SEB mājaslapas mobilā versija un aplikācijas

No pirmdienas SEB banka ir palaidusi savas internetbankas mobilo versiju un piedāvā arī mobilās aplikācijas iPhone un Android mobilajiem – m.ibanka.lv jeb m.seb.lv.

SEB bankas un Mindscan veiktais pētījums liecina, ka katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs izmanto mobilo internetbanku, kurā visbiežāk veic divas funkcijas – konta atlikuma pārlūkošanu un rēķinu apmaksu. Turpinot attīstīt klientiem ērtu piekļuvi bankas pakalpojumiem, sākot ar šodienu ikviens mobilā telefona un viedtālruņa lietotājs var izmantot šīs funkcijas arī SEB bankas mobilajā internetbankā. IPhone un Android tālruņos papildus iespējams aplūkot tuvākās filiāles un bankomātus, uzzināt aktuālos valūtu kursus un izmanot valūtu kalkulatoru.

Pirms sākt rakstīt šo ierakstu, es piešķīlu savu iPad un atvēru SEB mājaslapu, lai ievērtētu to uz mobilās ierīces. Automātā atvēru www.seb.lv – manā priekšā atvērās izvēle – pilnā SEB versija vai mobilā. Biju patīkami pārsteigts. Līdz šim uz šo banku skatījos ar zināmu piesardzību. Savulaik viņu internetbankas versija man lika pasvīst, jo vienkāršie lietotāji nemanīja kā Firefox nobloķēja iznirstošo logu, kurā vajadzēja ievadīt pieejas kodu un lietotājs tālāk par pirmo lapu nekur netika. Nu, katram sava pieeja. 😉

iPhone aplikācijas bilde no iTunes veikala. Izskatās, ka igauņu banka testēta, jo EMT tīkls rēgojas.

Pieejamas aplikācijas abiem populārākajiem mobilo virzieniem:

iPhone aplikācija pieejama šeit.
Android aplikācija pieejama šeit.

Mani gan nedaudz biedē mobilās aplikācijas. It īpaši pēc pēdējiem notikumiem ar LinkedIn parolēm. Tad jau labāk izmantot pārlūku – vismaz zini, ka tur tiek izmantots kriptētais protokols.

12 thoughts on “SEB mājaslapas mobilā versija un aplikācijas

 1. Mārcis

  iOS aplikācijām pie source tikt arī nav problēmu, bet aplikācijai jābūt tik pietiekami pārdomātai, lai source neko īpaši nedotu. Tāpat tikai loģiski būtu datu apmaiņai izmantot SSL. Šajā brīdī drošības līmenim nevajadzētu būt zemākam kā parastam brouzerim.

  Atbildēt
 2. ezisxl

  to Jānis:
  kā Mārcis norādīja – viss cepēja rokās; es teiktu ka nedrīkst appā ietver kkādus izsekojamus security measures.

  to Mārcis:
  nu asamblera kods tomēr nav tas pats kas tīrs Java kods Android gadījumā 🙂

  Atbildēt
 3. ezisxl

  tiesa, tikai Android appi jaunu nav (‘oficiāli’) opensource; tas pats ‘oficiāli’ būtu jāsaka arī par visiem cross-platform figņām, teorētiski viņi nav open source, bet, piem. titanium vai phonegap js skripti ir ļoti vienkārši pieejami. Domāju, ka kvalitātes garants vispār nav open/close src, bet, pirmkārt developa rokas; nu un arī platforma – jau vairāk kā 2 gadus ņemos ar iOS un Android, diemžēl pēdējais ir bijis kārtīgas zobu sāpes daudzos gadījumos 🙁

  Atbildēt
 4. Krotow

  ezisxl, ja pateici, A, saki arī B – kas tieši nepatika tajos “daudzajos gadījumos”?

  Vienam gan piekrītu. Taisot appus droīdam, jāņem vērā ekrāna izšķirtspēja. Parasti orientējas uz 320×480 un ar to pietiek gan šim, gan nākošajam 800×480. Bet ir budžeta kroplīši, kā HTC Wildfire (bez S) un Xperia Mini ar 240×320 izšķirtspēju. Tajos puse formas paliek aiz kadra 🙁 Un ir arī planšetes ar lielākam izšķirtspējām. Sanāk jāties ar daudzām vienas formas versijām dažādiem ekrāniem. iPhone šai ziņā ir vienkāršāk – tur pagaidām ir tikai 2 izšķirspējas: 320×480 un 640×960. No otras puses appu izstrādē droīdam ir gana daudz neaizstājamu plusu. Kaut vai tas, ka izstrādi vari sākt no 0, nemaksājot par licencēm lielajam brālim.

  Atbildēt
 5. ezisxl

  to Krotow:
  pirmās četras lieas, kas uz mēles 😛
  – Xcodē (gdp, lldb) man debugošana šķiet krietni ērtāka kā teiksim LogCat;
  – ‘tableview’ – man UIKit šķiet krietni ‘varenāks’;
  – Android līdz 3.x (3.2?) neizmanto gpu pretēji UIKit, kur visam apakšā ir OpenGL ES;
  – ja apps strādā uz A ražotāja trubas, tas nebūt nenozīmē, ka kkas nenokrašos uz B ražotāja trubas;

  Viena lieta, kas Android patiešām patīk ir iespēja izmantot visas UI figņas ar relatīviem novietojumiem – aiztaupa laiku;
  Protams, tas, ka iOS nav normāla iespēja taisīt services, sux 🙁

  Un par $ kas sākumam nepieciešams, c’mon 20$ vs 90$ tos 70$ domāju var ātri atsist atpakaļ, tas toč nav arguments. Ar nepacietību gaidu, kad Google ieviesīs vismaz kkādu cenzēšanas mehānismu, Appstore, protams nedaudz pārspīlē, betnu tāda mēslu čupa kā Markets ar nav nekas labs.

  Atbildēt
 6. Bardaks

  kapēc visi lielie šiskas iedomājas ka viņu perga būs tā vienīgā unikālā kas instalēsies tikai uz trubas atmiņas…
  ja nevar uz SD kartes uzmest tad napig man tādu… 🙂 (netaisos rootot trubu)

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *