MyIE2 v0.50.830 Final

Kādu pārlūku tu lieto?

Nu redz, es arī lietoju gan to pašu M$ IE 5.0, gan Mozilla 1.x, dažreiz paspēlējos ar Opera 6.05, Phoenix un K-Meleon, bet tāda viena *mīļākā* pārlūkam man nav.
IE pēc noklusēšanas ir viscaurumainākais, bet tajā pašā laikā vislabāk integrētais windows sistēmā un atbalsta visvairāk dažnedažādas ekstras. Mozilla ir vienīgais pārlūks, kas atbilst standartiem – solis pa labi vai pa kreisi un lapa podā, jo te nebūs kā ar M$ IE, kad pārlūks *izlabo* webmeistara līkās rociņas. Varētu lietot Phoenix, kas ir samērā ātrs, bet tā kā tāda beta izstrādātāju versija vien ir, tad nekas nopietns tur nesanāk. Tieši tas pats notiek ar K-Meleonu, kas tiek testēts un mocīts, lai galā iznāktu labākais un visvieglāk konfigurējamais un pārveidojamais pārlūks.
Ar Operu ir tā, ka programma ir laba un iespēju ziņā visspēcīgākā no visiem konkurentiem, bet pārlūks nekāds. Mozillas izstrādātāji to ir uzķēruši un nu jau savā pārlūkā cenšas visas ekstras un vēl vairāk sagrūzt iekšā, un tas viņiem arī izdodas, bet diemžēl ātrums vēl nav tas. Ja tie līkroči no M$ nedaudz padomātu par drošību un lietotājam draudzīgas vides izveidošanu, tad M$ IE būtu tas, kas vajadzīgs, bet tā nav un droši vien, ka arī nebūs.

Nu un, ko tagad darīt? Mēģināt iejūgt ēzelīti (M$ IE) savā vezumā. Varbūt kaut kas izdodas.

Par *pārlūkiem*, kas izmanto M$ IE dzinēju droši vien, ka būsiet dzirdējuši – no komerc produktiem vispopulārākais varētu būt NetCaptor, tad bija tāds MyIE un vēl visādi brīnumi.

Nepateikšu kāpēc, bet NetCaptor man nepatika. Tas gan bija pasen, kad es to testēju, bet kaut kas pietrūka. MyIE nebiju licis un nemāku teikt, kas tas par zvēru bija. Bet vismaz Krievijā šie abi augstāk minētie pārlūki, kuros iejūdz ēzelīti, ir ļoti populāri.

No MyIE ir izveidojies atzars un sanācis jauns pārlūks MyIE2, kas tiek piedāvāts kā donateware jeb latviski to varētu tulkot kā “ziedojumprogramma”, ja tev patīk šī programma tu vari ziedot kādu summu par tās lietošanu un tādejādi atbalstīt autorus viņu grūtajā darbā.

Uztaisīju nelielu bildīti ar šīs programmas logu.

MyIE2

Šo uzmavu MyIE2 v0.50.830 uzliku uz Microsoft Internet Explorer 5.00.3355.00 versijas un izmantoju programmas iestrādāto “skinu” XP, tapēc tas izskatās pēc IE6.0. IE6.0 nelietoju, jo uzskatu šo pārlūku par caurumu un kļūdu kalngalu jeb vienkāršu visveiksmīgāko M$ duršlaku, bet tās ir tikai manas domas.

Šī programma man iepatikās ar pāris iespējām, kas man ir nepieciešamas, lai vispār tā spētu apmierināt manas vajadzības:
1. Daudz maz sakarīgs HTML apstrādes dzinējs, šajā gadījumā tiek izmantots M$ IE5.0, kas mani pilnībā apmierina.
2. Atveram daudz logus kā “tabus” iekš viena galvenā loga, tas ir gan Operai, gan Mozillai.
Pie tam šie logi tiek saglabāti atverot programmu nākošajā reizē. Diemžēl no alternatīviem pārlūkiem tā ir tikai Operas priekšrocība, iespējams, ka pēc šādas iespējas parādīšanās Mozillā es pāriešu uz to par visiem 70% vai pat vairāk, pagaidām Mozilla lietoju 20-40% gadījumos.
3. Google toolbars 🙂
4. Bildes var atslēgt. Operas ekstra, bet MyIE2 to dara 2 reiz vai pat 3 reiz lēnāk 🙁
5. Iestrādāts filtrs baneru bloķēšanai, ātra javascript, java, activex utt. atslēgšana/ieslēgšana.

Lielākie trūkumi kurus pamanīju:
1. Augšējā rīku joslā “Encoding” pogā ir tikai Western, Japāņu un Ķīniešu valodu kodu tabulas. Tā ir viena no pogām kuras man ir speciāli iznestas uz rīku joslas, jo šobrīd tīklā ir tik daudz lameru, kas nejēdz savās lapās ielikt meta tagu ar attiecīgās valodas kodu tabulas apzīmējumu, ka bez šīs pogas diemžēl nevar normāli strādāt. Ar MyIE2 jāizmanto peles labā poga un no izvēlnes jāmaina “Encoding”. Šīs pogas nelietderīguma dēļ atļāvos noņemt no rīku joslas.
Latvijas lameri arī nejēdz meta tagus salikt. Tas ir diezgan nepatīkami, kad katru reizi jāmaina encodings ar “rociņu”. Protams, ja staigā tikai pa latvijas vai ārzemju saitiem, tad var atstāt Baltic kā noklusēto valodu, bet ielienot pie krievu lameriem, kas nejēdz vienu rindiņu ierakstīt un sauc sevi par webmeistariem, nākas pārslēgt encodingu, jo viņu murgus nevar salasīt. Sliktākais ir tas, kas tas ir 70% lapu kuras esmu apmeklējis.
2. Ja tiek izmantots M$ piedāvātais tastatūras valodas pārslēdzējs – Latvian (QWERTY), kas strādā uz labo ALT taustiņu, tad diemžēl to nav iespējams izmantot, jo MyIE ignorē to kā valodas pārslēdzēju un izmanto to kā sistēmas ALT tausiņu, lai izsauktu karstās izvēlnes.
3. Atverot lapu jaunā logā tā tiek atvērta uzreiz pa labi no aktīvā loga. Varbūt tā ir ekstra, bet man tā nepatika, jo no Operas esmu pieradis, ka jauns logs atveras logu rindas beigās. Varbūt ar laiku pieradīšu 🙂

It kā nekas vairāk acīs nedūrās pēc pirmās testēšanas reizes. Redzēs kā būs tālāk. Ja nepievils, tad pilnībā lietošu šo ēzelīša pajūgu.

Sīkāku informāciju par šo programmu var atrast:
MyIE2 mājas lapa
Eugene forums
MyIE resursi – daudz informācijas kā arī vēsture par MyIE2 izcelšanos, lejupielādes un dažādi papildus spraudņi (plug-ins).
Lejupielāde : MyIE2 v0.50.830 Final 548Kb

17 thoughts on “MyIE2 v0.50.830 Final

 1. krampo

  nju nez – mani Opera 6.05 pilniibaa apmierina, dazhreiz tikai sanaak IE atveert lapaam, kuraam kaut kaadi super-puper skripti sataisiiti. Bet nu driizumaa jau buus aaraa Opera7, kura solaas buut kas pavisam jauns (kaut arii visai logjisks Opera 6.x turpinaajums) un kods esot uzrakstiits par jaunu. – gaidu ar nepacietiibu.

  Atbildēt
 2. Djuke

  Man diezgan biezhi smiinu izraisa tas, ka IE tiek uzskatiits par viscaurumainaako. Protams es jau nebreecu ka taa tas nav (mosh ir ar :))…. tikai man nepatiik taa saucamie alternatiivie browseri taapeec, ka tos lieto maz cilveeku… IE lieto nu apm 90x vairaak lietotaaju – un taapeec jau arii visvairaak tam tiek atrasti gljuki… Nez kaa buutu ar gljukiem piemeeram Mozillai, ja tai buutu tikpataas daudz lietotaaju (…testeetaaju) kaa IE…. Nu nav jau taa, ka Mozillai, operai nez kam tur veel nu nepavisam netiek atrasti gljuki….

  Atbildēt
 3. MacDemon

  coolynx: vai tu vari man ieskaidrot kaads tolks ir striideeties par to kursh ir vislabaakais ineta paarluuks?? es visu laiku usoju M$ IE un nesuudzos – ja kaads page neiet panjemu netscape un miers. Par tiem caurumiem – tu laikam esi paranoikjis vai hvz – tjipo tiko izdzirdeejis par jaunu caurumu tavaa ineta paarluukaa skrien un meklee patchus un labojumus!!?? Vai tu reaali kaadreiz esi saskaaries ar to, ka kaads izmantotu caurumus tavaa ineta paarlukprogrammaa?? es nee. Varbuut esmu veiksmiigs bet tieshaam visu muuzhu usojot M$ IE neesu sajutis nekaadas probleemas. vai kaads ir???

  Atbildēt
 4. Djuke

  Man vispaar patiess prieks par to ka pods dziivo… iegriezhos te diezgan biezhi – daudz komentaaros gan nebljaustos – nav saapes ko izgkliegt 🙂 … 🙂 Taa tureet

  Atbildēt
 5. coolynx

  MacDemon: es nestrīdos un arī netaisos strīdēties par to kurš ir labākais pārlūks. Es rakstu tikai par to, ko esmu piedzīvojis vai arī esmu izlasījis un savus apgalvojumus, atšķirībā no citiem, vienmēr cenšos pamatot ar faktiem.
  Mācīties, mācīties un vēlreiz mācīties… teica V.I.Ļeņins
  Un tikai tāpēc, ka man ir neliela cerība, ka tu vēl neesi pilnīgi zudis cilvēks un ir izredzes kādreiz arī izglītoties, iedošu tev nelielas norādes, varbūt tās noderēs.
  Cietnī pirms gada uzrakstīju par reālu piemēru kā varēja izdrāzt tikai M$ IE, jo pārējiem pārlūkiem šis caurums nestrāda. Šis caurums pirms kāda laika tika aprakstīts arī manā saitā, kad es apmeklēju ķīniešu saitus. To var lasīt šeit. Pēc tam tas tika uzskatīts par vīrusu. Vēl viens exploits ir atrodams šeit. Vienīgi strādā tikai uz Windows XP ar IE6.0, skriptā uzliku pārbaudi, lai lameri nelīstu ar citiem pārlūkiem un neizmantotu to nelietīgiem nolūkiem.
  Te var palasīt kā izmantojot Internet Explorer + Windows ekstras var tikt pie tavas internet bankas.
  Tā kā es esmu ļoti slinks pēc dabas, tad vairāk exploitus, kas veltīti speciāli priekš IE nemeklēju.
  Varbūt nākošreiz vismaz pašā saitā pameklēsi, ja reiz nekur tālāk neesi spējīgs neko prātīgu izlasīt?

  Atbildēt
 6. MacDemon

  coolynx: shinii gadiijumaa neiet runa par to vai tas taa ir vai nav – bet par to, cik liela ir procentuaalaa iespeej, ka ‘ljaunais hackeris’ seedees un snifos to ko es daru no sava compja. tad jau man jaabuut FBI prezidentam lai notiktos taada lieta ka es tiktu sniffots 24/7 !!! kaadam loham jaabuut lai nahaljavu seedeetu un sniffotu kaada cilveecinja connectionu ceriibaa ka shameejais vdrug ieliidiis hanzanetaa vai hvz veel kur. par to iet runa. to ka M$ IE ir caurs kaa siets zin katrs lameris, bet vai taapeec ir jaabaidaas???? uz katru lamerisko ineta useri ir 0.001 normaals hackeris (labi ja) un pareekjinot faktisko iespeeju, ka vinsh seedees uz tavas kastes – sanaak tikpat liela kaa iespeeja ka tev uz galvas kiegelis uzkritiis… there is no reason 2 afraid my friend…

  Atbildēt
 7. Tigers

  Man kautkaa Opera iepatikusies taa, ka IE reti atveru GALEEJAS nepeicieshamiibas gadiijumaa. Mozillai probleema taa, ka taa SMAGI bremzee, un vee tabi ir augshaa, nevis apakshaa, kaa Operai. Operas variants liekas krietni eertaaks. Turklaat Mozillaa by default logi atveras jaunaa logaa nevis tabaa, un tas arii sako. Turklaat Operas fiichas zem F12 es lietoju biezhi, itsevishkji Accpet/refuse popup windows. Riebjaas reklaamas. Taa ka uzskatu, ka Opera ir OK.

  Atbildēt
 8. coolynx

  MacDemon: nu es pac lietoju M$ IE un visus ActiveX kopaa ar JavaScripts esmu nocipris izmantojot ugunsmuuri. Taa kaa principaa juutos droshs paaruluukojot websaitu. Baidos es nevis par hanzanet, bet gan par regjistru, ka atkal nav jaalien un jaalabo. Nevar jau zinaat, ko jaunu gudrinieki izdomaas, lai izdariitu ar windows regjistru, jo ir saiti kuros ir jaaiesleedz ActiveX. Vai tu esi kaadreiz vaacis aaraa kjiinieshu suudus no sava regjistra? Redz, es esmu un vairs negribu.
  Un godiigi sakot pat nesaprotu par ko tu esi taa iesprindzis. Es neuzbaazhu savus uzskatus kaa arii man ir pilniigi pie kaajas vai tu staigaa ar m$ kreklinju muguraa vai vienkarshi esi fans, jo man ar to nav pilniigi nekada sakara – katrs izveelas savu celju. Taapat es veel neesmu dzirdeejis nevienu veeraa njemamu argumentu pret tiem, ko es tev paraadiiju.
  Palieku pie sava. Durshlaks ir durshlaks – gaidu, kad paraadiisies Opera 7 DOM compatable vai Phoenix, Mozilla, K-Meleon, kas buus aatraaki par M$ IE.

  Atbildēt
 9. Andza

  MacDemon: Taa nemaz nav, ka tevi neviens nesniffo. ja gadaas uzlikt kaadu normaalu ugunsmuuri, ka sanalizz trafiku un ienaakossos pieprasiijumus, tad gadaas redzeet visaadus interesantus pierasiijumus. Un uzliec sev vienalga kaadu ftp serveri un, tad apskaties cik reizes dienaa visaadi gribees pie tevis iegirezties.

  Atbildēt
 10. Imis21

  Es par 95% lietoju Opera, Mozilla liekas tāda smaga, lēna govs, sajūta, ka darbojies ar to pašu veoc Netscape 4.7 kas vienīgi parāda krietni labāk, bet ne ideāli. Es jau laikam esmu baigi pieradis, bet man liekas, ka Opera dažas lapas parāda korektāk kā M$ IE. Par tiem caurumiem. Nevajag aizmirst, ka meklējot explorējamus kompjus, klāt jau nav jāsēž. Uzliek kādu adrešu abgabalu un lieta aiziet. Fairwola logi rāda, ka to caurumu meklētāju ir bezjēgā daudz, tipa neviens interneta dators nevar izbēgt no nevēlamām paketēm (izņemot ja ir ugunsmūris).

  Atbildēt
 11. MZM

  Da man te vienam PC taadi adrshu kopu skaneetaaji naak kaa minimums 14 gab dienaa. Meegjina Apache kaa IIS gaazt utml. Kad meegjini noskaidrot kas ti etaadi ir – izraadaas dialup, MDSL Braziilijaa… Nedo dies, ja izraadaas lieto kaadu caurumainu softu. Un vispaar – visiem M$IE faniem buutu jaatceras par loop un citiem zveeriem.

  Atbildēt
 12. KrizZ

  nu es juuzoju netscape 7 un man viss rulz! dazreiz kaukaadi gljuki ar pluginiem un protams winupdate maajaslapa valjaa neveras bet speeds normaals un ver ar visu ko vaiga. aaa starp citu par speed iipashu atshkiriibu ar ie6 neesu saskatiijis tiiri uz aci…

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *