IPv6 ir nākošā Y2K problēma?

Iekš news.com ir atrodams informatīvs raksts par interneta adrešu problēmu. Problēmas būtība jau pirms trim gadiem bija zināma un klusiņām tika apskatīta arī manā lapelē, bet toreiz tā nebija pārāk aktuāla.

Speciālisti esot aprēķinājuši, ka līdz 2005. gadam pasaulē beigsies vecā standarta IPv4 adreses. Mēs visi šobrīd lietojam, šo nu jau 30 gadus veco IP adrešu standartu, kā arī tuvākā gada laikā turpināsim to lietot, bet paralēli joprojām tiek testēts un lēnītēm aug jaunais IPv6 adrešu tīkls.

Te neliels piemērs ar IPv4 un IPv6 adresēm.
Hosts: www.apollo.lv – IPv4 adrese = 195.13.160.46
Hosts: ip6r11.ece.ipv6.vt.edu – IPv6 adrese = 5f05:2000:80ad:5800:0:1

Principā mainās tikai tehniskā puse, jo cilvēcīgās adreses jeb hosti joprojām paliek tādi paši. Ja podam būs lemts izdzīvot līdz 2005-tajam un varbūt vēl 2006-tajam gadam, tad tas joprojām būs pods.lv, lai arī atradīsies uz citas IP adreses.

Būs jauns Windows, kas atbalstīs jauno IPv6 adrešu standartu un līdz ar to arī jauni caurumi, tērēsim naudiņas programmatūru atjaunošanai un viss notiks. Reklāmisti nomainīs “Y2K compatable” uz “IPv6 compatable” un skrūvēs cenas precēm 🙂

IPv6.org mājas lapa.

17 thoughts on “IPv6 ir nākošā Y2K problēma?

 1. Pow

  doma taada, ka os ta varbuut arii supportee to ipv6, bet visaadi noderiigi softi (piemeeram emule) nesuportee. tur arii probleema 🙂

  Atbildēt
 2. neprasha

  piemeram www.pods.lv lieto operaciju sistemu kas uztur ipv6, un webserveri kas to neuztur, bet nav jau jegas dzities pec ipv6, jo latvija neviens provideris to nepiedava.

  Atbildēt
 3. MZM

  Bet neviens jau neliedz veidot IPv6 tiiklu uz esoshaa IPv4 tiikla baazes. Iekapsulee IPv6 ieksh IPv4 un aidaa! Laikam gan nekam citam kaa VPN pagaidaam tas neder…

  Atbildēt
 4. noisex

  Nu OS un tie distribucijas iebuvetie softi jau shances un atbalstiis, jo vienkarshi bus upgrade, kas atbalstis sho te IPv6, bet tik tiesham, kas notiksies ar mazajiem softiem, kur upgrade un supporta principa nav – Tie vienkarshi nomirs 🙂

  Atbildēt
 5. neprasha

  MZM: enkapsuleshana ir viena no tehnologijam ko gan vpn gan ipv6, pirmais papildus lieto (enkapsule) (velams) specigu shifreshanu, otrais – brinumainu adresacijas shemu.
  noisex: piemeers: www.pods.lv lieto OpenBSD (vai Net- – nezinu) ar iespejamu ipv6 supportu un laikam sistema iebuveto apache 1.3 bez iespejama ipv6 supporta

  Atbildēt
 6. Juris

  Da ko juus trakojat, coolynx jau neko nesaprot ko pats raksta, attaala zinaazhanu atblaazma jau ir bet neko konkreetu jau nerubii, bet vinjam taksh tas nav jaazin, ieraug interesantu rakstu iztulko un iepostee savaa saitaa, lai jums buutu vieglaak.

  Atbildēt
 7. Laucenieks

  vispaar, zinu ka izplatiitaako programmu nodroshinaataaji (it iipashi bezmaksas) ir jau sen nodroshinaaajushies lai nebuutu nekaadu probleemu ar ipv6. Domaaju ka aptuveni gada laikaa apache ieksh savas 2.x versijas visu ieviesiiis kaa naakas.

  Atbildēt
 8. coolynx

  btw: avota adrese?
  raksts tapa pamatojoties uz news.com, kur melns uz balta rakstiits:
  Considering that IPv4 is 30 years old, is it really surprising to learn the Internet Protocol (IP) address system is cracking under the strain of dramatic surges in demand for access?

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *