FlashFXP v2.0 build 901 Final ar nelielu pamācību

Noteikti, ka būsiet pamanījuši FlashFXP v2.0 build 901 2 127Kb fināla versijas iznākšanu. Tas bija viens no populārākajiem un iecieītākajiem FTP klientiem warez aprindās. Kapēc es rakstu “bija”? Vismaz man ir radies priekšstats, ka kopš 1.2x versijas šī programma kļuva arvien sliktāka un sliktāka. Par 2.x betām un RC es vispār klusēju – tās bija nelietojamas.
Jācer, ka otrā versija būs stabilāka un visas kļūdas, kas bija vērojamas RC3 un iepriekšējās versijās būs izlabotas.

FlashFXP 2.0

Tā kā lielākā daļa no jums nemaz netaisās maksāt par šo programmu un iegādāties legālu licenci, tad esiet uzmanīgi izmantojot dažādas *kreisās* versijas un seriāļus. Šī ir viena no tām programmām, kuru izstrādātāji ļoti aktīvi piestrādā pie aizsardzības un cīnās ar warez versiju lietotājiem. Sekas var būt ļoti nepatīkamas. Jau agrāk esmu rakstījis par on-line pārbaudēm un ieteicis izveidot rezervers kopiju no failiem pirms jaunas versijas uzlikšanas, kas šos ieteikumus palaida gar ausīm, tas vēlāk to rūgti nožēloja 🙂

Viens no ieteikumiem, kas nāk no Warez versijas .nfo faila skan aptuveni sekojoši:

Pēc seriāla ievades aizveram programmu un iekš FlashFXP.ini faila zem sadaļas

[LiveUpdate] pievienojam sekojošas lietas:
Proxy=0
Check=0
Interval=0

Šie parametri attiecas uz programmas automātisko atjaunošanos caur internetu. Ieliekot 0 mēs pasakam programmai, ka nevēlamies, lai tā slēgtos pie interneta un pārbaudītu vai nav iznākusi kāda jauna versija. Parasti pie atjaunošanas arī notiek seriāļu pārbaude un tā kā mums stāv pirātiskais seriālis, tad tas automātiski nonāk melnajā sarakstā. Lameri parasti .nfo failus nelasa un, protams, vēlāk ar siekalām uz lūpām apgalvo, ka programma sux, jo seriālis nestrādāja…

Tāpēc gribu ieteikt vēl vienu paņēmienu kā nobloķēt FlashFXP, lai šī programma nelīstu tīklā pie mammītes un neprasītu vai tas seriālis, ko tu iedevi ir labais un vai drīkst ar tevi spēlēties smiltiņās.

Tas nebūs nekas jauns, bet iespējams, ka daudzi nezin kā to izdarīt.
Viss, kas būs vajadzīgs ir kāda sakarīga ugunssiena kurā mēs varam izveidot noteikumus priekš aplikācijām jeb programmām. Es izmantoju, manuprāt, šobrīd vislabāko ugunssienu, kas ir pieejama internetā – Agnitum Outpost Firewall Pro (neliels rakstiņš kā nokonfigurēt Agnitum Outpost Firewall).

Darbības princips ir ļoti vienkāršs. Mēs pievienosim pie FlashFXP noteikumiem vēl vienu jaunu noteikumu, kas bloķēs programmas pieeju FlashFXP saitiem.

Block FlashFXP

Bildītē redzams, ka jāizvēlas TCP protokols un kā hosts jeb adrese jāieraksta “flashfxp.ws” (Outposts automātiski noteiks dns adresi), kas šobrīd ir tas hosts pie kura slēdzas klāt FlashFXP, lai meklētu jauninājumus. Katram gadījumam es pievienoju klāt arī flashfxp.com adresi. Tālāk izvēlamies “deny it” un apstiprinam.

Bet tagad pats svarīgakais. Ja šis noteikums tika izveidots klāt pie jau esošiem noteikumiem, tad tas OBLIGĀTI ir jāpārvieto uz augšu kā pirmais virs citiem noteikumiem. Jo pretējā gadījumā citos noteikumos, kurus piedāvāja automātiski izveidot pats Outpost, būs rakstīts, ka šī programma var slēgties klāt pie jebkuras adreses pa TCP protokolu no tāda līdz tādam portam un mūsu aizliegums uz konkrēto adresi būs kaķim zem astes.
Starp citu, noteikumā nav jānorāda “Inbound” vai “Outbond”, jo mēs gribam liegt jebkāda veida pieslēgumus no šīm adresēm. Jo vienkāršāks noteikums, jo tas ir iedarbīgāks.

Vēlu veiksmi!

2 thoughts on “FlashFXP v2.0 build 901 Final ar nelielu pamācību

 1. aleksejs

  Jā, tieši šī ir viena no personālo firewallu labajām fīčām, kuru dēļ ir vērts tos likt, jo atklāti vismaz sakot man nav īpašas uzticības programmu izstrādātājiem, ka viņu softs nesūta visādus marasmus apkārt pa tīklu.
  🙂

  Atbildēt
 2. Vistu Zaglis

  Aha.. skatīt teiksim jauno Adobes softu tendenci pieteikties netā un čekot seriāļus… Ir jau tā, ka kamēr softa cena pret mūsu pirktspēju būs tik nesamērīgi augsta, tikmēr šie jautājumi būs aktuāli.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *