Runas par Google pārlūka izveidi turpinās

Jau pirms mēneša tika izteikta doma par to, ka Google varētu uzsākt izstrādāt savu pārlūku, kas teorētiski varētu būt bāzēts uz atvērtā koda produkta Mozillas. Ja toreiz šie spriedelējumi izskanēja no kāda blogotāja, tad tagad jau līdzīgu domu var izlasīt arī New York Post slejās. Cilvēki saka, ka viņu rakstītais parasti piepildās.

Gbrowser

Noalgoto speciālistu saraksts ir diezgan specifisks un liek izdarīt attiecīgus secinājumus.

Based on the half-dozen hires in recent weeks, Google appears to be planning to launch its own Web browser and other software products to challenge Microsoft.

Google has wooed Joshua Bloch, one of the main developers of the Internet programming language Java, from Sun Microsystems.

The company also hired four people who worked on Microsoft’s Web browser, Internet Explorer, and later founded their own company. One of them, Adam Bosworth, is credited with being a driving force not only behind IE, but Microsoft’s database-management program, Access.

Most recently, Google grabbed Joe Beda, the lead developer on Avalon, Microsoft’s code name for the user interface that will part of the next version of Windows, called Longhorn.

Vairāk par tēmu var palasīt saitēs, kas atrodamas šajā Gemal blogā vai arī ZD Net rakstā. Principā Google bez lielas spriedzes varētu atņemt visu chupa-chups paciņu no Microsoft, atstājot nabaga lietotājus bez priekiem. Šajā visā jezgā vēl iesaistītos Mozillas fani un pasākums aizietu tautās tikai tā…

26 thoughts on “Runas par Google pārlūka izveidi turpinās

 1. Imis21

  Google pārlūks izklausās ļoti labi, tikmēr kamēr tas ir unikāls projekts, bet ja tas ir kārtējais veidojums uz Mozilla dzinēja (Geko), tad paldies – nevajag.

  Atbildēt
 2. laacz

  bush: Interesanti, ar ko tad A9 ir labāks par Google, ja kas jāmeklē Internetā? It īpaši, ja ņemam vērā, ka meklēšanai šaurajā tīmeklītī vārdā Internets, A9 izmanto Google? 🙂

  Atbildēt
 3. kenijs

  Hehee … paiztēloties mēģināsim, kas būs pēc gadiņiem 5, ja google tā turpinās. Google zinās, ko meklējam netā, kādas lapiņas apmeklējam vairāk vai mazāk regulāri, ar ko un par ko sarakstamies. Un sazin vēl kas nāks klāt šim sarakstiņam. Principā ir jābūt galīgi stulbam, lai savā prātā nesaliktu kopā mozaīkas gabaliņus un neapjaustu, ka kāds vēlas Tevi novērot, zināt par Tevi visu, tā neuzkrītoši. Paliek tikai viens jautājums neatbildēts, kas tad īsti tā google ir, tb kas aiz tā pasākuma īstenībā stāv un kam tas ir izdevīgi.
  Bet varbūt man vienkārši ir sākusies kārtējā paranojas lēkme.
  /me iet iedzert zāles.

  Atbildēt
 4. mr_serge

  Bļins. Kāda jēga Google būtu veidot pārlūku, kurā ir iebūvēts Google Search, ja viņš jau tagad Firefox ir iebūvēts???

  Atbildēt
 5. coolynx

  Negribu gari izplūst. Tātad īsumā mans viedoklis par tēmu:
  1. Mozilla ir konstruktors profesionāļiem
  http://pods.lv/arhivs/2003/10/20/1579/
  http://pods.lv/arhivs/2004/9/1/1938/
  Rezultāti:
  http://www.google.com/mozilla/google.xul
  http://www.google.com/mozilla/google.src
  2. Pārlūks kā tāds jau īpaši neinteresē, jo Google ir visos pārlūkos integrēta. Attiecīgi interesē jau kaut kas vairāk kā vienkārši pārlūks. Principā viss iet uz to, ka pārlūks jeb līdzīgas tīkla programmas kļūs par lietotāja ikdienu, jo ikdienā mēs lietojam daudzas aplikācijas, kas strādā ar/caur/ap tīklu. Tātad ir vajadzīga vide, kur to visu vislabāk darīt. Tagad atceramies par 1.punktu un saprotam, ka tas ir tas, kas vajadzīgs, lai izveidotu šādu universālu produktu.
  3. Mozilla nav vienīgā, kas veido konstruktoru, to pašu dara arī Microsoft ar savu Avalonu. Attiecīgi ir vajadzīgs kāds konkurents, kas stātos pretī ar savu risinājumu.
  Kaut kā tā…

  Atbildēt
 6. laacz

  viš meklē pa vairākiem vienlaicīgi + var izvēlēties, kurus rezultātus rādīt logā, kurus nee. manuprāt, ārkārtīgi parocīgi.

  Atbildēt
 7. AndrisXXX

  Google uztaisiija GMail – it kā parasts webmails. Un tomēr, nenoliedzami tas ir lietotājam draudzīgāks un kopumā atstāj iespaidu, ka ir labi pārdomāts. IMHO. Tagad gūgle uzbliezīs interneta pārlūku. Mēs te domājam – kas gan tur varētu būt īpašs. Bet, manuprāt, gūgle atkal izdomās, ar ko mūs pārsteigt. Un varbūt tās nebūs kaut kādas ‘lielas fīčas’, bet gan mazi un patīkami sīkumi, par kuriem mēs iepriekš neiedomājamies, taču uzzinot un iepazīstot tos, jādomā, kā iepriekš bez tā varēja iztikt. Protams, ja padomā par to, cik daudz gūglei ir infa par katru no mums (keywordi searchos, maili utt), tad paliek baisi.

  Atbildēt
 8. R21vo

  hmm, veidot vēlvienu mozillas bāzētu paarlūku īsti jēgas imho nav. tas ka google paarķērusi talantīgus specus varētu liecināt par vēlmi izstrādāt kaut ko kas būtu ievērojams apbrīnas objekts 😉

  Atbildēt
 9. evil_v

  CLX, citejot tava pasha linku http://pods.lv/arhivs/2003/10/20/1579/ – "Bet tas jau nemazina vēlmi … apgaismot citus".
  Nu izplūsti gan, lūdzu! Par to vidi, kur darbināt tīkla aplikācijas… ja reiz esi tērējis laiku, par to domādams, TNU… Pusi dienas esmu pavadijis āpātā, kas bāzēts uz IE-only Oracle javiskām un webiskām formām, vēl kādu laiku cīnoties ar LotusNotistu vēlmi visu pabāzt zem Lotus ne-idejas, un pārējā laikā slēgājoties caur IE un FF for fun and webmail. Kautkā pārāk sarežģīti, lai iztiktu bez nomierinošiem šķidrumiem…

  Atbildēt
 10. Delfins

  imo other-soft-dependent soft iesuks, tas ir viennoziimigi.
  cerams google web-browseris būs tik pat vienkārš un gudrs kā pats meklētājs(un gmails – ērts & sīks & milzīgs vienlaikus)

  Atbildēt
 11. tamster

  He won’t reveal what he’s working on but mentions that each Noogler is given a hat with a propeller on the top.
  lol… vot tas tik ir kantoris 😀

  Atbildēt
 12. Skipis

  aplūkoju to a9.com Pagaidaam gan nezinu vai tas tieshaam ir labaaks par google, bet es tomeer palikshu pie paarbaudiitaam veertiibaam = google
  par paarluuku runaajot, ja nu uztaisiis, tad ietesteesim, bet pagaidaam neko veel taa iisti nevar pateikt

  Atbildēt
 13. karuuzo

  Es nesaprotu, ko visi piekasās Google browserim? Vai kāds piekasās Sony vai Panasonic par to, ka viņam puse, ja ne visi 100%, ķestas taisīti Ķīnā vai Korejā? Galvenais jau ir vārds un vienkāršam gūgļotājam liksies ļoti patīkami, ja viņam būs arī savs gūgļojamais browseris.
  m

  Atbildēt
 14. i.i.

  Nu ma tas a9.com ne iipaši. K-kaa gūgle liekas paarskatamaka.
  Bet par google browzer, nu nezinu gan, ja jau viņi nevar no jauna uzkodēt drošu browzer, tad nav vērts tērēt naudu. Priekškam tad no jauna izgudrot riteni ? Lietosim ierasto mozilla faijerfoksi

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *