WinAmp 2.81 un 3.0 exploit fix

WinAmp Droši vien, ka daudziem skan Ziemassvētku dziesmas un tādā stilā, bet, ja mp3 failu atskaņošanai tiek izmantots WinAmp, tad būtu pāris lietas, kas jāņem vērā.

Fundstone.com ir atrodams apraksts par WinAmp 2.81 un 3.0 kā arī visās iepriekšējās versijās esošo ievainojamību. Problēma slēpjas tajā momentā, ka WinAmp nekorekti apstrādā Artist ID3v2 ierakstu. Ja Artist ID3v2 ieraksts ir pārāk garš, tad palaižot mp3 failu tas var eksploitot WinAmp un rezultātā var iegūt tiesības uz NT tipa sistēmas (Windows NT/2000/XP). Parastajos logos kā zināms tiesībām nav nozīmes 🙂

Ir ieteicams lejupielādēt atjaunotās 2.81 vai 3.0 versijas. Salīdzināju šodien lejupielādēto 2.81 versiju ar iepriekšējo un pēdējā atšķīrās par pāris baitiem.

Lejupielādēt WinAmp 2.81 1 762KiB
Pēc 3.0 versijas būs pašiem jāiet pakaļ uz WinAmp mājas lapu.

11 thoughts on “WinAmp 2.81 un 3.0 exploit fix

 1. def

  hmm. katram savs ir laaakais. man labak tiik winamp.
  un ja man zem galda staav veca 30ce ar caurumiem un sapistiem
  vadiem(pie skaljrunja), tad kvalitatei nav noziimes.(eertums tomer gan 🙂 )

  Atbildēt
 2. Imis21

  Par pashu caurumu, nedomāju ka tas ir pieskaitāms pie tādiem par kuriem būtu vērts uztraukties. 99% lietotāju ir tās administratora tiesības, un vispār ja tu kā cilvēks vari fiziski tikt pie computera, tad arī bez winampa var no tā nolasīt visu ko vien vēlies.
  A vispār Winamp arī nemaz jau tik slikts pleieris nav. Šad tad pa brīvdienām var kādu dziesmu noklausīties arī uz tā. Bet tā ikdienas lietošanai Apollo37 ir krietni vien ērtāks.
  Runājot par skaņas kvalitātes atšķirībām. Winamp arī spēj nodrošināt labu kvalitāti ja vien izmanto MAD input pluginu.
  Varbūt kāds vēl nezin, bet Apollo37 no versijas “p” eksperimentālā kārtā suportē winamp 2.x input pluginus, tātad visus iespējamos audio failus var atskaņot uz Apollo37.

  Atbildēt
 3. Imis21

  2 wes: Jā tik tiešām sākotnēji tas liekas neticami, bet ja nedaudz iedziļinās mp3 būtībā tad var viegli saprast, ka ir iespējama pat milzīga kvalitātes atšķirība. Kā visi mēs zinam tad mp3 ir audio kompresija ar kvalitātes zudumiem. Tātad tas nozīmē, ka atskaņošanas softs interpretē informāciju nevis tikai atkodē. Kvalitātes atšķirība ir taisni pie interpretēšanas.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *