Pārlūki par kuriem jūs nekad neesat dzirdējuši

LongT iemeta saiti uz Smashing Magazine rakstu, kurā ir publicēts apraksts par pārlūkiem, kas nav pārāk izplatīti. Pods.lv auditorijai šiem pārlūkiem nevajadzētu būt svešiem. To sarakstu varētu papildināt vēl ar pārīti eksotiskiem pārlūkiem, vai arī vismaz IE ādiņām, noteikti.

Browsers

Katrā gadījumā labs apskats, jo ir paņemti pārlūki no dažādām operētājsistēmām. Principā varētu teikt, ka tas ir saraksts populārākiem no alternatīvajiem pārlūkiem.

24 thoughts on “Pārlūki par kuriem jūs nekad neesat dzirdējuši

 1. Mr.SergE

  Lietoju Safari aptuveni 2min. Pēc pirmā kreša nometu nost un nekad vairs par viņu nedomāju. Un tas notika uz MAC, nevis PC.

  Par citiem pārlūkiem runājot — kāda tam visam ir jēga? T.i. — priekš kam un kāpēc ir jāpopularizē kaut kas, kas mums ikdienā radīs tikai lielākas galvassāpes, izstrādājot interneta risinājumus?

  Atbildēt
 2. PDSurf

  Lietoju MyIE jau kopš IE5.5 laikiem. To var saukt par IE ādiņu. Visvairāk man patīk viņa TabBrowsing realizācija un MouseGestures. Un pats labākais, kaut arī programma veca (vismaz 6 gadi), darboja izcili arī pa virsu IE7.

  Atbildēt
 3. DD

  Mhh… čauliņas es neuzskatītu par browseriem… renderi, lielākais darbs kurā ieguldīts, ir tas patiesais browsers 🙂

  lynx (text)
  gecko
  ms
  opera

  Atbildēt
 4. Vērotājs

  Piedāvāju lietot vārdu `apdare` vārda `skins` vietā.
  Savukārt, par MyIE un Maxton līdziniekiem loģiski iederas vārds `čaula`.

  Atbildēt
 5. Ziema

  Var jau arī saukt par kažoku vai apģērbu – kaut kā “skins” asociējas ar medniekiem un to kā šie dīrā nost zvēru

  Atbildēt
 6. CooLynX Raksta autors

  Vārds “ādiņas” tiek lietots, jo tam ir zināma ironijas pieskaņa. 🙂

  Ikdienas lietošanā varētu izmantot to pašu čaulu vai varbūt apdare.

  Atbildēt
 7. MZM

  Manīju Safari, kas aizsākās uz KHTML dzinēja, taču nemanīju Konqueror, kas joprojām izmanto KHTML. Acīmredzot Konqueror tiek pieskaitīts pie “mainstream” pārlūkiem 😛

  Starpcitu, arī Links tur nebija, lai arī atbalsta JavaScript (komentos bija iebildumi, ka Lynx JS neatbalsta) un citus jaukumus.

  Atbildēt
 8. Aspic

  lietoju maxthonu sākot jau no My2Ie laikiem (gadus etak 4us) patīk un ir ērti (neredzu ne lekājošās reklāmas ne izlēcošos logus) maxthona fīcjas ir daudz tālāk priekšā visām operām un fairfoksiem
  (taads neliels imho)

  Atbildēt
 9. Scorpion

  Arī esmu viens no MyIE (tagad Maxthon) apmierinātajiem lietotājiem jau vairākus gadus. Manā skatā iekabina daudziem browseriem, it īpaši mozillas brīnumiem, es vispār nesaprotu Mozillas programmētājus, viņus neviens nekad nav iepazīstinājis ar ideju ka ‘memory leak’ vispār tomēr ir slikta lieta ?

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *