Firefox Panorama aka Tab Candy palīdzēs sakārtot Firefox 4 cilnes grupās

Šodien brīvprātīgi piespiedu kārtā sāku lietot jaunā Firefox 4 testa versijas iebūvēto ciļņu jeb tabu grupēšanas rīku – Firefox Panorama, kas tika aizsākts kā projekts ar nosaukumu Tab Candy.

Lai arī par šo jauno iespēju izlasīju jau pašā sākumā, kad tikko sāku lietot izstrādātāju Firefox 4 beta versijas, tomēr kaut kas mani atturēja un tā arī nepavilkos uz to – nometu malā un aizmirsu par šīs lieliskās iespējas esamību. Galvenais iemesls bija tas, ka ciļņu grupēšana notika visai savādi. Es pat teiktu ļoti haotiski. Principā tika sabojāta mana kārtība – cilnes sabira vienā čupā. Ja vēl atceries, tad man ir nežēlīgi daudz atvērtu ciļņu un es tās visu laiku turu atvērtas, bet es tāds neesmu viens – arī daudziem citiem Firefox lietotājiem ir atvērta kaudze ar cilnēm.  Nu un iedomājies kā jūtās tāds lietotājs, kad tas viss tiek samests vienā čupā un kārtīgi sakratīts? Gribētos teikt, ka kaut kāds sūds sačakarēja man visu krējumu, bet es tā neteikšu. 🙂

Labā ziņa ir, ka apgaismība agri vai vēlu atnāks. No šodienas sāku lietot Firefox Panorama. Pēc būtības tas nekas jauns nav. Tas ir tas pats virtuālais darbagalds tikai pārlūka cilnēm. Linux/Unix lietotāji, kā arī atsevišķi Windows lietotāji ir strādājuši ar virtuālajiem darba galdiem. Ja tie iet pie sirds, tad arī šī iespēja patiks.

Vēl neesmu pieradis, bet gan jau. Noskaties šo video un iespējams, ka arī sapratīsi šīs iespējas burvību.

Vienīgi es neieteiktu likt virsū pēdējo publisko Firefox 4 beta 7 versiju, lai arī šī versija spēj apstrādāt JavaScript 5x ātrāk nekā to darīja 3.x versijas , tomēr man tā negāja pie sirds. Iemesli tam bija divi. Pirmais tas, ka viņi ir noņēmuši statusa joslu pilnībā un adresi atrāda kaut kā dīvaini adreses lauka galā. Garākas adreses nemaz tur neielien. Statusa joslu var dabūt atpakaļ ar papildinājumu, lai gan tas nav tik pielāgojams kā iepriekš. Bet to laikam varētu pieciest. Otrais iemesls bija skarbāks. Atkal nestrādā daži svarīgi papildinājumi.

Bet iepriekšējo Firefox 4 beta 6 var lietot.

Der atcerēties arī to, ka Firefox Panorama ir alfa testa iespēja. Tas ir pats sākums. Šobrīd tā grupēšana ir realizēta virtuāli. Tas izpaužas tā, ka aizverot pārlūku un pēc atverot to vaļā tiks atvērtas visas cilnes, nevis pēdējā aktīvā grupa. Lai arī es zibenīgi pārslēdzos uz vienu no grupām, tomēr izbesīja tas, ka Firefox lādē pilnīgi visas cilnes vaļā un rāda paroles vaicājumus autorizējamās lapās. Ja tev katrā grupā ir pa vienai autorizējamai lapai, tad ik pēc brīža aktivizējas tā grupa un paprasa paroli. Cerams, ka līdz finālam šo nepilnību pieslīpēs.

11 thoughts on “Firefox Panorama aka Tab Candy palīdzēs sakārtot Firefox 4 cilnes grupās

 1. Intars Students

  “Pirmais tas, ka viņi ir noņēmuši statusa joslu pilnībā un adresi atrāda kaut kā dīvaini adreses lauka galā. Garākas adreses nemaz tur neielien.”

  Garākas adreses arī statusa joslā nemaz neielien, ko nu? 😉

  Atbildēt
 2. coolynx Raksta autors

  Intars Students, protams, viss jau ir relatīvs. Šajā versijā bija tik gļukains, ka no adreses varēja redzēt tikai domēnu un dažus burtus no ceļa, jo adrese rādījās nevis sākot no esošās adreses beigām, bet kaut kur adreses joslas beigās. Vēlreiz to joku atkārtot negribu, jo izskatījās drausmīgi. Vari pamēģināt, tad būs, ko nu. 😀

  Atbildēt
 3. Anonīms

  Nu tā panorāmas funkcija man ir nevajadziga jo nekad patstāvīgi neturu vienus tabus un uzklikot būkmarkam nav tik grūti. Nesaprotu tos kuri tur tabu jūkli. Nu bet gan jau citiem noderēs.

  Atbildēt
 4. Didulis

  Adreses uzrādīšanas un http password vaicājumu ziņā Chrome ir pārāks. Šaubos, ka uzmācīgā password jautāšana netiks nolikvidēta, jo pēc būtības tai vajadzēja būt nolikvidētai jau pirmajās FF4 relīzēs. Taču dzīvosim un redzēsim
  Taču Firebug ir vienīgais iemesls, kādēļ vēl lietoju Firefox, jo tās parodijas, kas ir pārējos browseros nav lietojamas, pat Chrome Firebug versija.

  Atbildēt
 5. coolynx Raksta autors

  e-remit, Firebugs ar FF4 beta 7 vairs nestrādā. Tāpēc arī paliku pie beta 6.
  http://getfirebug.com/knownissues

  Atbildēt
 6. KakTusss

  Jā, vai hromei ir normāls adbloks??? Pēdējoreiz kad skatījos nebija. Kas arī atsaldēja manas kvēlojošās jūtas pret šo pārlūku.

  Atbildēt
 7. Rāte

  #9. Nu vēl nav lietojams, bet iet pareizajā virzienā nevis slēpjot adus, bet nelejupielādējot tos vispār kā to dara pārējie normālie blockeri.. Bet pazaļš vēl un ne tik saudzējošs pret cpu kā tam vajadzētu būt.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *