E-paraksta problēmas turpinās

Jau kuro reizi izskan pārmetumi e-paraksta veidotāju virzienā. Ja līdz šim pilnībā tika ignorēti ne-Microsoft produktu lietotāji (piemēram, atvērtā koda programmatūras lietotāji un Mac lietotāji), tad tagad jau sāk spļaut sejā arī pārējiem.

Microsoft Windows Vista (kuru ar varu taisās uzspiest) lietotājiem sākās grūti laiki, jo arī uz šīs operētājsistēmas nevar lietot e-parakstu. Papildus tam esot problēmas ar jaunāko e-paraksta programmnodrošinājumu. Īsti gan nevar saprast ar ko tieši.

Ir forši, ka kaut kas tāds tiek attīstīts, bet…. ja ar jaunāku programmatūras versiju nevar pārbaudīt parakstu dokumentiem, kuri veidoti ar iepriekšējām versijām – tas nu ir galīgi un pilnīgi šķērsām, nekam nederīgi un projekts ir izgāzies!!!

Tajā pašā laikā CSDD turpina ieviest arvien jaunus pakalpojumus, kas tiek autorizēti ar e-paraksta palīdzību. Jau iepriekš rakstīju par Mani dati CSDD. Tagad beidzot būs arī notestējuši šo sistēmu un pirmdien 16.aprīlī būs CSDD rīkota preses konference kurā prezentēs savus pakalpojumus medijiem.

… informācija par CSDD rīkoto preses konferenci, kuras mērķis ir iepazīstināt sabiedrību ar e-paraksta izmantošanas iespējām CSDD klientiem.

CSDD ir pirmā valsts organizācija Latvijā, kura piedāvā izmantot e-parakstu!

Preses konference notiks pirmdien, 16. aprīlī, CSDD Rīgas nodaļā Bauskas ielā 86, plskt. 15.00.

Jo vairāk būs šādu pakalpojumu, jo lielāka interese būs par e-parakstu. Vienīgi der atcerēties, ka šobrīd problēmas ir speciālistiem, kas ir uz TU ar šīm tehnoloģijām, tad varam iedomāties, kas notiktu, ja šo parakstu sāktu lietot parastie mirstīgie. Avīzes un televīzijas visu dienu kladzinātu par to cik Latvijas Pasts un Microsoft ar saviem partneriem, kas izstrādāja šo programmatūru, ir slikti.

9 thoughts on “E-paraksta problēmas turpinās

 1. guests

  Vēl ir viena laba nianse šajā sakarā – ja 3x ievadi nepareizi PIN, tad eparaksta viedkarte nobloķējas. Un atbloķēt pats tu viņu nevari(lai gan ir izsniegts arī PUK kods). Un pats smieklīgākais arī, ka Latvijas pasts nevar viņu atbloķēt (vismaz pagaidām) un kā risinājumu iesaka nopirkt pašam kaut kādu mistisku softu no viedkaršu ražotāja un tad to izdarīt pašam.

  Atbildēt
 2. CooLynX Raksta autors

  Diskusijās jau izskan piedāvājumi uzkodēt savu softu, kas ies zem BSD licences un būs brīvi modificējams/uzlabojams. Bez maz jātaisa savs bariņš, kas taisīs alternatīvu softu.

  Ja tas pasākums izrādās krutāks, tad jāsaskaita iztērētās cilvēkstundas un jāparēķina cik daudz naudas ir izmestas vējā.

  Atbildēt
 3. Atbalss: » E-parakstam ir nākotne telecomblog.lv:

 4. xxx2

  Nesaprotu ko var lauzties atvērtās durvīs… Viedkartes, lasītāji, softi….

  Es būtu veidojis web bāzētu risinājumu. Kaut ko līdzīgu internetbankai. Ielogojies ar username/parole/kods no kodu kartes vai kaukulatora. Un paraksti doķus pārbaudi saņemto dokumentu pareizību. Pareizību vispār jebkuram vajadzētu varēt pārbaudīt. (bez autorizācijas)

  Lēti, ērti un piejami….

  Atbildēt
 5. Atbalss: CSDD ir e-paraksta pakalpojumu sniegšanas pionieri » Latvijas interneta pods

 6. Atbalss: E-paraksta Linux versijas prezentācija » Latvijas interneta pods

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *