Agnitum Outpost Pro 2.1 beta testi

AgnitumPirms pāris nedēļām vai pat mēneša biju sadomājis paeksperimentēt ar citiem ugunsmūriem. Pamēģināju Sygate, Kerio, Tiny un vēl kaut kādu ugunsmūri, bet sapratu, ka tie nav manā gaumē – tādi kokaini un neērti lietošanā. Laikam esmu izlutināts un vairs ar citiem ugunsmūriem nespēju strādāt. 🙁

Ņja, tāda liriska atkāpe sanāca. Agnitum informē par to, ka šobrīd aktīvi tiek testēta jaunā Outpost PRO 2.1 versija, kas dienas gaismu varētu ieraudzīt februāra beigās.

On December 31, 2003 the Agnitum team opened the official beta testing for version 2.1of its flagship product Outpost Firewall Pro. The beta-testing followed intensive internal alfa-testing of the program “in house.”

Izskatās, ka beidzot būs uzstaisījuši normālu log failu tīrītāju. Pirms tam bija jāizmanto paštaisītie, kas tīrīja log failu pie datora pārstartēšanas. Var arī pasiekaloties un paskatīties uz bildītēm ar jauno Outpost Pro 2.1 beta versiju.

WHAT’S NEW IN VERSION 2.1?

The new 2.1 version of Outpost Firewall Pro improves on the previous version in several key areas such as features, performance and ease of use.

The following list highlights the additions made in the new Outpost:

Ease of Use:
-Seamless migration from earlier versions with the help of the Agnitum Update tool;
-Visual alerts that inform you about events requiring your immediate attention so that you can provide an appropriate and timely response;
-Multiple enhancements of the user interface provide for easier and more
intuitive program operation.

Security and Privacy:
-Improved Active Content Filtering allows you to individually configure the treatment of interactive content for specific sites. This feature also lets you manage a broader range of active content elements and gives improved security and better privacy protection.

Functionality and Performance:
-Improved Ad Blocking gives you more convenient treatment of banner ads and supports personalized settings for specific sites;
-Improved Content Filtering also lets you display a custom message for sites that contain abusive content;
-Improved Logging System automatically maintains optimum log size for best performance;
-Optimized code provides for less CPU and memory usage.

Compatibility:
-Stability has been taken to a new level. Hundreds of minor to severe issues in the previous version have been fully addressed.

44 thoughts on “Agnitum Outpost Pro 2.1 beta testi

  1. ndqc

    pirms paargāju no winnt uz mandrake outpost ierullēja vairāk par visiem zonealarmiem, sygate, tiny utt tagad toties pietiek ar iptables un firestarter 🙂

    Atbildēt
  2. Joey

    Norton security 2004 viegls lietošanā – sākumā visu pats būtība nokonfigurē un ar to pat nepieredzējušam userim pilnībā pietiek. Un kas tur tāds atšķirīgs ir tajā Outpost?
    Ja xp firewall kaut būtu drošs pret trojas zirgiem tad es uz tā arī būtu palicis.

    Atbildēt
  3. modric

    Vai tas Norton products gadījumā nav meitas uzvārdā ATGuard? Bija kādreiz tāds labs firewall, šamais un vēl Outpost toreiz bija vienīgie lietojamie. Klīda baumas, ka Nortons esot ATguard nopircis ar visiem potrohiem…

    Atbildēt
  4. efix

    Uzliku outpost un nonesu outpostu 🙂 kā uz w2k parādījās sen neredzētie zilie logi, tā ar viss. Tas bija nāves spriedums šamam. Kopš tās dienas lietoju Sygate, un nu jā. Nekādu problēmu 🙂
    P.S. Katram jau savs 🙂

    Atbildēt
  5. Rukicc

    Vieniigaa Outpost probz liidz sim ir log faila izmeers kas pieaugot liidz 100 MB saak nenormaali bremzeet pilniigi visu. It iipashi to var dabuut gatavu seezot ieksh e-mule. uz dienu atstaat nevar….

    Atbildēt
  6. BlackHalt

    Nu tāks: Biju lietojis Tiny, ZA. Pēčāk tiešos coolynx rakstu iespaidos uzliku un nokonfigoju Agnitum Outpost Pro nedivi.viens. A zin, rlz 😉 Viss ir ko man vajag un visu “redzu” ko man vajag. Nu protams profesionāli uzbūvēti FW nu ļoooti neatšķirsies savās funkcijās, bet vienk nu tā i sanācis. Tā teikt, visspārskatāmākais ir tieši Outpost. a Norton kaut kur neatgādina Coca-cola? 😉

    Atbildēt
  7. TypeR

    Tad kas beidzot pie vainas ir Nortonam, vai neviens no klatesosiem ekspertiem nevar padaliities ar savu viedokli, taa vietaa lai apceltu sho progu.

    Atbildēt
  8. tests

    ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

    Atbildēt
  9. Joey

    He, he palasot komentārus rodas iespaids ka šeit salasījies bērnu bars un atkārto vienu to pašu, tik pamatot kāpēc izvēlējies tieši to ugunsmūri tā arī nevar. Vēl tik pietrūkst, lai kāds atzītos ka tieši šo ugunsmūri viņam ieteicis tētis ar mammu 😀
    Nu ja gadījumā pieaugušāki cilvēki tad viņiem spēcīgi pietrūkst sava viedokļa un nostājas. Tātad kas patīk autoram tas patīk arī man 🙂

    Atbildēt
  10. repers-ozols

    Man ar Outpost arī ir nelabas attiecības, jo šis baigi RAMu rij. Kautkādus 20mb, kas man liekas galīgi nepieņemami.

    Atbildēt
  11. Benvenuto

    un ko darīt ar tiem outpost log failiem?
    izrakāju optionus un neatradu kur varētu neļaut piemēram veidot lielāku log failu par 5 mb vai iztīrīt jau esošos?

    Atbildēt
  12. Tumsonis

    Uz WinXP, man Outpost strādā perfekti, bet, kad gribēju arī uzlikt uz Win98, tad panesās gļuki, pats outposts mira nost un programmas normāli nelaidās.
    Tā kā Outposts k;a FW ir laba manta.

    Atbildēt
  13. coolynx

    Vispār jau Outpost ir pats labākais, bet nu to, lai katrs pats nolemj. Ja ir kādas problēmas, tad jāgriežas Outpost forumā un tur jāpameklē atbilde.
    Benvenuto: Par log failiem forumā ir ļoti daudz rakstīts. Jāatzīst, ka ieviest to logošanas sistēmu viņi ieviesa, bet noadminot normāli nevarēja. Ja negribi, lai tev kaut ko logo paņem un pārsauc failu “op_data.dll” par kaut vai “op_data.dll.bak” un viss. Vairāk nebūs logu. Lai patīrītu tos arī jāizmanto neliels skriptiņš, bet par to labāk forumā palasīties.
    Par nortonu jau esmu daudz rakstījis, ja kādam tas interesē, tad var pameklēt arhīvos. Īsumā: Nortons pārpirka sava laika labāko ugunsmūri Atguard, kas no ~2megām izauga reizes desmit lielāks un krāsaināks. Domāju, ka pilnīgi šo labo programmu viņi nav nobeiguši un to joprojām vēl var lietot.

    Atbildēt
  14. njaa

    visi patchi win2k + agnitum jammer un aizdomiigmeilu neveershana=kaadi 5 gadi bez probleemaam un resursrijiigajiem ugunsmuuriem antiviirusiem

    Atbildēt
  15. Paligs

    Padalīšos savā pieredzē.
    Pēdējā laikā neesmu testējis citus fw, taču, kad to darīju, nekas mani neapmierināja tā, kā Outposts. Jau v1.x laikā tam bija vispārskatāmākais aktivitāšu reģistrs un GUI, visiem pārējiem kaut kā, maigi izsakoties, patizls. Nu nav man panesams tas, ka logā, kas izlec, lai paprasītu lietotājam – atļaut savienojumu vai nē, vēl kaut kas miniatūrā laukumā ir jāscrollē, lai izlasītu visu vajadzīgo informāciju, varētu domāt, ka vietas nepietiek uz ekrāna.
    Diemžēl Outposta v1.x log failus “normāli” tekstuālā formā lasīt nevarēja. Tagad ir izveidots vēl labāk, manuprāt, labākais risinājums, kas uz Win sistēmas var būt – log-i rakstās Access datubāzes failā, kas dod iespēju veidot savus filtrus, lai atlasītu vajadzīgos ierakstus pēc jebkādiem kritērijiem. Principā datus var apstrādāt arī ar pašu Access, ja ir tāda vēlme. Log-u skatītājs ir atsevišķa programma un līdz ar to tas vairs nebremzē paša fw ātrdarbību. Vēl, viszmaz priekš manis ļoti patīkama lieta – log-us var skatīt arī caur mmc konsoli (izmantoju to, lai regulētu visus svarīgākos sistēmas procesus), ir parādījies ieliktnis (snap-in) – Firewall logs.
    Priecē tas, ka v2.1 būs iespēja vairāk kontrolēt log-u izmēru, jo tīrīšana pie restarta ar skriptu palīdzību nelīdz tiem, kas savu datoru nemēdz pārstartēt 🙂 Pagaidām tas mani neuztrauc, jo nedomāju, ka šis izmērs būtiski ietekmē paša fw darbību, vismaz pie tās tīkla noslodzes, kas ir mājas datoram. Savukārt uz log-viewer var arī pagaidīt, nav nemaz tas tik traki ilgi, ja teju vai 100MB pārrok dažās sekundēs.
    Protams, ir jau patīkamas arī visādas papildfunkcijas, kā piemēram banneru izgriešana utt, taču tās nebūtu fw tiešais uzdevums, ja salīdzinam, kurš fw labāks. Lai nu kā, raibās lapas kā piemēram TVNet u.c. ir palikušas pavisam tīras no reklāmas 🙂
    Ir viena lieta, ko vēl gribētos redzēt – lai Global Application and System Rules tiktu apstrādātas arī pirms, ne tikai pēc programmu individuālajām rulēm. Vai arī varētu būt iespēja izveidot kaut kādu melno sarakstu ar IP adresēm, no kurām neļaut pieslēgties arī pie atvērtajiem portiem.
    Būtiskākais v1.x trūkums, lietojot uz Win2k – zilie logi, nekad agrāk tādi nebija piedzīvoti. Kā izturas v2 uz win2k, diemžēl nezinu, bet nāksies izmēģināt.
    Uz Win2k3 viss notiek perfekti ar versiju 2.0.238. Parasti par izmantotā RAM-a apjomu īpaši neutraucos, ja vien tam nav tendence nesamērīgi augt, taču iepriekšējai v.2.0.x (laikam 2.0.226) reizēm (ne vienmēr) tika novērota izteikti liela atmiņas noplūde. Un darba fw-am uz mana datora nav maz, ir paliels apakštīkls, no kā nemitīgi nāk NETBIOS savienojumi, DC++ strādā lielākoties nepārtraukti utt.
    Šajā sakarā man ir jautājums, varbūt kāds ir uzlicis šo v2 uz win2k servera? Interesē pieredze, kā v2 izturas pie lielākām slodzēm. Ar v1 CPU noslodze pieauga diezgan spēcīgi.
    Un vēl, vai kāds ir piedzīvojis BSOD uz w2k (jebkāda) vai arī uz WinXP ar Outpost v.2.0.x?
    Visumā, ja jāatbild, kādēļ Outposts ir labāks, jāsaka, ka tas ir labāks ar savu vadāmību tiem, kas vēlas zināt visu par savu sistēmu un pilnībā to kontrolēt. Tajā pašā laikā šis fw paliek pietiekami patīkams vizuāli un draudzīgs arī priekš mazāk pieredzējušiem lietotājiem.
    Ceru, ka kādam manas pārdomas bija noderīgas. Gandrīz tāda kā reklāma sanāca 🙂

    Atbildēt
  16. Delf

    jaa taa ideja ar Access DB tik tiesak gjeniaala !! :)) shajaa gadijumaa win kasti var nokreshot.
    /me seezh aiz ruutera un nekaadus win FW nelieto.

    Atbildēt
  17. Paligs

    Delf, ir vismaz divas situācijas, kur sēdēšana aiz routera nedod pamatu šādai pašpārliecinātai neaizskaramības apziņai 🙂
    1. Ārējais fw Tevi nepasargā no pārējiem vienā apakštīklā saslēgtajiem datoriem. Tieši šādā veidā nesen izplatījās vīruss, kas izmantoja vaļējus portus, pietiek vienam uzņēmumā ienest “slimu” datoru, lai visi pārēji no tā ciestu, nekādas ārējas aizsardzības te nelīdzēs.
    2. Tāpat arī ārējais fw Tev nedod nekādu informāciju par to, ko kura programma kādā brīdī vēlas no ineta. Tas ir būtiski, īpaši uzstādot kādas nepazīstamas programmas vai to jaunas versijas, viens no efektīvajākajiem veidiem kā apspiest programmas vēlmi līst pēc jauninajumiem, kad tas nav vēlams, ir tieši personālais fw, nevis kaut kāds ārējs routeris vai fw.
    Ko Tu biji domājis ar “shajaa gadijumaa win kasti var nokreshot”? .mdb faila veidošana ir bīstama sistēmai? Tev ir tāda pieredze? Vari minēt piemēru?
    Kā jau teicu, labs lokālais fw ir vajadzīgs tiem, kas vēlas zināt un kontrolēt pēc iespējas vairāk, citādi sēdi aiz ārējā routera un priecājies.

    Atbildēt
  18. Joey

    Delf, routeris neko daudz tevi nepasargās, ja netici pastaigā pa hakeru lapām uz paskaties cik daudz ir progu priekš ielaušanās datorā, kurš ir aiz rūtera. Pat trojas zirgi priekš tam ir.

    Atbildēt
  19. Andris

    Kāds to ir notestējis? Man interesē, kad panem “break conection” kādai adresei lai tas arī tiktu izdarīts. Ne kā 2.0 nem ko gribi nekādas jēgas, ieliec adresi pe blocked anekādas jēgas (kāmēr nerestartē outlook)..

    Atbildēt
  20. fanc

    Kadu bridi atpakal meginaju to outpost uz XP – diemzel taa iespaidaa dators saka pamatigi bremzet. Varbut, ka iemesls ir te aprakstita problema ar lielajiem logfailiem, tacu taja bridi pargaja velme sikak meklet problemas iemeslus.

    Atbildēt
  21. Rukicc

    Ar tiem Logfailiem ir taa interesanti ja aktiivi tiek raxtiits, kjiap atstaaj e-mule un aizej uz vakaraa guleet un apluuko PC tikai naakamajaa vakaraa, kad atgriezies no darba tad reizeem ir pamatiig bremze, un Task managerii Autpostam pieder ~90% bo CPU

    Atbildēt
  22. coolynx

    Rukicc: pamēģni emule ierobežot konekciju skaitu. tev noteikti ir labs pieslēgums un attiecīgus setingus esi salicis, bet tad ar netlimiter vai ko citu to visu bloķē kā rezultātā trafiks ir mežonīgs un outposts mēģina ar to visu tikt galā. rezultātā nevajadzīga slodze…

    Atbildēt
  23. DeenRave

    nu nez, es veel jo projaam seezhu uz aizveesturiskaa Atguarda (versija 3.2 laikam) un neko mazaaku/efektiivaaku neesmu redzeejis, vismaz prieksh Win.

    Atbildēt
  24. Paligs

    Jazz, negribu teikt neko sliktu, un vispār tā ir gaumes lieta, taču man paliek drusku nelabi jau paskatoties uz šiem ekrānuzņēmumiem 🙂 Tik daudz laukuma aiņemts ar sū… un, lai piekļūtu pie vajadzīgās informācijas, ir jāizdara liekas darbības, tici man, tas var nokaitināt. Kā fw varbūt ZA pat ir tīri labs, bet nu liekas galīgi nepārskatāms un neērts, kad pierod pie kaut kā labāka 🙂 Nez, a varbūt viņam ir kāds kompaktais skins? 🙂

    Atbildēt
  25. Anonīmais

    man uz w2k server staav 2.0.240
    ideaali straadaa, viss notiek, blokjeejam ko vajag/nevajag…
    nekaadu zilovai zaljo logu…

    Atbildēt
  26. Paligs

    Hmm.. dīvaini, kādēļ pašā Agnitum lapā nekā nav par to? Nebūs taču kaut kāda beta? Forumos arī nepamanīju nekādu ziņu par to, ka oficiāli būtu iznākusi versija 2.1. It kā jau darbojas ok pagaidām.

    Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *