Draugiem padara publiskus lietotāju profilus

Es neesmu aktīvs Draugu lietotājs, tik vien kā reizi gadā tur iegriežos, ja nav iespējams citā veidā iegūt nepieciešamo informāciju, attiecīgi arī nezinu, kas tur notiek vai nenotiek.

Šodien pamanīju kaut kādu cepienu Datuvē par to cik slikts ir palicis Draugu pasākums un komentāros bija viena saite uz kuru kaut kā automātiski uzklikšķināju. Parasti es tā nedaru, jo ir zināms, ka tur izleks login forma un prasīs autorizēties. Bet šodien kaut kā ignorēju refleksus un noklikšķināju. Manā priekšā parādījās pilnīgi cita aina – parādījās lietotāja bilde ar vārdu un uzvārdu, kā arī dažu draugu bildes. Citiem vārdiem sakot tas bija ievilcējs, lai cilvēkam radītu interesi tikt tālāk. Lieta, ko vajadzēja ieviest Draugos jau sen – pavērt caurumus tajā akmens mūrī, lai ziņkārīgie var paķīķerēt pa spraugām un viņiem būtu lielāka vēlme tur tikt iekšā. Latvijā vairs nav tik aktuāli, bet citām valstīm var noderēt.

Tālāk es veicu nelielu meklējumu Googlē un nekur neatradu informāciju par to, ka profili ir kļuvuši nedaudz publiskāki. Pēc tam noskaidroju, ka ir noindeksēti 127000 šādi profili. Man tas bija jaunums.

Papildināts

Mārcis komentāros iedeva saiti uz rakstu Nombres blogā, kur ir aprakstīta šī pati situācija.

25 thoughts on “Draugiem padara publiskus lietotāju profilus

 1. Mārcis

  Nombre.lv par šo lietu jau rakstīja: http://nombre.lv/dazadi-raksti/draugiemlv-atveras-googlei/ . Vajag ieiet sava profila uzstādījumos un atzīmēt, lai Tava informācija nebūtu publiski pieejama.

  Atbildēt
 2. Atoms

  principā atliek uztaisīt scriptu, kas iet visiem ID cauri, un ja ir contents uztaisa linku, un tad šo lapu ar linkiem iebarot googlei 🙂 un visi profili būs meklējami.

  Atbildēt
 3. Mārcis

  Draugiem.lv paši noteikti ir iebarojuši Googlei sarakstu ar linkiem uz cilvēku profiliem.
  Tagad teorētiski var palaist skriptu, kas iziet cauri visiem profiliem un savāc visu informāciju. Pamatīga DB viens un divi. Ko ar to darīt, tas jau ir cits jautājums 🙂

  Atbildēt
 4. Didulis

  –>>Atoms: noteikti regulāri atdursies pret dzēstajiem profiliem, kas tur noteikti ir ne mazums un tas pasākums noteikti būs bremzīgs. Varbūt tomēr ir šo pūļu vērts. 😉

  –>>esuntu: Pietiek radīt Googlebot`am ziņkāri par to pasākumu, uztaisot lapu ar linkiem uz pieejamajiem profiliem. Taču tikpat labi, šādi var radīt riebumu Googlei pret savu lapeli.

  –>>Mārcis: Manuprāt cilvēki paši ir sabarojuši googlei sarakstu ar linkiem uz saviem/draugu profiliem. Forumos, ne reizi vien šie linki ir manīti.

  Atbildēt
 5. Mārcis

  Hmm, dīvaini. Es jau pēc Nombre raksta nobloķēju iespēju (ieliku ķeksīti uzstādījumos), ka manu profilu var aplūkot no ārpuses. Šodien skatos – tomēr var redzēt manus datus! Ieeju draugos un pie uzstādījumiem tas attiecīgais ķeksītis bija pazudis! Uzliku vēlreiz.

  Atbildēt
 6. BlackHalt

  Godīgāk no draugiem.lv puses būtu bijis šo indeksēšanu noklusēti aizliegt.
  Tagad ir tieši otrādi – pēkšņi tavi dati jau atrodas Googlē.
  Tas ir spēles noteikumu maiņa spēles laikā.

  http://www.likumi.lv/doc.php?id=4042

  Atbildēt
 7. esuntu

  Atoms: Pieķēros vārdiem “visi profili būs meklējami”. Nebūs tie,kuriem profilā atķeksēts “Nerādīt informāciju par mani nereģistrētiem lietotājiem”. Šādus profilus Googlebot nekādi nevar noindeksēt.

  Atbildēt
 8. BlackHalt

  esuntu, Uztaisi feiku profilu;
  Sadraudzējies ar iespējami daudz draugiem;
  Izmantojot savu loginu un izmantojot kaut vai googlē esošos ID, savāc pilnu infu.
  Uztaisi evillapa.com, kur tas viss tiks glabāts (var iztikt arī tikai ar localhost);
  Sēdi un priecājies par datiem 🙂

  Atbildēt
 9. noisex

  a priekshkam vispar kaut kas ir jaaizsargaa? nekadas sensetivas info tur nav ..vards/uzvards netiek chekots pret LPMP DB – tatad fake…P/K vai pases datu nav utt… nu ok, ja neesi ielogojies, nekadas darbibas nevari veikt, tachu paskatities profulu tak javar :hvz:

  Atbildēt
 10. Helmuts

  nu tieshi ta, defaulta vajadzeja lai ta fiicha ir atslegta. okei, nav tur sensitiivu datu, bet tomeer..
  un jega nekada no public profiliem – kamer uz tiem nevar salikt klikojamus linkus 😀
  pagerank ari tiem profiliem nav (pagaidam), heh..

  Atbildēt
 11. Andron Mc

  Draugiem.lv tiktiešām paliek izmisuši. Falšos profilus kaukādi deģenerāti taisa kaudzēm, tur ir veselas ķēdes ar kaukādiem lezbiešu profiliem, viens otru uzaicina tie falšie profili, uzaicinātāju oriģinālo izmet ārā un ta tur kauko veido netraucēti, bet administrācija viņus nedzēš jo gaida kapeiciņas arī no falšajiem profiliem

  Atbildēt
 12. Mudīte Izdarīgā

  Nē nu forša padarīšana, ja reiz izsenis populāri pēc darba intervijas aplūkot topošā kandidāta profilu draugiem.lv, tad tagad šī iespēja miniatūrā ir visiem, pietrūkst tik publiskot arī cilvēka domas par sevi un galeriju, kas pa šmigu uzņemta 😀

  Atbildēt
 13. Atbalss: Boot.lv forums uzlauzts | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *