WordPress 2.5

Beidzot arī sagaidījām WordPress 2.5 fināla versiju. Es jau paspēju patestēties ar 2.5 RC versiju. Tiem, kas nav redzējuši, var apskatīties vienu no WordPress 2.5 RC2 video apskatiem vai arī palasīt salīdzinājumu ar 2.3 versiju.

WordPress 2.5

Pavisam īss aprasts ar lietām, ko pamanīju jaunajā versijā.

Admin daļa ir pilnībā pārstrādāta un izskatās ļoti patīkami, kā arī nelago tik briesmīgi.

Spraudņu un tēmu izstrādātājiem ir dažas izmaiņas.

Šajā versijā ir izmainījuši paroļu glabāšanas sistēmu, var palasīt sīkāk par to kāpēc tas bija nepieciešams. Ja kāds izmanto savu wordpress bloga lietotāju datubāzi kopā ar forumu, tad nāksies likt virsū spraudni, kas nodrošinās saderību ar veco paroļu glabāšanas sistēmu.

Kamēr biju lasījis par to, kas jauns 2.5 versijā, uzraku ļoti labu blogu, kurā katru nedēļu tiek publicēta informācija par jaunievedumiem un labojumiem jaunākajās versijās – westi.wordpress.com.

Vēl viena lieta, ko būtu jāpiemin ir jauna galerijas sistēma, kas darbojas bez papildus spraudņiem ar jauno saīsinājumu kodu sistēmu – Shortcode API. Vēl neesmu iebraucis līdz galam un sapatis kā tas viss strādā, bet tagad ir atsevišķa kategorija ar Media failu bibliotēku.

Šķiet, ka noklusētajā tēmā ir iekšā arī gatavs galerijas kods. Ieliekot attiecīgajā ierakstā galeriju, kas stastāv no vairākām bildēm, nebūs jāķēpājas ar atsevišķām bildēm, jo mazais koda gabaliņš “gallery” tiek automātiski nomainīts pret attiecīgās galerijas bildēm. Cik noprotu, tad tur pagaidām pietrūkst kaut kāda funkcionalitāte. Vismaz tāda nepabeigtības sajūta radās. Iespējams, ka tas bija tikai RC versijā.

Tagad, ja izmanto galeriju, ta katrai bildei ir iespējama sava adrese.
Piemēram, rakstā:
https://pods.lv/2008/03/29/raksta_nosaukums/
ievietotai bildei būtu sekojoša adrese:
https://pods.lv/2008/03/29/raksta_nosaukums/bildes_nosaukums/. Pēc idejas, šeit būtu jāizdomā loģika kā un kur tiek glabātas bildes, lai ar mod_rewrite varētu aizmest lietotāju no bildes adreses (https://pods.lv/images/2008/03/29/bildes_nosaukums.jpg)uz lapu, kurā atrodas dotā bilde. Bieži vien foršas bildes klīst pa e-pastiem un forumiem, bet cilvēki tā arī nenonāk līdz ierakstam, kurā tā tika publicēta. Attiecīgi arī izpaliek vērtīgais trafiks un komentāri bloga ierakstā. Ja kādam ir padomā kā to realizēt, padalieties.

Tas ir labi blogiem, kas specializējas uz bildēm, jo nav nepieciešami atsevišķi spraudņi, lai nodrošinātu iespēju rādīt katru bildi atsevišķā lapā ar iespēju komentēt. Principā jau gatavs izklaides blogs.

Vēl man patika tas, ka bildēm ir iespējami 3 izmēri – mazā bilde, vidējā un lielā. Iepriekš nācās izmantot atsevišķu bildi sīktēliem vai arī likt kādu spraudni.

Būtiskākās datubāzes izmaiņas no 2.3 uz 2.5 versiju.

Es šo versiju diezgan ilgi gaidīju un plānoju uz to pāriet, kā arī citiem iesaku.

12 thoughts on “WordPress 2.5

 1. Viesturs

  nu ko … šķiet, ka beidzot pienācis laiks kaut ko dzīvē pamainīt :), patiesībā – fināla versiju tik drīz nu negaidiju

  Atbildēt
 2. Tomas

  to kk > nākamreiz padomā, ko apgalvo. Izcilnieks atradies. Rādi redzēt, ko izcilu esi uzbūvējies. Piemērs, echo “Hellow world”;, neskaitas.

  Atbildēt
 3. ramuuns

  nenoliegšu, ka wp varbūt nav slikts produkts gala lietotājam, taču man kā programmētājam, kuram ir nācies pieskārties WP kodam, tas šķiet izcils piemērs tam, kādēļ cilvēki uzskata php par amatieru valodu

  Atbildēt
 4. Helmuts

  uzliku un noņēmu, pēc pusgada mēģināšu vēlreiz.
  nespēju ne pierast pie jaunā admin interfeisa, ne arī varēju atkost kapēc pāris gļuki notika 🙁

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *