Firefox ciļņu tests

Šodien uz kaut kāda 3D brīnuma man Firefox noklājās. Pie startēšanas ielādēju jaunākos papildinājumus. Viens no tiem bija Test Pilot.

Es kaut kad uzliku, bet tā arī neizbaudīju tā spēku, jo nebija nekādu testu. Pēc šodienas jauninājuma parādījās pirmais tests par cilnēm. Lai labāk varētu izvērtēt to, ko lietotāji visbiežāk dara ar cilnēm, Firefox vīri ir izveidojuši testu, kura laikā tiks savākta statistika par to kādas darbības tiek veiktas pārlūkošanas laikā.

Man sanāca šāda atskaite. Pēc kaut kādas stundas lietošanas.

Ir pieejams arī logs ar detalizētu informāciju par darbībām ar cilnēm.

Viņi par šo testu ir uzrakstījuši arī savā blogā.

For this study, together with other co-pilots, you will contribute to the design of a key feature of Firefox – tabs. You will help us determine the best default behavior when you open or close a tab, especially when you may already have many tabs open. When you interact with tabs, Test Pilot will automatically record what you do (open/close/switch etc) and when you do it (time-stamp). (It will not record which websites you visit.) Through these log data, we may be able to detect certain patterns that help us design the default browser behavior that works best for most users.

Twitter lietotāji var sekot līdzi jaunumiem Test Pilot twitter kontam.

Es ar nepacietību gaidīšu nākamo testu, kas būs veltīts atmiņas problēmām.

Priecīgu testēšanu.

16 thoughts on “Firefox ciļņu tests

 1. kaitnieks

  Es ar aizrautību lasīju līdz pašām beigām, lai uzzinātu, kas ir cilmes. Man bija variants, ka cilme = plugins, bet izrādās, ka tabs 😀

  Atbildēt
 2. CooLynX Raksta autors

  Ingus, šobrīd es sevi ierobežoju, jo tas ir darba kompis, bet mājās stāvēja vaļā no 40-60. Vienreiz speciāli skaitīju. Tagad es sevi piespiežu vērt ciet nebūtiskās cilnes vai arī lieku grāmatzīmēs, lai vēlāk izlasītu.

  Man ir tā, ka es brīvajos brīžos piesēžos un atveru vaļā daudzas lapas fonā, tad tās stāv vaļā līdz brīdim, kad es atkal atrodu brīvo brīdi to visu izskatīt un aizvērt. Parasti neatrodu laiku un tā arī stāv vaļā, bet tagad jau filtrēju un labākajā gadījumā ielieku grāmatzīmē. 🙂

  Viens piemērs, lai saprastu kāpēc tā. Lai uzrakstītu kaut vienu ierakstu blogā, es atveru vaļā kā minimums 10 dažādus avotus, lai no tiem atsijātu vērtīgāko informāciju un saprastu, kas ir noticis. Google ziņu/blogu raksti pirmajā lapā vien ir pa desmit. Parasti pirmajā lapā nav vērtīgākā informācija, bet gan populārākā. Attiecīgi, lai dabūtu 10 rakstus par doto tēmu ir jāatver kādi 30 resursi un ātri jāizfiltrē. Meklējot informāciju, pa ceļam atrodu vēl pāris rakstus par interesantām tēmām.

  Atbildēt
 3. BlackHalt

  @CooLynX, Tev var noderēt Read It Later https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/7661

  Es arī tā uz 20 cilnēm turos 😉
  Flash man uz Ubuntu Firefokša kaut kā iebremzē. Tādēļ man tas nokluseti ir atslēgts (flash). Velnsviņzin kādēļ sāku rakstīt par flash 🙂

  Bet, ja es kaut ko intensīvi meklēju Googlē tad nu gan var atiet līdz 40 un vairāk, lai nav nepārtraukti jāatgriežas uz Googli un tajā saraksta jameklē kura bija tā gudra lapa. Un tadā garā.

  Atbildēt
 4. CooLynX Raksta autors

  BlackHalt, es to pamēģināju kādu brīdi, bet realitātē sapratu, ka es neizlasīšu tāpat visu to gūzmu un tāpēc vairs nelietoju.

  Nezinu kā tikt galā ar informācijas daudzumu. Ir reālas problēmas. Tāpēc nelasu neko. 😀

  Atbildēt
 5. Atbalss: Firefox 3.6 Beta 1 (papildināts) | Pods.lv

 6. Atbalss: Firefox ciļņu jeb tabu pētījuma rezultāti | Pods.lv

 7. Atbalss: Firefox Panorama aka Tab Candy palīdzēs sakārtot Firefox 4 cilnes grupās | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *