Pods.lv v0.5 alfa versija

Pēc neilga pātraukuma beidzot ir palaista arī lapas “normālā” versija ar visām iepriekš pieejamajām iespējām. Bet tā kā tā ir nedaudz pārtaisīta un atrodas testēšanas stadijā, tad šobrīd tiek saukta par Pods.lv v0.5 alfa versiju.

Par to, kas ir mainījies, kāpēc tas tika mainīts un kādēļ vispār kaut kas tāds tika darīts, tad nu es mēģināšu nedaudz detalizētāk aprakstīt. Būs nedaudz par projekta vēsturi utt.

Vēsture
Jāsāk laikam būs ar vēsturi – kā tas vispār šis pasākums sākās. Pati pirmā publiskā versija tika palaista tajā tālajā 2001.gada 9.novembrī. Toreiz tā bija Pods.lv v0.2 alfa, kas bija otrais būtiskākais solis (Pirmais solis tika sperts vēl pirms gada, kad tika piereģistrēts projekta domēna vārds – Pods.lv), jo lapa tika pataisīta daudz maz dinamiska. Pirms tam vairāk kā divus gadus visi jaunumi tika rakstīti parastos HTML failos.

Par pamatu šim projektam tika paņemts tīklā atrasts atvērtā koda dzinējs, kas bija jau pāris gadus kā pamests un pie tam vēl caurumains. Cik nu bija manos spēkos, tik salāpīju, pārējo laika gaitā turpināju pieslīpēt. Praktiski nākamā versija, ko palaidu ar kārtas numuru Pods.lv v0.4 beta jau bija aprīkota ar komentāru sistēmu. Kopš tā laika lapas kods netika būtiski uzlabots. Laika gaitā puikas spēlējās ar komentāriem un nācās ieviest filtrus, kas tiktu galā ar šo razbainieku nedarbiem.

Tā tas turpinājās diezgan ilgu laiku, bet tā tāda lāpīšanās vien bija, jo tika uzlabots esošais dzinējs, ko es sākumā uzskatīju par “pagaidu” variantu uz pāris mēnešiem, kamēr paralēli tiktu veidots pavisam jauns dzinējs.

Nedaudz ilgāk kā pusgadu, viens cilvēks, kas apgalvoja, ka mākot diezgan labi programmēt, strādāja pie jaunās versijas. Nemācēšu novērtēt cik labi bija uzrakstīts kods, bet gala rezultāts bija visai nebaudāms un tas netika palaists tautās. Programmētājs nozuda zilajās tālēs un paliku pie sasistās siles. 🙂

Līdzīga situācija bija ar vēl dažiem cilvēkiem – praktiski visi solīja un uzsāka kaut ko veidot, bet pabeigt neizdevās nevienam. Tā kā vienu reizi jau biju aplauzies, tad katram nākamajam mēģinājumam devu noteiktu laiku, lai varētu to izkontrolēt un atkal neiebraukt auzās.

Tā tas ilga veselu gadu, kad iestājās pilnīga depresija utt. un nolēmu pats tai lietai ķerties klāt. Pēc neilga laika gan sapratu, ka nekas labs no tā nesanāks un mēģināju atsākt rakstīt. Tas gan netraucēja man ik pa brītiņam, kad pie manis viesojās iedvesma, kaut ko bakstīties un apgūt PHP. Paspēju pat uzrakstīt savu CMS, kas bija bāzēts uz MySQL un PHP pēc kurepin.ru lapas pamācības. Principā tas bija labs stimuls cītīgāk apgūt PHP.

Kas jauns Pods.lv v0.5 alfa versijā
Lai vai kā, bet beigu beigās, tomēr mainīju savu nostāju un nolēmu palikt pie vairāku gadu garumā izmantotā “pagaidu” varianta, kas šķiet gana stabils, lai to turpinātu izmantot arī turpmāk. Manas PHP zināšanas izrādījās pietiekamas, lai daudzas lietas pārrakstītu no nulles. Vismaz šobrīd man šķiet, ka pārrakstītais kods būs daudz ātrāks, jo ir labāk optimizēts utt. utjp. Vēlāk gan jau ka būšu vēl gudrāks un pārrakstīšu ar šo versiju. 🙂

 1. Rakstu adresācija jeb URL – no vecās tika pārtaisīts uz . Tagad meklētāji daudz labāk draudzēsies ar manu lapu.

  Ja nu gadījumā kādu interesē, tad skaidrojums šai adresei ir vienkāršs – gads/mēnesis/datums/raksta_id.
  Ja gadījumā kāds iedod šādu adresi, tad apskatot to uzreiz var pateikt par cik vecu rakstu ir runa. Protams, būtu jau labāk pašās beigās “raksta_id” vietā ielikt sakarīgu tekstu “raksta_nosaukums_vardiem”, bet visu jau nevar gribēt un to es atstāšu labākiem laikiem.

  Tā kā esmu uzkrājis jau salīdzinoši vērā ņemamu arhīvu, tad arī tauta liek saites uz šiem rakstiem no savām lapām. Līdz ar jaunās adreses ieviešanu vecās adreses joprojām darbosies tikai jau kā pāradresācija.

  Viss, kas ir saistīts ar šīm jaunajām adresēm ir pārrakstīts pilnībā no nulles un vēl nav izgājis “testus”. Tāpēc par novērotām kļūmēm lūdzams ziņot mani, lai es varētu novērst iespējamās nepilnības.

 2. Sadaļas – tieši tāpat kā ar rakstiem ir pārrakstītas no nulles.

  Iepriekšējā versijā sadaļas saturs tika ģenerēts dinamiski katru reizi, kad tika veikts pieprasījums. Ja ir maz rakstu, tad to vēl var pieciest, bet ģenerēt vairākus simtus jau ir ļoti apgrūtinoši nabaga serverītim. Patiesībā tieši sadaļu ģenerēšanas skripts visu laiku nelika mani mierā un bija viens no būtiskākajiem iemesliem kāpēc vispār vajadzēja domāt par esošās versijas uzlabošanu.

  Tagad sadaļas ir ieguvušas jaunu adresi un ir tik pat draudzīgas kā rakstu adreses – https://pods.lv/kat/. Līdz ar adrešu maiņu ir nomainīts nosaukums vienai no sadaļām. Tagad “Linki” sauksies “Saites”. Šķobīt ģīmi jau var, bet man tā šķita labāk.

  Tagad sadaļas ir sadalītas sīkāk arī pa gadiem un ielādējas reizes desmit ātrāk nekā iepriekš.

 3. Komentāri – pilnībā pārrakstīti un no vecajiem filtriem kodā palikuši labi ja 10%. Jauno filtru galvenais uzdevums bija cīnīties ar izplatītākajām problēmām.

  • Garas simbolu virknes bez atstarpēm, kas tika cirstas uz pusēm diezgan rupjā veidā. Kā rezultātā dēļ dažiem atsauļotiem jauniešiem cieta visa saprātīgā cilvēces daļa.
   Jaunais filtrs ir nedaudz gudrāks, bet varbūt arī lēnāks. To mēs redzēsim vēlāk.
  • Nejauks HTML kods, ko puikām patīk lietot nevietā vai arī tiek ierakstīts ar samērā līkām rokām kā rezultātā labi gribot sanāk ļoti slikti. Tiek ieviests BBCode paveids. Ierakstot nepareizu kodu tam pēc idejas nebūtu jāpārtot par HTML kodu.
  • Adreses netika automātiski pārveidotas par “spiežamām” adresēm un pateicoties iepriekšējam punktam praktiski vairāk kā 50% gadījumu tās tika nepareizi ierakstītas. Pat, ja adrese tika ierakstīta pareizi, bet bija pārāk gara, tad tā tika “sačakarēta” ar atstarpju cirtēju. Pati lielākā problēma. It kā atrisināta. (sačakarēt, protams, ka var visu 🙂
  • Banošanas sistēma, lai nevajadzētu rupji “banot” un liegt iespēju apskatīt saitu, tagad būs iespēja liegt pievienot komentārus.
  • Kā arī visādas nianses, kas šeit netika uzskaitītas.

  Principā tiek domāts par to, lai atslēgtu komentārus vispār. Šāda iespēja jau ir iestrādāta, bet pagaidām netiek pielietota. Tas ir izskaidrojams ar to, ka lielākai daļai patīk vienkārši tukši muldēt. Rezultātā panesās komentāru spams, ko brīžiem pat ir ļoti grūti izlasīt. Tā kā nebrīnieties, ja kādu dienu komentāru pievienošanas iespēja var tikt liegta vispār. Varbūt iesākumā tas tiks pielietots uz atsevišķiem rakstiem…

 4. XHTML + CSS = jauns izskats – viena no būtiskākajām lietām jebkura projekta dzīvē.

  XHTML tika izvēlēts tikai gadījuma pēc, jo, ja man iepriekš būtu bijis korekts HTML 4.01, tad pie tā arī paliktu. Ja nu gadījumā kāds satraucās šajā sakarā, tad varu nomierināt, ka arī es varētu sastāstīt pilnas ausis par XHTML tehnoloģijas pārākumu pār HTML, bet tas ir tikai gadījumā, ja man par to maksā vai no tā man būtu kāds taustāms labums. Visādi citādi – tā ir liela ķēpa, ja neskaita ilgtermiņa ieguldījumu. Bet tā kā man bija vēlme padarīt korektu šo HTML kodu, tad nolēmu, ka uz jauno standartu XHTML 1.0 Transitional būtu daudz prātīgāk pāriet nekā lāpīt veco HTML 4.01 Transitional. Kāpēc tieši Transitional nevis Strict? A, tāpēc, ka beidzās ar c.

  Cik nu man izdevās notestēt, visur pagaidām ir korekts gan XHTML 1.0, gan arī CSS kods. Vismaz validātori draudzīgi smaida šajā ziņā. Visas 1600 un vairāk lapas nepārbaudīju, bet paļaujos uz to, ka arī tās ir kārtībā. Ceru, ka izdosies noturēties līmenī arī turpmāk.

  Šīs izmaiņas arī nozīmē to, ka kaut kad taustāmā nākotnē lapas izskats var būtiski mainīties. Viss ir atkarīgs no tās pašas iedvesmas un laika. Izskats šobrīd ir tāds, jo bija jātiek galā ar visiem iepriekš aprakstītajiem punktiem un dizainam neatlika laika. Tādēļ lapa var izskatīties “nesmuki” pārlūkos, kas īpaši labi nedraudzējas ar standartiem, jo vēl neesmu piesēdies pie “apkārceļu” ieviešanas un CSS piedrazošanas ar tiem.

 5. Tā kā daudzas lietas vēl ir paredzētas, bet nav pilnībā ieviestas, tad tās arī neaprakstīšu. Droši vien, ka vēl šo to aizmirsu pieminēt, bet varbūt, ka tā arī labāk.

Jebkurā gadījumā vezums ir sakustējies un esmu mēģinājis “pabeigt” to, ko biju pirms kāda laika iesācis, bet dažādu iemeslu dēļ iekavējis un nepalaidis tautās.

Kā vienmēr sanāca gari, bet nu darba pie visa šī pasākuma arī bija diezgan daudz.

No nepabeigtām lietām vēl pieminēšu, to, ka pasākums joprojām griežās uz teksta failiem un neesmu ieviesis UTF-8. Dēļ pēdējā punkta rakstīt cyrillicā nav ieteicams, jo pastāv varbūtība, ka ierakstītais teksts tiks sabojāts kā arī tas būs 4x mazāks nekā, ja šis teksts būtu ievadīts ar latīņu vai latviešu alfabēta burtiem.

88 thoughts on “Pods.lv v0.5 alfa versija

 1. noisex

  nu ko, priecee, ka vismaz kaut kas ir izdarits 🙂 ir ok, man patik…ir asketisks, minimals, nekadas ogas ta teikt nav ipashas, bet nu blogveidigam webam neko vairak nevajaga. priecee css+xhtml 😛

  Atbildēt
 2. raymo 1

  Jā, ļoti askētisks, ātrdarbīgs un kvalitatīvs risinājums tas pods sanācis, manuprāt.
  Vien nianse – coolynx tik bieži neapmierna pilnībā visādi sīkumi, ka pods.lv tā arī paliks alpha stadijā mūžīgi. 🙂
  Nu ko – tagad, kad tehniskā puse ir atrisināta, jānovēl autoram, lai labi rakstās un pildās saturiskais, jeb būtiskākais šī saita elements – interesanti, noderīgi raksti.

  Atbildēt
 3. Anonīms

  Apsveicu ar atgriešanos 🙂
  Būtu labi ja tu komentārus kaut kā atdalītu, a to (man pa pjani) grūti iebraukt kurš ko raksta. Vēl vajadzētu komenta autoru likt virs komenta, nevis zem, bet tā jau gaumes lieta…

  Atbildēt
 4. LongT

  Ļoti jauks paskats :O). Man lliekas, ka ir ok.
  Šitam rakstam http://pods.lv/arhivs/2002/8/13/885/
  paskatoties lejā pie simtajiem komentāriem,
  numurs 112. "uzbrauc" virsū tekstam…,
  laikam lietoju nepareizo "lūkotāju" – IE6 :O/
  Meklēšanu varētu iebāzt augšā blakus "Padomi", tad te lejā rakstam
  atbrīvotos vesels stabiņš.

  Atbildēt
 5. Murgonis 1

  Mjā 🙂 Man jau šīs izmaiņas patīk 🙂 smuki 🙂
  Šitā versija par iepriekšējo man personīgi patīk lab;ak par 75% 🙂
  Tā turpināt.

  Atbildēt
 6. FaLcoN 1

  Es šobrīd ar prieka asarām sagaidu tevi, jaunais pods.lv! 🙂 Un nekas, clx, ka tev pavarasis prātā šitā izraibināt 🙂

  Atbildēt
 7. lasītājs 1

  Skaisti.
  Komentāru forma būtu super, ja būtu label fīčas.
  P.S. Parasti jau operu nelietoju, bet šorīt lietoju un tad tajās kategoriju lapās rakstu uzskaitījums nobīdījies pa kreisi.

  Atbildēt
 8. kaspers

  Softs tagad varbūt arī ir ok, bet tie dzelži oi oi. Ja nemaldos, tad šī jau ir trešā, kad pods nogāžās, vismaz pēdējā pusotra gada laikā!!!

  Atbildēt
 9. Kirils 1

  nu baigi forshi; dizains protams, kaa vienmeer po: lai ir kaac ir.
  tik vareeji samainiit vietaam komentu ar to, kas vinju raxtijis.
  un arii |translita konv| ar |piev kom| batonus vareetu samainit, lai ir atkal vietaa…

  Atbildēt
 10. justus

  bikinj paareejaam sadaļām vajag uztaisiit lielāku margin-left, tagd ir tāds iespaids ka teksta sākums ir aprauts, un arī drusku neērti lasīt

  Atbildēt
 11. Mulders

  1) Šoto ar TAB nevar ielekt galvenajā texta laukā… nevar pielabot?
  2) Vai piedāvājumi (uzraxtiit CMS) vēļoprojām tiek piejemti… es gan iekš JAVA un JSP tos raxtiitu… (šutka)

  Atbildēt
 12. Kaklz

  Tāda sajūta, ka viss ir vertikāli pārāk tuvu kopā. Prasās lielākas atstarpes. Header tiešām ir drausmīgs. Lai nu kā, prieks par jauno podu tomēr ir.

  Atbildēt
 13. kurmizz

  Izlasiiju liiidz beigaam. Par to komenteeshanas aizliegshanu gan diezgan sviesatini. Protams, ka dalja komentu ir galiigaa bezteema un iipashi gadiijienos, kad kashkis velk uz softu saliidzinaashu iipashi osu… 😉 Labaak jau lai tauta izbljaustaas te… nolaiz savu tvaiku podaa taa teikt 😉 Citaadaak Ok! Nekur nepiesienos, kritikas nav. Galvenais dziivs un apakalj. Paliekam uzvilkti! 🙂

  Atbildēt
 14. acidburn

  Kongratulācijas ar atgriešanos, jaunās tehnoloģijas, kā vienmēr iekrata pasauli un šajā gadījumā arī Podiņu.:)
  nu cerams, ka pieradīsim pie jaunā designa u.t.t

  Atbildēt
 15. e-remit

  Priecājamies par jauno dzinēju.
  Vai tomēr nevarēja komentiem autoru un citu miscu augšā rakstīt? Kaut kā neērti – ir pierasts, ka dažus autorus var ignorēt, bet tagad viņi jāizlasa :/

  Atbildēt
 16. endr4f1nd3l 1

  Nu ljoti labi ka pods ir UP, bet tas pukjainais headers tieshaam bishkjiit neatbilst lapas specifikaacijai, bet galvenais jau lai CLXam patiik…

  Atbildēt
 17. Klaids 1

  apsweicu, beidzot ira !!! 😀 btw coolynx negribi izsludināt konkursu uz vakantajām "ievietotāju" vietām, tb nav apnicis vienam rullēt šo projektu?

  Atbildēt
 18. Tere Tere

  kāds gadījumā nezin kādu no freeware CMS tagad izmato clx…? phpweblog’s tas itkaa vairs nav… :/ mosh kaut kaads uuberkuulais upgreids…?

  Atbildēt
 19. Vaards

  Vaaards domaa, ka komentaaru numureeshana ir laba lieta, tomeer mans glaunais IEksploris raada, ka divciparu komentaariem punkts jau traapa uz pirmaa burta. Dereetu kautkaa probleemu parisinaat – kad 1.maijaa saaksim atkal par ES runaat, tad vispaar necmuki izskatiisies 😉

  Atbildēt
 20. Spameris

  content="Pods, pods.lv, www.pods.lv, Latvijas, internets, ziņas, jaunumi, coolynx, Pods.lv, programmas, hack, warez, sex" :))) par pēdējo.

  Atbildēt
 21. karuuzo

  Protams ka pievienojos ar apsveikumiem, jo jau sāka "spiest" ierobežotais pagaidu poda variants.
  Gribas uzreiz piebilst ka man patīk baners, tomēr pavasaris. Bet varbūt esmu nedaudz romantiskāks kā tie, kas lieto FAR :)) Kopumā dizains ir labs, jo ienākot, uzreiz sapratu, ka esmu Podā (tā vārda labākajā nozīmē).
  Nedaudz sašutumu radīja iespēja, ka tiks aizklapēti komentāri :/ Lapa jau dzīvo dēļ tiem, kas tajā ciemojas, ne jau dēļ tā, kāds tai ir saturs, un komentāri ir lieta, kas liek cilvēkam ienākt vēl un vēl, un apskatīt, vai kas nav mainījies. Nekas labāk neraksturo lapas apmeklējumu kā komentāri, un tukšīe cipari tipa hiti, hosti utt. ir tikai bezpersoniski cipari.
  Tā kā Pods ir nekomerciāls pasākums, tad nevar pieprasīt CLX kaut ko darīt, bet, var palūgt, ja iespējas un dzelži ļauj, atstāt komentēšanas iespējas līdzšinējos apjomos. Kas gan var būt labāks, kā izteikt sašutumu par kādu lietu, vai padiskutēt, kas ir labāks IE vai Mozilla (Win vai *nix). Jā spams, bet kopumā jautri un uzlabo garastāvokli.
  m
  PS. Pietrūkst iepriekšējā poda ikoniņa :(( Varētu tādu pašu pēc formas, tikai krāsas kā jaunajai, lai vairāk atbilst lapas dizainam.
  PPS. Tabi gan iņčīgi strādā, no adršu lauka uz, kā lai to nosauc, galveno rāmi, tad uz komentāru lauku. Ja tas ir bugs, vajadzētu pielabot, lai secība atbilst lauku izkārtojumam sākot no vārda, ja fīča, tad arī. Skaitītāja lauku gan var uzlikt "no tab stop", ja iespējams.

  Atbildēt
 22. coolynx

  karuuzo:

  PS. Pietrūkst iepriekšējā poda ikoniņa :(( Varētu tādu pašu pēc formas, tikai krāsas kā jaunajai, lai vairāk atbilst lapas dizainam.

  Ir vecā ikoniņa atpakaļ. Iespējams, ka ielīdusī kešā.

  Atbildēt
 23. micro 1

  Nujā apsveicami. Šāds iskats man patīk daudz labāk nekā iepriekšējais poda iskats. Vienīgais nedaudz atgādina parasto web-lapu standartu, bet tas p0. Kopumā man patīk.

  Atbildēt
 24. Kirsis

  Labs, man patīk. Tas, ka ievēroti standarti, tas ar priecē. Un tie, kas brēc par dizainu, varēja paskatīties paši uz savām lapām, tad ielīst stūrī un attīstīties.
  Man jau nu šī versija liekas labu labā 🙂

  Atbildēt
 25. Kikko

  Sveicam ar atgriešanos, tiešām izskatās simpātisks tas dizains, nekā lieka, ja neskaita tās *zilās* puķītes, es ceru ka tas pāries :]

  Atbildēt
 26. volzha

  Man prikolī tas uzraksts virs searča : "parodija par meklētāju". bet tā labs, izņēmot to headeri, kaut arī rada pavasarīgas sajūtas un noskaņu.

  Atbildēt
 27. Testeetaajs

  Ai ai ai !
  Pamanīju kļūdiņu:
  Pie saitēm vietās kur cipars mazāks par 10 arī burti lien ārpus tabulas robežām. Sīkums, bet tomēr derētu salabot 🙂
  Vispar tīri tā nekko arī Podā šad tad jāveic zināmi labošans darbi.
  Tā turpināt!

  Atbildēt
 28. coolynx

  pikachu: Paldies par saiti. Biju aizmirsis šo adresi un tāpēc ieliku standarta pogas.
  Patiesībā bija viena cita adrese ar pogām, ko esmu piemirsis. Tur bija arī visas "Powered by PHP" utt…

  Atbildēt
 29. Deadfall

  Man jau taa mazs monitorinsh, 800×600-(ps. muusu ir 25% no lietotaajiem, ja kas:), viss teksts saspiests shauraa striipinjaa… un kas tur labaajaa pusee par plikumu? Baneri buuss? Vecais formaats labaak patika. Bet viss paareejais man patiik.
  Veiksmi

  Atbildēt
 30. Didulis

  Prieks redzeet podu nospodrinaatu un uzkoptu. Numeraacija pie komentaariem ir sveetiiga fiicha, jo reizeem, kad gribaas tos izlasiit un tie ir daudz, ir gruuti atcereeties kursh bija peedeejais. BBCode ievieshana arii noderiiga, jo biezhi gadaas saiti, kur nevar zinaat, kaadus tagus driikst lietot un kaadus ne. Tachu podaa vienmeer ir bijis paskaidrojums zem komentaaru formas.
  So. Pods ir labaakais un noveelu tam garu muuzhu.

  Atbildēt
 31. coolynx

  Deadfall: Īsti neizpratu to sāpi par izšķirtspēju. Lapa ir taisīta ar aprēķinu, ka tā ielien 800px ekrānā. Tā kā problēmām nevajadzētu būt.
  Tas, ka dažos pārlūkos šis tas rādās šķībi, tad tas ir izskaidrots rakstā. Labošu vēlāk, kad pieķeršos pie vizuālā izskata uzlabošanas. Pagaidām kādu laiku nāksies pieciest šo pagaidu versiju.

  Atbildēt
 32. nbinc™ 1

  Drīkst nedaudz pakritizēt/ieteikt 🙂
  – Tas "Parodija par meklētāju" lapas lauks kreisajā pusē liekas ir lieks (tikai manas domas), tas ir lieki tērējas monitora platums, labāk raksti (komentāri) būtu visā platumā a tas pārējais vienā rindiņā (virs vai zem visa);
  – Puķītes augšā ceru ar laiku tiks nomainītas pret kaut ko sakarīgāku IT portālam 🙂 paņem kaut vai kādu kikreni – http://www.nbinc.lv/data/d0205.htm
  – eee varbūt mazliet palielināt marginus no malām ?
  patiesībā tas iepriekšējais (nu kas bija bez komentāriem) man iepatikās vairāk – tāds viegls un tanī pašā laikā nopietns pods izskatījās… ja tam tikai komentus pielikt klāt būtu odziņa 🙂
  Priekā …..

  Atbildēt
 33. lasītājs

  Prasās pēc atkāpēm starp ieraksta bildi un tekstu (runa ir par diviem jaunākajiem ierakstiem par perc.lv un outpost).

  Atbildēt
 34. De_Grad

  Baigi jeedziigi 🙂 Bet par komentiem, man shkjiet, ka zustu krietna dalja apmekleetaaju , ja nebuutu iespeejas rakstiit komentus, jo biezhi rodas jautaajumi un komentos var rast uztiem atbildes, jo ne vienmeer pamatrakstaa ir visa intereseejoshaa informaacija un biezhi kaadam ir ko piemetinaat 🙂 Ja nebuus komentu, piemeeram es ienaacis te, paskatiishos, palasiishu, bet interese iespeejams buus mazaaka, jo neredzeeshu vairaakus viedokljus, kurus saliidzinot biezhi arii izdaru savus sleedzienus par teemu 🙂

  Atbildēt
 35. tuxis

  Jaa, ja nebuus komentu nebuus vairs tas. Komentaarus lasiit nereti interesantaak kaa rakstu :). Nu protams bez rakstiem atkal nebuutu komentu.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *