Latvijai iestājoties ES paaugstināsies Microsoft produktu cenas

LongT iesūtīja šo te ziņu no TEHNIKAS listes

Posted At: Tuesday, April 20, 2004 12:29 PM
Posted To: TEHNIKA (mailing list)
Conversation: Oppaa Opaa tak vot ona kakaja – Jevropppaa
Subject: Oppaa Opaa tak vot ona kakaja – Jevropppaa

Laikam nu beidzot jaasaak domaat par alternatiivama arii desktop videi…
saneemu te taadu jauku mailu…
UL
pagaidaam veel ar licenceetu OSu
bet jaunu gan nepirksu

++++++++++++++++++++++++++++++++++
* Butiskas izmainas Microsoft cenu politika pec Latvijas iestasanas Eiropas Savieniba!!!
*****
BUTISKAS IZMAINAS MICROSOFT CENU POLITIKA
Kompanija Microsoft ir pazinojusi par gaidamam cenu izmainam, kas skars tas popularakos produktus pec Latvijas iestasanas Eiropas Savieniba. Microsoft “tradicionalajiem” produktiem cenu izmainas notiks vairakas kartas:
– pirma karta (2004.gada 1.maijs): latviesu lokalizacijas produktu(Office un Windows Desktop) cenas pieaugs par 10%, visiem parejiem produktiem OLP un FPP licencesanas programmu ietvaros cenas pieaugs par 35%, bet Multi Year Open un Open Subscription License ligumiem planots cenu pieaugums par 25%;
– otra karta (2004.gada 1.julijs): notiek pareja uz cenu lapam Eiro valuta (sobrid – ASV dolari);
– turpmak sekos secigs latviesu lokalizacijas produktu (Office un Windows Desktop) cenu pieaugums lidz to cenas pielidzinasies anglu versiju cenam.

Kā rādās arī programmatūras cenas celsies. Slikti. Ļoti slikti. Pagaidām vienīgais labums, ko ieguvām pateicoties ES ir iestāšanās NATO.

Ja vēl lietotu autiņu cenas celsies, tad noteikti savu nepatiku izrādīšu arī vizuāli. Kā minimums te parādīsies permanenta saite uz nato.lv un pasūtīšu sev krekliņu ar “interesantu” tekstu. Kā tai dziesmā (ar nedaudz samainītiem vārdiem) – “Eiropā mēs esam un ārā netiekam …”.

Uz mašīnas varētu ulīmēt kaut ko stilīgu – “Man ir maziņš IQ, jo es iestājos ES” vai arī “IQ=0=ES”.

75 thoughts on “Latvijai iestājoties ES paaugstināsies Microsoft produktu cenas

 1. Krotow

  Tas gan bija jau iepriekš sagaidāms. Mani tas ne mazākā mērā nesatrauc, drīzāk otrādi – varbūt beidzot daļa grūtgalvīšu nāks pie prāta un beigs lietot bloatainas bugwares.

  Atbildēt
 2. FaLcoN

  He, poligrāfiju uz krekliņiem uzdrukāt laba doma.
  Laiks no Microsoft produktiem atteikties pilnībā atkal par labu atvērtajam kodam. MS ar to tikai zaudē, kaut kas viņiem tur galviņās neštimmē.

  Atbildēt
 3. Pow

  buutiibaa mani tas nesatrauc.
  jautaajums ir vai jauni datori kuriem tradicionaali virsuu staav peedeejais krutaakais os arii taapeec paliks daargaaki. tad gan tas vaereetu satraukt.

  Atbildēt
 4. Krotow

  2 Pow: Ja nemaldos, Latvijas un arī ES likumi nenosaka, ka jauniem datoriem obligāti jābūt preinstalētam kādam OS. Tā ka neviens tev nevar aizliegt pieprasīt datoru bez preinstalēta OS vai pirkt to tādā vietā, kur to ir iespējams nopirkt šāda komplektācijā.

  Atbildēt
 5. Rainz

  Vidējais pieaugums:
  FPP un OLP Latvian (Office) +10 %
  FPP un OLP visi pārējie produkti +35 %
  MYO un OSL līgumiem +25%
  OEM – nemainīsies
  BTW celsies arī Adobe cenas

  Atbildēt
 6. Pow

  Krotow, zinu, ka nav taada likuma. Tikai nezinu vai ja es veikalaa pateiktu, ka man to megakruto os nevajag, vinji nolaistu cenu.. Un cik tad daudz ir taadu tevis nosaukto vietu? Portatiivo peerkot, man liekas, vienmeer tur staav kautkas paarkruts virsuu.

  Atbildēt
 7. she`ka

  tur jau tā lieta, ka pasaulē ir tāda tendence vai nu cenām kristies vai arī pieaugt (parasti), bet, kā man pašam liekās, tas notiek samērā ar cilvēku ienākumu līmeni, jo nav noslēpums, ka minimālo algu ceļ uz augšu, tāpēc arī citi izmanto izdevību, ka cilvēkam ir nauda un uzmet precei/pakalpojumam cenu vēl lielāku…

  Atbildēt
 8. Benvenuto

  Šausmas! Nupat nāku no bodes un nopirku 12 Windows XP Pro, 6 XP Home, 18 Office un turpinu ievietot sludinājumus ka uzpērku vairumā Windows 98, Me, 2000, NT4 un visus Ofisus! Jāpērk laicīgi un jāglabā blakus saalim!

  Atbildēt
 9. Pecis

  Nu izvēle man liekas tagad paliek lielāka:
  1) Paliek pie Windows un piratizējas – švaga perspektīva, Ekonomikas Policija arvien aktīvāk ņemās un godīgi sakot, arvien labāk no legālā likumpunkta skatoties. Tā kā drīz būs grūti piekasīties par šo jautājumu
  2) Pirkt Windows un legalīzēt citu programmatūru – paši zināt, kādi cipari būs.
  3) Mēģināt cīnīties ar alternatīvām – šeit ieslēdzas tas, ka ir pāris uzņēmumi zināmi – neliksim pašreklamu – kas piedāvā kaut ko tādu, kuriem ir arī pieredze iekrājusies. Ir arī individuālie atbalsta speciālisti un migrētaji.
  Pēdējais – vienkārši atvadīties no datoriem.

  Atbildēt
 10. Pecis

  Hoz, pilnīgi garām. Es varēšu beidzot legāli nopirkt Vācijā lētu datoru un vest, nemaksājot drausmīgo muitas nodokli. Tas rullēs, tici man.

  Atbildēt
 11. Benvenuto

  to TypeR: sālīšu Ukrainas rupjā maluma sālī.
  p.s.: coolynx tev translita konvertators aa nepaarveido par ā. kjeram kljuudu!

  Atbildēt
 12. Grrr

  90% no cenu pieauguma ņegas ir reāls vairumtirgootaju un sīktirgotāju triks.
  Pašam paziņa strādā vienā no v.t. kantoriem, kas nodarbojas ar sadzīves preču ievešanu un vairumtirgošanu. Un viņš stāstīja, kā priekšniecība spriež par to, ka cels cenas par kādiem 10-15%, jo ES ir labs iegansts.
  Starpību starp iemeslu un ieganstu nevienam nav jāizskaidro, cerams?

  Atbildēt
 13. aabele

  Nu tā jau viņš ir
  Vienmēr būs kāds, kas lietos piratētos softus un ar bailēm gaidīs kad NKVD klauvēs pie durvīm.
  Nestāstīsim briesmīgas pasakas ka M$ office ir tikpat labs cik OOo. Tās ir mulķības – un to var pateikt ikviens kam ir nācies uzrakstīt vismaz 100 lappuses "smagu" ar grafikām u.t.t. Taču tas nenozīmē, ka OOo nevarētu kļūt par vadošo kaut kad pēc 5 gadiem. Vajadzētu lai tikai kāds "milzis" viņā arī ieguldītu kāpostu, un tad varētu daudz panākt.
  Vienmēr būs kāds, kas lietos M$ ofisu, bet maksāt negribēs. Tad nu esi vīrs un izvēlies – vai nu pieciet neertības vai atdari maku tā labi plaši.
  Un es atbalstu to ka M$ paceļ cenas, tāpat kā es atbalstu to, ka labi strādā BSA. Jo labāk viņi strādās, jo lielāka būs atvērtā koda izplatība. Priekā!

  Atbildēt
 14. Reiniz

  Cenas celsies sakarā ar to, ka Microsoft izlīdzinās cenas Eiropas Savienībā un jaunajās dalībvalstīs. Man gan bija info, ka paaugstināsies par kādiem 20%, bet tas lietas būtību īpaši nemaina.

  Atbildēt
 15. Kasy

  Prikols. TVnetaa ar OPERU atveeru kādu Tildes biroju slavinoshu rakstinju un ieguvu "Forbidden
  Your client is not allowed to access the requested object." Labi gan vechi nostraadaajushi :))

  Atbildēt
 16. Grrr

  Abet loģiski.
  Bet tā būs tikai uz to laiku, kamēr viņi noslauks visiem tiem lētticīgajiem, kas arī par šo cenu nopirks. Kad pārstās pirkt, tad atkal būs "superzemās atlaides" un viss pārējais.

  Atbildēt
 17. laacz

  Starp citu, ir (būs) viena izeja (pēc iestāšanās ES) – iegādāties Windows/Office produktus ārzemēs (ES robežās). Kaut vai e-shopos. Tur nereti ir dažādas akcijas ar atlaidēm šiem produktiem, kā rezultātā, cenas nereti ir pat zemākas nekā pie mums.
  Starp citu, man jau liekas, ka tie, kas ir pirkuši licencētos logus līdz šim, to darīs arī turpmāk. Desmit procenti faktiski nekas nav, ja vien kompānijai nav nepieciešama tikai viena neOEMiskā licence.
  Pie kam, šo procedūru var veikt arī neMicrosoft produktiem.

  Atbildēt
 18. stupid-people@earthAntons no Tvaika ielas

  Hei, pērku pāris simtus sāls lietošanas licences kopā ar pāris tonnām MS Windows un Office disku. Steidzīgi!!!

  Atbildēt
 19. Kamazs

  Pilnīgi noteikti, ka man parādīsies krekliņš ar maigi izsakoties "slavinošu" tekstu ES virzienā [un līdzīgu arī akcijas " pret agresīvu braukšanu, jo mums visiem ir rittīgi mazs aiķu tamdēļ stāvēsim visi sastrēgumos citādi menti noplēsīs 13 ādas par to, ka vairākas reizes nomainījām joslas un 1x neparādījām pagriezienu" rīkotājiem].
  Bet, par m$ produktiem – tas ir tas pats, kas cenu celšanās citās sfērās. Rittīgā pakaļā tas ir. Nezinu, pie kā tas novedīs – liekiem izdevumiem vai paarkvalificēšanās uz bezmaksas softu, bet viennozīmīgi labi tas nav.

  Atbildēt
 20. @

  šodien aptiekā rindā pirms mani kaut kāda bāba pirka vairumā zāles.. 🙂
  tjipa uz latiem 30 sapirka galā. visu laiku tik prasija, lai saskaita kopā un domāja, ko tik vēl nopirk.
  bļē. tukšpauri.
  a vot portatīvo gan fixi vajag nopirkt…

  Atbildēt
 21. danila

  ja kas es nopirku 5pac. <b>oglītes</b> 🙂 visādam gadījumam (Ls0.06/gab) jo pēc 01.05. tadas točna nebūs, pirksiet visādus gutalaksus pa Ls2.60…
  tas nu tā, bet par M$ runājot mans draugs strādā firmā, un nobijās no BSA, paprasīja man uzkrāmēt ofisā Linux, es no sākuma mēģināju atrunāt, bet nekā. Uzkrāmēju Fedora Core 1. un manuprāt tādu cilvēciņu kļūst tikai vairāk… alles

  Atbildēt
 22. Kaklz

  danila: nemāki pats oglīti uzražot? Paņem vasarā šašliku cepot piecep vienu pannu tā kārtīgāk un būs ok gatavs 😉

  Atbildēt
 23. Smerdelis

  Kaut kāds sviests. Lai tik mikrolox produkti sukā desu. Latviskotie vispār lai nerādās cenu plauktos, jo no viņiem vēl mazāk var saprast nekā no angļu versijām…

  Atbildēt
 24. palags

  labā ziņa – oglīti nevajag cept, bet lietot pa taisno no lielās pakas.
  sliktā ziņa – aktivizētās ogles un parastās kokogles efektivitāte atskiras aptuveni 10x -> jālieto 10 reizes vairāk.
  ko es vēl piemirsu? ak jā, ES sux!

  Atbildēt
 25. ZBH

  2 Krotow – nee gruutgalviis pa veel lielaak peso pirks karst miiloto to, kuraa iet taas progzs, kuraas baton iraid pierastajaas vietaas un paskataa.

  Atbildēt
 26. Didulis

  Lai arii referendums bija bullshit un mans PRET tur neko nedeva, manii joprojaam miit ceriiba, ka nolikvideesim to ES tieshi taapat kaa PSRS. Biju dzirdeejis visaadus shausmu staastus, kas muus sagaida iestaajoties ES, tachu shito es nebiju gaidiijis.

  Atbildēt
 27. juris

  Man liekas ka tikai OCTA ir tā vērta lai to iepirktu pašlaik uz priekšu.
  Jebkurā gadījumā neticiet ka ES cels cenas, taisni otrādi nebūs ievedmuitas, nebūs kvotas utt un varēs pie mums ievest lētos spāņu vīnus un itāļu makaronus.
  Kā jau viens minēja, tad tas ir tirgotāju <b>iegansts</b> nevis <b>iemesls</b> lai celtu cenas. Ms jau nav programētāju firma bet gan tirgotāju.
  Ā jā un kūlinksam žetons par Ms reklāmu un produkcijas noieta uzlabošanu.

  Atbildēt
 28. aabele

  Jebkurā gadījumā neticiet ka ES cels cenas, taisni otrādi nebūs ievedmuitas, nebūs kvotas utt un varēs pie mums ievest lētos spāņu vīnus un itāļu makaronus.

  Juris slikts, slikts, slikts 🙂 Paarfrāzējot Robertu Gobziņu – Ja Tev ausīs saule, tad uz auzīm itāļu lētie makaroni…

  Atbildēt
 29. Kikko

  Eh, nu varbūt kunkstēt sāksiet visi kad tiešām būs slikti, nevis tā – avansā? Es cik saprotu sakarā ar to ka mēs jau esam iebalsoti ES kunkstēšana vairs neko nemaina, vai varbūt es kļūdos?

  Atbildēt
 30. coolynx

  Kikko: Teorētiski, ja uzskata, ka Latvija vēl joprojām būs neatkarīga valsts, tad var pieņemt, ka valsts likteni nosaka tās pilsoņi un nevis kāds no malas. No tā izriet, ka gadījumā, ja valsts pilsoņi ir neapmierināti ar doto situāciju, tad viņi kopīgiem spēkiem var kaut ko mainīt – izbalsot, nobalsot, aizbalsot, sabalsot. Šajā gadījumā iziet no šīs savienības.
  Ja neapmierināta ir tikai neliela daļa no kopējā iedzīvotāju skaita, tad šī neapmierināto daļa var turpināt kunkstēt un apspriest sasāpējušās problēmas, kā arī cerēt uz to, ka vēl kāds no malas aizrausies ar šīm idejām/sāpēm/problēmām un pievienosies. Tādejādi veidojot jau vairākumu, kas var rīkoties visas valsts vārdā.
  Tā kā es esmu no šīs iedzīvotāju daļas, kas nav apmierināta ar kaut ko, tad arī uzskatu par svarīgu dalīties ar savām pārdomām, lai uzklausītu citu viedokli un izdarītu pareizus secinājumus.

  Atbildēt
 31. Rainz

  Nu varat jau domāt, ka tirgoņi tāpat vien palaiž baumas par MS cenu celšanos.
  Tikai situācija ir tāda kāda tā ir – Adobe, MS un gan jau citi ir spiesti noteikt tādu pašu cenu līmeni kā visā ES.
  Ja vairumnieki (GNT, TVG, TD Baltic, ELKO) ir spiesti pacelt cenas, tad arī tālākizplatītāji cenas pacels.
  Piem Adobe visiem produktiem cenas cels pat par 35-45%. Izņēmums ir Photoshop CS CE, InDesign CS CE, Illustrator CS CE, Acrobat 6.0 Standard and Professional CE, Creative Suite Standard/Premium CE, kuriem cels tikai par līdz ~20%

  Atbildēt
 32. raicha

  Njaa, raxta autoram patiesi ir mazinjs IQ… Kaads sakarars NATO ar ES???
  Palasi kaadas graamatas un tad izsakies par shiem jautaajumiem.
  Peace

  Atbildēt
 33. gugucis

  Šī ziņa nav nekāds jaunums, MS par to stāstīja jau labu laiciņu pirms referenduma. Nu nekas, būs lielāks stimuls lietot bezmaksas softu.

  Atbildēt
 34. gugucis

  Sakars ES un NATO ir pietiekams :). Ja nebūtu nobalsots par ES gan jua krievija pacenstos uztaisīt kādu provokāciju, lai arī NATO mums parādītu durvis. Dubults neplīst.

  Atbildēt
 35. Yoda

  O.K. Davai pamēģinam piespiest valsc iestādes pāriet uz freeware. A to vēl nodokļi pacelsies – valstij takš nebūs naudas!!!

  Atbildēt
 36. Jy

  Nu bet tak vienalga, vai ne? Mājās takš neviens tikuntā nepirks licencētos softus. A firmas ja reiz pirks licencētos, tad pirks tikuntā. Ja nepirks, tad nepirks. Be to 10-30% dēļ nedomāju ka kāds atteiksies pirkt.

  Atbildēt
 37. karuuzo

  Digital Times bija labi pateikts, apmēram tā, ka softa ražotāji nesamazinās cenu dēļ privātajiem lietotājiem, jo tie ir pārāk maza un ekonomiski neizdevīga patērētāju daļa. Viņu galvenais mērķis ir lielās kompānijas, kuras vai nu nopirks šo softu, vai, nelegālas lietošanas gadījumā, ar kurām ir vērts tiesāties un tāpat iegūt šo naudu. Tāpēc nav nekādu cerību, ka kaut kas mainīsies cenu politikā, vismaz "lielajiem" softiem.
  m
  PS. Cilvēkiem ar maziņu IQ, ja Latvija nobalsotu pret ES, tad NATO mūs vienkārši pasūtītu. NATO nav labdarības iestāde banānu republiku apgādāšanā ar banāniem. Viņi dod garantijas, tāpēc arī viņi grib garantijas.

  Atbildēt
 38. Val

  par to mashiinu cenu pieagumu – liekas ka autinju paardeveeji prosta ir palaidushi piili lai labaak pirktu… katrs velk lielo ES segu uz savu pusi kaa nu maak.

  Atbildēt
 39. Mulders

  Blin ij nesaprotu ko visi gruzījs! Vata jūs kāds tos M$ produkts pērk? Ja nu gluži vaig sav biznesu ar dator + OS, un nav liex naudas licensēm – pērk Linux kārbu. Ja vajag specprogrammas… nu vienu M$ kārbu arī var nopirkt… bizness tamdēļ neapstāsies.
  Pomojemu pie pakaļs tas M$ uzcenojums, daudz saapīgāks ir nekustamais īpašums un automašīnas un benzīns (transports) tur grūti pirātisku benzīnu saliet!

  Atbildēt
 40. Djuke

  nu manuprāt lietotu mašīnu cenām vajadzētu mazināties… jo tagad pat dzenot lietotu uz robežas muitai jāmaksā ~300Ls… iestājoties ES mums taču pēc tam vairs muita nebūs jāmaksā, vai tad ne?

  Atbildēt
 41. ZBH

  2 gugucis : a kaad taad provokaacij Krievij vareet sataisiit, lai NATO mees nedereet, a jevrohozam dereet? baig incant, zinies.
  Krievijai naher nekaad tank neir vaidziig, pietiek ar pareizajiem prezidentiem banaan valstinaas – te ar muus sarkano import karalien, leishos – ar lidotaaj. vai tik nebiij viens no kreisajiem tagad muus Nacionaalaas drosiibs padomee?
  2 karuuzo : a par kaadaam garantijaam bazars? lielais NATO atbalsts mums naac caur ASV, a tiem jevrop vispaar aknaas seezh jau ar savaam pravaam.
  2 Mulders : cens celsies arri Adobe produktiem. un sirds saap par valsts kantoros veel vairaak izkeeziito peso.

  Atbildēt
 42. MicroSux

  Blee, Jo***ais. MicroSux. Lietoju WinXP savaa kantorii. Nekaasa vaina ja pieliek Mozillu un visu pareizi satuningo. Arii M$ Office ir eertaaks par OpenOffice. Jau pat domaaku par licences pirkshanu…
  Bet Ja tie sv***chi taa dara, tad nafig.
  Laikam jaalieto *nix un beigta balle.
  Naaksies pieciest arii OpenOffice.

  Atbildēt
 43. Djuke

  to jan09
  tad jau tieši jāraud
  a vot stulbi… bet nu stulbi kaut kā sanāk… it kā lasu ka izformējot tos muitniekus kas uz Igaunijas un Lietuvas robežas strādājot, jo tagad būšot krietni mazāk darba… kam būs muita kam nebūs…
  …neko nevar saprast 🙁

  Atbildēt
 44. janis

  Heh, bet nu prieks man par to cenu celšanos, tiešām prieks. Varu saderēt, ka 90% no jums balsoja PAR eu a tagad visi brēc. Mana sirdsapziņa tīra – es balsoju PRET un arī uz cenu celšanos man uzspļaut, jo naudas daudz ! 🙂
  Nāk atmiņā LTV aģitējošie raidījumi pirms referenduma – it seviški tā lauķe, kura stradāja par bārmeni un kura arī gribot pelnīt tik pat cik Eiīropā. 🙂

  Atbildēt
 45. se7en

  Laikam gan nāksies daudziem no jums līmēt uz mašīnu stikliem, ka jums ir maziņš… IQ. Palasiet nedaudz avīzes, paskatieties reizi nedēļā ziņas un taps skaidrs, ka viss tas cenu pieaugums ir viena liela pīle. Tirgotāji grib nedaudz nopelnīt un nabaga bāleliņi tagad brēc un bālē. Lūk, tas arī ir pieminētais maziņais IQ.

  Atbildēt
 46. neko

  tas viss tik uz roku alternatiivaam. m$ taa jau visiem pieriebies ar viirusiem, taarpiem.un patchiem. pedeejie jaunumi par iis taarpu arii uzmundrina. tas pats urodiskais exchange, kas straadaa liidz rebootam labi ja paaris dienas, vien ir kaa veerts. un nevajag saakt parasto "vainiigs roku lenkis un jebkursh m$ produkts straadaas nevainojami" – m$ softam nekaads roku lenkis nepaliidzees jo tiem programeriem kas to visu "uztaisiija" rokas aug no… nu bet protams pie taa visa vinju galvenais arhitekts bils vainiigs.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *