Jau pagājušajā nedēļā bija vērojams neraksturīgs klusums vienā no programmatūras vortāliem BetaNews. Kā izrādījās, tad par iemeslu tam kalpoja BetaNews jaunās versijas palaišana.
Pieķēru sevi pie domas, ka pēdējā laikā esmu pasācis skatīties lapas kodu, lai noskaidrotu vai tā ir veidota uz tabulu vai ar CSS izkārtojumu. Šajā sakarā varu teikt, ka BetaNews ir pārtaisīta atbilstoši modei – bez tabulām, izmantojot tikai CSS izkārtojumu, kas, protams, ir ļoti labi. Vienīgi viņiem vēl nav viss pieslīpēts, lai tas kods arī validētos.
Kad es pārtaisīju Podu, tad saskāros ar tādu problēmu, ka informācijas pievienošanai, gan ziņām, gan arī komentāriem, ir nepieciešams izveidot papildus filtrus, kas mēģinās nodrošināt HTML koda korektumu atbilstoši XHTML standartiem. 100% muļķu drošus filtrus vēl neizdevās izveidot, bet vismaz pagaidām 99% gadījumos, ja netiek speciāli kaitēts, filtri veiksmīgi tiek galā ar savu uzdevumu.
Vienkārši daudzās vietās plātās ar CSS izkārtojumu un atbilstību standartiem, cik tas ir labi un jauki, bet pārsvarā nepiemin to ēnas pusi – ka tiek pavadītas neskaitāmas stundas, lai uzrakstītu šo korekto kodu un attiecīgos filtrus informācijas ievadei. Tas tāds neliels punkts, kas jāņem vērā tiem, kas plāno pārveidot savu projektu izmantojot CSS izkārtojumu un vēlas, lai tas arī atbilstu standartiem.
ņaā… kamēr es te mēģinu atlicināt laiku, lai kaut cik iemācītos kaut ko webisku, tikmēr tehnoloģijas nestāv uz vietas… Vajadzēs mēģināt atlicināt vairāk laika… Varbūt kādam ir kāds brīvais dzinējs, kas balstās uz css izkārtojumu? Varētu varbūt piešķirt pastudēt… (google nepiedāvāt, jo vēl nav tik daudz laika, lai meklētu, a ja kāds mutē ieliktu…. 🙂
Esmu tikai un vienīgi par XHTML lapas uzkārtoju un tā noformēšanu ar CSS. Parasts HTML ar tabulām, vēl trakāk – visādiem <font>, ir murgs priekš PHP programmētāja vai dizainera, kurš vēlās nomainīt lapas izskatu. Labāk iztērēt lieku nakti taisot lapul nekā vēlāk daudzas citas naktis lai, piemēram, izveidotu jaunu dizainu.
Tā tas ir un vienlaicīgi miksējot vairākas HTML versijas, var pamatīgi pazaudēt laiku. Augšminētā iemesla dēļ es savus pēdējā gada darbus uzreiz sāku taisīt pēc XHTML 1.1 / CSS 2. Jāatzīst, ka vairāk nekā mēnesis pagāja, kamēr pamatā izkodu CSS knifus, bet tagad es to zinu, protu izmantot un par to pašam prieks 🙂
laiks paiet
1) sataisot visu pēc standartiem
2) paartaisot visu, lai tas rāditos puslīdz vienādi visos paarluukos
ja cita tehnoloģija (protams, atbilstoši standartam, tikai varbūt vecākam) to ļauj izdarīt ātrāk, manuprāt, tas attaisnojas
mis: ar CSS un XHTML ir diezgan vienkārši visu sataisīt pēc standartiem. Arī panākt lai normāli izskatītos visos populārākajos paarlūkos nav nemaz tik grūti. Vienkārši ar laiku pats saproti, kas ar kādām metodēm jātaisa lai viss būtu OK.
coolynx, piedod, bet kādas tev problēmas ar filtriem un validāciju? Izmanto regual expressions tā, lai, ja pseidotagi nav sapāroti, tad tiek ignorēti, piem.:
$koments = eregi_replace("[i](.*)[/i], "<i>\1</i>", $koments);
emmm, bik te jocīgi postējas, šķiet, ka kvadrātiekavas vispār nevar ievadīt… 🙁
vārdsakot – lsqb ir atverošā kvadrātiekava un rsqb ir aizverošā.
Šitā tu biji domājis? Tikai kā tas attiecas uz to, ko tu uzrakstīji par
pēc tava repleisa var repleisot arī šādu <b><i>gļuks</b></i>, kas nebūs pareizi. Jo sākumā repleisosies visi <i> un pēc tam visi <b>.
Te būs vajadzīgs kāds nopietnāks regexp, kas nočekos vai starp šiem tagiem nav jau atvērts kāds cits tags…
es domaju, ka css ir suds.
2 e: Domā tālāk!
e: css ir suuds, bet nekaa labaaka diemzeel nav (paarfraazeejot ceercilu)
e: es pat teiktu, ka Tiikls kaa taads ir suuds 🙂 see more info http://www.fprintf.net/isms.html
web developeriem laikam nav ko darīt, kā vien apsūkāt kliņķi par tēmu tables vs css.
Džeki uztaisa s### blogu un jau domā, ka zin, kas ir kas web izstrādes pasaulītē 😀
Joka pēc iekš adreses ierakstīju http://www.coolynx.com/ un ko jūs domājat? 🙂 Ļoti smuka lapa atvērās. Īpaši man patīk fons…
A kur var izlasiit, kas vēl ir suuds, lai pasham nav jaameklee?
Google piedaavaa "suuds" vietaa "sounds". Bet tik un taa atrod vairaak kaa 800 urlus. Varbuut kaads ir apkopojis materiaalu…
da nav tik vienkārši lapu uztaisīt vienādu FF un IE. paddingus un marginus viņi katrs savādāk uztver (te FF ieliek), kas ir lielākā bēda manuprāt. Ir lietas, kas uz IE rādās kā nākas, turpretī mozillas produktos nevisai un otrādāk. CSS2, protams, ir jāzin katram dizainerim, bet vajadzīgs labāks pārlūku atbalsts tam pasākumam. CSS plain tekstam der pilnībā, lai kā aabele varētu katru rītu lapai viegli pamainīt krāsas, lielumu attiecības, taču lapai, kurai jāsastāv no desmit "blokiem", rodas grūtības parādīties vienādi visur
hehe – īsts paraugs css izmantošanā http://www.coolynx.com/
XSL?
oups, par šito nebiju iedomājies… nu kā galējs risinājums jau vienmēr paliek HTML Tidy 😉
Nu savulaik man likās, ka tabulas ir skaistuma iemiesojums un iespēju daudzveidība, BET, lai gan CSS arī tomēr prasa salīdzinoši vairāk laika, toties web dizainers un web programmētājs var strādāt diezgan atsevišķi, sākumā vienojoties tikai par dažām lietām. Tabulu gadījumā tas bija murgs gan vienam, gan otram.
Jā un tiem, kuri vēl šaubās par css iespējām
http://www.mezzoblue.com/zengarden/alldesigns …
Tur tā uzskatāmi parādīts, ko var.
Drusku ne pa tēmu, bet šī bilde man likas nu ļoti daudzdomīga.
http://www.splitreason.com/productimage.php?t …
ja netaisam ar teibliem, ko padomaas css-neatbalstoshie paarluuki. hulji no dizaina kaut kas palix. un ne-css paarluuku ir gana daudz imo.
Kirils: un kuri tad ir tie paarlūki? Pats paskaties cik % paliek, ja neskaita IE5.5-6, firefox/firebird/mozilla/ un visi paarējie mozillas saimes paarlūki, opera, konqueror, links/lynx… Lūk tie maksimums daži procenti tevi tik ļoti uztrauc?
Kāds var iedot linku, kur smelties infu par tiem css tabulu vietaa? Un vispar, kaderl izveleties to css, ne tabulas?
Info ir. Kaut vai te – ļoti sakarīgs raksts par šo tēmu: http://www.alistapart.com/articles/practicalc …. Tas siets vispār ir dārgumu krātuve tiem, kuriem patīk eksperimentēt, bet kuri tai pašā laikā grib pieturēties arī pie standartiem.