CSS failu pārbaude

Bieži lielos web projektos, kas tiek aktīvi papildināti, pilnveidoti un pārveidoti, parādās nepieciešamība pēc CSS failu pārbaudes uz liekiem ierakstiem. Tas tikai teorijā cilvēki stāsta, ka uz CSS izkārtojuma bāzētie risinājumi ir vienkārši pārveidojami. Dzīvē tas ir gana interesants pasākums, ja vēl ir jāpārveido kāda cita veidotus CSS failus, tad vispār ir jautri.

Iespējams, ka kādam varētu noderēt CSS Redundancy checker skripts, ko es atradu Infovore blogā. Jāpabrīdina, gan uzreiz, ka tas ir šobrīd modernākajā valodā (Ruby) rakstīts skripts un lielai daļai tas varētu arī neinteresēt. Varbūt puiši no vietējās ruby komūnas palīdzēs tikt galā.

A simple script that, given a CSS stylesheet and either a .txt file listing URLs of HTML files, or a directory of HTML files, will iterate over them all and list the CSS statements in the stylesheet which are never called in the HTML.

Bet tie, kas pagaidām vēl nav paspējuši aizrauties ar šo valodu, var pamēģināt kaut ko klasiskāku. Tiesa gan arī gana eksotisku – Greasemonkey skriptu, kas ir veidots pēc ruby skripta parauga uz jQuery bāzes. Lai gan programmētāji parasti spēlējās arī ar Greasemonkey paplašinājumu, tad tas viņiem nebūs nekas eksotisks.

It seemed like a useful thing to do, given my task for the day, so I wrote an equivalent to the css-redundancy-checker as a Greasemonkey script. It does quite a bit so if you have 6 or 7 large CSS files, then it can slow Firefox down a bit. It also uses jQuery embedded for the CSS selector magic.

Varbūt kāds lietpratējs uzprogrammēs tādu pašu PHP skriptu…

8 thoughts on “CSS failu pārbaude

 1. jam

  Kas saistīts ar layoutu, es reizē, ilgi atceros, cik bija labi, kad modē bija veidot layoutu no table. Man domāt, ka nākošreiz, kad vajadzēs kaut ko veidot, layoutu taisīšu uz tables bāzētu, lai nav mocību ar multibrowser supportu un css hackošanu.

  Atbildēt
 2. CooLynX Raksta autors

  Nevaru piekrist. Tici man, tādas domas nāk prātā tikai pirmajā CSS apgūšanas stadijā. Tiklīdz tu sāc sāprast, kas ir kas un esi pārvarējis “tabulveidīgo” domāšanu, tā paverās jaunu iespēju pasaule. Protams, ar savām problēmām, bet nekas jau nav perfekts.

  Atbildēt
 3. esuntu

  Teorētiski programmai imo jādara tik 2 lietas -jāiziet cauri html failiem un jāizskata visas “id” un “class” vērtības un ja css failā ir definētas pamatlietas (h3,input), tad jāizskata vai tādas kkur pastāv.

  Atbildēt
 4. Elvis Kvalbergs

  Tieši tā – CSS lietošana liekas apgrūtinoša tikai fāzē, kamēr neesi pārgājis uz domāšanu – saturs -> izskats -> uzvedība, nevis otrādi, kā tas ir tabulu variantā.
  CSS uzturēšana vispār var kļūt par sāpi. Sevisķi, ja nav izstrādāta kaut kāda sistēma, kā tas notiek. Sistēmu turklāt ir daudz un var izvēlēties tādu, kā katram tīk un tad jau vairs nav tik sāpīgi. Bet šis skritps varētu būt interesants. Būs jānotestē.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *