Bloga hostings Latvijā

Šodien izlasīju interesantu rakstu par piedzīvojumu ar Lattelecom šārēto hostingu (shared hosting).

Laikam šīs rindiņas ir pazīstamas jebkuram šārētā hostinga lietotājam, kurš šo pakalpojumu ir lietojis ilgāku laika periodu.

Regulāri saņemtās vēstules no Lattelecom par to, ka uz laiku nakts vidū tiks pārtraukta pakalpojuma sniegšana, lai uzlabotu tā kvalitāti mani nesatrauca. To pat varētu uzskatīt par cena/kvalitāte atbilstošu servisu. Tomēr arvien biežāk lapas ielāde šajā shared hostingā palika lēna (jāpiebilst, ka apmeklētāju skaits drīzāk samazinājās nekā pieauga). Ar dažādiem rīkiem yei.lv pirmās lapas ielāde brīžiem sasniedza pat 10 sekundes!!! Bet punktu visam šķiet pielika brīdis, kad kādam no hostinga biedriem izdevās pārslogot serveri un manas lapas vietā parādījās 502 kļūda (manas lapas apmeklētāju skaits joprojām ir <100). Zvans uz Lattelecom palīdzības dienestu līdzēja vien to, ka šī problēma tiks atrisināta pirmdien. Brīvdienās mums nav speciālistu, kas to varētu risināt. Tiem, kuri saprot, ko nozīmē 502 kļūda, arī ir diezgan skaidrs, ka līdz pirmdienai problēma pašatrisinājās.

Domāju, ka mierīgi var nomainīt uzņēmuma nosaukumu uz jebkuru citu un bilde no tā nemainīsies, jo tāda ir šī dalītā hostinga būtība. Vieni un tie paši resursi tiek sadalīti starp vairākiem lietotājiem. Ja šo vietu dala tādi paši pasīvi web resursi kā tavējais, tad ir labi, bet, ja tur mitinās kāds aktīvāks, tad vienā brīdī sāk parādīties dažādi jautri kļūdas paziņojumi. Un jautrākais ir tas, ka neko nevar izdarīt. Tu esi pilnīgi bezspēcīgs. Vienīgais risinājums ir mukt prom.

Laipni lūdzam uz nākamo līmeni – virtuālais privātais serveris jeb VPS, kur tu maksā par tev atvēlētajiem servera resursiem. Vienīgi šāda hostinga izmantošanas gadījumā ir jau jāsāk nedaudz apgūt serveru administrēšanas iemaņas. Lai gan man šķiet, ka tas nav nemaz tik sarežģīti.

Es pagaidām lietoju Linode pašu lētāko variantu (1GB par $10/mēnesī), kas man pietiek ar atliektiem galiem. Priekšā pieliek CloudFlare proxy un aidā jūriņā. Paskatījos, ka yei.lv bloga autors arī ir pielicis priekšā CloudFlare. Man arī šķiet, ka vairs nav tik būtiski, ka serveris atrodas Latvijā.

Man būtiskāk ir tas, ka šie virtuālo privāto serveru piegādātāji nodrošina dažādus ērtus instrumentus ar kuru palīdzību var ātri pacelt serveri un izdarīt ar to visu, ko gribi. Un, protams, ir patīkami, kad tavs virtuālais serveris kustās uz SSD diskiem. Tāds sīkums, bet patīkami.

20 thoughts on “Bloga hostings Latvijā

  1. coolynx Raksta autors

   Super! Es šobrīd uzskatu Linode un Digital Ocean ir spēcīgākie un labākie? no VPS, kas tirgū pieejami. Domāju kādreiz pamēģināt DO. Gribu nomigrēt uz NL serveriem.

   Atbildēt
    1. coolynx Raksta autors

     Objektīvu iemeslu nav, lai pārvāktos. Tikai subjektīvi, ka NL ir labāka infrastruktūra starp USA un EU. Neesmu saskāries, bet nedaudz biedē juridiskā puse, ka var pievērt bodīti, ja kāds klauns to pieprasa http://blog.servint.net/2012/07/31/choosing-data-center-whether-web-host-customer/

     Atbildēt
   1. Arnis

    DigitalOcean piedāvā vairākus $10 kuponus (piemēram, ALLSSD10) un ar to pietiek 1 instancei uz mēnesi ar 1 GB RAM. Tas gadījumam, ja negribās par rotaļām maksāt.

    No pieredzes varu teikt, ka DO ir pārsteidzoši stabils, kaut gan daudz esmu lasījis, ka serivss kā tāds vēl neesot gatavs “produkcijai”, priekš tam esot nopietnāki risinājumi.

    Vēl viens pozitīvais aspekts DO lietošanā ir viņu plašais how to klāsts. Pat bez zināšanām par to, kā un kas strādā var mierīgi kaut ko sadarīt un manuāļi ļoti saprotamā valodā pieejami (droši vien) visām viņu uzturētajām OS.

    Vienīgo negatīvo lietu, ko varu pieminēt ir tas, ka viņu VPSiem standartā nav pielikts swap un mazākām instancēm var sanākt laiku pa laikam nokaut MySQL. To gan var atrisināt palasot jau iepriekš minētos manuāļus.

    Atbildēt
    1. coolynx Raksta autors

     Hmm, interesanti. Linode arī standartā piedāvā tikai 512mb swap uz 1GB. Tā bija pirmā nepatīkamā lieta ar kuru saskāros uz Linodes. Biju pieradis, ka swap ir tik pat liels cik rams. Man joomlas lapa apēd visu ramu, es bez swapa nevaru vispār. 🙂

     Atbildēt
  1. coolynx Raksta autors

   Tev taisnība. Tā ir, ka sāk rakstu ar virsrakstu un vienīgais, kas no tēmas aktuāli ir palicis – tikai atmiņas. 🙂

   Atbildēt
 1. terrible

  DO ir 100,000+ lietotāju, strādā 3+ gadus, nodarbina 100+ darbiniekus

  un kāds no Latvijas apgalvo, ka DO nav gatavs produkcijai?

  ;~)

  Atbildēt
  1. Arnis

   1. Nevis kāds no Latvijas (neatrodos Latvijā)
   2. Neko neapgalvoju, tikai pieminu to, ko esmu lasījis (http://lmgtfy.com/?q=digital+ocean+for+production)
   3. Katram tās vajadzības ir citādākas. Uzturēt blogu ir kaut kas viens, kamēr uzturēt sarežģītu aplikāciju – pavisam cits. Lielai daļai cilvēku nekad neko vairāk par normālu šēroto hostingu nevajag un nevajadzēs.

   Atbildēt
 2. N.R.

  Man arī ir slikta pieredze ar šārēto LTK hostingu. Totāli neprofesionāls pakalpojums bez suporta. Jau nezin cik reizes viss pārstāj strādāt un supports par to uzzin no klienta, tad divas stundas labo (ja paveicas).

  Digitalocean turpretim rullē. Viss kas palicis uz LTK drīzumā pārvietosies turp.

  Ja kāds vēlas 10$ kuponu DO: https://www.digitalocean.com/?refcode=3f68efb4af5a

  Atbildēt
 3. Kristaps K.

  Bet kopš pods ir uz tiem superīgajiem ārzemju VPS, ik pa laikam man notiek šitā – http://s18.postimg.org/wyrhucrpl/pods_504.png

  Atbildēt
  1. coolynx Raksta autors

   Es redzēju logos kā tas tika darīts. Pagaidām gan nezinu kā ar to vislabāk tikt galā. Ieviesu nelielas izmaiņas. Vari pamēģināt vēlreiz. 😉

   Atbildēt
  2. coolynx Raksta autors

   Un varētu būt, ka es īsti tur palīdzēt nevarēšu, jo tas varbūt saistīts ar https://support.cloudflare.com/hc/en-us/articles/200171846-Why-am-I-getting-a-cloudflare-nginx-502-or-504-gateway-error-

   Atbildēt
 4. JANIS

  Pats lietoju DO jau vairākus gadus. Ir dažāda pieredze. Lielāko tiesu pozitīva bet par visu pēc kārtas. Pirms veidot vps, rūpīgi jāizdomā cik lielus resursus vajadzēs. Saucamā droplet reisze funkcija ir, bet tā dod iespēju pievienot ramu un cpu. HDD pielikt kāt nav iespējams Cik dzirdēts, process notiekot bez problēmām. Mani pašu pirms aptuveni mēneša šis process nedaudz sabiedēja. Lai resaizotu jāizslēdz droplets (vps). Visur rakstīts, ka tas notiek dažas minūtes. Manā gadījumā statuss processing ievilkās uz ~1 stundu. Suports uzrakstīja, ka tajā brīdī esot bijis ļoti daudz gribētāju uz šo pasākumu – esmu neveiksminieks vienkārši. Noderīga funkcija ir noseivot visu vps un turēt kā rezerves kopiju ja gadijumā kas. Nākamis, kas pārsteidza ir abuse recieved statuss. Kāds pasūdzās par Tavu VPS un to atslēdz līdz neesi novērsis problēmas sakni. Biju norāvis kaut kādu brīnumu, kas pats ģenerēja html failus uz dažādiem resursiem. Bet tas cits stāsts. Reti, bet gadās, ka VPS pēkšņi no ārpuses nav pieejams. Caur JAVA konsoli vari ielogoties bet no ārpuses nekādu konekciju. Divu gadu laikā tas man ir gadījies kādas divas reizes. Patīkami ka visi servera apdeiti liekas mežonīgā ātrumā jo liekas no lokālajiem DO spoguļiem. Kopumā esmu apmierināts. Turu tur pat divus VPS. Otrs gan vairāk ir pirmā VPS backupam

  Atbildēt
 5. ZBH

  Da pofig, šārotais hostings vai VPS, problēma ir tur, ka nevar šeipot IOPS. Ar SSD to problēmu pabīda drusku dziļāk kaktā, bet būtība paliek.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *