID karšu projekta koncepciju

 1. ivanZ

  invalīdu (tp un jl) kautiņš par e-lietām. Interesanti būs palūkot, cik tad izmaksās finansistam Repšem šis projekts, ja vispār to bīdīs cauri.

  Atbildēt
 2. Anonīms

  tas wiss iet uz total word domineišn

  vakar tvnetā lasīju, ka zviedrijas valdība nevienu neinformējot varēs noklausīties tele2 un netu kas iet caur viņu valsti!! WOWO

  tev būs id karte un +bonusā čips kaklā!

  Atbildēt
 3. CooLynX Raksta autors

  Anonymous: 2009.12.28 @ 16:28:20, Te ir vēl par to noklausīšanos.
  http://drosiba.pudele.com/2009/12/international-wiretapping-sweden/

  Bet tā ir cita tēma.

  Atbildēt
 4. Konsultants

  Nau ko satraukties. Visiem vajag uzvārīties. Latvijas akadēmiskā tīkla projektā arī 8%, jeb aptuveni 800,000 latu ir paredzēti “konsultantiem un ekspertiem”, un no paša tīkla tur ir visai maz palicis.

  Atbildēt
 5. budzis

  Nu ko, gaidam, kad taukmulji metis nost jl un nems atpakal sleser. Brillaino urlu lidz velesanam diez vai nems. Un tad atskaitis % sleserim un izbidis vel dargak to projektu

  Atbildēt
 6. Pauluss

  Taada pati naudas izmeshana kaa EP – ka tik sabiidiit kaut ko, ko var nosaukts skaljaa vaardaa, bet nevienas domas kaa rezultaatu praktiski pielietot – juutams ka sheemu taisiijushi piaaristi, neviens zinoshs cilveeks nav ne tuvu staaveejis:(
  Parastaa valsts IT projektu gatavoshanas metodologjija – paarkopeet kaadu powerpoint no Interneta, un veel ietaupiit uz normaalu tulku:)

  Atbildēt
 7. Jānis

  Starp 1.6 miljoniem un 6 miljoniem ir pamatīga starpība un kuram gan vēl pirmajam par to būtu jāuztraucas, ja ne finansu ministram? Finansu ministram ir jābūt tam štata “ļaunajam”, kas griež nost visu, ko vien var nogriezt no valsts izdevumu daļas.

  Atbildēt
 8. Anonymous Coward

  Savukārt otrais variants un Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas (RAPLM) virzītais variants (nr.3) atšķiras vien ar divām lietām. 2.variantā valsts e-ID karšu sagataves iepērk no piegādātāja, bet RAPLM variantā ID karšu iegādei ir starpnieks (privātais partneris).

  RAPLM variantā tiek nodibināts viena e-paraksta piegādātāja monopols, kamēr variants nr.2 pieļauj vairāku USPS pakalpojumu sniedzēju konkurenci.

  Par ko vēl jādiskutē? Kāpēc netiek prasīts skaidrojums par to? RAPLM piedāvātais un lobētais variants ir acīmredzami neizdevīgāks un monopolu radošs.

  Atbildēt
 9. Andron Mc

  Tele2 nets jau tagad iet caur Zviedriju. Protams ka viņi var redzēt ko kurš dara. tikai kuram tas interesē. Viņi spama izplatīšanas ziņā ir nākošie aiz Lattelecum, nejēdz vispār neko no tīkliem.

  Atbildēt
 10. Atbalss: Bezmaksas bezvadu interneta tīkls jeb Zalāna jaunā shēma | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *