Mozilla pāries uz HunSpell pareizrakstības pārbaudes rīku

Kā jau noteikti būsit pamanījuši, tad kopš Firefox 2.0 versijas parādījās tāda lieta kā pareizrakstības pārbaude. Ļoti noderīga lieta. Ierakstot nepareizu vārdu, tas tiek pasvītrots ar sarkanu raustītu līniju. Ar labo peles pogu varam pārslēgt izmantoto vārdnīcu. Pēc noklusēšanas ir uzlikta tikai angļu vārdnīca, bet nospiežot podziņu “Add dictionaries…” mūs aizmetīs uz Firefox lapu ar vārdnīcām, kurā varēs lejupielādēt arī latviešu valodas pareizrakstības vārdnīcu.

Šo visu pasākumu kurbulē nekas cits kā MySpell. No Gemal bloga uzzināju, ka šis rīks nu jau labu laiku netiek atjaunots un tas tiks nomainīts uz HunSpell.

The current spellchecker in all Mozilla products are based on MySpell. But MySpell hasn’t been developed for a long time and has been replaced by HunSpell. OpenOffice.org which also used the MySpell spelling engine, switched to using HunSpell with it’s 2.0.2 version.

Man nav ne mazākās sajēgas par šiem abiem rīkiem, bet, ja reiz OpenOffice.org lieto HunSpell, tad visticamāk, ka tas ir pareizais ceļš. Cik nopratu, tad tas varētu parādīties jaunajā Firefox 3.0 versijā.

5 thoughts on “Mozilla pāries uz HunSpell pareizrakstības pārbaudes rīku

 1. Didulis

  Man vairāk rodas jautājums, kas tie par komentāriem, kas ik pa brīdim parādās WP bāzētajos blogos. Tā ir kaut kāda fīča vai arī trackback spameru pēcpušu darbs?

  Atbildēt
 2. CooLynX Raksta autors

  Konkrēti šis frukts (izdzēsu jau) ir interesants spama paveids – baneru fermas saits. Uztaisa direktoriju sarakstu un krāmē tur iekšā linkus no saitiem kopā ar citātiem no rssiem.

  Atbildēt
 3. Atbalss: Openoffice latviešu valodas pareizrakstības vārdnīcas instaleris v0.0.3 » Pods.lv - Latvijas interneta pods

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *