Movable Type kļūst par atvērtā koda produktu

Movable Type 4Pirms dažiem gadiem pati populārākā blogu platforma, ja neskaita lielisko portāla dzinēju PHP-Nuke, bija Movable Type. Man šis brīnums nepatika, jo tas griezās uz Perl, bet jau toreiz PHP bija apsteidzis to popularitātes un izplatības ziņā. Patiesībā jau PHP bija daudz vieglāk iemācīties. Bet stāsts nav par to. Stāsts ir par to, ka jaunākā Movable Type 4.0 beta versija tiek piedāvāta kā atvērtā koda produkts zem GPL licences.

Es piekrītu autoriem, kas uzskata, ka Movable Type ar savu žestu ir par dažiem gadiem nokavējuši, jo toreiz, kad viņi nomainīja lietošanas licenci un kļuva par maksas produktu, lielākā daļa pārvācās uz WordPress, kur arī visticamāk paliks. PHP ir ļoti vienkārša skriptu valoda, kas piedāvā neierobežotas iespējas izvērsties un izvirst pēc sirds patikas. Kur tu tagad atradīsi tik daudz Perlu koderus, kas pa fikso sarakstīs foršus spraudņus.

Ieteiktu izlasīt šī autora viedokli. Man tas ir tuvāks.

And then the rest of the post does nothing to explain clearly why they’ve made this massive investment. The rest of post explains how blogging empowers ordinary people, and that their mission is to get blogging to the masses. It also explains the role of Vox, LiveJournal and TypePad in the Six Apart world. A free version of MT was always available for personal use. So why make it open source? That’s the answer I was looking for, and did not find.

Man šķiet, ka Perls varētu būt papildus šķērslis atrast normālu hostingu. Varbūt tie ir tikai mani aizspriedumi. Katrā gadījumā šī programmatūra nav tā pati ātrākā. Vismaz tā var noprast no MT lietotājiem. Lai gan es labu laiku uzskatīju, ka Perlā rakstīti webi spēj izturēt nežēlīgi lielas slodzes. Atkal es par Perlu cepos. 😉 Bet es tiešām uzskatu, ka tas būs viens no būtiskākajiem šķēršļiem kāpēc cilvēki nepāries atpakaļ. Ja jaunā platforma nespēj nodrošināt iepriekšējās platformas funkcionalitāti, tad zūd jēga mainīt platformas…

Notestēt jauno betu var MovableType4.org lapā.

4 thoughts on “Movable Type kļūst par atvērtā koda produktu

 1. Elvis Kvalbergs

  Es pirms blogs.burti.lv iesākšanas pamēģināju abus – WordPress un MT. Kā PHP cilvēkam, man WP, protams, likās tuvāks. Arī spraudņu, tēmu un visa kā cita tam ir vairāk. Tomēr MT bijatas, kā nebija (normālā līmenī nevis caur ž) WP – daudzblogu atbalsta. Tādēļ negaidīti paliku pie MT. Esmu diezgan apmierināts pašlaik, bet ir viens “bet”. Daudzi prominenti blogeri ir izteikuši savu kritiku par MT licencēšanu un par to, ka viņi mirs lēnā un mokošā nāvē, ja tas tā turpināsies. Pieņemu, ka SixApart ir par to padomājuši un sapratuši, kur tās lietas bīdās. Tā ka ļoti atbalstāms un mani iepriecinošs notikums.

  Atbildēt
 2. Arturs

  Pashaa saakumaa es arii lietoju MT (tiesa gan hosteeto TypePad), un likaas ka nekaa labaaka nevareetu buut. Bet izraadiijaas ka var – WordPress. Tikuntaa liekas interesants fakts, ka joprojaam Moveable Type (ieskaitot TypePad) aiznjem ljoti lielu blogu dalju, un iipashi ats attiecas uz korporatiivajiem blogiem. Peern vinji palaida arii bezmaksas blogus uz vox.com, kas veel buutiskaak paceela taa akcijas.

  Nez kaapeec man liekas ka tagad reaali saak atpaklikt bogger/blogspot platforma. Vainu taa netiek attiistiita, vai kas… nezinu…

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *