Kā pareizi uzdot jautājumus forumos

Pēteris iesūtīja adresīti uz visai smalku pamācību par to kā pareizi uzdot jautājumus dažādos forumos, lai izrādītu citiem, ka tu esi pietiekami kompetents un interesants sarunu biedrs.

Raksti transliterācijā. Neapgrūtini sevi ar garumzīmju, mīkstinājuma zīmju utt. lietošanu, jo tās neviens nedz sapratīs, nedz novērtēs.
Lieto slengu. Saīsini visu, ko var saīsināt. Lieto angļu vārdus un esi radošs. Atceries, terminu un latviskojumu lietotāji ir luuzeri, un īstajās aprindās tiek lietoti (īss ieskats) –
acounts, admins, batnjiks, chans, devaiss, diras, dokji, draivi, drivaki, encodings, exploits, fairvaalis, fiicha, folderis, geitvejs, hubs, infa, klaavas, kompis, konekts, kukijs, mails, makrosi, manuaalis, monis, nets, ose, printservs, probza, procis, progzas, propertijas, provaideri, ruuteris, servaks, shells, slacka, softs, spams, striims, supports, toolis, trojaanis, updeiti, useris, variablji, winda, wormi

Es sākumā padomāju, ka tas ir veltīts pOkeMonu wīīīiiggA!, bet kā izrādās, tad tas ir veltījums jaunajiem hakeriem.

70 thoughts on “Kā pareizi uzdot jautājumus forumos

 1. shal3r

  nesaprotu, kaa wispaar cilveex taa war raxtiit? 😉
  Visvairāk smējos par to baitu taupīšanu… Laikam kaadam ļoti rūp iecienīto portālu/formu datubāžu izmērs 😉

  Atbildēt
 2. e-remit

  Vēl vajadzēja pierakstīt, kā pareizi atbildes rakstīt. Piemēram uz praktiski jebkuru jautājumu der atbilde: "Tu esi leims!".

  Atbildēt
 3. koko

  Nu īstenībā lielākā daļa lāmju, kas ir sastopami netā un vēl kaut kur liek savus komentus, raksta translitā… Nu un tādā veidā tie baiti netiek taupīti… Tieši tāpēc ir izveidoc smuks tūlis, kuru var atrast arī te pat iekš http://pods.lv/arhivs/2003/12/12/1651/ … ideja ir tāda, ka varēs visi rakstīt savā translitā un viens pogas spiediens visu vērtīs par labu un ekonomisku, tikai jāsaka gan, ka tas konvertors nepārveido tos vārdus, kuros ir x un citi tāda veida burti (nelatviskie, kas arī pac par sevi saprotams)… Nu un tāda veida raxtiishana noved pie lielākas atmiņas patērēšanas, kā normālā variantā 🙂

  Atbildēt
 4. Kirils

  tas viss ir totaals bulshits. tur ir savienotas lietas, kas PATIESHAAM IR IETEICAMAS (piem. slanga lietoshana, transliteraacija), ar lietaam kuras galiigi nebuutu jaalieto (w burc). raxc ir nulle, jo neflago, kas ir kas. pat nav smiekliigi

  Atbildēt
 5. BlackHalt

  Nu i kā tu cilvāks vari zināt kā to visu bredņu patiesībā jasauc, ja nekur nav pieejams to terminu latviskojums?
  Sēriāli "Beidzēt" un "Ejekulēt disku" neder.

  Atbildēt
 6. xp

  Nezinu, varbūt tīņi tā var rakstīt.
  Pieaugušam cilvēkam tāds slengs var sagādāt grūtības.
  Un vispār – vai nav vienalga kā cilvēks pasniedz savu domu, galvenais, ka var saprast.
  Šādu rakstu var izgudrot tik cilvēks, kam ikdienā nav ko darīt kā risināt stulbas un nevajadzīgas problēmas

  Atbildēt
 7. redbox

  Kirils – tieši transliterācija NAV ieteicama. Lietojot to, daudzi dzīvē paliek "analfabēti". Es to pats ikdienā novēroju klasesbiedru pulkā, kuri sāk domāt – kā pareizi jāraksta, un tad brīnās, kāpēc daudzi saka, ka "internets padara tevi stulbu" savā ziņā. Liela daļa jau ir pieradusi rakstīt translitā tiktāl, ka lietišķos rakstos lieto "aa", "ch" u.t.t. Tas nav normāli. Nebrīnos, ja drīzumā piedāvās ieviest jaunu gramatiku, kurā būtu ietvertas izskaņas "zzzz" – teiksim, ūdenzzz.

  Atbildēt
 8. bush

  č, starp citu, nav nemaz tik nepareizi, kā varētu izklausīties. pie valodniekiem patlaban notiek diskusijas par to, vai vārdus, kuros ir h, rakstīt kā helikopters vai kā čelikopters. redzēs, līdz kam tas viss nonāks 😉

  Atbildēt
 9. Hmm

  Bet vai kaads ir iedomaajies, ka taa ‘iistaa’ valoda arii
  reizeem ir biskhi garaam. Kaapeec ir jaamezhgjii un
  jaacenshaas saprast sho ‘iisto’ valodu un veel to paarmeeru
  latviskoto valodu arii ….
  Kaapec nevar paprasiit normaali – probleema nevis probza.
  Censhoties ieburtot to, ko rakstiijis sava amata speciaalists
  taapat bez papildus vaardniicas neiztikt.
  Bez tam taja ‘iistaa valodaa’ ir veel vairaak visaadu
  jaunievedumu, kurus zina tikai pashi speciaalisti un
  automaatiski visi paareejie ir luuzeri.
  Ar to visu es gribeeju pateikt, ka dazham labam ‘iistas’ vides
  valodas prateejaam arii vajadzeetu padomaat, kas tad ir tas
  jamais ubercoolais vaards, ko luuzeriem ir jaasaprot no
  pirmaas zilbes.

  Atbildēt
 10. n.r.

  par translitu nepiekriitu. man piemeram ik dienas ir jauzraksta ap 40-50 mailu anglju valodaa, un latvieshu valoda nav jaizmanto. man translitaa ir vieglaak rakstiit.

  Atbildēt
 11. Didulis

  No vienas puses taisnība, taču no otras puses man ir iebildumi.
  1. No tiem, laikiem, kad nebija iespējams rakstīt speciālos valodas simobolus ir iegājusies translita lietošana. Saistīts ar to, ka uz katra datora ASCII kodu tabulas pēdējie 128 simboli bija atšķirīgi.
  2. Tieši tā paša iemesla dēļ vēlāk arī daudzas interneta programmas (mail klienti, IRC klientu u.c.) ne īpaši labi attēloja latviešu simbolus.
  // Atzīstu, ka tie laiki ir pagājuši, taču ieradumi palikuši.
  3. Translita konvertors man nepatīk tikai tādēļ, ka pēc konvertēšanas ir nepieciešams pārlasīt komentāru un izķert visas kļūdas, ko konvertors ir ieviesis. Šajā gadījumā es piebildīšu, ka rakstu pēc ierastā stila (ā, č, ē, ģ, ī, ķ, ļ, ņ, š, ū, ž) un nelietoju ciparus un burtus vairāku rakstzīmju aizstāšanai. Ar to centos pateikt, ka mēdz būt gadījumi, kad konvertoram nav iemācītas šādas tādas latviešu valodas gramatikas nianses. Cik esmu manījis pods.lv translita konvertors tiek galā ar situācijām, ar kurām ir grūtības citu saitu translita konvertoriem, piemēram, ieeja. Piefiksēju, ka šeit gļuki ir ar priedēkli pār-.
  4. Katrs lieto sev ierastākos terminus. Ja tie ir kādi anglicismi, tad paarsvarā gadījumu ir viegli atšifrēt, kas ar tiem ir domāti. Izņēmuma gadījumi ir tad, ja kāds forumā cenšas pastāstīt kaut ko, kas viņam pašam nav skaidrs. Vai arī kāds lameris (vārds tā vēsturiskajā nozīmē) kārtējo reizi cenšas parādīt sevi.
  No saitē norādītā raksta var secināt tikai to, ka Lamerisms ir ienācis modē arī Latvijā. Vai arī tā raksta autors – cu, cenšas to popularizēt.

  Atbildēt
 12. Vistu Zaglis

  Par to ‘ch’ un ‘h’ gan der atcerēties, ka ‘ch’ tika lietots, kad h bija garumzīmes vietā un "standalone versijā" izrunāts netika. Tagad garumzīmes ir ieviestas (lai gan liela daļa komentētāju tās atkal sāk atcelt) un atgriešanās pie ch būtu bezjēdzīga.
  Un tik un tā, Bush, tas būtu H nevis Č 🙂

  Atbildēt
 13. Vistu Zaglis

  Savukārt to komentētāju skaits, kuri zaudējuši jelkādas humora izjūtas pazīmes, mani, atzīšos, mazliet pārsteidz!

  Atbildēt
 14. redbox

  Vistu Zaglis – nedomāju, ka lielākā daļa nav sapratuši, ka šis posts ir joks, bet runa pašlaik ir par gramatiku 😉
  n.r – Bet angļu valoda jau ir viens liels translits 😉 Angļu valodā nav NEVIENAS diakritiskās zīmes. Kā tu savādāk gribēji angliski rakstīt? Tas ir pats par sevi saprotams, ka angliski rakstot tu neizmanto ne č, ne š, ne ņ.

  Atbildēt
 15. Lauris

  Pievienojos Vistu Zaglim – izlasot kometārus šķiet ka no datortārpu apziņas sāk pazust parastais humors, jeb tas piedzīvo mutācijas procesu. Neko citu kā ass.lv bildīšu un varenā Bila Geitsa apsmiešanu liekas no viņiem vairs nesagaidīt. Žēl zanudu paaudze vairojas…

  Atbildēt
 16. Kirils

  sarkasmu nesaprotam taapeec, ka tur ir sajaukti patieshaam labi padomi ar sliktiem. pusjoks nav joks.

  Kapēc transilterācija būtu ‘PATIESHAAM IETEICAMA’?
  transliteraacija ir patieshaam ieteicama, jo ne katrs dators muusdienaas atbalsta paplashinaato ascii set.

  Atbildēt
 17. Norkjis

  Mnja, pirmdiena… kameer humora izjuuta vairumam ieskriesis… Jeb es bremzeeju un komentaari ir baigi reeciigie? Eeeeee… man transljita konvertors neiet 🙁

  Atbildēt
 18. Velko

  Nez nez… man tomēr ugunsmūra, sīkdatnes, lietojumprogrammas, atjauninājumu un lietotāju vietā labāk pie dūšas iet fairvells, kūka, progas, apdeiti, jūzeris… Par dažiem vārdiem (piem. ugunsmūra) tiešām grēkoju ieraduma pēc, citi (sīkdatne) ir pastulbi latviskojumi, kurus leksikā iedabūt jau grūtāk, bet jūzeris no lietotāja atšķiras pēc nozīmes (jūzeris = lietotājs nievājošā izteiksmē).
  Par translitu: to gan pieļauju tikai nepieciešamības gadījumā (piem. nav iespējams rakstīt ar garumzīmēm). No sh ch utml. izmantošanas vēl šobrīd var dzirdēt sekas – reizēm pavecāki onkas lekcijās stāsta par šēmām shēmu vietā.
  Ja runā par translita konvertoriem – reizēm nākas gudrot, ko nozīmē tādi termini kā "SŠ KēpAlive"…

  Atbildēt
 19. Jok`R

  Redzu, ka strīdās normāli ļautiņi – jo varu saprast visu, ko raxta 🙂 taču man ir vienš čoms, kurš tiešām tā arī raxta: bez komatiem, bieži vien arī vispār bez pieturzīmēm, visur raxta nevis "es" dažādos locījumos bet "me" kā arī vēl lieto visādus saīsinājumus, kurus bieži nevar saprast. Vispār izbesī bieži mani 😀

  Atbildēt
 20. Kirils

  e-mailos toch veel paaris gadus nevarees raxtiit bez translita.. nevar zinaat uz kaada kompa cilveex lasiis. un daudz gruutaak iz saprast ¤it¤du tekstu nek¤ shaadu textu.
  un, btw, nee, tas neietekmee (vismaz man) lietishkjo raxtiibu, un, kad nepiecieshams, varu salikt i komatus pareizi, i pareizi uzraxtiit vaardu striidas.

  Redzu, ka strīdās normāli ļautiņi

  aciis kozh nepareiza gramatika, nevis translits, bet arii par to nesuudzos norm. situaacijaa. =D

  Atbildēt
 21. Didulis

  Gribās piekrist Kirils par to nepareizo gramatiku. Atzīšos, ka pēdējo paaris gadu laikā, nerakstot apjomīgus tekstus, man ir piemirsusies gramatika un reizēm vajag piedomāt, kur vajadzētu būt komatam, kur nee. Taču cenšos ievērot pieturzīmes, jo tās norāda teikuma pareizo jēgu.

  Atbildēt
 22. R21vo

  sviestains raksts vispaar, man personiigi translitaa ir daudz vienkaarshaak un aatraak rakstiit. ar komatu salikshanu formaalajos rakstos vispaar nau nekaadu probleemu, manupraat "datora valoda" iipashi neietekmee "parasto valodeli", ja nu tikai nedaudz. un vispaar par tiem saiisinaajumiem un citiem pribambasiem – man pret shamajiem nau nekaadu pretenziju – pretrenzijas ir tiem kas tos nesaprot (un visdriizaak arii shamajiem nebuus lemts tos saprast).

  Atbildēt
 23. Knagis

  kamēr visu lieto ar mēru, tikmēr viss ir baigi labi. Ja sāk piedomāt, lai tikai izceltos un uzrakstītu savu komentu sevišķi "kruti", tad gan tas kļūst nebaudāmi.
  p.s. ZBH starp citu arī ir labs piemērs, kā nevajadzētu rakstīt. Lai gan viņš atbilst daudziem minētajiem nosacījumiem.

  Atbildēt
 24. cu

  Kiril,
  "transliteraacija ir patieshaam ieteicama, jo ne katrs dators muusdienaas atbalsta paplashinaato ascii set."
  Ahā, nu tad necīnīsimies arī pret pirātismu, jo tas tāpat vienmēr pastāvēs, un
  bez tam daudziem cilvēkiem nav tik daudz naudiņas lai tās programmas nopirktu.
  Netaisīsim antivīrusus un drošības atjauninājumus, jo – tāpat radīsies jauni vīrusi,
  un ne jau katrs dators var to antivīrusu pavilkt.
  Un vispār – nemazgāsim kājas – tāpat atkal sasmērēsies, bet ūdens ir jātaupa.
  Gluži maz ir tādu vietu, kur latviešu valodu nebūtu nekādi iespējams dabūt. Un no tādām
  vietām diezin vai kāds maz domātu komentēt forumā. Lielākā vaina visbiežāk ir ieraduma
  spēks un slinkums.
  Kamēr visi priecīgi lietos translitu un neviens nesūdzēsies par ķeburiem, tikmēr arī
  neviens nedomās, kā sistēmu uzlabot un problēmas novērst. Es dzīvoju miskastē un ar to lepojos. Iesaku arī citiem.

  Atbildēt
 25. null

  Lai tak raksta kā katrs grib. Ja man nāksies piepūlēties lai izlasītu kādu jautājumu forumā tad ir par 50% mazāka varbūtība ka es vispār aizlasīšu līdz galam un kur nu vēl atbildēšu.
  p.s. Bet kronis visam ir ļ. cien. ZBH rakstības stils. nothing personal though 🙂

  Atbildēt
 26. Vistu Zaglis

  "sarkasmu nesaprotam taapeec, ka tur ir sajaukti patieshaam labi padomi ar sliktiem. pusjoks nav joks."
  Mjā… Patiešām labi padomi… Mhm… :)))

  Atbildēt
 27. japets

  nafig tiek braukts augumaa ZBH rakstiibas stilam?
  Pieljauju, ka cilveeks naak no taada Latvijas aprinjkja (varbuut kljuudos..), kur taa ir pienjemts runaat/raxtiit. Ir taada lieta, kaa dialekti, un neredzu vajadziibu shos kultuurveesturiskos mantojumus izniideet uzspiezhot "lireraari pareizo valodu". Kameer shis savaa valodaa nesastaada liigumus, tikmeer tachu viss ir ok!
  p.s. rakstu translitaa, jo taa man shkjiet eertaak, jo zinu, ka maila sanjeemeejs noteikti varees izlasiit manu zinjojumu, neziileejot kas ir domaats vienaa vai otraa vietaa. Biezhi naakas sanjemt emailus, kuriem garumziimju vietaa man raadas "slikti simboli". Neerti taadus lasiit! 🙂

  Atbildēt
 28. ThA-B

  Es nerakstu podā translitā, jo cienu coolynxa prasību lietot konvertotu, bet vispaar jaarespektee taa lasiitaaju dalja, kuriem ir MacOS vai konsole.

  Atbildēt
 29. Piepz

  Nu jopcik, šitādus sīko murgus es visvairāk negribu lasīt. Man riebjas, ka lieto visus x, 6, 4 utt ii, uu, aa, sh utt ir OK, bet ne jau visi šitie skaitļi. Piemēram, mani tas viss atbaida un vēlme lasīt postu nebūs nekāda. Esmu runājis.

  Atbildēt
 30. Vistu Zaglis

  ThA-B -> MacOS ļoti labi runā latviski. Un ja reiz ir runa par "to lasītāju daļu" tad jau CLX būtu arī visi raksti translitā jāraksta, jo kāda tad nozīme saprast komentāru, ja pašu rakstu izlasīt nevari? 🙂
  Par tiem konvertoriem gan domas duālas, jo no vienas puses – nenoliedzami ir vieglāk lasīt, ja teksts ir uzrakstīts normāli, ar garumzīmēm, utt (pamēģini pats kādu garāku teksta blāķi salīdzināt), bet no otras puses – tas ļauj pilsoņiem vispār nesaspringt uz normālu rakstīšanu. Jo objektīvi ņemot – tu tak arī varēji savu komentāru normālā valodā ierakstīt, vai ne? Vienk. lauž… 🙂

  Atbildēt
 31. Vistu Zaglis

  P.S. Runājot par ZBH, man liekas, ka vietā ir šis citāts: "Для людей понимающих все просто – нарушать правила можно, до тех пор, пока человек знает и помнит об их существовании."
  (viss teksts šeit, pirmajam teikumam neticēt! :))

  Atbildēt
 32. Martins

  Pilsoni, kurš sūdzējās par ķeburiem e-pastā – izmaini taču valdodu kodējumu. Nekā paarāk sarežģīta tur nav pat vidējam prātam, kur nu vēl cīlvēkam, kurš niekojas ar IT jautājumiem.
  Savukārt Kirila k-ga spurošanās par latviešu gramatikas lietošanu neizbrīna . Izlasiet kaut vai viņa vārdu 😉

  Atbildēt
 33. ThA-B

  Vispā jau tieš tā – lauž. Vot es rakst kā pierads translitā. Un spiež podziņu, jo tā tam būs būt šeit.
  Bet MacOS nav MacOS. Ir viena latviešu dāma, kas darba darīšanās dzīvo DE, kur jālieto MacOS8.6. Ne delfus ne tvnetu lasīt viņa nevar, tādēļ novērtē savu draugu forumu, kur visi lieto translitu. nevis tāpēc ka ir pumpaini tīņi, bet tāpēc, ka tā ir pieņemts by default.

  Atbildēt
 34. coolynx

  ThA-B: lynx lietotāji ik pa laikam te iepeld un pat kaut ko iekomentē.
  Tai dāmai kā reizi varēji ieteikt lietot lynx, jo tas bez problēmām visu atrāda translitā.

  Atbildēt
 35. Budzis

  ThA-B: vai 1 atsevišķas personas dēļ ir jāmaina visas valodas gramatik/rakstība? Ja viņu tik ļoti interesētu kaut ko izlasīt latvie;su valodā, atrastu iespēju tikt pie PC vai arī atrasti IF for MacOS

  Atbildēt
 36. maize

  "blin man atnaca epasts un garumziimju vietaa jautajuma zimes nezini ka lai dabuu normali :??"
  Tāda sāpīga problēma gadījās… Ieteiksiet mainīt valodu kodējumu? Varbūt vēl kāda ideja? Tomēr vēl ir tādi e-mail serveri, kuri neuztur nepieciešamo kodējumu un bitu kurš tiek izmantos diakritisko zīmju kodēšanai nelaiž tālāk, bet smuki nogriež nost…

  Atbildēt
 37. Spameris

  sorry biški kļūdījos
  Cik tad labs ir tas translita kovertors?
  izmantosim šo komentaaru:

  p.s. rakstu translitā, jo tā man šķiet ērtāk, jo zinu, ka maila saņēmējs noteikti varēs izlasīt manu ziņojumu, nezīlējot kas ir domāts vienā vai otrā vietā. Bieži nākas saņemt emailus, kuriem garumzīmju vietā man rādas "slikti simboli". Neerti tādus lasīt! 🙂

  Atbildēt
 38. Spameris

  Diemžēl, nevaru izdomāt nevienu vārdu ar daudzām garumzīmēm un mīkstinājumiem, kas paustu manu negatīvo attieksmi par šādas rakstības popularizēšanu.

  Atbildēt
 39. Kirils

  R21vo:

  nau

  neredzu nekaadu vajadziibu translitaa v aizvietot ar u, Tu, perfektais valodniek ;))
  34. komentaara saliidzinaajumos nespeeju iebraukt. ir tach uztaisiiti antiviirusi – ne visi to lieto. ir ieviests windows-1257, bet es to nelietoju. un neesmu vieniigais. kaapeec man chakareeties, lai dabuutu lin konsolee win1257 enkodingu? nu nav man ext-ascii vnk pielaists attieciigais. nu neraadiis man tos chaarus. nja. nespeeju vairaak atspeekot nevienu nu cu ceelajiem saliidzinaajumiem, jo imo vinji tieshaam bija offtopikaa.

  Savukārt Kirila k-ga spurošanās par latviešu gramatikas lietošanu neizbrīna . Izlasiet kaut vai viņa vārdu 😉

  uj, savu vaardu es iemaacijos pareizi uzraxtiit jau 4 gadu vecumaa, ja atminja nevilj.
  57. www.glaazhshkjuunjuruukjiishi.lv ;>

  Atbildēt
 40. Kaspars

  Tas, ka cilvēki raksta žargonā vai transliterācijā šādās čata vietās, ir normāli. Visam ir sava vieta. Slikti ir tad, ja sāk rakstīt rupjības, fleimot, spamot vai kā citādi piegružo virtuālo diskusiju vietu.
  Bet kārtojot nopietnas lietas, ortogrāfijas ievērošana gan ir svarīga. Nesen pat sarakstījos ar kādu potenciālu darījuma partneri, kurš izlikās tīri sakarīgs. Te pēkšņi viņš atsūtīja it kā normālu atbildes vēstuli, kurā ks vietā visur bija rakstīts ‘x’. Lai gan tas bija tikai e-pasts, kaut kā neapzināti manās acīs šī potenciālā partnera reitings strauji kritās.

  Atbildēt
 41. raymo

  Kaspars, es tikaij n3saprotu kaapeec vajag iz6kjirt taas diwas lietas – forumi un "nopietnaas lietas’".. ja jau maak raxtiit oficiaalaa/normaalaa valodaa, ko saprot visi (neticu, ka ir cilveeki, kas saprot vaarduzz tikai tad, ja tur ir cipari vaardu vietaa), tad kaapeec neraxtiit visur normaali? taapeec, ka 1ns cilveex nevar nolasiit teikumu ar savu netradicionaalo aparatuuru, vai slinkuma deelj? pats vainiix…

  Atbildēt
 42. Kirils

  un es pat VISOFICIAALAAKAJOS E-PASTOS lietoju translitu, jo
  1) pats haardvaarsiski nevaru uzraxtiit garumziimes
  2) sanjeemeejs arii driizaak taas nevarees izlasiit
  62:
  viens cilveeks?
  netradicionaalaa aparatuura?
  tehnikas progress apsteidz laiku.

  Atbildēt
 43. Kaspars

  to raymo www: Ja tavs darījuma partneris, izskaidrojot savas lietas, neprot/negrib lietot vispārpieņemto ortogrāfiju, bet raksta "savā" stilā, tad rodas zināmas aizdomas, ka arī savas vienošanās viņš izpildīs pa savam, kas ne vienmēr ir vajadzīgs. Forumos gan mēs nākam tikai izklaidēties, un katrs izceļ savu "oriģinalitāti" kā nu māk.
  Par translita lietotošanu: ja tas ir tehniskas dabas jautājums, tad diez vai kāds ceļ iebildumus. Tomēr gribētos atgādināt, ka lielākajai daļai Latvijā lietot diakritikas nav problēmu. (Pamatā jau visi lieto Outlook, Mozilla uz Windows vai Linux utt.) Pat daudzām webmail sistēmām (inbox, tvnet u.c.) Windows-1257 jau ir uzstādīts pēc noklusējuma un var droši rakstīt ar diakritikām. Problēma parasti ir pārslēgties, ja visu laiku tiek lietots translita rakstības veids. Tas neattiecas uz ārzemniekiem.

  Atbildēt
 44. Kirils

  btw,buutu interesanti paluureet meilklientu statistiku, tikai slinkums mekleet :))
  piem., visi man apkaart nopietnai saraxtei lieto pine/mutt

  Atbildēt
 45. raymo

  Es pat īsti nerunāju par translitu kā tādu, bet dažādu savu vārdu izgudrošanu, burtu likšanu vārdā un pilnīgu komatu nelietošanu. Tieši tas jau rada iespaidu oficiālajos rakstos. Visi tie 4,6,x,w…

  Atbildēt
 46. Uzkop savu valodu!

  Atvainojos, neizlasiju visus jusu komentārus 🙂 …. Negribētu jūs apgrūtināt ar garumzīmēm, bet vienu gan, tas ko jūs aizmirsāt, tā ir latviešu valodas eksistēšana un attīstība!!!
  Tā ir tik ilgi latviska, kamēr jūs ar savu pārkrievošanos un svešvārdošanu to izkropļojat tik tāl, ka pēcāk pašu latviešu valoda jums griež ausis. Latvietība zaudē savu mentāli un jaukumu pateicoties jūsu kroplai valodai, bet jums jau pie kājas, ka tik "RUBII FISHKU".
  Ienīstu jūs, kas sevi sauc par "latviešiem", bet latviešu valodu bendē.
  🙂 čau, kretīnu patrioti!

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *