Windows XP OEM versijas būs pieejamas tikai līdz gada beigām

Microsoft uzspiedīs visiem datoru ražotājiem un izplatītājiem savu jauno operētājsistēmu Windows Vista. Pat ignorējot to, ka Vista vēl ir tikai cālis un līdz olu dēšanai tam vēl ir tālu.

Computer makers have been told they’ll no longer be able to get Windows XP OEM by the end of this year, despite consumer resistance to Vista and its compatibility problems.

By early 2008, Microsoft’s contracts with computer makers will require companies to only sell Vista-loaded machines. “The OEM version of XP Professional goes next January,” said Frank Luburic, senior ThinkPad product manager for Lenovo. “At that point, they’ll have no choice.”

Spriedelējumi un komentāri par tēmu iekš Slashdot un Engadget.

Iespējamais risinājums iz komentāriem.

Also Vista OEM licenses are downgradeable which means that if you get a pc with Vista Business (or ultimate) on it you can go ahead and re-install it with XP Pro and it is fully legal. I might add that these rights go all the way down to Windows NT 3.5.1.

Un visos komentāros lien iekšā teksti par linux. Es gan joprojām neesmu pārliecināts, ka ir pienācis laiks linuxa uzvaras gājienam.

Sakarīgs komentārs.

If they’d delivered the Vista they were busy telling everyone about 5 years ago, they would have had some significant changes to upgrade to, but almost everything of note was dropped and they’ve gone and released a confusing array of different versions of Vista, all crippled in different ways. Is it any wonder that noone wants it?

11 thoughts on “Windows XP OEM versijas būs pieejamas tikai līdz gada beigām

 1. WALA

  Linux uzvaras gaajiens arii iespeejams nav pienaacis, tachu reaali vairs nau nekaadu shkjeershlju paareejai uz jebkuru no produktiem saakot ar diezgan simpaatisko MacOS. Ne gluzji pa teemu bet cita starpaa piemeeram SuSe nonaakshana Novell rokaas ir shajaa produktaa iensusi savdabiigas veesmas kas piemeeram man nemaz nepatiik. Bija laiks kad arii Red Hat saaka kaitinaat ar atsevishkjaam lietaam, bet tagad gandriiz vai rodas veelme lekt no SuSe atpakalj uz to. Tagad arvien pozitiivaak skatos uz FreeBSD, lai arii lietojot to profesionaali var rasties ar dazjaadu piem. proprietaaru backup softu izmantoshanu, taa kaa shi OS netiek suporteeta. Bet pats galvenais es joprojaam necieshu WIN, jo uz taa dariit to ko es daru no Linux ir daudzreiz gruutaak.

  Atbildēt
 2. BlackHalt

  Un VistaZ uzvaras gājienam arī nav pienācis nekāds laiks 😛
  Vienkārš lietotājs var mierīgi griezt kaut ar to pašu Ubuntu / Kubuntu. I sūdu tā vista.

  Atbildēt
 3. karuuzo

  Jā, es ar paspēlējos ar Kubuntu, 7. versija (viņa vēl alfa vai beta) vispār liekas būs ļoti ideāla. Un for free 🙂

  m

  Atbildēt
 4. Atbalss: E-paraksta problēmas turpinās » Latvijas interneta pods

 5. pinguz

  ubuntu ir jauks, gandriiz visu ir iespeejams izdariit ar gui interface(nav nepiecieshams klabinaat buramvaardus konsolee)… veel nedaudz, pavisam nedaudz un viss buus ideaali pat stupiduserim.

  tas par oem beigaam visdriizaak ir jaauztver kaa signaals par zemu pieprasiijumu. visdriizaak vista ir peedeejaa OS no m$ puses, saacies monstra norieta laiks un arii tad ja nebuus oem, cena buus jaanolaizh, vistas optimaalaa cena vareetu buut $20-30

  Atbildēt
 6. Roo

  Ai nu beidziet cepties 🙂 Vakar jau ar vienu NIX’sistu runājām. Kamēr 1000 cilvēki pāries uz Open Source OS, tikmēr lielie ražotāji palaidīs 100k sistēmu ar Vistu. Kamēr tiks apmācīti 100 cilvēki lietot kādu Linux distribūciju, tikmēr kādi 10 000 cilvēku iemācās, kas ir dators un kas ir Windows.

  Ja arī kāda altenatīva OS kļūs ar laiku populāra, tad vienīgais no Apple nemērīgās i* mānijas dēļ ASV un Rietumeiropā.

  Esiet vienreiz reāli…

  Atbildēt
 7. karuuzo

  Pilnīgi pieprītu Roo. Kurš mums ir Latvijas datorizētājs? M$. Skolas, bibliotēkas, valsts iestādes, e-paraksts. M$ ir liels un var atļauties investēt potenciālajos pircējos arī kamēr tie vēl ir mazi 😉

  m

  Atbildēt
 8. Sybase

  Cepās kā negudri :))) paceļam roku kam mājās XP ir licensēts ???? Paldies lietojam tālāk XP……

  Biznes, kurš lieto MS domain , dzirdot vārdu linux vemj tālāk kā redz.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *