Kā tapa Populārās Zinātnes lapa – PopSci.com

Es zinu, ka daudziem programmētājiem ir savs viedoklis par atvērtā koda programmatūru un satura vadības sistēmām (SVS). Diemžēl, prakse rāda, ka lielākā daļa no šiem programmētājiem savos darbos ir tāli līdz ideālam, par kuru viņi tik kvēli cīnās blogu komentāros.

Šobrīd esmu ar abām rokām par WordPress un Drupal sistēmām, kas man šķiet ideāli risinājumi dažāda lieluma projektiem. Kā piemēru gribētos pieminēt Populārās Zinātnes lapu PopSci.com, kas ir izstrādāta uz Drupal bāzes.

PopSci.com

Lielisks un detalizēts apraksts par to kā tapa PopSci.com lapa, ir atrodams Drupal veiksmes stāstu lapā (tāpat ir pieejams arī tulkojums krievu valodā). Var teikt, ka tas ir uzpūsts un patiesībā nekā tur nav, bet tajā pašā laikā tas ir labs piemērs kā, izmantojot atvērtā koda risinājumus var gāzt kalnus un maksāt tikai par šo tehnoloģiju apvienošanu un gatava produkta izveidošanu. Zūd nepieciešamība ieguldīt naudu jauna velosipēda izgudrošanā, jo viss jau ir izgudrots un uztaisīts.

14 thoughts on “Kā tapa Populārās Zinātnes lapa – PopSci.com

 1. CooLynX Raksta autors

  Ceru, ka liela daļa nav tik stulbi, lai maksātu naudu par riteņa izgudrošanu, bet par velosipēdiem gan maksā.

  Jautājums ir cits – cik daudz naudas tas izmaksā un vai ir vērts par to tik daudz maksāt, ja ir salīdzinoši labas alternatīvas.

  Atbildēt
 2. Ivars Indriks

  Man ir tieši tāds pats uzskats, un arī esmu par Drupal, laikam pateicoties tā struktūrai un piedāvāto moduļu klāsta dēļ. Cilvēks parasti taisa no jauna cms, ja īsti neprot rīkoties ar gataviem risinājumiem.

  http://mini.indriks.com/2008/03/28/kadu-lapu-nevar-uztaisit-uz-drupal/
  http://mini.indriks.com/2008/03/19/kadel-jataisa-kaut-kas-jauns-kas-jau-ir-uztaisits/

  Atbildēt
 3. krizdabz

  Jā, tagad tik tiešām lielu daļu vienkāršāku lapu var izveidot jau no gataviem risinājumiem, tomēr ir jāiegulda ne mazs darbs, lai šos risinājumus pielāgotu konkrētajām vajadzībām. Tagad mazliet papētot kā darbojas WP vai Drupal var skriet uz ss.lv un sniegt sludinājumus, ka redz taisu WEB lapas.. 🙂

  Offtopic: tev kļūda pirmajā linkā uz to PopSci lapu..

  Atbildēt
 4. JK

  Ir jau ir gatavi risinājumi. Arī es uzskatu WP un Drupal par labākajiem, kas pašlaik ir pieejams, BET ir lietas kur neder OS CMS – piemēram, ne vienmēr var nodrošināt normālu vairākvalodu lapu. Kā arī ne vienmēr gatavajiem risinājumiem ir normāls LV supports.
  Dažreiz klienta vēlmes ir tādas ka daudz vieglāk ir uztaisīt kaut ko maziņu pašam, nekā ķēpāties pārtaisot un kodējot klāt trūkstošos spraudņus.
  Ir bijusi pieredze.

  Atbildēt
 5. Arnolds

  Tiem, kas neatcerās vēsturi iesaku notīt līdz lejai šo lapu
  http://web.archive.org/web/20030420095424/http://pods.lv/

  Autors tur nonicina phpnuke, a tagad slavē phpnuke v2.0.

  Atbildēt
 6. CooLynX Raksta autors

  Šajā sadaļā būs precīzāk: http://web.archive.org/web/20030407090116/pods.lv/arhivs.php?topic=hacks

  Vienīgi, ja šādās galējībās dzīvo, tad būs ļoti grūti atrast ideālu risinājumu, jo katrai lietai ir savi plusi un mīnusi.

  Atbildēt
 7. archix

  Nepatīk man tie publiskie CMS. Šito esmu teicis jau agrāk un atkārtošu vēlreiz — dažreiz, lai uztaisītu vienkāršu lietiņu, ir jāuztaisa 100 moduļi. Tās sistēmas ir aizgājušas pārāk tālās galējībās ar objekt-orientēto programmēšanu. Es teiktu, ka pieminētie cms der standartrisinājumiem (statiskās lapas, galerijas..), bet, ja vajag kaut ko specifisku, lūk kur sākas problēmas.

  Un parādiet kādu normālu uzņēmumu, kurš strādātu ar atvērtā koda cms. Visiem ir savi. Un ne bez pamata.

  Atbildēt
 8. Arnolds

  Bļe, ka noķeršu to wordprezi, kurš manam iepriekšējam komentāram mīnusiņus salika – pirkstiņus uz otru pusi izlocīšu!

  Atbildēt
 9. Helmuts

  savā nožēlojamajā mūžā esmu saskāries ar vairākām “ormālu uzņēmumu” CMS – ticiet man, pusei ir vai nu zagtas, jo aizvākti visi (c) vai arī opensource produkti. normālās firmas arī nav muļķi un meklē īsāko ceļu uz klienta maciņu 😀

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *