Vai drīkstēs turpmāk lietot OpenOffice.org produktus bez maksas

Internetā ir parādījusies visai neskaidra informācija par Microsoft un Sun noslēgto līgumu, kas paredz abu kompāniju sadarbošanos un abpusēju vienošanos neiesūdzēt vienai otru tiesā par dažādiem ar patentiem saistītiem strīdiem. Teorētiski sanāk, ka Microsoft varētu iesūdzēt tiesā OpenOffice.org lietotājus saistībā ar patentu pārkāpumiem. Kā ir praktiski to zina tikai Microsoft, bet bailēm nav pamata.

So basically, while Microsoft will not sue Sun for any patents for the next 10 years and vice versa (Cross Licensing Agreement). Microsoft can sue anybody, including Sun over Open Office (Sun’s Star Office is protected). This is probably as close as Microsoft can legally get to buying Open Office.

Lai kliedētu šaubas un neskaidrības iekš Newsforge ir apkopoti daži biežāk uzdotie jautājumi par šo tēmu.

Te būs neliels izrāvums.

Q4: Can Sun ever take away the code?

The simple answer to this is NO. Once code is released under the LGPL, it can never be taken away. Once LGPL, always LGPL. Sun has no plans to return to a closed development model. But if they did, they still could never take away the code and the community’s contributions to it.

Q5: Is Sun going to stop OOo development?

No.

Now, if they did stop development, OOo would still continue thanks to the contributions from Novell, Red Hat, and the open source community, albeit more slowly.

Q6: So, OOo has no liability coverage now?

Open source code, as well as propietary code, is generally distributed without warranty and liability coverage. No change here.

Q7: Am I at greater risk of litigation now?

No. The agreement does not make it easier for MS to sue you. Sun will not start helping MS sue people.

We don’t know if MS is planning to sue OOo users. We don’t control MS. But the risk is not greater than with any other project.

Q8: Why does the filing not cover OOo?

Sun neither owns nor controls OpenOffice.org. It is natural that a Sun-MS no-sue agreement does not cover that which Sun doesn’t control.

Q9: Does MS hold any patents covering OOo?

In today’s world, it’s hard to sneeze near an abacus without infringing on someone’s patent. Having said that, we are not aware of any patents (whether MS or otherwise) that are infringed by OOo. If such is found, we may be able to work around it, since patents do not cover functionality.

In other words, OpenOffice.org’s situation is not any different from that of any open source project.

Tā kā turpinam mierīgi zelēt chupa-chups un priecājamies.

28 thoughts on “Vai drīkstēs turpmāk lietot OpenOffice.org produktus bez maksas

 1. e-remit

  Liekas, MS grib likt OpenSource lietotājiem likt justies nedroši, lai tie izvēlētos maksāt M$.
  man liekas, ka daudz tagad atkarīgs no balsojuma par programmatūras patentiem ES. No šāda viedokļa MS veltīgi izplata šādas ziņas pirms šī balsojuma…. izņemot ja viņi jau nau nopirkuši vajadzīgās balsis….

  Atbildēt
 2. dunduks

  MS aplauzīsies ar savu legalitātes pārbaudi. SP2 tika atdota pirātiem tikai tāpēc, ka neatjaunots win vairāk iecērt kāpostā kā nelegālu kopiju lietošana. Jaunie vīrusi nedara user gauži un format c: nenotiek, a pārējais user ir piekāst, tā jau ir ms problēma, ka viņu serveri cieš no masveida uzbrukumiem. Piķi jau gribās, bet jāpaciešās, gan jau nopirks divpirkstu taustiņu kombinācijas patentu no kāda user pa 5 bekām un pēc tam kačās no amīšiem kāpostiņu. Saprot taču, ka pārējie tāpat nemaksās ne sūda, vēl vairāk par open source.

  Atbildēt
 3. ZBH

  Ati : ahaa, tas jau biij gaidaams. nu neko dariit, cilveek pie windowsupdate liidiis caur anoniimajiem proxy…
  bet vispaar tas windowsupdate jau pirms shii pasaakum liid kaukur ne tur, kur vaig.

  Atbildēt
 4. Peleeks

  ZBH: baidos, ka anonīmie proxy šoreiz nepalīdzēs, jo visdrīzāk tas windows-update piracy-check kods darbosies uz pašas kastes, tur savāks datus un nosūtīs MS. Loģiski padomājot, ja reiz MS ir tāda "legāla/publiska" iespēja sūtīt datus no hosta uz MS serveri, tad viņi to iespēju izmantos pilnībā: savāks ne tikai IP vien, bet visus iespējamos datus, kas vien viņiem jebkad varētu noderēt.

  Atbildēt
 5. Ati

  ZBH: Drīzāk izmantos p2p tīklus. Ja agrāk, lai uzliktu atjauninājumus gājām uz windowsupdate, tad tagad iesim uz dc++ :))

  Atbildēt
 6. danila

  runājot par ooo. suses 9.1 personal distributīvā tas ir baigi labais. vīri pārzīmējuši ikoniņas, izskatās ļoti labi un strādā arī tik pat labi.

  Atbildēt
 7. unknowen

  Neatceros kur lasiju, laikam slashdota, ka nakotne varetu paradities editori iebuveti browseros uz xml bazes – kruta.
  Unknowen
  —-
  Salcks, suse, gentoooo

  Atbildēt
 8. Jazz

  Es jau esmu stāvā sajūsmā par OO! Cerams, nekomercializēsies. Esmu piešāvies CD vāciņus taisīt Writerī tā, ka MS Officē to nekādi nevaru izdarīt!

  Atbildēt
 9. stripe4

  SUN galīgi nav ieinteresēta ļaut M$ apēst OOo, jo StarOffice ir bāzēts tieši uz OOo. Kas var būt labāks, ja daudzi brīvprātīgie izstrādā softu, un tu paņem to par bāzi savam komerciālajam produktam…

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *