Podam tagad sava ikoniņa “favicon.ico”

Izdomāju, ka arī podam vajag savu ikoniņu, kas parādās adreses lauciņā pirms adreses. Piespiedu sevi un uzzimēju kaut ko līdzīgu podiņam.

Normālos pārlūkos šī ikoniņa būs redzama visu laiku, bet Internet Explorer to attēlos tikai gadījumā, ja šī konkrētā lapa ir pievienota pie “Favorites”.

Mozillveidīgos pārlūkos šī ikoniņa parādās arī tabos. Ļoti noderīga lieta, ja ir atvērti tik daudz tabu, ka teksts vairs nav redzams, bet ir palikusi tikai šī ikoniņa. Gadījumā, ja lapai nav ikoniņas, tad rādās noklusēta. Ļoti ceru, ka daudzi novērtēs šo jauno fišku, jo tagad vieglāk varēs atrast īsto tabu.

Lai savā lapā izveidotu šādu ikoniņu ir nepieciešams izveidot .ico failu ar izmēriem 16×16 pikseļi un 256 krāsas kā arī lapā ir jāievieto apmēram šāds kods.

<link rel="shortcut icon" href="/favicon.ico">

Nosaukums var nebūt favicon.ico, bet, ja izvēlas tieši šo nosaukumu, tad mēs nošaujam divus zaķus:

1. Internet Explorer, gribam mēs to vai nē, vienmēr meklē favicon.ico failu servera saknes direktorijā. Ja šāda faila tur nav, tad ir ieraksts log failā, ka tāda faila nav. Nesmuki kaut kā sanāk. Izveidojot šādu failu, Internet Explorer būs laimīgs un log fails nebūs piedrazots ar liekiem kļūdas paziņojumiem.
2. Ne tikai Internet Explorer būs laimīgs, bet arī pārējie pārlūki izmantos šo pašu failu.

Nu apmēram tā.

53 thoughts on “Podam tagad sava ikoniņa “favicon.ico”

 1. z

  Ej Tu nost, kas pa naktim notiek CITA FABRIKA, apakstas online video.
  Pr0n/strip/erotic
  piem tagad kuulajaa istabinjaa striptiizs, cukurs, 2 fabrikas viesi un tas kex, kas sonedel ir komandas kapteinis, bet ne Jegger.

  Atbildēt
 2. The Mad Dog

  Nu jaa, bet taa rindinja “Normālos pārlūkos šī ikoniņa būs redzama visu laiku, bet Internet Explorer to attēlos tikai gadījumā, ja šī konkrētā lapa ir pievienota pie “Favorites”” tieshaam ir jautra!

  Atbildēt
 3. Delf

  kursh teica ka IE neraadaas ikona ? un nevajag likt pie favoriem. taapat raadiisies. vienkarshi adress baraa japastiem IE ikona uz leju, un taa nomainiisies pret saita ikonu 🙂

  Atbildēt
 4. kaka

  coolenx: kaapeec nav riktiigs atejas pods bet kaut kaads medus pods? man visu laiku tavs saits asocieejaas ar reaalu toletes podu. 🙂

  Atbildēt
 5. e-remit

  coolynx: tas nav godīgi! Vajadzēja konkursu rīkot par labāko ikonu. Balvā, piemēram, tiesības 1 reizi publicēties podā! 😉

  Atbildēt
 6. daysleeper

  nja – japiekrit – ka biju mazliet parsteigts, ka tas taads sals medus podinsh – biju gatavs uz klozetu ar paceljamo brilli 🙂 bet nekas shis jaunais imidzsh ari laps. 😀

  Atbildēt
 7. Neonz

  Par to esteetisko baudiijumu skatoties uz poda ikonu – visp man ar labaak patiktu klozetpods… bet nu coolynx lapa, coolynx dariishana

  Atbildēt
 8. daysleeper

  shkiet ka LMT admins ari te lasaas vai? iegaju sms nosuutit un skatos – arechakatanu – vinjiem ari taads stilizeets M burts ir iemests ieksh tas adreses joslas….

  Atbildēt
 9. Kamazs

  BTW, esmu ievērojis šādas ikonas i Gūglei, i Delfiem, i vecajam gamanetam bija tāda, bet ar laiku man jamās pazuda…nezin kaads kaapeec un vi taa notiks ari ar shito?

  Atbildēt
 10. ginca

  Šitās iconas ir daudziem saitiem, tikai explorers tās kādu laiciņu rāda un pēc tam met mieru. Vismaz man uz 2 kompjiem tā ir. Links joslā esu salicis bieži apmeklējamos saitus, daudziem rādījās ikonas un pamazām pa vienam pazuda…

  Atbildēt
 11. daysleeper

  tatad efekts ir shaads: tu nepamani citur ikonas, kaa tikai tad, kad tas paraadaas pods.lv 🙂 zinaju pirms tam ka bija delfiem, radio swh un google. citur laikam nebiju pamanijis – nu i lai … kas ta man – galvenais lai zem tas ikonas ir saturs laps.

  Atbildēt
 12. MZM

  Ieksh Konqueror ikoninja raadaas ieksh: Loga nosaukuma, pie URLa, uz taba un uz taskbaara – shobriid es to redzu 4 vietaas. Protams, par taadu siikumu kaa graamatziimes nemaz neiet runa 😉

  Atbildēt
 13. drformat

  to : hQuse
  >RewriteRule ^/(.*)/favicon.ico$ http://{%SERVER_NAME}/favicon.ico [R]
  eee, a ko tas papildus dos ? Buutiibaa tachu taapat straadaa ja favikonu iemet servera rootaa.

  Atbildēt
 14. coolynx

  drformat: peec ruulja izskataas, ka jebkursh pieprasiijums uz jebkuru direktoriju kuraa tiek mekleets favicon.ico fails tiek paarrakstiits ar roota favicon.ico failu tb visaas diraas eezeliitis tagad varees mekleet sho failu un vienmeer atradiis to, kas ir rootaa.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *