Pirms divām nedēļām internetā parādījās informācija (Google ziņas) par to, ka ir pieejams pirmais PowerPC datoru arhitektūras emulators – PearPC.
Pašā sākumā es to uztvēru ar nelielu skepsi, jo galu galā tā ir tikai pirmā publiskā versija emulatoram, kas uz x86-bāzēta datora mēģinās emulēt pilnīgi atšķirīgas arhitektūras datora darbu.
Bet no otras puses tas ir ļoti liels kārdinājums – pašam izmēģināt Mac OS X uz savas Intel procesora bāzētas kastes, kas līdz šim nebija iespējams. Bez tam vēl interesi papildus pastiprināja arī reāla nepieciešamība pēc testiem uz Mac OS X sistēmas. Tad nu arī ķēros klāt šiem eksperimentiem.
Uzreiz gan gribu brīdināt, ka viss nav tik vienkārši kā pirmajā brīdi varētu izskatīties. Tā, lai dažam labam atkristu iekāre kaut ko testēt, uzrakstīšu tās lietas, kas ir nepieciešamas, lai kaut kas vispār notiktu. Jāatzīst gan, ka instalēt var dažādos veidos – galvenais, lai sasniegtu vēlamo rezultātu.
- Sākumā vajadzētu dabūt pašu Mac OS X instalāciju. To var iegādāties, aizņemties vai arī atrast kaut kur interneta plašumos. Man paveicās, jo atradās viens labs cilvēks, kas aizdeva Mac OS X 10.3 Panther DVD disku. (Paldies, Mārim par to. :)).
Sarky iemeta adreses uz 3 CD, ko var novilkt eMule tīklā.
Mac OS X 10.3 Panther CD 1
Mac OS X 10.3 Panther CD 2
Mac OS X 10.3 Panther CD 3
Attiecīgi jārēķinās, ka būs nepieciešama vieta uz cietā diska, lai šos diskus uzkopētu, jo Windows vidē var darboties tikai ar .iso failiem.
Es izmantoju veco labo Nero 5.x, lai no DVD diska nolasītu “tracku” un saglabātu kā .iso failu, kas sanāca kaut kur ap 3,68GiB liels. - Ar pašu Mac OS X instalāciju esot problēmas un nevarot it kā uztaisīt normālu būtablu partīciju. Tāpēc ir divi veidi kā to izveidot. Viens veids ir izmantot Mac OS X 10.3 Darwin 7.0 iso ~611MiB, kas stabili strādas, bet pašam ir jākompilē vai arī otrs veids ir dabūt jau gatavu disku ar sagatavotām partīcijām boot ierakstiem. Ar otro veidu tā ir kā ir un par to labāk palasīt forumā.
- Tālāk pats virtuālais disks uz kura tiks instalēts Mac OS X. Es izvēlējos mazāko, kas aizņem 3GiB. Tukšu ar nullītēm aizpildītu un sapakotu disku var lejupielādēt pie pašiem izstrādātājiem. Aizņem tāds arhīvs mazāk kā 5KiB. Toties atpakojot to uz diska sanāks visus 3GiB liels failiņš. Ja ņem jau gatavu disku ar visām partīcijām, tad šis punkts atkrīt.
- Ja vēl nav atkritusi vēlme kaut ko testēt, tad var droši iet uz izstrādātāju lapu un lejupielādēt pašu emulatoru, kuram pagaidām vēl ir pieejama tikai PearPC v0.1.2 versija – Windows un Linux OS.
Sāku testēt ar šo versiju, bet turpināju ar v0.2pre, kas ir domāta tikai testeriem uz izstrādātājiem. Bet ņemot vērā, ka viss šis pasākums ir viens liels tests, mēs ne ar ko neriskējam. Izstrādātāju (nightly build) versijas var atrast šajā lapā. Pre versija startējas vismaz reizes 3 ātrāk nekā 0.1.2 versija un tai ir papildus vēl pāris labojumi. Tā kā labumu ir vairāk kā vajag. - Bez visa iepriekš minētā būs nepieciešams arī daudz maz jaudīgs dators, kas ir spējīgs izturēt ~90-100% procesora noslodzi visu emulatora lietošanas laiku, kas varētu būt ap 3-6h.
Es visu instalēju un liku pēc pamācības, kas ir atrodama PearPC lapā. Emaculation forumā ir atrodama arī sakarīga pamācība. Iespējams, ka tā arī var uzlikt, nezinu. Ja tas šķiet par maz, tad var pameklēt palīdzību forumā.
Sāku es ar Darwin instalāciju. Tā ir atvērtā koda BSD bāzēta konsoles tipa operētājsistēma bez grafiskā interfeisa. Varbūt es kļūdos, bet nu tas nav tik būtiski. Šī pasākuma galvenais uzdevums bija izveidot pamata sistēmu uz kuras, tad varētu arī uzkrāmēt pašu Mac OS X.
Pēc pirmā loga mums tiek piedāvāts noformatēt un izveidot partīcijas, kas notiek līdzīgi kā jebkurā BSD sistēmā. Šajā ziņā nekā īpaša nav. Izveidojām partīcijas kā tas rakstīts pamācībā un turpinam instalēt pašu Darwinu. Principā var mierīgi atstāt to datora ziņā un likties uz auss, jo tuvākas stundas nekā interesanta nebūs – viena vienīga kompilēšana – melns ekrāns, kam pāri skrien koda rindiņas. Idejiski tas ir tas pats, ka kompilēt linux kerneli uz p100. 🙂
Tā kā detalizētu instalāciju neaprakstīšu, tad šeit jau ir otrais posms, kur mums ir izdevies noformatēt partīcijas un esam uzsākuši paša Mac OS X instalāciju. Šajā vietā vajadzēja tai sākties, bet tā kā es biju palaidis gar ausīm vienu svarīgu punktu, tad man nekas neizdevās. Lai viss notiktu gludi un bez aizķeršanās ir nepieciešams atslēgt WindowBlinds, jo pretējā gadījumā iekš emulatora nestrādās pele. Savukārt bez peles tur nav ko darīt.
Te tiek piedāvāts cietais disks uz kura mēs instalēsim Mac OS X.
Mac OS X instalācijā tiek piedāvātas visādas lietas, bet no visa tā klāsta ir jāizvēlas tikai būtiskākais, un vadoties pēc instalācijas pamācības, dažas paciņas mēs neinstalējam.
Tā kā es esmu ziņkārīgs, tad atļāvos instalācijas procesa laikā palūrēt, kas notiek ar kļūdu paziņojumiem iekš log faila.
Laiks kas ir redzams šajā bildē ir tuvu patiesībai. Pēc tā punkta, kur mēs izvēlējāmies, ko instalēt, var iet mierīgi gulēt vai darīt citas lietas, jo uz dažām stundām datoriņam būs, ko darīt.
Manā gadījumā tas bija nākošās dienas rīts, kad atkārtoti palaidu instalāciju, lai tā veiksmīgi turpinātos. Pēc visa spriežot datoriņš ilgi nemocījās un pēc instalācijas pirmā posma veiksmīgi bija izslēdzis emulatoru un arī tāpat kā saimnieks devies pie miera.
Pašā sākumā šajā logā tiek piedāvātas tikai pāris valstis, lai redzētu visu sarakstu ir jāieliek ķeksītis, ko es arī izdarīju.
Te tas pats, kas iepriekš. Arī izvēlējos “Latvian”.
Es, protams, reģistrēties nekur netaisījos, bet formu, tomēr nācās aizpildīt. Šajā logā biju visai patīkami izbrīnīts, ka man izdevās ar apostrofu ievadīt latviešu burtiņus. Windowsā ir jāķēmojas un jāmežģī pirksti, lai trāpītu uz ALT taustiņu, kas atrodas zem manas ķepas…
Taisam lietotāju.
Šeit mani Apple izstrādātāji sarūgtināja, jo nepiedāvāja tādu zonu kā Latvija, nācās izvēlēties “līdzīgas” valsts laika zonu.
Toties pulkstenis smuks.
Un pēc visām mokām beidzot arī ielādējas pati sistēmas grafiskā vide. Tā kā emulatorā Mac OS X ātrums ir labi, ja 10 daļa no PC datora jaudas, tad nu viss lādējas ar zināmu bremzi. Tas viss izskatās tāpat kā strādājot uz kāda termināļa caur iezvanpieeju, vai kaut kā tā.
Sākumā ielādējas apakša, tad augša un beigās viducis.
Šādi izskatās Mac OS X, kad tas ir pilnībā ielādējies. Nezinu kāpēc, bet man tas atgādināja Windows 3.11 laikus, kad viss bija sadalīts šādos lodziņos. Iespējams, ka toreiz vēl mazais Bils veidojot savu sistēmu nošpikoja ideju no Mac. Diemžēl man nav bijusi izdevība izsekot līdzi Macu evolūcijai. Tāpēc arī nevaru pateikt, kas no kā un ko ir nošpikojis.
Kontrol panelis ar visām lietām, kas saistītas ar sistēmas konfigurāciju.
Programmu logs.
Pasākuma vaininieks. Šī hibrīda dēļ es arī eksperimentēju ar Mac. Pozitīvais moments ir tas, ka Internet Explorer 5.2 nav noklusētais pārlūks uz Mac OS X, kas priecē. Viņa vietu ieņem Safari, kas diemžēl negriežas uz Gecko dzinēja un ir salīdzinoši zaļš. Attiecīgi, lai tam izdabātu nāksies šur tur nedaudz pasvīst.
Šāds izskatās Internet Explorer uz Mac OS X.
Safari – noklusētais Mac OS X pārlūks. Standartu ziņā vēl pulējams pārlūks, bet visādi citādi smuks.
Es īpaši neizplūdu tekstos, bet tāpat sanāca daudz. Tagad arī es varu apstiprināt, ka mīts par to, ka uz IBM savietojamiem datoriem nevar palaist MAC nu ir gāzts, jo PearPC emulators ir spējīgs emulēt MAC arhitektūru. Strādāt šādā sistēmā ir neiespējami, jo lags ir nežēlīgs, bet testiem un eksperimentiem būs ok.
Kā lielākais trūkums ir tas, ka pagaidām ar PearPC Windows versiju nav iespējams dabūt tīklu. Vienīgais veids kā apmainīties ar failiem ir uzmontēt ar filedisk (freeware) Mac OS X .img failu kā virtuālo disku un pēc tam ar MacDrive (shareware) starpniecību piedabūt to darbam uz Windows. Bet arī šādā variantā disku vienlaicīgi var lietot vai nu emulators vai filedisk.
Papildināts: Šobrīd jau var palaist tīklu arī uz Windows versijas.
Ņā būs jāpamēģina….
nu īstenībā makintošs šādi izskatījās jau tajos laikos, kad Billītis priecājās par sava DOS versijām!
Viennozīmīgi maks bija pirmais
Nav taisnība. Pirms tam ir emulēti daudz un dažādi citas arhitektūras datori. Un tos pašus MacOS jau sen varēja emulēt. Paskaties, piemēram, http://www.maconlinux.org/
un viss pasaakums kopaa slimiigi atgaadina Mandrake linuksu vai otraadi 🙂
Kaut kas pielīdzināms tam, kā es zem VMWare linukšus instalēju un nekādīgi nevarēju VMWare Tools ieinstalēt iekš gatava linux emulatora. Un arī tā uz divām dienām ievilkās.
endrju: Tu kaut ko esi smagi sajaucis. Vai arī es kaut ko nesapratu? 🙂
Tīkls iet uz Linux Host datoriem. 3Com kartēm. rtl8139 kartēm tiek izstrādāts supports, bet CVS versijā jau bija kaut kas "puslīdz strādājošs". Drīz arī priekš Windows.
Galvenais, kāpēc uzlikt MacOS uz x86, lai arī jauda šobrīd ir ~1/40 daļa (plānots ir 1/10 – viena darbība MacOS uz 10 hostdatora darbībā; tas nav tas pats, kas 1/10 mhz, starp citu), ir tas, ka varēs aplūkot weblapas kā tās izskatās no MacOS lietotāju skatpunkta. Tas ideāli noderēs dizaineriem, weblapu izstrādātājiem, kam nav MacOS tuvumā.
Un Safari par īpaši zaļu es nesauktu 😉
P.S. Darwin, BSD, microkernel rulz by default ;p
coolynx, http://fabrice.bellard.free.fr/qemu/ (strādā 2-3 ātrāk par PearPC). Nu labi, whatever; Nav svarīgi tāpat. Svarīga bija ideja 😉 Paldies par rakstu;
Nja, neesmu nekad ar MACiem strādājis. Pēc skata atgādina W3.11 un Linux hibrīdu. Sevišķi logu krāsas 🙂
Starp citu reklāma:
http://www.apollo.lv/portal/articles/20807
🙂 iztieku Tikai ar To apaksheejo Tabulinju Kur progas sabaazt Windows Videe "Aqua Dock" …
baaaaaac. sviests. saliidzinaaja pirkstu ar p…pi. windows 3.11…. doooooh
labi, es piekiitu, vieniigaa lieta kas mac os x nav konceptuaali nokaartota ir brushed metal interfeis daziem logiem, vairaak par to http://arstechnica.com/reviews/003/panther/ma …
es ar pamēģināju to Aqua Dock… Teixim tā – lieka fīča.
Bet īstenībā interesanti tāda emulēšana… Tikšu galā ar sesiju, tad nopirkšu vēl vienu cietni un pamēģinās – citādi man pieredze rāda, ka eksperimenti beidzas ar datu zudumiem – a cilvēks, kas domā, ka rubī, ko dara – ne vienmēr saglabā rezerves kopijas 🙂
koko: Ar šito vari droši spēlēties, jo tas griežas uz virtuāla diska – img faila, kas glabājas uz tava cietā diska. Attiecīgi kaut ko sačakarēt ir diezgan nereāli.
smuki. atgaadina gnomu + visu skatu bojaa augsheejaa labajaa pusee novietotais m$ X :))
Cik man zinaama veesture, tad GUI MacOS bija veel krietni pirms MS par taadu saaka domaat. Taatad shpikoshana ir viennoziimiiga. Tachu tajos laikos Bilam bija ap 30 (tjipa Billija pases kopija). Taadeelj nezinu vai vinju var nosaukt par mazinjo. Ja nu vieniigi praata un veel shaadaa taadaa publiski neapspriezhamaa liimenii. ;-))
Vienreiz esmu seedeejis pie MacOS un tas tik tieshaam atgaadina W3.1, tachu tam bija skins, kas vairaak atgaadina KDE MacOS skinu. Un loga funkcionaalaas joslas (tb Windows zilaa striipinja loga augshaa) pogas vairaak bija liidziigs W3.1 funkcionaalajaas joslas pogaam.
Visaadi citaadi raksts ir lielisks.
koko, tev taisnība, jānobeidz sesija un jāpaņemās 🙂
Nez kāpēc liekas, ka GNOME atgādina MACu! 😉
Nez kapēc rodas iespaids… ka linux grafiskā interfeisa dizaineri iespaidojussies no MACa, vai aī …. tas vienkārssi ir optimālākais grafiskais interfeiss… Un kaut kas lloti atsskkirīgs no Windowz-es!
coolynx, paldies tev par rakstu! 😉
nu emulaacija paliek emulaacija un kaa jau autors teica – testiem ok, bet lietoshanai galiigi ne-ok un IMHO taa tam arii jaapaliek, jo Apple kaa nekaa biida visu kopaa (OS + Hardware) un diezvai kaadreiz veeleesies izlaist iistu MAC OS prieksh PC.
nja – daudziem makintosh eksotika – es nesaku ka tas kaut kas slikts, bet nu iespeeja iepaziities ar makintoshu ari shadaa veidaa 🙂
aabols nekad neizlaidiis MacOS prieksh PC, jo lielaako dalju kaaposta tas ievaac no dzelzhiem nevis programmatuuras!
man atkal tes galīgi neatgādina Win 3.11 laikus, bet gan GNOME interfeisu.
Izmantoshu iespeeju iespamot – hackers.lv jau labu laiku ir daunaa http:// adrese vispaar klusee bet www. adresi dailji rotaa uzraksts ‘Shlusssss’ varam pienjemt ka tas ir atvasinaajums no ‘Schluss’ – respektiivi beigas 😀 ar to arii apsveicam ka lameru forums ir dead, zheel tikai par paareejiem resursiem tur :/
me šito pasākumu jau izprovēja. 😀 jāsaka, ka bremze ir pamatīgākā, tapēc tiem, kuriem ar smadzeni viss ir kārtībā šitā ķēmoties galīgi neiesaku.
raksts gan labs
tāpēc jau visi, kam nav slinkums spiež no mac interfeisu, jo tas ir ērts un tuvs ideālam. cik esmu dzirdējis ka apple tagad patento visu, ko var, citādi visādi haļavščiki no M$ drīz būs pārzīmējuši visu feisu. (tas lodziņš ar useriem, kaut vai, un arī fīča ar pamazām caurspīdīgiem paliekošiem logiem, ja tos kādu laiku neaiztiek, to jau varēs drīz ieraudzīt Longhornā, tēmā Aeroglass).
Varētu izmēģināt ja būtu brīvāks laiks. Tagad meklēju materiālus kvalifikācijas darbam.
kā var teikt ka Mac OS X ir līdzīgs kaut kam? drīzāk visi pārējie ir spēruši eyecandy tieši no ābola! reku pat viens jauks windozes shots: http://screenshots.haque.net/screenshots/view …
windozes vai linukša šots???
Es te drusku ieposteeshu no neadvanceeta Apple tirgotaaja skatpunkta 🙂
Runaajot par interfaci, jaasaka, ka MacOS ar "logiem" tika izstradats… 1986. (!!!) gadaa jau 🙂 Un vienmeer ir baazeejies uz unix serdes. MacOS X ir jau gandriiz tiirs unix, tik ar Apple GUI. Neesmu gan baigais specs tajaas lietaas, jo pamataa MacOS tomeer ir paredzeets lameriem, kas neko nesaprot un kam arii nav JAAsaprot nekas no sisteemlietaam (kaa tas viss un kaapeec straadaa vai nestraadaa).
Ciktaal tas attiecas uz MacOS darbiibu uz Intel platformas, tad nepareizi domaa tie, kas uzskata, ka Apple balstaas tikai uz dzelzhu tirgu un negrasaas nodaliit softus no dzelzhiem. Taada tendence ir un baumu liimenii kliist zinjas par Apple valdes plaaniem pilniibaa sadaliit kompaaniju 2 daljaas: softiskaa un dzelzhu daljaa… Kaa priekshveestnesis tam ir jau pieejamie "prastie" softi kaa iTunes, piemeeram, prieksh windozes un, tieksim, iPod, kas dabuujams gan vienai, gan otrai platformai… Taa ka pacietiibu, cieniijamie, pacietiibu.
PS: MacOS shiibriizha cena Latvijaa ir ~105Ls ar PVN, atkariibaa no $ kursa. Paskatieties, cik maksaa "pilnais" (ne-OEM) winXP 😉
2 Oga
vai cienītasis Oga nevar pastāstīt, cik Ls .LV maksā lētākais mac dators. un vai tos var dabūt lietotus, piemēram no izdevējiem, kad viņi atjauno dzelžus?
http://www.starlett.lv/english/index.html
Letakais jaunais ir eMac. Shobrid cena ir ap 645 Ls ar PVN…
Kas, manuprat, nebut nav dargi par "brandname" dzelzi ar G4 procesoru, DVD-ROM/CD-RW, 17" ekranu utt.uc.
http://www.apple.com/uk/education/emac/
Lietotus, protams, var dabut. Gan pie mums, gan pa tiesho no lietotajiem. Tomer tas tirgus ir diezgan neprognozejams un noslegts. Vairuma gadijumu neviens neko palshi nereklame 🙂
paldies aabele, bet tur ir tikai tehniski dati, cenu nav 🙁
tās ir tikai softam un storage
Nu redzku arii konkurentu weblapa tiek pareklameeta… :))
nekomenteeshu – tas ir atsevishsks staasts 🙂
2 Oga
pie jums, t.i. Starletā vai kādā citā kantorī?
"pie mums" ir BCCS TM. Webaa gan var neluureet – to joprojaam viedie viiri "izstraadaa" 🙂 Ja ir konkreeta interese, tad luuc uz mail vai 7377279 vai mob. 6534445
Danila
gribi pirkt?
vai kaads var pateikt, kaa sauc to smuko fontu, kas ir visos OS X skriinshotos?
Luicida Grande
2 Mr. Skepse
Pirkt? laikam jau nē. esmu sadomazohists, uzzināšu cenu un padomāšu: "Jā mečttj ņi vredna…." 🙂
2 danila
man ir lietots
iMac G3 500 256 20 CD-RW
klau MR skepse, vai nevari man to fontiņu lūdzu atmest uz epastu?
2 Mr.Skepse un pašu galveno? Cik $$? tas interesē visus…
kur te viens salīdzināja mac’a interfeisu ar win 3.11 un linux.
iisteniiba ir pavisam citadi, win savu interfesu spiko no mac os, bet linux no win, lūk tā.
win 3.11 laika mac’a interfeiss bija tāds kā tagad win98, win2k, bet win98 laikā, tāds kā tagad xp.
Klau davai kaads latvijaa vareeja noshaareet uztaisiitu HDD imagi vai vismaz OSX CD1, bootojamu.
Vajaga takshu visiem vienreiz ietesteet sho mantu.
emulee baigi leeni naak. Deadmorozam ir bet tur protams slotu nav 🙁
NU ar mac emulēšanu uz PC nodarbojos jau 2 gadus, bet pirms nedēļas SourceForge.net uzgāju to pašu jauko PearPC – nokačāju bet ta ari nedabuju palaist, laika nav. Kas attiecas uz to emulēšanu tad PearPC ir pirmais no Mac emulātoriem uz PC, kas emulē PowerPC (G3,G4,G5) procesorus, jo ieriekšējie, piemēram Basilisk un vMac mācēja emulēt vecos 68k tipa macus. Majas man metajas viens pavecs G3 uz ta velejos uzlikt MacOS X, bet nelaime radās nokačājot no eMules .dmg failus, kas ir MaxOS X analogi Win .ISO failiem, bet uz Win nav programmas ar ko tos iecept. Ek jācīnās – gribās man MacOS X uz PC 🙂
nu es jau labu laiku atpakalj (gadu) emuleejos 😛
Nu vai ar sito ir jegas nemties uz klokota Duron 1,2GHz 256MB DDR400 cietnis labs atrs plate ari???
Jav: Man ir Intel Pentium 4 1.6Ghz ar 256mb DDR333 atmiņu un ir ok. Pavilkt pavilks, bet skaties vai durons nepārkarsīs, jo procis visu laiku būs gandrīz 100% noslogots.
Kā edukacionālos nolūkos var ātri nokopēt Mac OS 10.3 (Panther) bootablu CD —
Prakse rāda, ka ar Mac Roxio Toast komandu Copy var uzreiz uztaisīt kopiju, un tā ir bootabla.
Jātrod (tomēr, sorri) kādu Mac G4 pēdējo modeļu lietotāju, kam ir originalais CD, un Roxio Toast v5 vai v6 ir visiem, he he, kā nu bez taa.
Roxio Toast cep arī .iso, bet Macisti lieto tādu viņa paša internālo formātu tipa .toast image.
Būtu interesanti uzzināt, vai var uztaisītu ISO no Maca ieburnot bootablu zem Windows ar Nero… Būs japamēgina.
2coolynx: Nu man ir homemade wattercoolings kas nekad vairka par 39C nelauj uzkarst pat pilna burnouta vairakas stundas:) Bez tam Durchikam tikai 1,65V Mobile ka sacit jasaka 🙂 Tad jau bus japamegina:) Tikai jasagaida kad HDD aizbrauksu pakalj uz garantiju:)
Es ka mac miljotajs un pc lietotajs. Veletos uzzinat par shi emulatora atrumdarbibu un droshibas limeni (karas/nekaras). Bet viedokli no Mac un PC lietotaja. Salidzinoshos atrumus.
mjā… lai nu kas bet interfeiss ir špikoc no GNome vai otrādi… tās pogas kas minimazē vai aizver logus ir vienādas… bet ja nnav pie rokas MAC tas var mierīgi noemulēt un ietestēt
1) Jebkurā gadījumā "cepuri nost" par rūpīgo aprakstu ar piemēriem – reti kurš "atļaujās" šadus aprakstus
2) pirms izteikt spriedumus, iesaku vispirms aplūkot (vismaz) apple.com webu + citus resursus
3) par špikošanu … nu savulaik MS "atpirkās" no apple par tiesvedības izbeigšanu GUI špikošanas sakarā – medijos to pasniedza kā "MS Explorer" u.c. aplikāciju iekļaušanu uz apple instalācijas diskiem
4) vislabākais veids kā pārbaudīt ātrumus, ērtibu un dajebkādas citas (atvainojos iepriekš) huinjas ko piedāvā katra atseviška OS, ir pastŗādat uz konkrētā OS ar pašu OSu vai interesējošām aplikācijām … & nevajadzētu paļauties uz kautkādiem publicētiem benchtestiem
5) … tālāk … visticamāk mēs iebrauktu diskusijā labāks/sliktāk/dārgāks/sūdigāks un hvz vēl kāds
visādi citādi Aloha maniakiem! 😉
Ja kaads veelas kaadu infu par mac/apple kompjiem tad raksta meilu, jo es jau 10 gadus straadaaju ar siem kompjiem, paslaik man ir DUAL G5 procis ar 5 GHz speedu, Ram kautkaadi 8 GB, cietnji: pofig nereaali daudz vietas veel ( 1TB ) u.t.t Karoche pa to bilu, taa jau bija ka nospikoja saakumaa Stiivs Jobss (Steve Jobs) Kopaa ar Geitsu veidoja vienu progu, a jobanijs gejs geitss piedraaza jobu, un aizpisaas ar visiem darbiem, karoch Jobs 83 gadaa izdeva 1mo macu, Kura visu uzreiz nospikoja geitss. utt utjp
Hmm, nu es labpraat pamegjinaatu uzlikt Macosu, tik vai kaads vareetu ar padomu palidzeet.
Kaa tad ir – vai macos darbojas paraleeli ar Windows uz viena cietnja, bet dazjadaas patricijaas ? vai kaa ?
Tas nozimee, ka Macosam vajdzees arii visas Mac progas vai ne ?
Patiesibaa, buutu baigi prieciigs ja kaads kas to ir jau dariijis, ar mani sazinatos un palidzeetu ar padomu.
eso@tvnet.lv