Lielbritānijā legalizē datoru uzlaušanu

Internetu pāršalca ziņa par to, ka Lielbritānijā ir legalizējuši attālinātu datoru uzlaušanu, ja tas tiek darīts likuma vārdā. Šo procesu ir nosaukuši par attālināto meklēšanu, kuras mērķis ir ļaut policijas darbiniekiem izmeklēt attālinātu datoru cieto disku saturu.

Under the Brussels edict, police across the EU have been given the green light to expand the implementation of a rarely used power involving warrantless intrusive surveillance of private property. The strategy will allow French, German and other EU forces to ask British officers to hack into someone’s UK computer and pass over any material gleaned.

A remote search can be granted if a senior officer says he “believes” that it is “proportionate” and necessary to prevent or detect serious crime — defined as any offence attracting a jail sentence of more than three years.

Pagaidām gan nav īsti skaidrs kā viņi taisās piekļūt šiem datoriem un kā notiks uzlaušanas process. Interesanti, tomēr. 😉

Aprakstītās metodes izklausās gana smieklīgas.

He said the authorities could break into a suspect’s home or office and insert a “key-logging” device into an individual’s computer. This would collect and, if necessary, transmit details of all the suspect’s keystrokes. “It’s just like putting a secret camera in someone’s living room,” he said.

Police might also send an e-mail to a suspect’s computer. The message would include an attachment that contained a virus or “malware”. If the attachment was opened, the remote search facility would be covertly activated. Alternatively, police could park outside a suspect’s home and hack into his or her hard drive using the wireless network.

Police say that such methods are necessary to investigate suspects who use cyberspace to carry out crimes. These include paedophiles, internet fraudsters, identity thieves and terrorists.

Šajā sakarā nāk prātā kaut kur 1997 2001.gads, kad izlasīju ziņu (paldies Aleksejam par saiti) par to, ka McAfee un Symantec noslēdza līgumu ar drošībsargājošām institūcijām par to, ka antivīruss neķers šo iestāžu izstrādātos trojas zirgus un citu programmatūru, kas ir paredzēta līdzīgiem mērķiem. Kopš tā laika es vairs nelietoju šīs kompānijas izstrādājumus. Man šobrīd ir slinkums meklēt informāciju par šo gadījumu, bet tas ir tas, kas man ir palicis atmiņā. Bija vēl kaut kāda programmatūra, kurā jau ir iestrādāti dažādi caurumi, kas ļauj zinātājiem piekļūt lietotāju datorsistēmai.

Tautieši Slashdotā, Reddit, Neowin, nedaudz Diggā cepās par šo tēmu. Me.dm blogā ir padomi par to, kā izsargāties no šādiem legāliem ielaušanās gadījumiem.

26 thoughts on “Lielbritānijā legalizē datoru uzlaušanu

 1. Mārcis

  Par antiviirusiem – AVG 8 updeits,kas iznaaca 30 dec. peekshnji uzskata AntiWPA par viirusu 😉 AntiWPA ir lietinja,ko vairums mirstiigu piraatu (vairums-neapzinaati) izmanto,lai uzlauztu windows aktivaaciju. Latviski – peec AVG updeita un restarta datorā nav iespējams ielogoties. Shaubos, vai AntiWPA buutu kljuvis kaitiigaaks, driizaak gan Microsoft sarunaajis kaut ko ar AVG.

  Atbildēt
 2. Krist2ps

  CooLynX, tad jau tu esi pats smieklīgs, ja lieto McAfee 😀 Bet nu… interesants raksts. Dīvaini, ja manu kompi kāds mēģinātu uzlauzt “likuma vārdā” 😀

  Atbildēt
 3. normunds

  These include paedophiles, internet fraudsters, identity thieves and terrorists.

  Var jau, protams, ņaudēt par fakinām cilvēktiesībām etc, bet es atbalstu jebkuras metodes pedofilu u.c augstākminēto indivīdu izķeršanai.

  Atbildēt
 4. adrians

  Var jau lietot Linux un liegt iespējas no ārpuses jebkādā veidā piekļūt sistēmai. Vēl, portams, kriptēt failu sistēmu, ja nu atnāk un nosper cieto. Vispār, pilnīgai drošībai ir jāatsakās no interneta pieslēguma. 🙂

  Atbildēt
 5. karuuzo

  Tur jau tā lieta, ka mēs cepamies paši nesaprotot par ko. Tad, kad kāds izvaro bērnus un saliek bildes internetā – tad mēs visi lamājam slikto policiju, kas nevar viņu noķert, bet tad, kad viņi pasaka – OK, mēs attālināti pārčekosim kompjus, lai noskaidrotu, kurš tas maita ir – tā visiem cilvēktiesības. Ja jau mēs visi tik ļoti uztrauktos par savu privātumu, tad draugiem ēlvē būtu nomiris nemaz nepiedzimstot. Tur gan visi var izkarināt savu netīro apakšveļu un vēl lielās ar to, bet tad, kad mūs grib pasargāt, parakājoties pa to pašu netīro veļu, tad mēs kliedzam kā uz lēnas uguns cepināti. Kaut kāda slima tā sabiedrība palikusi.

  m

  PS. Protams ir jau otra puse, ka ātri kāds to pacentīsies izmantot savtīgos nolūkos, bet to dara tādi paši, kā mēs. Visskaļāk jau kliegs tie, kuriem ir ko slēpt. Man nav. Protams, ja nesāk kasīties par manu filmu kolekciju un netaisās izlikt manas personīgās bildes publiskai apskatei 🙂

  Atbildēt
 6. atis

  nu nafig tos antivīrusus, ja pats visādus draņķus nevelc un nelaid tad i nevajag. jau daudzus gadus dzīvoju aiz rūtera vienā mierā.

  Atbildēt
 7. viesis

  interesanti zinaat kaa vinji tiks cauri ruuterim. kaut vai piemeeram parastam linksys …
  un domaaju ka aiz firewall vinji netiek. vieniigi ar to veestulju suutiishanu kur ir pielikumaa trojaanis ko antiviirus neker …
  ceru ka kaspersky ker to drazu …

  Atbildēt
 8. japets

  Pilnīgi piekrītu karuuzo.
  Negribam, lai valdība (policija) par mums kaut ko zinātu, bet gribam, lai noziedzība tiek apkarota saknē, pirms noziegums izdarīts. Nesanāks, šīs divas prasības konfliktē. Es izvēlos otro variantu, ja ir iespēja.

  Atbildēt
 9. Tvinky

  Man liekas maksimums kam viņi to keylogeri, troju iebaros ir tie parastie zaglīši 🙂 Lielie nemaz mistiskus mailus nevērs vaļā. Un laikam kārtējo reizi atkrīt cilvēki, kas lieto OS X & Linux.

  P.S Varbūt M$ vēl viņiem speciālu tool’i uzceps, lai caur to var vieglāk monitorēt user’us 😀

  Atbildēt
 10. ThA-B

  Hehheeeeee!
  1) MS jaunajā windowzē iešūs šitādu backdoru pats par sevi (apmaiņā pret mūžīgu mieru no mūžīgajām tiesām ES).
  2) Jābūt pilnīgam idiotam, ja trojaanu cer uz trojaanu iebarošanu. Es jau redzu, kā šo projektu prezentēja “mēs nosūtam un nosaucam šo meilu ‘atver mani’. Viņi atvērs un mēs būsim iekšā!”
  3) 99% būs disclaimeris un ‘terms of use’ 🙂 citādāk tur sūdzēs pretī par cilvēkprivāttiesībām

  vispār man jau pofig. man nav ko slēpt.

  Atbildēt
 11. Viestarts

  Tad jau varam tikpat labi legalizēt kratīšanas bez ordera. Turklāt, kur ir garantija, ka viņi tiešām ķers tikai ļaunos pedofilus un izvarotājus, bet citos kompjos nelīdīs.

  Atbildēt
 12. Didulis

  Atcerēsimies, par MS Shared Source. Tas nozīmē, ka tām tiesībsargājošām instancēm ir bijis gana daudz laika atrast Windows`ā kļūdiņas. Un tikpat labi tas joks par trojas zirgu e-pastā bija ātra atbilde uz stulbu žurnālistu jautājumu.

  Atbildēt
 13. Andron Mc

  Lielābritānija arī legalizē incestu, tāpat kā īrija, un visu citu kuņasbērnu kopienu. bet kapēc mums ta interesē?

  Atbildēt
 14. Shadowbird

  Normund, tad jau tu atbalstītu arī cilvēku nošaušanu uz ielas bez tiesas vai pierādījumiem, ja policistam ir “pietiekams pamats uzskatīt”, ka nošautais bija pedofīls? Jo jebkurš līdzeklis tak ir gana labs, un nav svarīgi, ka šādu privilēģiju tādā Latvijā, piemēram, 90% izmantotu uzpirkti policisti lai izrēķinātos ar sponsoru nelabvēļiem, un tikai 10% reāliem noziegumu novēršanas gadījumiem.

  karuuzo, nedirs. Problēma ar pedofīliem internetā bija tā, ka nebija likumdošanas, kas aizliegtu izplatīt pronogrāfiju. Pret šādu (bērnu prono izplatīšanas aizliegumu) likumu ieviešanu neviens nekad nav protestējis. Savukārt, ja jebkurš piedzērušu mentu pāris var dienas vidū paģērēt atslēdzniekam lai ielaiž viņus tavā dzīvoklī parakāties pa mantām, balstoties tikai uz to, ka viņiem ir informācija (piem., bārā noklausīta), ka tu glabā narkotikas un tirgo pagalma bērniem, tas tev liekas normāli?

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *