Uz iOS ir izdevīgāk izstrādāt aplikācijas

Viens liels bonuss jeb pluss Apple mobilajām ierīcēm ir tas, ka viņi nodrošina lielisku platformu vai pat to var saukt par vidi, kurā izstrādātāji var pelnīt naudu. Pretstatā tam, ko piedāvā Android platforma.

Analītiķu grupas Piper Jaffray’s pētnieka Džīna Munstera (Gene Munster) aprēķini liecina, ka lietojumprogrammas, kas izveidotas iPhone, iPod un iPad ierīcēm un ir pieejamas Apple App Store, saviem autoriem ļāvušas nopelnīt kopumā 3,46 miljardus ASV dolāru, savukārt Android Market programmu autori nopelnījuši tikai 240 miljonus dolāru – 14 reizes mazāk, vēsta CNN.

Aprēķini arī liecina, ka Apple iekasē 85-90% no visas naudas, kas tiek tērēta lietojumorogrammu iegādei. Jāatzīst arī, ka Apple App Store ir lielāks maksas programmu īpatsvars (13,5%) nekā Android Market (1,3%).

Pie visa tā, ka it kā Android ierīcēm ir 52% no visa viedtālruņu tirgus.

Šā gada trešajā ceturksnī interneta giganta Google ražotajai mobilo ierīču operētājsistēmai Android piederējuši 52% pasaules viedtālruņu tirgus, liecina pētījumu centra Gartner jaunākie dati.

Savukārt Apple iPhone kontrolējusi 15% viedtālruņu tirgus (pirms gada 16,6%). Piecdesmit procentu barjeru Android pārvarēt izdevies pirmo reizi. Salīdzinot ar attiecīgo laika posmu pirms gada – Android izdevies dubultot savu daļu viedtālruņu tirgū, vēsta tehnoloģiju žurnāls eWeek.

Nevar gan saprast vai tur ir iekļautas arī planšetes, bet tāpat tā ir laba viela pārdomām.

31 thoughts on “Uz iOS ir izdevīgāk izstrādāt aplikācijas

 1. Papuass

  Vai aprēķini ņēma vērā to, ka pirmā Android iekārta tapa stipri vēlāk par iPhone? Vai ir apskatīta situācija pēdējā gada laikā?

  Atbildēt
 2. Vilx-

  Es domāju, ka tas īpaši nemainītu situāciju. Apple lietotāji ir caurmērā bagātāki, tāpēc arī var atļauties vairāk maksas softu. Tāpat arī Android ideoloģija ir vērsta uz atvērto pirmkodu un bezmaksas programmatūru.

  Man šķiet, ka viss ir savās vietās. Cilvēki ir dažādi un Android un iOS ir teicami sadalījuši tirgu attiecīgajās interešu grupās. 🙂

  Atbildēt
 3. Argh

  Tas vienkārši pierāda, ka nemaksājot neko var dabūt to pašu un pat vairāk (kaut vai vairāk “brīvības”). iOS lietotāji ir vnk slaucamās govs.

  Atbildēt
 4. Māris

  Vai ņēma vērā ienākumus no reklāmām Android aplikācijās? Daudzi izstrādātāji (piemēram, Angry Birds autori Rovio) Android lietotājiem piedāvā savas aplikācijas par brīvu, bet ievieto tajās reklāmas.

  Atbildēt
 5. Neticis

  Piekrītu Argh. Skaitļu attiecība labi parāda Aplle lietotāju naudas daudzumu un saprāta mazumu attiecībā pret Android lietotājiem.

  Atbildēt
 6. Peteris

  Izskatās, ka Android lietotājiem vēl joprojām ir ilūzija par to, ka Android ir atvērts produkts. Cik daudzi no Jums izmanto “atvērtību”? Cik daudzi ir uzlauzuši (root) savus “atvērtos” Android telefonus? Cik daudziem lietotājiem vispār interesē tas?

  Mani tas neinteresē, mani interesē user experience un Apple tā ir labāka. Apple lietotājiem patīk baudīt dzīvi nevis restartēt savu telefonu un priecāties par “atvērtību”, kuras nav.

  Runājot par 52%, manai Mammai arī tirgonis iesmērēja Android par 1Ls, tagad viņa ir vairāk kā nelaimīga, jo tas s%$a LG visu laiku karās… Tā rodās 52%. 52% lētu iekārtu…

  Atbildēt
 7. Normunds

  Skaitļu attiecība labi parāda Aplle lietotāju naudas daudzumu un saprāta mazumu attiecībā pret Android lietotājiem.

  interesants apgalvojums.

  vai var izdarīt sekojošu secinājumu: skaitļi labi parāda, ka saprātīgie Android lietotājiem savā sociālajā statusā ir tuvu bomžiem, jo viņiem nav divu dolāru, kas varētu būt vidējā app cena?

  😉

  Atbildēt
 8. bubu

  Es nesaprotu par ko tur brīnīties. Tā ir vispārzināma patiesība, ka iOS’am pārdot savu appu ir izdevīgāk nekā Androīda tirgū.
  Piemēram: http://www.andymoore.ca/steambirds-survival-by-the-numbers/

  performance was approximately 20% of the iOS counterpart in terms of gross revenue.

  Un šis skaitlis ir visai augsts. Daudz biežāk dažādos blogos var atrast mazāku skaitli – 5% vai pat 1%.

  Atbildēt
 9. SNOW

  ifona lietotājs – “nopietns cilvēks” vairāk ir izņēmums nekā likumsakarība.
  Pamatā ifona abonets ir brenguļu alus cienītājs kurš nevar atļauties pat labas kurpes jo viss kāpsts aizgāja lizingām par ibook i i i 😀

  Atbildēt
 10. atis

  @Peteris – tomēr Android ir soli vairāk uz atvērtību nekā jebkas cits telefoniem.
  Tiklīdz manējam būs s-off cracks, es rootošu viņu.
  Žēl ka GNU nepaspēja ar GPLv3 pirms androīda.

  Atbildēt
 11. karuuzo

  Jūs vēl nesaprotat vienu lietu, ne vienmēr cilvēks maksā par kaut ko tikai tāpēc, ka par to ir jāmaksā. Es arī esmu nopircis vairākus appus tikai tāpēc, ka man viņi patīk un tā es gribu pateikt paldies ražotājam, kaut arī viņu bezmaksas versija arī mani pilnībā apmierina. Esmu arī ziedojis izstrādātājiem, kuri piedāvā bezmaksas produktus. Tā kā kapeiku @isēji ir un paliek kapeiku @isēji un meklē tikai, kā kaut ko dabūt pa brīvu vai nospert.

  m

  Atbildēt
 12. Desa

  Tas ir Apple un Android atšķirīgās pamatpieejas rezultāts. Android nāk ar domu, ka visas pamatfīčas tev ir pieejamas bez maksas un jāmaksā tikai izņēmuma gadījumos.
  Labs bija piemērs ar Angry birds, kas bija uz Apple par maksu, bet androīdā viņu palaida bezmaksas, ar reklāmām. Jo izstrādātājiem ir skaidrs, ka par spēlīti Android lietotāji nav gatavi maksāt.
  To, protams, var saukt par kapeikas @išanu. Bet es, protams, labprātāk sevi saucu par saprātīgo pircēju.

  Atbildēt
 13. gudrinieks

  Nu ko var dirst?? Parunā ar reāliem app izstrādātājiem gan uz iPhone gan uz Android pirms rakstīt muļķības. Uz Android izstrādāt aplikācijas ir daudz vienkāršāk un ērtāk (kas viennozīmīgi ir izdevīgāk) + Android patur daudz mazāku procentu sev kad ir jānorēķinās ar izstrādātājiem (vēl viens + izdevīgak). Pietam ļoti liels CTR ir reklāmām aplikācijās un zināmi cilvēki ir izvilkuši ~11`000$ reklamējot citas aplikācijas savā bezmaksas aplikācijā

  Atbildēt
 14. Ivo

  iPhone lietotāji ir bagātāki. Un (nezinu vai tā īsti ir), bet es uz androida sev nepieciešamās aplikācijas iegūst bez maksas, bet identiskas(f-ju ziņā) un iPhone ir jāpērk..

  Atbildēt
 15. tiri-piri

  Apple ir dabiski atlasījis lietotājus, kuriem patīk vienkāršas, elegantas lietas un kuri ir gatavi maksāt par katru kustību. Normāls self-selection process. Loģiski, ka šajā vidē izstrādātāji, kas piedāvās auditorijai interesantus risinājumus varēs nopelnīt labāk nekā [androīdu] vidē, kur populāri ir pašam kustināt smadzenes un pašam meklēt risinājumu. Ideāli, ja atvērtā koda un bezmaksas.
  Un te pat ir grūti apgalvot, ka viena vai otra sistēma ir labāka. Tāpat kā sadzīvē — ir čaļi, kas māk paši auto samainīt riepu un nokrāsot virtuves galdiņu un ar to lepojas (man rokas neaug no pakaļas). Un ir čaļi, kas maksā ziķeriem lai samaina viņu auto riepu vai nokrāso galdiņu (mans laiks/uzvalks/imidžs ir pārāk dārgs, lai to izniekotu šādiem prastiem darbiem).

  Atbildēt
 16. Krotow

  Viss ir pareizi. i-aparātu kontingents ciena visu, kas smuki izskatās un bāzes darbības izdara ar vienu pirksta kustību. Cena un papildus iespējas viņam ir mazsvarīgas. Android lietotājs vairāk piedomā, kur ieliks savu naudu un kādas iespējas par to dabūs. Un te jau mineja, ka Androīdam programmu izstrāde ir vienkāršāka un lētāka, arī tas vairāk veicina bezmaksas appu radīšanu. Munsters būtu godīgs, ja pie par appiem izdotās summas būtu pievienojis tai pašā laikā lietošanai ielādēto appu (gan maksas gan bezmaksas) skaitu abām OS viena gada laikā. Tas skaitlis, šķiet, krietni pārsniegs iPhone lietošanai ielādēto appu skaitu.

  Atbildēt
 17. Gints

  Moš ir vērts paskatīties cik aplikācijas tiek piedāvātas bez maksas un kādi ir lietotāju paradumi ?
  Androīdam ar ir kaudzēm maksas un bezmaksas softu. Taču principā… mierīgi var iztikt ar bezmaksas softiem neko tādu sev neliedzot.
  Lielākā daļa maksas softu ir spēlītes un nekam nederīgi krāmi.
  Reāli maksas un lietderīgi.. tādu softu ir maz.
  Apple vienkārši par katru sīkāko sūdu prasa $, kamēr uz Androīda tas viss ir pieejams par baltu velti.

  Ja dikti spiež uz nerva reklāma, atslēdzam datu pārraidi/wifi un reklāmas nav.

  Atbildēt
 18. aksels

  Tā kā kapeiku @isēji ir un paliek kapeiku @isēji un meklē tikai, kā kaut ko dabūt pa brīvu vai nospert.
  ============
  Zīmīgi, ka dabūt par brīvu un nospert dažu izpratnē ir viens un tas pats 🙂 Esmu savu Andrīti piekrāvis ar bezmaksas aplikācijām un nevienu nav vajadzējis ne lauzt, ne spert.

  Atbildēt
 19. deni2s 2 gudrinieks

  “Parunā ar reāliem app izstrādātājiem gan uz iPhone gan uz Android pirms rakstīt muļķības. Uz Android izstrādāt aplikācijas ir daudz vienkāršāk un ērtāk (kas viennozīmīgi ir izdevīgāk)”

  Parunā pats, pirms raksti tādas muļķības. Nav nedz vienkāršāk, nedz ērtāk. Mana pieredze rāda, ka Android vs iOS izstrāde ir apmēram tāda pati kā Android vs iOS lietojamība. Piemēram, iOS ierīcēm jārēķinās pagaidām ar 3 izšķirtspējām, kamēr Androīdam viņas var būt jau da jebkādas.

  Atbildēt
 20. frukc

  Skaitļu attiecība labi parāda Aplle lietotāju naudas daudzumu un saprāta mazumu attiecībā pret Android lietotājiem.

  ļoti precīzi teikts! 🙂

  Atbildēt
 21. usver

  deni2s: Par ko ir runa – par grūtībām uzzīmēt vienāda izmēra bitmapus uz plikas Canvas vai arī problēmām salikt staipīgus kontroļus uz formas?

  Androīds piedāvā visādas skeilojamības objektiem, tā ka 5 minūšu “drag&drop” mājsaimniecēm diemžēl nebūs, toties vairumā gadījumu itin smuki var funkcionalitāti realizēt dažāda izmēra ekrāniem. Android.xml pie tam failā var norādīt, cik lielus devaisus atbalstīsi un cik lielus ne. Kādas problēmas paliek, visu to pielietojot?

  Atbildēt
 22. usver

  Starp citu, pēdējoreiz, kad skatījos freimvorkus, tad iOS izstrādei uz vindozēm/linukšiem piedāvāja galvenokārt tikai maksas JS freimvorkus. Natīva koda rakstīšanai vajadzēja Mac OS.

  Androīdam var sākt rakstīt uz vindozes/linukša/maka ar bezmaksas libiem un bezmaksas IDE`ēm. Vai tagad iOS jau var brīvi developēt no win/linux bez tās ņemtnes?

  Atbildēt
 23. deni2s

  usver: iOS izstrādē (es domāju native) tas viss tiešām 90% gadījumos notiek ar drag&drop. Nav nekādi AndroidManifest.xml (nevis Android.xml) faili jālabo. Attēli ir 2 izmēros (retina un ne-retina), nevis 3, kā androīdam (ldpi, hdpi un mdpi) un vēl jāpiedomā par to kā izskatīsies uz standarta 240×320 ldpi (QVGA handset), 320×480 mdpi (handset), 480×800 hdpi (high density handset), 480×800 mdpi (tablet/handset), 600×1024 mdpi (7″ tablet), 720×1280 mdpi (10″ tablet).

  Lai normāli developētu uz iOS vēl aizvien vajag MacOS. Viss pārējais (XCode IDE un iOS SDK) ir pieejams bez maksas. (Ja vēlies publicēt Appstore savu appu, tad jāmaksā 100$ gadā par developer account.) Freimvorkus pēc pieredzes neiesaku izmantot nopietniem appiem. Nedz androīdiem, nedz iOSam, pa lielam viņi ir vēl pārāk jēli.

  Atbildēt
 24. ZT

  Windows phone 7 rullee: kautkas jauns interfeisa zinjaa, aatrs, stabils, labaaks baterijas darbiibas laiks. Atkozhot var ielaadees visas nepiecieshamaas ikdienas applikaacijas.

  Atbildēt
 25. Mulders

  Elementaari. Mums te chalji peec pasuutiijuma taisa vienu un to pashu appu gan androiidam gan iOS. Es shiem pajautaaju kur vieglaak… un shie atbild, ka ieksh Android ir eertaak un vieglaak, ibo nav jaaizgudro regulaari divritenis, kas ieksh iOS ir ikdiena, pasham savi listi jaataisa, pasham savi view etc. Tobish pat “standarts” ir jaapindzelee ar rokaam. Protams taa ir cena par performanci. Bet ikdienas darbiem Androiids iekabina izstraades eertiibaa iOSam.

  Taalaak par cenaam… imo tas ir logjiski, ka ja kaut ko izstraadaat ir vieglaak, tas ir arii leetaaks. Kaa arii skatos (pac nezinaaju) ka ja iOS appstoree ir jaapikjo 100$ gadaa, tad Androiidaa 1x 25$ sapikjo un tas ir uz muuzhiem. Piljii zem sava accounta visaadas appas. Mums gan latvijaa naudu pelniit neljauj ar tirgoshanu, zato ar reklaamaam ljauj pelniit. Un es domaaju ka androiida developeri nav apbizhotaaki, vienkaarshi pelna pa citiem kanaaliem, kurus imo shie peetiijumi neuzskaita.

  Taalaak androiidam ir vairaaki maarketi… vai tiek skaitiits un reekjinaats arii tas pats Amazones markets? Nvidias Tegra markets? Un gan jau ka ir veel kaadi, kuri man neincee.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *