Daudzās valstīs iesaka atteikties no Internet Explorer

Pirms nedēļas internetā parādījās informācija par to, ka Ķīnā veiktajos uzbrukumos Googlei tika izmantotas Internet Explorer 6 (visu versiju) ievainojamības. Microsoft to arī atzina.

Microsoft has admitted that its Internet Explorer was a weak link in the recent attacks on Google’s systems that originated in China.

The firm said in a blog post on Thursday that a vulnerability in the browser could allow hackers to remotely run programs on infected machines.

LongT iemeta ar saiti uz AskWoody blogu, kurā ir apkopota informācija par to, kurās valstīs iesaka atteikties pilnībā no Internet Explorer 6 (visu versiju) lietošanas. Viens labs izrāvums no ZDNet bloga.

Any IT professional who is still allowing IE6 to be used in a corporate setting is guilty of malpractice.

Vācijas, Francijas un Austrālijas valdības iesaka atteikties no Internet Explorer lietošana.

Man darbā intranetā joprojām ir atsevišķas līki izstrādātas aplikācijas, kuras nestrādā uz normāliem pārlūkiem. Un iebūvēto IE6 es netaisos atjaunot, jo man ir kauns tos *pī* saukt par pārlūkiem. Tā ir, ka *pī* *pī* bērniem un *pī* dod programmēt lietas, kuras būs jālieto cilvēkiem.

Es turu īkšķus, lai viena banka izdzīvotu vēl gadu un varētu teikt, ka pirms 10 gadiem izstrādāta aplikācija joprojām strādā uz visiem pārlūkiem (teorētiski arī konsolē), lai gan pārlūki, kas tika izmantoti toreiz jau sen ir nomiruši. Nu ņem, ņem saiti, ja reiz gribi zināt par ko es runāju. 😉

25 thoughts on “Daudzās valstīs iesaka atteikties no Internet Explorer

 1. Arnolds

  Nu SEB bankai ir tāds softiņš kā “Akmens”, kuram “About” logā lepni greznojas izstrādāšanas gads – 1998. UI un lietojamība arīdzan, kā no tā paša laikmenta (win98).

  Atbildēt
 2. karuuzo

  Nu mēs ar izstrādājam softu, kuram izstrādes vidē lepni gozējas 1996. gads. Tā ir ar tiem lielajiem monstriem, nevar skriet līdz katrām sūda izmaiņām, ja softa izstrādes laiks mērāms simtos cilvēkgadu. Tur jau, lai tikai pārbaudītu, vai viss strādā, 10 cilvēkiem vairāki mēneši jārukā.

  m

  Atbildēt
 3. Papuass

  Un iebūvēto IE6 es netaisos atjaunot, jo man ir kauns tos *pī* saukt par pārlūkiem.”
  Tas gadījumā nav drošības risks? IE sastāvdaļas izmanto arī citas Windows komponentes un pa kādai lietojumprogrammai arī. Līdz ar to pa neaizlāpītiem IE caurumiem tevi var piežmiegt, pat IE nelietojot.

  Atbildēt
 4. Arnolds

  Nesaprotu – ko tādam primitīvam softam kāds ir Akmens cilvēks 100 gadu varētu kodēt. Palieku pie sava viedokļa, ka dot klientam tādu mēslu ir kauns.

  Atbildēt
 5. guntisd

  Tā arī līdz šim neesmu dzirdējis nevienu konkrētu “apkopojumu” tam, kādēļ daži labi tik nu jau ļoooti neieredz to IE.

  Atbildēt
 6. Krist2ps

  Aj, *pī*, ko var cepties mūžīgi par šīm tēmām – tāpat jau uzņēmumu administratoriem neieskaidrosi, ka beidzot vispār ir laiks pat visu IT sistēmu mainīt, ne joprojām uz Win2000 sēdēt, kā tas ir manā darba vietā. Attiecīgi – kā jūs domājat – kas par pārlūku atrodams šajā OS? 🙂

  Atbildēt
 7. Bacardi

  Adminam jau varbuut nav probleemu paariet uz jaunaaku softu, bet ir probleemas ieskaidrot uznjeemuma vadiibai, ka taadam procesam (licenceem) vajag tik un tik naudinjas, atbilde visticamaak buus viena – valstii kriize, naudas nav

  Atbildēt
 8. CooLynX Raksta autors

  Lietoju un ir ok Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; lv; rv:1.9.2) Gecko/20100105 Firefox/3.6 (.NET CLR 3.5.30729)
  Tiesa gan besī tas, ka atkal ir sačakarējuši atvēršanu jaunā logā.

  Atbildēt
 9. Didulis

  –>> guntisd : Nevis ienīst IE, bet gan pamatoti iesaka cilvēkiem neizmantot tā vecākās versijas. Pats Microsoft ir pateicis, ka IE6 vairs nelabos, installējiet IE8 un miers. IE6 ne tikai bojā internetu ar nepareizo HTML parsēšanu, bet arī satur labi daudz skaistas ievainojamības, kuras katru mēnesi par sevi mēdz kaut ko jaunu atklāt.
  Un vispār bija sen laiks aizvietot “IE6 only” sistēmas ar korektāk strādājošām. Jo IE7 iznāca jau pirms 3 gadiem un tad MS kā savu vadmotīvu nostādīja pakāpenisku W3 standartu atbalsta ieviešanu savā pārlūkprogrammā.

  Atbildēt
 10. dooh

  guntisd
  Tas tikai norāda uz tavu tuneļveida redzi. “Ja to nestāsta Panorāmā, tad tas neeksistē”. Pamēģini lietot internetu, pameklē info pats, nevis gaidi, kad to tev ar karotīti iebaros. Rakstu par to, kādēļ IE6 ir slikts, ir patiešām ļoti daudz.

  Atbildēt
 11. dooh

  Bacardi
  Visas populārākās interneta pārlūkprogrammas ir par velti. Tiesa, līdzekļi nepieciešami admina aldziņai – lai tas atjaunotu pārlūkprogrammas un palīdzētu lietotājiem šajā procesā.

  Atbildēt
 12. janka

  Atvainojos ka ne pa teemu, bet 🙂 Liekas ka Skandi Motors visu naudu izteereejis masiivajaam reklaamaam un naudas cilveecinjam kas nonjemaas ar vinju web’u naff 🙂

  Luuk originaalais links
  http://www.norde.lv/en/for-buyers/book-a-test-drive

  un te pieraadaas ka copy/paste dara briinumus 🙂
  http://www.skandimotors.lv/nissan/en/for-buyers/book-a-test-drive

  Atbildēt
 13. Ingus

  Man jau liekas, ka ar IE6 Latvijā viss iet stipri uz labo pusi. Statistikās IE6 rēgojas ar katru nedēļu arvien mazāk. Darba dienās tie ir nedaudz virs 5%, brīvdienās pat zem 4%.

  Atbildēt
 14. Aleksejs

  Atzīmēšu tikai vienu lietu, ka tika izmantota nevis IE6 ievainojamība, bet gan visās IE versijās esošā ievainojamība. Līdz ar to ieteikums ir _vispār_ nelietot IE.
  http://web.nvd.nist.gov/view/vuln/detail?vulnId=CVE-2010-0249
  http://www.secureworks.com/research/blog/index.php/2010/1/20/operation-aurora-clues-in-the-code/

  Atbildēt
 15. Bacardi

  –> dooh
  Protams, ka par velti, bet, ja ir nopirkta W2K licence, tad nekas vairaak par ie6 nesanaak, protams, ka var lietot FireFox, bet ej nu tantukam iestaasti, ka tagad I-netaa var tikt spiezjot uz Oranzjaas ikonas nevis zilaa e burta! 🙂

  Atbildēt
 16. Aleksejs

  Viss turpinās
  http://www.darkreading.com/vulnerability_management/security/client/showArticle.jhtml?articleID=222500167&cid=RSSfeed

  Atbildēt
 17. Aleksejs

  Tas pats kas iepriekšējā komentārā, tikai žurnālistiskāk pasniegts:
  http://www.theregister.co.uk/2010/01/27/ie_file_disclosure_attack/
  http://www.h-online.com/security/news/item/Internet-Explorer-still-a-problem-child-916160.html

  Atbildēt
 18. Atbalss: Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *