Stratelīti nodrošinās interneta pieslēgumu?

Kādi tik interneta pieslēgumu varianti nav dzirdēti, bet joprojām tehnoloģijas attīstās un te nu būs vēl viens visai interesants projekts, kas drīzumā tiks realizēts Kanādā.

Kāda Kanādas kompānija 21st Century Airships novembrī ir noslēgusi sadarbības līgumu ar Atlanta’s Techsphere Communications, kas plāno laist strotosfērā speciālus ar GPS detektoriem nodrošinātus balonus – stratelītus, kas lidināsies aptuveni 21 km augstumā virs jūras līmeņa un nodrošinās bezvadu interneta pieslēgumu kā arī citus pakalpojumus – mobīlie sakari, TV utt.

Līdz šim gan nevienam to vēl nav izdevies realizēt, tomēr speciālisti uzskata, ka šis projekts būs veiksmīgs. Kāda trešā kompānija Sanswire vēlas noslēgt līgumu un iegūt ekskluzīvas tiesības 2004. gadā piedāvāt interneta pieslēgumu Amerikas Savienotajās valstīs par fiksētu cenu 29$/mēnesī.

Arī tur cilvēki cīnās ar telekomunikāciju monopolistiem un meklē alternatīvus risinājumus kā samazināt izmaksas pakalpojumiem.

Detalizētu rakstu var atrast Wired.com lapā.

Stratellite

Pie mums šitādus baloniņus salaist gaisā, lai visās nomalēs vismaz kaut kādi pieslēgumi būtu.

15 thoughts on “Stratelīti nodrošinās interneta pieslēgumu?

 1. coolynx

  HELDON: sateliitu lielaakaa probleema ir izmaksas un nespeeja nodroshinaat vienliidz speeciigu 2-way piesleegumu, jo downloads ir aatrs, bet uploads nee. izmantojot strateliitus vareetu shiis probleemas atrisinaat, jo tie lidos strotosfeeraa kaa arii to izmaksas buus mazaakas nekaa vecaakiem braaljien sateliitiem.

  Atbildēt
 2. Anonīmais

  /me ierēc.
  a) jamie lidos katrs uz savu pusi. rezultātā jamos vajadzēs stipri daudz, lai noklātu visu pārredzamo debesi.
  b) un ko darīs lidmašīnas / helikopteri / kosmosa researcheri ? izvairīsies, vai arī nīcinās jamos ārā on-the-fly? 🙂

  Atbildēt
 3. x3n0d

  maiss: man domaat, 21km augstumaa veejsh vareetu arii nebuut, jo nav gaisa atmosfeeras…jautaajums tikai viens – kaa shie “baloni” tiek nodroshinaati ar energoresursiem…

  Atbildēt
 4. Sand

  Interesanti, cik izmaksaatu realizeet taadu projektu teiksim visaa Latvijaa, veelaak visaa Baltijaa? Teiksim par 20Ls/men 10mb/s inets jebkuraa Latvijas vietaa un uzstaadiisanas maxsa 30Ls – man domaat 90% parasto ineta lietotaaju paarietu uz so sisteemu un veel daudzi laukos piesleegtu inetu.. Nez vai sis pasaakums latvijaa vareetu atmaksaaties?

  Atbildēt
 5. Loxs

  Jaa jaa panjems un sasksries ar lidmashinam… labak tagad nekap uz majas jumta uzsries veel virsu..
  Cik zinu lidmashinas 21km augstuma nelido. Bet ta ka es ir loxs, tad var ljoti iespejams, ka kljudos.
  P.S. Pieliecies, kad eje ara no majas.
  P.S.S. Ka tad istie sateliti var karaties gaisa un neaizlido katrs uz savu pusi???
  P.S.S.S. Shito lieto man nesaprast – bushu loxs.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *