WinSCP 2.0 beta 106

Šodien skatos, kolēģis ielīdis WinSCP lapā un tūlīt baigi kačās pēdējo versiju, teicās, ka izdzēsis veco. Padomāju – nu kačās un uz veselību, eju tālāk. A man jau reflekss iestrādājies, ja reiz lapa atvērta, tad tājā ir jāielūr, ko arī automātiski izdarīju. Nu, ko aplūrēju un pamanīju, ka tur stāv rakstīts beta #99 vai kaut kas ar devītniekiem vismaz tur rēgojās. Pamanīju, piefiksēju, eju tālāk un apsmadzeņoju… opā! Tad no kāda apputējuša plauktiņa pazibēja cipars #87, kas noteikti nav deviņdesmit kaut kas. Apstājos un aplūrēju vēlreiz lapā redzamo ciparu, a ja nu vakarā acis vairs nerāda, zin kā pēc darba. Nē, joprojām deviņdesmit kaut kas. Jā, ar atmiņu man ir tā kā ir, jau agrāk biju rakstījis, ka daudzas lietas es bieži un ļoti ātri aizmirstu, tā kā nevajag man te ar pirkstiem bakstīt 🙂

Atnāku mājās un taisos atjaunot savu WinSCP versiju, jo man šobrīd lietošanā bija 2.0 beta #87. Atveru lapu, bet tur jau #106. Dzēris? It kā nē – uz galda stāv tēja… Laikam pietiks kult sviestu, ne? 🙂

Šodien ir iznākusi kārtējā beta vienam no labākajiem, es gan uzskatu par labāko, jo pats to ikdienā lietoju, sftp klientiem WinSCP 2.0 beta 106 597KiB.

Būtiskākā lieta, kas man patika pēdējā versijā ir iespēja saglabāt konfigurāciju arī failā, ne tikai reģistrā. Agrāk, ja tika pārinstalēta sistēma, tad ļoti mierīgi varēja pazaudēt iepriekš saglabātos konfigurācijas datus, ja tos neeksportēja no reģistriem. Tagad ir iespēja saglabāt visu asevišķā .ini failā. Komandrinā ar parametru /INI=path ir iespējams norādīt kādu konfigurācijas failu izmantot.

Ko es tur daudz murgošu. Tiem, kam interesē var aiziet uz izstrādātāja lapu un palasīt jaunumus.

WinSCP

Citas bildītes var apskatīties arhīvā no iepriekšējām versijām.

Spriežot pēc tā, ka pēdējo divu mēnešu laikā ir iznākušas jau vairākas beta versijas var gaidīt arī turpinājumus, jo iepriekšējās versijas iznāca tikai gada sākumā.

9 thoughts on “WinSCP 2.0 beta 106

  1. laame

    hmmm, vai kaac cilveeciigaa valodaa var paskaidrot kam taa proga domaata? me censhas saprast, bet “sftp” man neko neizsaka… varbuut kaac var vienkaarshaa tekstaa…
    tnx

    Atbildēt
  2. fs

    Nu ja tauta juuzo putty ka ssh klientu windows videe, ar domu, ka telnet vareetu buut insecure, tad sftp lieto taadu pashu apsveerumu deelj ftp vietaa. Tas taa vienkaarshaa valodaa runaajot. coolynx noteikti visu to pasaakumu maacees izskaidrot dziljaak 🙂

    Atbildēt
  3. juris

    iizskataas ka tauta iisti neredz atskiriibu starp SFTP un SSH, SFTP ir tas pats FTP un var lietot savu iemiiloto FTP klientu, tikai parole tiek suutiita kripteta (atskiriibaa no parasta ftp kas paroli nodod nekripteetu), lai to lietotu ir shis tas jaapieinctalee uz kompja.
    Savukaart SSH visus datus suuta kripteetus (tai skaitaa arii paroli), taapeec daudzi admini saviem serveriem atlauj piekluut tikai ar SSH, un konsoles modee failus uplodot ir gruuti, taapeec ir shaads softs tieshi failu manageeshanai.

    Atbildēt
  4. ZBH

    ee, vai ta SFTP nebiij tad, kad vis dar tiek dragaat caur SSH, a uz FTP portiem tas paarziimeejs uz server caur loopback’u (127.0.0.1) ?

    Atbildēt
  5. Nee

    sftp ir iebuveta fiicha ssh serverim (Atsleedzama – Subsystem sftp), tas ka dragaa caur forwardeetiem portiem ir dinamiska portu forvardeshana (Iesledzama – AllowTcpForwarding), kam neoiecieshams, ka ssh klients dinamiski pieliek ftp datu konekcijas kanaalu – divas dazhaadas lietas, rezultats gan lidzigs
    WinSCP 2.0.0 ir shodienas zvaigzne ieksh www.cert.org ja kas

    Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *