Price.com jeb Worm.Win32.Bagle.AT plosās Latvijas ārēs

Droši vien, ka daudzi no jums šodien savās pasta kastītēs saņēma lielu kaudzi ar jauniem sūtījumiem. Lielākā daļa no tiem bija dīvaina satura sūtījumi ar pievienoto failu “Price.com”, “Price.cpl”, “Price.exe” utt.

As of October 29, 2004, 2:07 AM (GMT -07:00; Daylight Saving Time) TrendLabs has declared a MEDIUM risk virus alert to control the spread of this worm. It has been found spreading via email and network shares in Japan, China, Sweden, Taiwan, Italy, and Germany.

This memory-resident worm uses its own Simple Mail Transfer Protocol (SMTP) engine to propagate.

Nedaudz par to var palasīt iekš Antivirus.lv un jau detalizētāk par to, kā tikt vaļā iekš Trendmicro.com. Aizgāju paēst, nāku atpakaļ, skatos – “Junk mail” mape pilna ar drazu. Derētu noķert autoru un pateikt, lai nākamreiz nosauc to failu – “Click here dumb user” vai arī “Idiots only” vai arī lokalizētā versijā – “Stulbeņi klikšķina šeit”.

51 thoughts on “Price.com jeb Worm.Win32.Bagle.AT plosās Latvijas ārēs

 1. Valc

  Bet man patīk! Cik daudz darbiņa parādās pēkšņi… Un tad tu gudrinieks atnāc ar savu CD (flašu, vai ko citu) un abrakadabra – tu esi glābējs un varonis.

  Atbildēt
 2. napalmEye

  Heh, arī man viens tāds atnāca un tika nolikts mapē, kur kolekcionēju tamlīdzīgus rakarus. ‘Click_on_me_you_dumbass.exe’ būtu tiešām labs variants 🙂

  Atbildēt
 3. napalmEye

  Jēē, grāmatvede ir šito noķērusi. Prieks kur tu rodies!
  Despacho, nesapriecājies. Paies kāds laiciņš un arī uz GMail spams sāks velties tādām pašām kaudzēm kā teiksim uz Hotmail.

  Atbildēt
 4. bush

  despačo : atnākusi uz inbox vai iekš spam mapes? iekš inbox, gods, kas gods nenāk nekas, iekš spam gan pa nedēļu savi piecdesmit iekrājas

  Atbildēt
 5. Imis21

  Pilnīgi peikrītu tev coolynx, to meilu ieraugot nevar rasties šaubas par viņa satura "veselīgumu" datoram.
  Man liekas, ka ar e-pasta vīrusiem tagad ir gandrīz tāpak kā ar baneriem portālos. Lietotāju ir tik daudz ka noteikti atradīsies kāds kurš uzklikšķinās netīšām, kāds zaļš lietotājs kurš vēl nav paspējis apdedzināties tādēļ klikšķina kur vien var ieklikšķināt.
  Ja no vairākiem miljoniem e-pasta lietotāju pasaulē, kaut tikai 0,1% ir Dummies, ar to jau pietiek lai sāktos epidēmija. Atliek cerēt uz jauno paaudzi, kas jau skolas gados būs apguvuši kaut ko no datora lietošanas pamatzināšanām.

  Atbildēt
 6. Knagis

  man arī šitas bija. bet mandomāt, ka outlook jau no 2000 versijas visus šitos com, exe, cpl bloķē pēc defaulta. cita lieta, ka man uzlikts hacks, lai tos laistu cauri.

  Atbildēt
 7. Benvenuto

  Imis21: nav nekaadas jaunaas paaudzes. Arii tur lielaakaa dalja ir debiilikji, kas taalaak par cs nav aizgaajushi attiistiibaa.

  Atbildēt
 8. Kleofass

  Pagaidām vēl neesmu saņēmis. Bet, kur cilvēkiem prāts vērt visu vaļā un vēl jo vairāk, ja sūtītājs ir nezināms?! Varbūt sāksim pārbaudīt, kas labs ir kaimiņu melnajos miskastes maisos? Varbūt sūtījums nevis uz izgāztuvi, bet gan man? 🙂

  Atbildēt
 9. Despacho

  kleofass: jau sen izrunāta tēma ka puse tautas ir vienkārši idiņi. Labi, visi kļūdas, atver vienu reizi, dabūn savu mācību un ir ok, bet ir arī tādi kas ver vaļā totāli visu, kaut arī tas būs n-tais saķertais vīruss…
  bush: iekš spam mapes 😉
  napalm: ceru ka viņiem būs normāli uzstādīti filtri. Piemēram e-pasts jau labu laiku ir pilnīgi normāli lietojams, taču tik un tā atrodas beta stadijā. Moš kaut ko džeki spama sakarā saštellēs 🙂

  Atbildēt
 10. Rihards

  shodien visu dienu nociiniijos ar to viirusu, jo darbaa atrodas taadi cilveeki, kas to uztver ljoti nopietni un katru spamu ver valjaa…. patiesiibaa izniicinaat nemaz nav tik gruuti – caur safe mode izmest no system foldera un no regjistriem un viss akal ir ok… tikai taads chakars….

  Atbildēt
 11. raiviic

  He, he, gandrīz uzrāvos. Ir man darbā kolēģe, kas regulāri piesūta visādus joku un nerātnību failus, parasti gan .doc, .ppt, vai mpg formātos. Nu, šodien ieraugu no viņas adreses kārtējo sūtījumu, kaut kāds Joke un :). Taisījos jau atvērt….
  F@&k, pēdējā mirklī apjēdzu, ka kaut kas nav kā parasti.

  Atbildēt
 12. Kirils

  diemzheel jaunajai paudzei visu maaca peec ljoti-tizla (very-lame) izgliit. stand. un neko iisti neiemaaca. noliec star pogu otraa stuurii un "eeee-buu-uuuuh?"
  viss ar karotiiti jaaieliek :'(
  nez, tieshaam tik maz cilveeki lieto pine un mutt?
  tiem kkaa virusi nav maniiti. es tik nobriinos savaaa pine atverot taadu e-pastu.

  Atbildēt
 13. Berga k-gs

  Stulbeņi klikšķina vai neklikšķina, bet jautājums man radās, kapēc Stulbais Nortons ar jaunāko update vienalga viņu palaida vaļā? Stundu p****os ar to stulbeņa kompi, tas nav patīkami. Nu kāda jēga tad pirkt tos antivir softus, ja nevar ikauties, kurš tad būs tas īstais un drošais?

  Atbildēt
 14. Mr.Venom

  Kolēģis piesauc klāt – ķipa viņam no firmas (pazīsatama maila un vārda) atsūtīja kādus cenu sarakstus – ‘mailā smailiņš un attačments, nepaspēju neko pateikt, ka šis jau ver vaļā Price.com (pie tam, viņš jau pamēģināja to atvērt pirms tam). Labi ka trends nokarantinēja. Pēc dažām minūtēm mans AntiVir pacēla trauksmi. Citam Nortons noklusēja… Labi, ka uzņēmuma politikā ietilpst doku glabāšana uz failu servera ar savām pārbaudēm (trends), bet darba datoru biežā noghostošana.

  Atbildēt
 15. xxx

  Da tas Nortons ir pilnīgs mēsls…nedēļas laikā jau 3. kaste, kur dzīvo vīrusi paralēli ar jaunāko apdeitoto Nortonu…pilnīgs sux!

  Atbildēt
 16. Insomnia

  nez es daru vienkaarshaak, saviem draugiem un pazinjaam un darba lietaam lietoju vienu pastu un visaadiem webiem regjistreejoties citu lai ja kaads iedomaatos mani iebaazt kaadaa spam listee tad tas viss kriit uz to otru pastu jo zinu ka tur nekad nekas svariigs patieshaam nenaak, savukaart ja gadaas kaads spaminjsh primaarajaa pastaa tad to var pamaniit jau pa gabalu…! Pirms 3 meeneshiem ieliku jaunu HDD uzmetu outpostu uzreiz peec windowsa instalaacijas, nekaadu antiviirusu nelietoju, jo paaraak bremzee kasti, un pirms 2 dienaam noskaneeju visu kompi neatrada nevienu pashu viirusinju, taa kaa ja ar praatu lieto kompi un i-netu tad var iztikt bez nekaadaam viirusu probleemaam un windows arii straadaa kaa pulksteniits, galvenais ir pareizi vinju sakaartot un lietot!

  Atbildēt
 17. Māris

  Man gan bija šitais atnācis nevienu reizi vien, arī uz inbox.lv mailu, it kā parasti uz turieni nekad spams vēl nav nācis. Uzreiz likās aizdomīgs. Pats lietoju dr webu, sāka parādīties tie smailiņi atjaunoju vīrusu bāzi (kaut arī daru to regulāri) un patiešām izrādījās vīruss, sāka nākt atskaites par izdzēsto. Gribēju atvērt eksperimenta nolūkos, nezinu, nezkapēc nesanāca.

  Atbildēt
 18. Mr.Venom

  Es jau negribu celt brēku, bet: a) piereģistrējos uz inbox b) nevienam nedevu mailu c) pēc 3-4 dienām nāca nākt spams. Pirms aktīvi sāku lietot kādu mail accountu pārbaudu to tādā veidā.
  Att. uz spam mailiem – tā arī rīkojos. Atsevišķš mails darbam, ko nezina pat draugi, viens oficiālai sarakstei (@navigator), cits – neoficiālai (@sveiks), 3 spamam (@hello, @sveiks, @hotmail), 1 izsniegts no VeA (@venta.lv), viens sarakstei ar klientiem (@spam.lv), viens php.lv forumiem (@hello.lv) un vēl viens priekš fotosaitu forumiem (@spam.lv).

  Atbildēt
 19. karuuzo

  Daudzi saka, kas tie par "dumb", kas ver vaļā šītādus meilus, nu tad nedaudz no vakardienas redzētā un dzirdētā pie sevis, darbā.
  Sāksim jau ar to, ka man atnāk meils no kolēģa, kurš sēž no manis pāris metru attālumā. Vīrusam nepaveicās, jo vakar kolēģim bija tikšanās un viņš vēl nebija ieradies darbā. Aizsūtīju viņam atpakaļ smeiliņu un nelikos ne zinis.
  Pēc maza brītiņa atnāca vēl viens meils no otra kolēģa, kurš arī nebīja darbā. Nākamais meils jau bija no e-pasta servera, ka manis nosūtītā vēstule nav sasniegusi adresātu ?!! Nedaudz nostrjomījos un tad sapratu, kur suns aprakts. Kāds no mūsu firmas bija palaidis vīrusu un tas pārčekoja firmas adressbooku :))
  Bet tagad divi reāli vīrusu palaišanas gadījumi, kas iznāca maniem kolēģiem:
  * Mums viens kolēģis nejauši izsūtīja meilu visai firmai. Tā to saņēma visi. Viens cits kolēģis tieši tad saņēma vīrusu. Tas prasīja otram: "Kas tas par meilu, vai tas nav vīruss?", otrs, domājot ka runa iet par to publiski izsūtīto meilu, mierīgi atbildēja: "Nē, es atvēru, tur nekā slikta nav". Tālak jau visi paši uzminējāt:))
  * Otrs gadījums vēl nereālāks. Viens kolēģis sūta otram kaut kādu INFU. Pēc brītiņa atnāk atbilde "Thank’s :))" un pielikums. Vai turpināt?!!
  Tā varbūt būs atbilde tiem, kuri postēja pirmos postus.
  m
  PS. Pirmais no antivīrusiem noreaģēja Kasperovskijs, pēc tam pēcpusdienā, ap trijiem, bija noreaģējis arī McAfee. Tas tā, statistikai.

  Atbildēt
 20. aizo

  Droši vien ir vērts vienreiz pastavērējiem pateikt: "Nu, redz, atvēri, tagad visi dokumenti un datu bāzītes būs vēlreiz ar to pašu rociņu jāiebaksta no jauna."
  Ja nelīdz – dators jākonfiscē un uz galda jānoliek rakstāmmašīna, fēlikss un pasta baloža būrītis.

  Atbildēt
 21. Rukicc

  Ir lietotāji kas paši atnāk un piesakas… "Man skiet ka es ko nelāgu atveēru….. atnāc apsties….." Run – Regedit, palūram kas pa drazu laižas, Safe mode vai DOS un DEL jamos…. i viss.

  Atbildēt
 22. Kleofass

  http://e-no.lv/

  Izskats ir daudz labāks par iepriekšējo, bet ieejot pasta kastē ir pamanāmas dažas kļūdas (piem. aiz logo.gif ir m">). Vēl varētu burtus uz zilā fona nomainīt no baltiem uz melniem, savādāk acis krīt ārā.

  Atbildēt
 23. ZBH

  skatos, ka veselam baram neir skaidrs, ka pie muusdien sifel apjomiem pat suud kantoriitii ar mudeem un vien komp vaig taisiit antiviir paarbauds uz ienaakosajiem maaliem kaa taadiem, pirms tie iebirst maalerii, un pie tam filtreet arri vismaz peec paplashinaajumiem.
  ties gan, ar windu liidzekliem noshauties iraid vieglaak.

  Atbildēt
 24. Krotow

  2 Kleofass: Sakainais tiiga aizvācis meitenes? Nēēēē! Kur es tagad lai citu crapdizaina paraugsietu tautas baidīšanai ņemu?

  Atbildēt
 25. MZM

  Es gan regulāri visādus attachmentus veru vaļā, tikai parasti man jamie neveras, jo nav progas ar ko tos atvērt. Esmu pārāk slinks, lai Wine liktu tikai tapē, lai varētu kārtējo vīrusu aplūkot 😛

  Atbildēt
 26. flipo

  Nez nez coolynx, tev vajag padomaat par sakariigaaku e-pasta servera risinaajumu 😉 Es piemeeram neesmu sanjeemis nevienu taadu mailu, tikai /var/antivirus pilns piepurinaats.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *