Vai jaunais Mac OS X emulators Cherry OS ir reāls produkts?

Pirms nedēļas internetā parādījās informācija par to, ka ir iznācis jauns Mac OS X emulators ar nosaukumu Cherry OS (lapa jau ir nonesta no virtuālās pasaules). Jaunā emulatora apraksts izklausījās tik pasakains, ka bija maz ticams, ka tas vispār ir reāls. Bez tam tas ļoti atgādināja pirms kāda laika iznākušo PearPC, ko es biju veiksmīgi notestējis un aprakstījis. Savukārt pašu Cherry OS notestēt nav iespējams, jo tas pagaidām netiek publiski piedāvāts. Vienīgais informācijas avots ir visai apšaubāmas izcelsmes ekrānuzņēmumi un izstrādātāju reklāmraksti.

Rezultātā radās milzīga ažiotāža ap šo produktu, jo neviens neticēja, ka tas nav vienkārši grafiski ietērpts un pielabots PearPC. Apskatot Cherry OS bildes man radās 90% pārliecība, ka tas ir PearPC tikai citā apvalkā (#1, #2 , #3, #4). Nu neticu es pasakām, ka divi dažādi programmētāji spētu izveidot tik līdzīgas programmas.

Sebastian Ballas, PearPC’s lead developer, said a screenshot of CherryOS shows a variable named “SPIRO MULTIMAX 3000,” a nonsensical term Ballas claims to have invented for use in PearPC.
“It is absolutely unlikely that someone uses exactly this name forthe same purpose,” he said. “The way he (Kryeziu) is lying is making meangry.”

Interesenti var palasīt Wired rakstu par šo skandāliņu.

12 thoughts on “Vai jaunais Mac OS X emulators Cherry OS ir reāls produkts?

 1. aabele

  Šito jau šodien izlasīju. Reāli – scenārijs gluži kā labākajos meksikāņu seriālos. Būs laikam nopietna tiesa, turklāt nevis par to, ka nozaga softu, bet par to ka neatzīstās un turpina melot. Izrādās, ka arī ārzemēs dzīvo tīģeri.

  Atbildēt
 2. ManInBlack

  kā ta nevar divas identiskas lietas uzkodēt.. =)
  man vakar tris skolnieki atnesa praktiskos darbus photošopā. mājās taisīt atļāvu, jo skolā šiem kompji nokārās. skatos, bildes ta it kā ar sīkām atšķirībām, bet slāņu nosaukumi un secība identiska. taču vot tu iepūt šamiem, viņi saka, ka katrs atsevišķi taisīja pie robčika mājas datora, dīvaini, ka tik līdzīgi sanāca.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *