Kas ir datuve?

Šodien apložņāju vietējos LV resursus atverot lapas jaunos tabos un tad pa vienam tos pārskrienot ar acīm. Pēkšņi vienā no tiem pamanīju nosaukumu datuve.lv. Es skaidri apzinājos, ka esmu atnācis uz ihack.lv, bet adrese cita.

Es teiktu, ka no viena grāvja otrā. Lai arī datuve izklausās kaut kā stulbi, tomēr jautri un man pat labāk patīk nekā ihack.lv. Vienīgi pagaidām vēl neesmu īsti iebraucis, ko tas nozīmē. Ja godīgi, tad esmu dzirējis šo vārdu, bet kaut sit nost, vienos naktī, nevaru pateikt, ko tas nozīmē…

32 thoughts on “Kas ir datuve?

 1. Didulis

  Es teiktu, ka arnico ir gandrīz taisnība šajā sakarā -> skatīt te. Izlasot šī vārda skaidrojumu es nācu pie secinājuma, ka puiši ir izvēlējušies vispiemērotāko nosaukumu.

  Atbildēt
 2. BlackHalt

  Kautuve => kauj
  Maltuve => maļ
  Dzertuve => dzer
  Šautuve => šauj
  Datuve => dato
  vai līdzīgi kā Virtuve => ko gribu to domāju ko es tur daru 😉

  Atbildēt
 3. mr_serge

  Lūk šīs ir kaut kas fantastisks:
  ņirba – Mazu mirgojošu punktiņu parādīšanās uz ekrāna, kad attēli displeja ekrānā mainās ātrāk nekā displeja aparatūra tos var apstrādāt.

  Atbildēt
 4. Ivars 'Ivarix' Tenters

  Citēju http://www.termini.lv/:
  datuve
  Datu glabātuve, kurā savākti operatīvie dati un dati, kas nepieciešami noteiktai lietotāju grupai. Šos datus var iegūt no uzņēmuma datu bāzes, datu noliktavas vai kāda cita specifiska avota. Datuves galvenais uzdevums ir nodrošināt, lai noteiktas lietotāju grupas šos datus saņemtu ērti lietojamā formā un varētu veikt ar tiem nepieciešamās darbības.

  Atbildēt
 5. oollee

  Man gan patīk. Patīk, ka vārds ir nedzirdēts, bet pats galvenais, ka tāds vārds ir un gandrīz atbilst šīs vietas apraxtam. 🙂

  Atbildēt
 6. ml

  man ļoti patīk vārds ķengata – Elektroniskajā pastā vai tīklā Usenet — aizvainojošs ziņojums, kuru nosūta, lai aizskartu kādu personu vai intereškopu.

  Atbildēt
 7. mezhonis

  Datuve ir, piemēram, tulkojums vārdu salikumam "data mart" no angļu valodas. Datu noliktavām tā sauz vienu zvaigznes shēmu (viena datuve).

  Atbildēt
 8. ManInBlack

  nosaukums tads jautrs, bet nu pagaidām izskatās resurs pusliīdz ok. lai gan man vairāk patika tas dizains, kas bija vakar – bez kreisā pusē esošās malas 😉 respektīvi, man riebjas pūli. bet nu lab, piecietīsim. redzēsim, kā tas pasākums turpinās kustēties.

  Atbildēt
 9. Vienalga

  Nenoturējos 🙂 Par ‘-tuve’ tēmu runājot – laukos zinu ļaudis, kuri nelieto vārdu ‘tualete’ (kur nu), pat ‘ateja’ ne – vienkārši d***stuve …

  Atbildēt
 10. Iztulkojiet šito (izsplāva M$ lapa)

  Nav izdevies instalēt Microsoft Office veidņu un multivides satura vadīklu. Lai mēģinātu instalēt vēlreiz, noklikšķiniet uz Mēģināt vēlreiz. Lai turpinātu lietot Web vietu bez šīs vadīklas, noklikšķiniet uz Turpināt.

  Atbildēt
 11. Maita

  Kā man kremt. Iz M$ lapeles:

  Brīdinājums. Šo lappusi skatāties, izmantojot neatbalstītu Web pārlūkprogrammu. Šo lappusi vislabāk skatīt, izmantojot Microsoft Internet Explorer 5.01 vai jaunāku versiju vai Netscape Navigator 6.0 vai jaunāku versiju.

  Atbildēt
 12. elv

  Cik zinu, datuve ir latvikotais folderis. ihackieši nomainījās par datuviešiem, pēc tā, ka coolynx savā rakstā noblamēja nosaukuma originalitāti.. :))

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *