Patentu ledus neiztur spriedzi

Maijs norādīja uz rakstu BBC ziņu portālā, kur ir aprakstīta Amerikas patnetu sistēmas izraisītā murgainā situācija, kas rada reālas problēmas un draudus visai industrijai.

“The intellectual property system was designed to create incentives for people to innovate by giving them, for want of a better word, a monopoly on their ideas for a certain period of time, but we have seen instances where companies use that monopoly in an anti-competitive way, sometimes to prevent other products from getting to market, to prevent people from sharing ideas and to prevent the kind of innovation that the patent system is really trying to spur on.”

FTC commissioner Mozelle Thompson told BBC News Online.

Federālā Tirdzniecības Komisija (FTC) un jaunizveidotā tehnoloģiju industrijas darba grupa, kuras sastāvā ir tādas lielas korporācijas kā Cisco, Intel, Ebay, Symantec, Chiron, Microsoft un Genentech, vienbalsīgi atbalsta reformas patentu sistēmā kā arī aktīvi piedalīsies tās uzlabošanā.

Nacionālā Zinātņu Akadēmija lūdz papildus finansējumu patentu ofisam, jo tur 3000 eksaminētājiem ir jāizskata 350 000 pieteikumi gadā vidēji 17 līdz 25 stundas veltot patentu pieteikumu pārbaudei.

The FTC’s proposals to change the system have been on the drawing board for over a year. They include a new administrative procedure to challenge a patent’s validity without having to go to law and limiting the awards of treble damages.

Patentu likumdošana Amerikā nav būtiski mainījusies kopš 1952.gada.

Iepriekšējos rakstos bija lasāmi dažu patentu “gudrinieku” komentāri par to, ka šādi patenti nav vērā ņemami un, ka absurdākos patentus var mierīgi anulēt ar tiesas palīdzību. Daļēja taisnība jau ir, bet par kādu cenu? Manuprāt, šis citāts visu izteiks, jo nav balstīts uz kādas personas subjektīviem pieņēmumiem, bet gan uz reāliem faktiem iz dzīves.

Mr Simon cites one case where a patent troll claimed a patent they had bought for about $50,000 was infringed by all of Intel’s microprocessors from the Pentium II onwards and that they were seeking $7 billion in damages.

In the end, the case was thrown out by the court, but it still cost Intel $3m to fight it, Mr Simon says.

Par kādām tiesas prāvām vispār var būt runa, ja izmaksu summas ir ar sešām nullēm rakstāmas? Kaut vai tā nelaimīgā Lattelekom lieta, kas izmaksāja Latvijas nodokļu maksātājiem paprāvas summiņas. Eiropas sastāvā mums ir jārēķinās ar lielām korporācijām, kas līdzvērtīgi darbosies arī Latvijā un nevienu neinteresēs tas, ka tev nav naudas, lai apmaksātu iespējamos tiesu izdevumus.

19 thoughts on “Patentu ledus neiztur spriedzi

 1. daysleeper

  tas viss jau aiziet tiesham totaalaa marasmaa. driz jau atveerto kodu patentees un ko tad.. nu pilnigi visu var patenteet – gaisa formulu vai uudens H2O patentees un cauri buuus.

  Atbildēt
 2. Gnomer

  Negribās jau atkārtot citu teikto, bet tas viss ir tikai un vienīgi nesakārtotības patentu sistēmā dēļ, un ir vairāk nekā skaidrs, ka cilvēki un organizācijas, kas tur to visu uz saviem "pleciem" (vēderiem?) nav ieinteresētas kaut ko mainīt, tāpēc ka izjūt $$$ spiedienu, kā piemērs 1am no šādiem spiedējiem varētu būt tas pats jau runās apvazātais MShit …

  Atbildēt
 3. nbinc™

  Nu runājot par patentiem un to tislumu kas ap viņiem mīt. Re nesen (April 27, 2004) Microsoft saņēma patentu uz dubultklikšķi, tas ir "Time based hardware button for application launch", re kā tas formulējās patentā Nr 6,727,830

  A method and system are provided for extending the functionality of application buttons on a limited resource computing device. Alternative application functions are launched based on the length of time an application button is pressed. A default function for an application is launched if the button is pressed for a short, i.e., normal, period of time. An alternative function of the application is launched if the button is pressed for a long, (e.g., at least one second), period of time. Still another function can be launched if the application button is pressed multiple times within a short period of time, e.g., double click.

  Attiecīgi secinājumus par to patentu sistēmu katrs var izdarīt pats…. Varbūt man šķaudienu arī nopatentēt a … teikism "mehanism kā atbrīvot augšējos elpošanas ceļus [degunu] no nevēlamiem sīkelementiem [putekļiem]"…
  Teorētiski Microsoft pie laba advokāta esam var ietiesāt par patenta neievērošanu arī mobīlo telefonu ražotājus jo tur SMS rakstās ar viena taistiņa dibilt/trišķārsh/u.t.t. klikšķi.
  te links uz patentu

  Atbildēt
 4. Kaitnieks

  Telefona īsziņas rakstīšanā dubultklikšķis gan netiek izmantots, bet varētu nopatentēt to īsziņu rakstīšanas sistēmu, kur vienam taustiņam ir 1-4 burti. Hmmm, varētu iesūdzēt Nokia, Siemens, Ericsson, Samsung….

  Atbildēt
 5. nbinc™

  To Kaitnieks:

  Telefona īsziņas rakstīšanā dubultklikšķis gan netiek izmantots

  Kā ta nav… pamēģini ātri rakstīt SMS, lai uzrakstīt bursu B piemēram jauztaisa dubultklikšķis uz cipara 2…. vismaz uz Siemensa tā SMS rakstīšana ļoti atgādina tos dubult/trīškārt klikšķus….

  Atbildēt
 6. Mulders

  neviens jau to M$ patentu nav dalasījis. ne jau DUBULTklikšķis ir patentēts, bet arī triple u.c. klikšķi kā arī taustiņa turēšana (teixim mobilajam, lai to izslēgtu)

  Atbildēt
 7. Baigais Janka

  To nbinc:
  Telefona īsziņas rakstīšanā, protams, dubultklikšķis netiek izmantots! Tu maz zini, kas ir dubultklikšķis? Telefona gadījumā tu vari speiest ātri vai lēni divas reizes – rezultāts būs viens un tas pats. Bet dubultklikšķis ar to arī atšķiras no diviem klikšķiem, ka tam ir cita darbība piekārtota.

  Atbildēt
 8. nbinc™

  Telefona gadījumā tu vari speiest ātri vai lēni divas reizes – rezultāts būs viens un tas pats

  NĒ, ja es spiedīšu lēni (ar lielālu atstarpi starp tiem klikšķiem tad ierakstīsies burts A.
  Pamēģini pats uzrakstīt "abc" uz mobīlā. Kad raksti B un C tad atstarpei starp klikšķiem jābūt nelielai savādāk B vietā tev sanāks A…. (un C vietā B) protams dubultklikšķis uz mobīlā nav tieši TAS PATS kas ar peli (kaut gan ja ātri piešaujas rakstīt SMS’kas tad tas dubultklikšķis ir tāds pats kā ar peli) jo tur tie laiki ir citādāki, bet pats princips ir tāds pats

  A method and system are provided for extending the functionality of application buttons on a limited resource computing device.

  Atbildēt
 9. volzha

  Un atkal naudīgajiem amerikāņiem gribas vēl vairāk naudas. Tāda sajūta ka viņi prātu pārdevuši :). Jāpatentē amerikāņu stulbums lai neviena cita valsts nebūtu tik stulba.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *