Interneta atkarības piespiedu ārstēšana

 Labs.

Veselības ministrijā maijā sāks vērtēt ieceri par interneta atkarības piespiedu ārstēšanu. Speciālisti lēš, ka valstij tas atmaksāsies.

“Lietoju internetu jau trīs gadus. Sākumā reizi pa reizei iegāju Draugos, taču ātri vien sāku rakstīt savu blogu un komentēt frendlistes ierakstus. Pirms nepilna gada mēģināju atmest, izgāju motivācijas programmu, taču neizturēju,” — stāsta rīdziniece, 19 gadu vecā Anna (vārds mainīts). Viņa pieļauj, ka piespiedu ārstēšana, lai arī no interneta atkarīgo puses izsauktu dusmas un pretošanos, varētu būtu efektīva. Līdzīgi domā arī piecpadsmitgadīgais Deivids, kurš jau pāris dienu iziet motivācijas programmu Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrā (RPNC) un cer atbrīvoties no seksa čatu atkarības. Tā kā viņš centrā ir vienīgais no četru draugu bariņa, Deivids atzīst — ja būtu piespiedu ārstēšana, tad arī pārējie te atrastos un būtu mazāka varbūtība, ka pēc terapijas viņš atkal atsāks stundām ilgi vērties mirgojošajā datora ekrānā.

Varētu šo iesmērēt Saeimas gaišajām galvām. Ja nu nepamana, ka tas ir joks? 🙂

Ņemot vērā, ka interneta atkarībā nonākušais lēmumus par ārstēšanos pieņem lēni, Saeimas veselības apakškomisija pieprasījusi Veselības ministrijai (VM) izvērtēt interneta lietotāju piespiedu ārstēšanas plusus un mīnusus. Ministrijā drīzumā tiks izveidota speciāla darba grupa, kas nodarbosies ar šo jautājumu pētīšanu. Tikmēr speciālisti atzīst, ka vislielāko efektu tas atstātu uz jauniešiem.

Iz Sviesta cibas dzīlēm.

17 thoughts on “Interneta atkarības piespiedu ārstēšana

 1. Sybase

  Aksti, VM izskatās ka totali dauni strada 🙂
  Labak būtu narikus piespiedu kārtā ārstējuši, no šamiem mosts un nelaimes.

  Atbildēt
 2. Dispčers Kļavinsh

  Nu ta pie reizes jāatklāj, ka arī par avīžu lasīšanu un TV skatīšanos liks slimnīcā – cietumā. Esiet uzmanīgi!

  Atbildēt
 3. aa

  pateicoties sim rakstam bus javelta papildus 30 min diena Interneta sezot, visamz ta protestejot. liņi tie vadiibaa sedošie vacie aizspiedumainie nu jau nobijušies krāni

  Atbildēt
 4. CooLynX Raksta autors

  Un neviens nepamanīja, ka tas ir joks? 😉

  Ja nemaldos, tad tā ir pārveidota ziņa par alkoholiķiem un narkomāniem.

  Atbildēt
 5. Eco

  Nav nemaz tik smieklīgi. Nenobriedušiem sīčiem tā tiešām ir problēma (nu ne jau visiem proetams) – histērija, ja neļauj, nemācīšanās, naids pret aizrādītājiem utt utjp. Ar narikiem jau ir čau, bet šitos vēl var izvilkt… 🙂

  Atbildēt
 6. Shadowbird

  Smieklīguma faktoru ievērojami samazina joka pravietiskums. Ja kādam pietiekami vajadzēs (piem., politiskajās cīņās), ieviesīs tā, ka nokūpēs vien.

  Atbildēt
 7. ThA-B

  Joks ne joks, bet atkarība no draugiem.lv (one, orkut) ir diezgan ievērojama parādība un ārstēt vajadzētu vai pusi latvijas.

  Atbildēt
 8. ficaks

  Problēma patiesībā IR aktuāla. Ņirgāties nevajag. Lai nu kas bija rakstīts citātā, tā ir lielas daļas tīņu(un ne tikai) problēma. Viena lieta ir lietot www, otra ir dzīvot jamā. Kad bērnelis izdomā, ka labāk pasēdēs inetā smilšukastes vai futenes vietā. tad jāsāk sist “aļarm” zvans

  Atbildēt
 9. hmm

  Tas nav joks. Es arī zinu atkarīgus pusaudžus, kurus bez www nekas neinteresē.

  Nav ko smiet… ja pusaudzim mājās neļaus www, tad tas dosies pie draugiem, kas ir vispār neko nevar kontrolēt.

  Bet mājas jāmēģina pa biškam atradināt, piedāvājot, kaut ko citu vietā, tas ir grūti.

  Atbildēt
 10. aija

  Šī atkarība ir daudz nopietnāka, kā dažam labam var likties. Un nez vai to var izārstēt ātrāk kā alkoholismu vai narkomāniju.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *