Circle – Bitcoin elektroniskās naudas platforma

Vakar savas durvis atvēra Bitcoin elektroniskās naudas platforma – Circle.

Circle

Joka pēc es arī piereģistrējos, jo man patīk virtuālās naudiņas. 🙂

For our initial product launch, our aims were simple:

 • Create an experience that is fast, beautiful, and enjoyable to use. Online banking applications stink. We wanted an elegant design aesthetic that would appeal to digital natives.
 • Reduce the friction that so many people – even sophisticated, technology-savvy people – often experience in acquiring and spending Bitcoin. Starting today, people can onboard into a Circle account and begin using digital money within minutes, not days. And Circle eliminates the labyrinth of fees and complex user interfaces designed for traders.
 • Make digital money the same as other major Internet services for consumers: instant and free. We wanted our service to be instant for onboarding, instant for depositing and converting money, and nearly instant for sending and receiving payments – anywhere on the planet.

Principā man vēl ir tumša bilde par šīm Bitcoin naudiņām. Bet skaidrs ir tas, ka šī kustība mainīs mūsu dzīves. Es ticu elektroniskai naudai kā tādai, jo tā strādā. Ar Bitcoin mani uztrauc tas, ka kurss visu laiku staigā.

CoindeskEs pagaidām esmu pieņēmis, ka šis ir pārejas posms no papīriņiem, kurus štancē valstis un kontrolē bankas uz elektronisku naudu, piemēram, Bitcoin, kuru kontrolē lietotāju tīkls.

Circle platforma sola nodrošināt saviem lietotājiem 100% drošību un vienkāršu lietošanu. Lai arī kā tur būtu – šis ir būtisks solis, lai iedzīvinātu Bitcoin naudu un ievilktu to masās.

Tā kā elektroniskā nauda ir salīdzinoši jauns norēķinu veids, tad sabiedrībai ir nepieciešama skaidrošana. Piemēram, tādiem kā man. 🙂

Par situāciju Latvijā. Interesants raksts iekš db.lv.

Atbilstoši Likuma prasībām elektroniskajai naudai piemīt trīs pazīmes, ar kuru palīdzību iespējams identificēt un nošķirt elektronisko naudu no citiem norēķinu līdzekļiem:

(1) elektroniskā nauda pastāv prasījumu veidā pret emitentu, jo klientam no brīža, kad tas ir iegādājies elektronisko naudu, rodas prasījuma tiesības pret emitentu iegūtās elektroniskās naudas monetārās vērtības apmērā;

(2) elektroniskā nauda tiek emitēta, emitentam saņemot no klienta reālu naudas summu (pārskaitot vai samaksājot skaidrā naudā), kas nekavējoties tiek apmainīta pret elektronisko naudu, ar mērķi veikt turpmākus maksājumus;

(3) elektroniskā nauda ir izmantojama kā maksāšanas līdzeklis par dažādām precēm un pakalpojumiem, turklāt to pieņem norēķiniem trešās personas, kas nav šīs elektroniskās naudas emitents (tātad tie ir preču pārdevēji un pakalpojumu sniedzēji).

Arī pasaulē cilvēkiem nav īsti skaidrības par šo naudu un tāpēc tiek veidotas organizācijas, kas veiks skaidrojošos darbus, lai veicinātu elektroniskās naudas izplatību.

Today I’m pleased to announce Coin Center, a new non-profit research and advocacy center focused on the public policy issues facing cryptocurrency technologies such as Bitcoin. Our mission is to build a better understanding of these technologies and to promote a regulatory climate that preserves maximum freedom of action for digital currency innovation. We will do this by producing and publishing policy research from respected academics and experts, educating policymakers and the media about block chain technology, and by engaging in advocacy for sound public policy.

Atgriežoties pie Circle. Te ir mana tukšā konta statuss. Starp citu, kurss mainās ik pēc minūtes.

Circle usd

Vai arī tā pati nulle, tikai nu jau eiro.

Circle euro

Pagaidām gan maz jēgas no šī pasākuma.

us-banks-only

4 thoughts on “Circle – Bitcoin elektroniskās naudas platforma

 1. BitHater

  Bitcoin decentralizācija ir izgāzusies tirgū ir uz pirkstiem skaitāmi aparatūras ražotāji kuri gribot varētu kontrolēt valūtu. Transakcijas komisija ir liela 3 centi. Ilgi apstiprinājumi 60 minūtes (kas Interneta laimetam ir pārāk ilgi).

  Bet, par zņām svarīgāk, manuprāt, ir tas ka Coinbase (lielākais ASV apmaiņas punkts) paziņoja to, ka Latvija ir viena no atbalstītajām valstīm Eiropā; ka AirBaltic pieņem Bitcoin tagad utml. 🙂

  Atbildēt
  1. apbyte

   Bitcoin ir sākums, un ir ļoti daudz turpinājumu un konkurentu, kas var pārskaitīt arī tos pašus bitcoinus un jebkuru citu valūtu un vērtību 5 sekundēs par transakciju maksājot tuukstošdaļu centa. Un ir bankas kas šos konkurentus jau sāk ieviest gan Eiropā gan ASV. Tāpat kā jau ir dažas un top jaunas banku kartes kas ir sasietas ar elektronisko naudu risinājumiem. Tāpat kā zelts jau ir sasiets ar elektroniskajām naudām.

   There is whole wide world out there, just search 🙂

   Bitcoins ir kā interneta pirmsākumi, pionieris. Bet uz tās idejas ir radusies vesela jauna pasaule kas triecas uz priekšu negantā ātrumā.

   Atbildēt
 2. budzis

  Ticibas tam bitkointam ir 0, jo neviens neko tur negaranti, atskiriba no valstu valutam (ari daudz kas atkarigs no valdibas).

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *