Mozilla Firebird 0.7, Mozilla 1.5 un Mozilla Thunderbird 0.3

Šodien tika relīzoti uzreiz visi 3 Mozilla produkti – ilgi gaidītais Mozilla Firebird 0.7, Mozilla 1.5 un Mozilla Thunderbird 0.3. Jāatzīst, ka es biju gaidījis Ugunsputnu tikai rīt vai parīt, jo The Burning Edge lapā izmaiņu saraksts nebija pārāk liels.

Mozilla Firebird jaunajā mājas lapā ir atrodama izplatītāko pārlūku iespēju salīdzinājuma tabula. Diezgan pavirša un vispārināta, bet iespaidīga 😉

Bet pirms atjaunot savu ugunsputnu vai Mozillu varbūt ir vērts pamēģināt saglabāt savu profilu Mozilla Backup v1.1. Es gan nezinu vai no tā kaut kas mainīsies, bet mēģināts nav zaudēts. Visticamāk, ka saglabātās paroles tiks pazaudētas, jo jaunajā versijā ir izmainīta paroļu saglabāšanas sistēma un tagad tās tiek glabātas pavisam citā failā nekā iepriekšējās versijās. Vismaz man pāreja no 0.6 uz *tīru* 0.7 beidzās ar paroļu nozaudēšanu, liekot pa virsu vecajam viss bija ok.

Tā kā man ar lejupielādes ātrumiem ir galīgi švaki un nav ne mazākās vēlmes un galvenais laika, lai auklētos ar tiem, tad piedāvāju tikai Windows versijas.

Ar iespējām visbagātākais pārlūks – Mozilla Firebird 0.7 6 200KiB (Mozilla Firebird 0.7 ftp)
Vienkārši labs pārlūks – Mozilla 1.5 10 572KiB (Mozilla 1.5 ftp)
Mozilla e-pasta klients – Mozilla Thunderbird 0.3 7 528KiB (Mozilla Thunderbird 0.3 ftp)

Pirms neilga laika par izmaiņām jaunajā Firebird 0.7 versijā varēja lasīt Squarefree.com lapā. Izmaiņas ir, bet kā vienmēr varētu būt daudz vairāk un jūtamākas…

Firebird 0.7 should be released next week. You can download 0.7 branch builds if you want something 0.7-like before 0.7 is released.

If you need help explaining to your Firebird-using friends why they should upgrade to 0.7, I’ve compiled a list of important changes between 0.6.x and 0.7. It’s easy to lose track of the big picture if you download Firebird builds often.

You also might also wonder whether to recommend trunk nighlies to
friends instead of 0.7. For now, I recommend setting friends up with
0.7. There’s some exciting stuff coming in 0.8, but most of it hasn’t happened yet. Here’s a summary of what’s happened on the trunk since 0.7 branched on Sept 10:

 • 205726 – DNS rewrite that added IPv6 support on Windows 2000/XP/2003 and eliminated DNS pinning.
 • 98533 – 3% launch speedup
 • 52596 – for several fonts, bold text expands when selected
 • 173277 – overflowing table cells don’t cause horizontal scrollbars to appear
 • 102578 – Clicking wrongfully fires onmouseout on Linux (dhtml menus, css/edge menus) – fixed for gtk2
 • 128668 – Use GNOME application associations
 • 33282 – enable external scheme handlers (like aim: and telnet:) in Linux
 • Many other, less visible, bugs have been fixed.
 • Several major regressions were introduced by these fixes. Most of the regressions have been fixed.

164 thoughts on “Mozilla Firebird 0.7, Mozilla 1.5 un Mozilla Thunderbird 0.3

 1. Maarcis

  Pazīstu dzīvē tikai IE5, IE6… Kur tas labums šajā pārlūkā? Varbūt man savos Winos likvidēt IE?; tāda vēlme kautkur sēž…

  Atbildēt
 2. ndqc

  taa saliidzinaaju mu tabula ir tieshaam pavirsha. opera nav Efficient UI? Automatic Popup Blocking disabled… mjaa, Automatic Downloading browserim neaktuaali jo biezhi vinsh kriit uz kaadaam lapaam. droshaak ar atseviskju tooli kacaat. un internet suxploreris ir Free from Ad and Spyware?? ak jaa kad saak browseet tad pieinstaleejas 🙂 opera ir ad vai spyware? ja nepeerk tad ir banneri jaa. bet prichom spyware? nu vispaar tabula izziista no pirksta. bet doma man ir ugunsputnu paraleeli operai uzlikt. jo interfeiss liidziigs. redzees kaa ar shortcutiem, interface customeeshanu un resursu eedeliibu. vot kad mandrake rpm kaads uzpakos tad arii iemeeginaashu… 🙂

  Atbildēt
 3. e-remit

  mani gan Firebird kaitina, taapeec pilno mozillu lietoju. Konfiguraacija ierobezhota, bet vienkaarshi pirmo reizi uzraxtot pods.lv, vish censhas izspiest www.pods.lv.com, *.net, utt. ja seedi aiz www-cache proxy, tad vienkaarshi uzreiz sanjem pazinjojumu, ka taads neeksistee. Protams, ja no saakuma iemaaci, ka ir http://pods.lv, tad vish turpmaak arii pods.lv atpaziist. Trakaakais, ka to fiichu ar domeenu pielikshanu nevar atsleegt (vismaz vecajaa versijaa). Pilnajaa mozillaa vismaz konfiguraacija pilniibaa ielikta.

  Atbildēt
 4. Maika

  Nu Firebird izmantoju, jo labaaka nau, bet vot nesaprotu iisti jeegu atdaliit e-pasta klientu no brauzera. Firebirds un Tuderbirds abi izmanto 1 un to pashu HTML koda gjeneratoru (tjipo gecko?) a nafig tad man buutu jaabuut RAMaa 2 gacko instanceem- viena firebirdam, otra tuderbirdam? nez.. tie patrakie koderiishi kautkaadu tjipo shared library nevareeja izdomaat…
  vot taada man saape 🙂

  Atbildēt
 5. ZBH

  2 Maarcis : nu nevaig jau uzreiz tik dramatisk, saakumaa vienkaars pieliec blakaam, netraucee tak viens otram paaraak.
  2 e-remit : ar kureejo firebidr Tev taads jakars? man ar 0.6.1 viss putjom, arri caur proxy (Squid) ejot.
  2 Maika : uz M$ iestaigaato tacin velk?

  Atbildēt
 6. Vaards

  Tabulas pavirshiiba ir tajaa apstaaklii, ka taa apluuko tikai to, kas varbuut tam ugunsputnam ir, bet paareejiem nav. Taadejaadi sanaak, ka taa vareetu buut tikai aisberga virsotnes izmeeraa… Piemeeram, pietruukst taads ieraksts – “Is it still unuseful for web browsing”? Un tad arii vareetu rakstiit YES 😉

  Atbildēt
 7. coolynx

  Starp citu, oficiaali ir p azinjots, ka windows longhorn nebuus liidz 2006 gadam. taa kaa eezeliitis tiks piesaistiits pie OS un uzlabojumi, kas iznaaks esoshajai ie6.x versijai skaars tikai eolas patentu probleemas, tad tuvaakos 3 gadus visi parastie mirstiigie suukaas ledu? pareekjiniet, kas ir 3 gadi internetaa. 🙂

  Atbildēt
 8. to: coolynx

  Tas ka pazinjots veel nenoziimee ka taa arii buus. Ja M$ saodiis suudus, tad attieciigi ar riikosies vai nu pasteidzinot Longhorn vai uzlabojot “eezeliiti”. Logiski. Un parastajiem mirstiigajiem nav nekaadu iebildumu ledu suukaat kaut 10 gadus, ja shie nezina ka eksistee arii saldeejums.

  Atbildēt
 9. ndqc

  iisteniibaa tas gads visu laiku mainaas ne to 2005 ne to 2006… velns vinj zin. nu m$ jau toch negulees. izdomaas visaadus pekstinjus lai tautai veel vairaak makaronus sakaart un lai visi gaidiitu uz vinju garragaino briinumu. re tipa winxp 64, visaadi office apgreidi…

  Atbildēt
 10. Pow

  Nezinu vai tas jau bija ieprieksheejaa versijaa (shodien vienk pamaniiju vienaa lapaa fiichu), bet reaalaa fiicha ir “switch to alternate stylesheet” butoninsh kreisajaa apaksheejaa stuurii lapaam, kas suportee vairaakus styleshiitus.
  firebirds rullee vaardsakot.

  Atbildēt
 11. ui

  iespeju salidzinajuma tabulaa nav nekas teikts par atverto logu stavolja saglabashanu. Operai ir, vai Mozillai nav? un vispar ta tabula nav nemaz tik iespaidiga.
  kam vajadzigi PasswordManager un SmartFormFill ?
  2 Pow: Operai sen jau var ar vienu pogu ieslegt savu CSS, ko ikdiena ari aktivi izmantoju, kad apniik Podu lasit uz balta fona tieviem burtiem 😉
  man diemzhel MozillaFirebird.exe nedarbojas

  Atbildēt
 12. Muudzis

  Lidz šim samērā aktīvi lietoju iepriekšējo versiju. Redzēs kāda tad jaunā būs. Nu vismaz vienu sūdīgu lietu, tagad rakstot, jau redzu – teksta kursors brauc virsū pēdējam burtam, kas apgrūtina tā redzēšanu, īpaši tādiem šauriem burtiem kā i, t. Bet nu tā tabula jau nu gan ir īstākais reklāmas triks. Nezinu kā citiem lietotājiem, bet pēc manām domām 1) “Tab Browsing, right out of the box” nav vispār vajadzīgs. 2) “Smart Form Fill” ir bīstams rīks itsevišķi ja datoru lieto vairāk kā viens cilvēks. 3) “Automatic Downloading” ideja pilnīgi garām. Desktop (vai arī cits folderis) nav miskaste, kur visus failus sūkt. 4) “Find As You Type” – jau nez cik reizes esmu uzdūries uz šito sūdu, piesitās kāds lieks taustiņš un pēkšņi lapa skrollējas, pīkst, utt. Vai tad grūti Ctrl+F nospiest pirms ko meklēt? 5) “Themes” – ka tik raibāk vai ne? 6) “Full Screen Browsing” vajag normālus monitorus pirkt nevis pogas slēpt. 7) “Password Manager” Šitādus jau no nekad nevajadzētu atļaut. Paroles nedrīkst automātiski saglabāt un ievadīt! Hmm. gari sanāca…

  Atbildēt
 13. Muudzis

  Starp citu, viņi tai salīdzināšanas tabulā ir aizmirsuši piebilst par atmiņas rīmām, ierakstot “No” pie “Uses less RAM than other browsers”

  Atbildēt
 14. /dev/null

  bush: nu nez
  –19:25:22– http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firebird/releases/0.7/MozillaFi rebird-0.7-i686-pc-linux-gnu.tar.gz
  (try: 2) => `MozillaFirebird-0.7-i686-pc-linux-gnu.tar.gz’
  Connecting to ftp.mozilla.org[130.207.108.134]:80… failed: Connection timed out.
  Connecting to ftp.mozilla.org[204.152.184.113]:80… failed: Connection timed out.
  Connecting to ftp.mozilla.org[128.193.0.3]:80… failed: Connection timed out.
  Retrying.

  Atbildēt
 15. Anonīmais

  Nesaprotu ko te operas fani spamo. Peedeejo reizi, kad es chekoju, Opera maksaaja 29 EUR. FireBird ir free. Droshivien free opera ir adware (neesmu gan pats lietojis).

  Atbildēt
 16. ndqc

  2 Muudzis: jaa tabulu vareeja papildinaat. 🙂 tas mani arii attur no ugunsputna meeginaashanas. jo ar 96mb ram vinsh nelidos… nu pameeginaat jau pameeginaashu kaa lapai lejaa raxtiits “…If not, download it anyway, you have nothing to lose.” 🙂

  Atbildēt
 17. ndqc

  2 coolynx: pats bills saka ka ‘Longhorn is going to be late’ un piemin arii suxploreri. tipa nav vinsh par vinju aizmirsis. tipa gaidiet jauno os un tad tik buus.

  Atbildēt
 18. takuzinis

  Jau kādu laiku esmu pamanījis, ka Firebird nereaģē uz   Vai tas ir gļuks, vai tam tā ir jābūt un es esmu lohs? Salīdzināšanas tabula: nav ko psihot, vienus ietekmē funkcionalitāte, citus dizains. Ir arī tādi (iespējams vairākums), kas iekrīt uz agresīvu marketingu. Mērķis attaisno līdzekļus.

  Atbildēt
 19. tiktaks

  Mazs labojums – peec paarluuka pilniigas noneshanas un uzlikshanas veelreiz back un foward pogas nav vispaar. Arii manuaali pielikt vinjas nevar. Varbuut mana aura vainiiga?

  Atbildēt
 20. coolynx

  hmmmm: tev arii ir veca versija – Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.5a) Gecko/20030728 Mozilla Firebird/0.6.1
  titkats: izdzees pavisam mozillafirebird direktoriju un arii profilu, kas glabaajas kaut kur zem aplication data / phoenix / something.slt / default nu kaut kaa taa.

  Atbildēt
 21. coolynx

  shodienas statistika:
  IE 6.0 3025 49.75%
  NS 6 1510 24.83%
  OP 7.21 340 5.59%
  OP 7.20 315 5.18%
  IE 5.01 266 4.37%
  IE 5.5 241 3.96%
  IE 5.0 129 2.12%
  OP 7.11 108 1.78%
  OP 7.10 31 0.51%
  OP 7.03 18 0.30%

  Atbildēt
 22. ZBH

  2 coolynx : 2003.gadaa piesol tikai uz 2006? baig diivain, intres par w2k vin notureej tikai pateicoties vairaakiem “peec pusgad buus” un USB bezsupportam ieks NT4. shitaa veel iekostie aabol ar savaam Panteraam un turpmaakiem zveerudarziem piekodiis veel vien sav tirgs dal klaat.
  he, w2k marineej laikam kaads triis gads pa virs. nu ta ko, Jeeriks bazuuns izlaidiis vispaar 2009? 🙂 buus riktiigs “Long” 🙂 “Highlander edition” 🙂
  2 Muudzis : Tab Browsing noder gan. divdesmit minuuts vecs piemeers – atraav pa vienam logam uz katr TomsHardware rakst seerij (viniem tur gar rakst pa dalaam dalaas), vaidzeej perdukts saliidzinaat, vandoties pa dazaadiem resursiem. aatr un eert paarsleegties, neiebrienot kaadaa uz to moment nevaidziigaa lapaa (log itogo ta virs 20 biij).

  Atbildēt
 23. Kaitnieks

  A var iztaisiit taa, lai shift+click veras jaunaa tabaa nevis logaa?
  Es izdomaaju, ka jaadod phoeniksam iespeeja, nu jau veras pietiekami aatri valjaa. Man pat liekas, ka ir mazliet aatraaks par IE6, tas arii vieniigais iemesls, lai es shito pameegjinaatu.
  – Vienu annoying lietu jau atradu, vairs nevar e-pasta veestulees formas aizpildiit pa tiesho. Nu nekas, no biggie.
  Tagad tik jaaatrod kaada lapa ar puscaurspiidiigiem png, lai varu labsajuutaa smaidiit kaa linuksists pingviinu ieraudziijis.

  Atbildēt
 24. K|NG

  Kaitnieks, pieturot CTRL + click on url = veras jaunaa tabaa 😉
  Apha transparency var redzēt piem te: http://www.w3.org/Graphics/PNG/inline-alpha.html

  Atbildēt
 25. coolynx

  Kaitnieks: uzliec tabbrowser extension
  http://white.sakura.ne.jp/~piro/xul/_tabextensions.html.en
  tur advanceetajaas fiichaas atradiisi iespeeju straadaat tikai tabu rezhiimaa. tur ir ljoooooti daudz iespeeju taa, ka maz neliksies. vieniigi peec kaut kaada laika var aiziet ciet cache un saakt bremzeet, tad bik jams jaapatiira. taa probleema gan paraadaas tikai, ja tu iekjeksee fiichu – saglabaat visus tabus gan pie krashiem, gan taapat. tb reaali laba lieta, ja nopietni njemies ar vairaak kaa desmit logiem un tev kaut kur nokaraas. vari atsaakt no vietas, kur biji – operas fiicha adopteeta. diemzheel nav tik stabils, lai buutu dzimtais 🙁

  Atbildēt
 26. ui

  nujaa, Operai pat 173 tabi nesagada sapes. vairak nav meginats, gruti orienteties… nedaudz gan japagaida, kad pec crasha atver no jauna, plus, ja vel kada lapa https bijuse 🙂

  Atbildēt
 27. happy new user

  Ir. ardievu IE. Pirmais ko ieveerteeju – aatrums, un tas, ka favicon vienmeer raadaas adreses priekshaa, atskiriibaa no IE.

  Atbildēt
 28. ndqc

  2 ui: 173 tabi? kautkas traks. varu iedomaaties kas notiek kad startee.
  2 happy new user: welcome to the future of the internet 🙂

  Atbildēt
 29. S_K

  Man viens jautājums sakarā ar Mozilla Firebird un www.microsoft.com
  Ar IE atverot tur m$ lapā viduu ir 3 bildes vertikāli, bet ar Mz FB tās bildes nerāda, kads izskaidros šito m$ gudrību ???
  Bet citā ziņā mani Firebird apmierina!

  Atbildēt
 30. S_K

  PS Kā lai uz Mozilas Firebird dabū input background image statisku?
  Uz ie stradā viss labi ar fixed bet uz Mz FB nedarbojas, itkaa tikai no-repeat, bet tad uz IE gljuko!

  Atbildēt
 31. coolynx

  K|NG: ja apmierina variants “caur pakalju”, tad klausies uzmaniigi. taa kaa es lienu migaa, tad detaljaas neiedziljinaashos. taisam backupus utt.
  ja tev uzliekot prefbaru jams paraadiijaas, tad lasi taalaak, ja ne, tad nevaru paliidzeet. nokonfigureet, protams, ka neizdosies tik viegli, bet pieljauju domu, ka teoreetiski to var izdariit.
  taa, kaa man bija backups no ieprieksh nokonfigureetaas versijas, tad es to arii liku lietaa.
  profila diraa atrod sekojoshos failus:
  prefs.js
  prefbar.rdf
  iekopee pa virsu svaigi uzliktam prefbar installam un dzer shampi. shkjiet, ka neko neaizmirsu. man straadaa.

  Atbildēt
 32. K|NG

  Jes! TNX coolynx! ir man taga tas kas vajadziigs 😉 Karoch viņš editējas tajā pašā prefbar.rdf tur jāpārliek false uz true kur vajag. piemēram jāliek prefbar:label=”Pipelining” prefbar:enabled=”true” he

  Atbildēt
 33. tamster

  Nesaku ka Firebird ir slikts browseris, viņš ir pat ļoti labs. Taču tā tabula ir bišķiņ garām. Kāpēc nav neviena punkta kur Firebird būtu NO? :]
  Piem. esmu mēģinājis palaist gan Firebird gan Opera7 uz kastes ar 24MB RAMu, un tur tad tas resursrijīgums ir ĻOTI labi redzams. Ja ar Operu var daudz maz sakarīgi pabrowsēt, tad Ugunsputns lādējās vien kādas 7 minūtes :] No offence…

  Atbildēt
 34. Vaards

  Diivaini tie uzbraucieni par Windowza naakamaas versijas veelo iznaakshanu. Pareizaak sakot – vienmeer esmu apbriinojis shameejos paranoikjus, kam asiniis ir muuzhiigais install/uninstall sindroms. Nezinu. Man shkjiet, ka tas ir tikai kaarteejais FB miinuss, ka shie kreisie kantori patcha vietaa katru reizi taisa jaunu versiju (visdriizaak vienkaarshi nemaak normaalu patchu uztaisiit). Nemaz jau nerunaajot par to, ka katru reizi njemoties ar instalaacijaam, nabaga paranoikjiem ir jaaseezh liidz 2:00 naktii un ar kreiso roku, cauri d***** jaameegjina kautkas dzeest un konfigureet – savaadaak nekas nerulleejot un Back pogu neesot. Buutu labaak eezeliiti instaleejushi, kursh pats veiskmiigi tiek galaa ar paarpalikumiem no ieprieksheejaas versijas, bez tam – nemaz nav paredzeets tik biezhai ikmeenesha paarinstalaacijai.
  Bet atliktaa Longhorn iznaakshana – nu lai jau tas produkts kaartiigi nobriest… Man arii W98 gana labi rullee 😉
  Turklaat Jums tachu driiz buus Office `03 oficiigaa release – kameer ar to visi njemsies, tikmeer arii Looong horns buus atnaacis.

  Atbildēt
 35. coolynx

  Vaards: lai tak cilveeki njemaas, jo taa ir katra pasha dariishana, ko un kaa dariit. tev patiik plug-n-play citam savukaart click-n-run un kas tik veel tur bija, bet ir arii cilveeki, kam patiik advanceeta pieeja lietaam. labaak stundu nochakareeties ar progas konfigoshanu un peec tam paris meeneshus buut zirgaa un chakareet citus nekaa ar paaris Yes’iem visu muuzhu buut programmas kalpam un ljaut, lai citi tevi chakaree.
  a ofiss jau ir visiem, kam tas intereseeja. tik jeega no taa? un longhornu es nemaz negaidu, peec xp izgaashanaas manaas aciis tur nekas labs nevar buut. zinot to kaa m$ grib paverdzinaat lietotaaju un pataisiit par mazo miiksto programmu lietotaajiem. vieniigi slikti ir tas, ka liidz tam laikam veel nebuus nekaadas veeraa njemamas alternatiivas. es labpraat lietotu kaadu os, kas buutu ar windows iespeejaam, bet baazeeta uz bsd, kaa mac os x.

  Atbildēt
 36. ZBH

  2 happy new user : a kur ta favicon atrods IE? uzreiz notesteet nevar, 5.5 vispaar taas neraad.
  2 S_K : M$ sav lap iraid uztaisiijs nesavietojam ar non-IE. KnowledgeBase vismaz kaadreiz ar biij nelietojams ar ko cit kaa IE.
  2 vaards : nu tu arri, nosauc IE instalaacij pa virs vecajai par patch. tur varbuut tikai viens .exe nomainaas, ko? advanceetaak instalaacij un neks vairaak. un ar Office2003 ka tik nebuus veel suuraak kaa ar OfficeXP – zinu tikai vien pazin, kurs to izmanto, un arri tikai viens fiics deel (baig noder kaukaads izvirtiibs ar vairaakiem clipboardiem), paareejie seed uz Office95-Office2000, jo pameeginaaj, nosplaavaas, un aizmigreej apakal.

  Atbildēt
 37. coolynx

  Vaards: aizmirsu pashu galveno. tu neesi sapratis jeegu taam longhorna gaidaam. shajaa gadiijumaa runa ir par to, ka eezeliitis nevarees dziivot viens pats bez os. un tikai taapeec shajaa gadiijumaa tauta gaida longhornu, lai redzeetu, kas, tad tur buus TAADS kaadeelj to vajadzees lietot.
  shobriid pasaulee ir tendences rakstiit webus peec standartiem visaadi citaadi korektus. to pagaidaam vislabaak var realizeet un notesteet tikai ar mozilla veidiigiem paarluukiem. viss sliecaas uz to, ka ie shobriid ir nokljuvis netscape 4.x nesenajaa lomaa, kad visi spljaudiijaas par taa eksistenci un nespeeju izniicinaat visas shii briinuma kopijas. shii iemesla peec arii shajaa lapaa karaajaas baneris nesudjba. un jaaatziimee, ka tas ir rakstiits un izveidots kaa netscape logotips, bet iekshaa ir ie logo. laikam jau cilveeki pirms vairaakiem gadiem buus speejushi paredzeet ie naavi, ka uzziimeejushi abu sho paarluuku naaves embleemu 🙂

  Atbildēt
 38. ZBH

  2 Vaards : par patchiem turpinot – tie IE apgreid patchi gadiijumaa neir lielaak par iepriekseejaas versijs instalaacij? 🙂 labie ielaap, kur lielaak par laapaamo 🙂

  Atbildēt
 39. Vaards

  2 ZBH:
  Neir lielaaki. Ja runaa par ikmeenesha patchiem Q-XXX-XXX, kas sver no 200-2000.kb Ja runaa par ServisaPakaam, tad shamaas gan kaa jaunas versijas, tikai nebuutisku izmainju deelj taas netiek jaunu versiju kaartaa sauktas.
  2 coolynx:
  Da visu sapratu. Jautaajums ir pieejaa – Tev (alternatiivajiem) liekas svariigi, lai buutu atsevishkja versija (kaa pavisam ieprieksh sheit tika mineets, tad M$ esot kautkur teicies, ka neizlaidiis vairs atsvishkji downloadeejamu IE versiju, bez piesaistiitas OS). Bet pats medus “alternatiivajiem” paraadijaas tajaa momentaa, kad tam visam pieskaitiija klaat otru domu – Longhorns iznaakshot kautkaadaa taalaa naakotnee…
  Savukaart mana pieeja – IE.Nr.6 vareetu taa saukties kaut 20.gadus – galvenais, lai caurumus aizlaapa un optimizee atbilstoshi jaunaam tendenceem.
  Un par to Longhorn, tur nu laikam shamiem ir savs funktieris – visas taas vienotaas paarejas, integraacijas ar NET, XML u.c. suuduki patiesiibaa shobriid neattiistaas – stagnaacija shajaa visaa e-jomaa shobriid… Taadejaadi izdot kautkaadu jaunu produktu nav jeegas – tjipa jauns W-Xp, ar jaunu teletuubiju bildi un jaunaam podzinjaam, ne?
  Tehnologjijas shobriid nemainaas (mans subjektiivais viedoklis). Taadejaadi nav jeegas mainiit OS, vai Offici, vai IE nosaukumu, tikai uzlabojot taa izmeeru, aatrumu, caurumus. Domaaju, ka tas ir godiigi arii pret klientu macinjiem ;).
  Tapeec – “tad tuvaakos 3 gadus visi parastie mirstiigie suukaas ledu? pareekjiniet, kas ir 3 gadi internetaa” [ (c) CLX ], nav gluzhi korekts – nekas jau nemainiisies.
  Ja kaads brib oponeet, ka mainiisies, tad kas mainaas? CSS fiichas? PHP? Tie ir fufelji, kas neko neizsaka kopeejaa kontekstaa. Turklaat tos var bezgaliigi aarsteet, pieliekot klaat jaunu SP.

  Atbildēt
 40. anti ZBH

  Firebird 0.7 ir labais! Ehhh, pat negribās šodien sabraukt virsū ZBH, kaut gan vajadzētu. ZBH, izrādās, ir piedalījies LAKA dokumentu sagatavošanā- kaut ko rediģejis, labojis stilu utt. Žēl, ka visi smiesies par LAKA dokumentiem…

  Atbildēt
 41. ZBH

  2 Vaards : pa to laik, kameer nomainaas vien Firebird versij, exploderim patchos vairaak megabait savaacs 🙂
  veel viel paardomaam – kurs tagad iraid jaunaakais IE, kad tas iraid sapatchots liidz peedeejam KB article? un kaads iraid fantastiskaas iespeejs taad uzviest uz kompj, kuram internets neir, vai ja ir, tad tikai pa modeem? it iipas pec 20 gadiem 🙂 tu var novilkt taad pilniig dapatchot IE no M$ oficiaalaas laps? cho to man lieks, ka tur var dabuut tikai saakotneejo kluc. kumulatiivie patch – liels retums. pie tam “retums” arri timeline zinaa.
  “Ielaaps uz ielaapa, ne adatas duuriena – M$ softs”
  atbilstos jaunajaam tendenceem optimizeets caurums – eto kak?
  Ofisam ko funkcionaal pielabot pietiktos, iraid prikol, kas velks no versijs versijaa. tipa bez lieks jaatns taisiit vairaaks laps citaadaakaa orientaacijaa, ar lappus numeraacijaam ar biij zinaam ierobezojum, ja gribeej saakt no cit numur kaa 1. elementaars liets, a softaa par centababkaam nevar ielikt. biij veel visaads tur jautriibs ar stiliem, bet cilveek tos praksee parast neizmanto.
  XML attiistaas bez M$ liidz[ne]daliibs, taapat kaa paareejie W3C laucin. mozj pameegin pierast pie doms, ka M$ iraid nevs internet virzitaajspeeks, a tikai enkurs (IPv6 kad paraadiijaas M$ produktos un kad vairumaa *nix?), vareesi taisiit ticamaaks prognozs.

  Atbildēt
 42. coolynx

  Vaards: tehnologjijas kaa reizi ljoti strauji attiistaas un tieshi taapeec cilveeki leenaam, bet neatlaidiigi paariet uz Mozillas. ne jau tabi vai citas lietotaajam eertas un veertiigas fiichas, bet gan tieshi atbilstiiba standartiem un jaunaako tehnologjiju atbalsts. peec paaris gadiem arii tu to sapratiisi. sheit nav runa par to, kuram paarluukam ir labaaki skini vai vairaak caurumu, bet gan kursh no tiem ir lietderiigaaks tieshi lietotaajam un atbalsta vienotos standartus, kas ir paliigs izstraadaataajam.
  kam citam kaa ne tev buutu jaasaprot standartu jeega un buutiiba. es teiksim operu nesaaku lietot tikai taapeec, ka taa pa savam atbalsta standartus. labaak nekaa eezeliitis, bet sliktaak nekaa mozilla, opera nav eezeliitis kursh tiek uzbaazts visiem lietotaajiem un taa nevar atljauties taisiit liiku paarluuku, jo to neviens nelietos. nevienaa dokumentaacijaa nevar mineet operu, jo taa neko nopietnu neatbalsta – ir vai nu eezelis vai netscape/mozilla.
  taalaak padomaa, kas notiks, ka iznaaks tas pats longhorns. dazhiem patiks jaunais teletuubiju dizains, citiem nepatiks kaarteejie trojaani utt. rezultaataa atkal notiks shkjelshanaas pa OS un to iespeejaam. longhorna eezeliitim buus jaaatbalsta viss tas, ko atbalsta mozilla un vairaak, lai buutu jeega to saakt lietot. izstraadaataaji straadaa ar to, kas ir pieejams, jo eest gribees arii shodien un riit un vinji vienkaarshi nevar gaidiit, kameer m$ dzemdees kaut kaadu briinumu, kas var buut nemaz nebuus briinums, bet gan ljoti liels aplauziens. un ko tad? ciest badu tikai deelj taa, ka konkurenti aatraak par tevi ir sapratushi, kas ir kas un pilnaa sparaa izmanto jaunaakaa tehnologjijas, kameer tu pukojies par m$ nolaidiibu. vienkarshi padomaa par to … 😉

  Atbildēt
 43. ZBH

  2 antins : “piedaliijies” – tas iraid pa skal teikts. pameegin atrast, neskatoties diffos, kas tur vareet buut no mans 🙂

  Atbildēt
 44. Vaards

  2 antiZBH:
  Vai ne :)?
  Labaak buutu ieteicis nominaaciju balvai “Poda komenteetaajs 2003”, nevis spamojis te. Domaaju, ka ZBH vareetu pretendeet uz nominaaciju uzreiz chetraas kategorijas:
  1. Aktiivaakaa opoziicija visiem komenteetaajiem.
  2. Stila ietureeshana.
  3. Traapiigaakaas pieziimes.
  4. Kodoliigums.
  Bet vispaar, tukshi sheit shobriid gvelzhot, radaas doma – taadu fiichu vareetu CLX patieshaam uztaiisit (vienreiz pie alus laikam nedaudz runaajaam), kas vareetu izpausties divaas kaartaas:
  1. Juusupraat labaakais komenteetaajs;
  2. Tad no piesuutiitajiem uztaiit kautkaadus paardesmit balsoshanai…
  Vareetu arii apgriesto versiju taisiit (kaa jau “Latvijas interneta podam” pienaakas) – lielaakais spameris, bezsakariigaakais muldeetaajs u.c. nominaacijas 😉
  Vismaz taadi kaa “vaards” mosh saaktu censties domu skaistaak izteikt, nevis vienkaarshi “pontjikam” uztureet diskusiju par FirePirdu??
  V.

  Atbildēt
 45. ZBH

  2 antins : tev kaukaad aizlauzt bals soriit. “redigjeejis” ar iiso “e” izveelies. nu paskalo sav darb instrument ar dziiviibs uuden 🙂
  btw, “negribaas” rakstaams ar iiso “a”, puurist hrenov.

  Atbildēt
 46. Vaards

  2 coolynx & ZBH,
  OK Peace! Man slinkums njemties un atkal gudrot “atbildes palagu”. Vieniigais, ko gribeeju pieziimeet – Vajag priecaaties par Firpirdu, Operu, The Batu, vai nu par ko nu kursh priecaajas. Jo priecaashanaas par shiem produktiem cels vinju popularitaati, taadejaadi celjot vinju izplatiibu. Tas, savukaart, mazinaas iespeeju M$ justies kaa monopolistam – rekur tas pats piemeers ar Eolu, shamiem jau bija pietiekams speeks un masa, lai M$ “paspaidiitu”… Tagad sanjems pikji, varees to attiistiibaa iegruuzt… Un ja M$ nejutuusies kaa monopolists, shamais buus spiests savus produktus taisiit savietojamaakus ar citiem risinaajumiem, standartiem u.t.t. Un tas, savukaart, attiistiis arii tos pashus standartus (Cerams). Kas, protams, viss kopumaa ir tikai labi!
  Bet peec shiibriizha situaacijas ir taa, ka IE lietotaaju skaits arvien pieaug… Un neir veselais sapraats staastiit par Mozilliem no taada skatpunkta, itkaa nu jau gandriiz 90% to lieto… Nesmuki. Vajag runaat par lietu, bez prognozeem (CLX patin savus tekstus kaadu gadu atpakalj – gan jau kautkur buusi prognozeejis, ka peec gada eezeliits bus pagalam – bet shamais, redz, veel dziivaaks palicies… Vot maita… )
  Pieziime.
  ZBH – tas vai visi XML [ne]atiistaas ar vai bez M$ – tur jau tas knifs… Kautkaadaa, 98-tajaa (ja nemaldos) lasiiju, ka ir taada fiicha kaa XML izgudrots – nu tik gudra fiicha, ka prieks! Un HTML u.c. visaadi suuduki driiz buushot beigti un pagalam… Bet nekaa. Un par to es arii saku – ja visi shie XML attiistiitos, kaa 98-tajaa likaas, tad arii buutu nepiecieshams ko konceptuaali jaunu veidot arii M$.

  Atbildēt
 47. coolynx

  Vaards: nee nu prognozes man taadas noteikti nebija, bet veelme noteikti bija. tieshi taapat kaa ar netscape. a par to ie lietotaaja skaita pieaugumu tev nav taisniiba, bet to mees redzeesim veelaak, kad kaa jau vienreiz izteicos, pie kaarteejaa ie cauruma visi, kas “maskeejaas” kaa eezeliishi patiesiibaa vis nebuus tadas aves, bet gan peleekie vilki 🙂

  Atbildēt
 48. Vaards

  2 coolynx,
  Uz shobriidi pieejamaa Google statistika ir shaada: statist ika ir shaada. Kaa redzam, tad Ieee6 brauc staavaa kalnaa (uz abu piekto reekjina), bet Netskraapim liinija vispaar izbeidzas pusrataa, visi “Other” arii nezheeliigi brauc lejaa, bet Firebirds, Mazjila un 5Netskraapis kopaa njemti nu taaaa knaapi knaapi pa to zemi velkas, leenaam galvinju uz augshu paceelushi…
  Nu var jau buut, ka taas avis nometiis savas viltotaas aadas 😉 Bet reekjinies ar to, ka “vitltotaas avis” ir dikten aktiivas skraidiitaajas – shamaas daudz vairaak izskraida visaadas vietinjas, kur vinjas statistika njem un pieskaita, nekaa iistaas avis, ar iistajiem eezeliishiem.
  Tas uz to arii kopenseesies. Lai gan, skatoties ko mees uzskatam par atskaites punktu – globaalos lietotaajus, kas lieto to vai shito, vai konkreetos lietotaajus, kas attieciigo lapu skataas?
  Domaju, ka IE un “paareejo” lietoshanas attieciiba Latvijaa, skatoties kaut delfi.lv un hackers.lv statistikas vareetu atshkjirties ieveerojami.

  Atbildēt
 49. ZBH

  2 Vaards : protams, un tas, ka OOo dokument fiziskaa struktuur iraid XML savietojam, iraid M$ nopelns, vai ne? incant, kaads tad iraid tas dizais M$ veikums XML popularizeesanaa? 🙂 vai IE iraid pilnveertiigs XML toolis? man cho to lieks, ka galiig nee 🙂
  kad taut izveels paarnest kaad vecaak binaaro formaat uz XML savietojam, es ne reiz neir redzeejs arguments tipa “IE to raus bez shuma i pilji”. vismaz ne sakaraa ar taadiem formaatiem, ar kuriem biijs dariisan.
  HTML paarrekomendeesan par XHTML ar biij M$ nopelns? kaadaa veidaa? tev slabo pie saviem apgalvojumiem vismaz kaad fakt nolikt? a to tas par to gadalaik mainj un partijs slavinaasan sajaa sakaraa uz tev veel avien attiecs. es tikpat lab bez argumentiem vareet atsaukties uz KoyaNet attiistiib.

  Atbildēt
 50. Vaards

  2 ZBH:
  Speciaals pazinjojums ZBH: Eu, nomierinies tachu vienreiz! Tu kljuudiijies savaa domaa: kaads tad iraid tas dizais M$ veikums XML popularizeesanaa? 🙂 Es nevinaa briidii neesmu teicis, ka M$ ir izdomaajis elektriibu, procesoru, datoru, HTML, XML, u.c. Un arii par to neiet runa vai shamie to reklamee, sponsoree, ar varu piespiezh lietot vai kaa savaadaak biida uz priekshu. Es vienkaarshi saku – taas lietas neattiistaas taa, kaa itkaa gribeejaas, lai taas attiistaas… (GALVAA PATURI DOMU – MICROSOFT NETIEK DOMAATS).

  Atbildēt
 51. Metalurgs

  Proveeju no FB izdrukaat HTML dokumentu, kas veidots tikai no DIV absoluutaa modee. Sauksiet mani par perversu tipu, bet shajaa specifiskajaa zinjaa IE ir soli priekshaa. Jautaajums ir – ja ir iespeeja drukaat, vai arii tai nevajadzeetu buut atstraadaatai, lai nerastos iespaids, ka visur, kur ir cm, FB interpretee kaa in?

  Atbildēt
 52. Sem

  tjaa, par Firebird 0.7 – strada ljoti jau nu jauki, bet saaka mans shis viss pasaakums nepatikt tani briidi, kad verot firebirdu valjaa man izmeta divus smukus logus ar kljuudaam par wina un dr. watson kljuudaam, zheel, ka nevar ielikt screenshatu 🙁

  Atbildēt
 53. edc

  par statistikam runājot,
  Kādas Lv avīzes portāla oktobra statistika
  Browser Hits %
  MS Internet Explorer 1621931 98.8 %
  Opera 5909 0.3 %
  Netscape 5683 0.3 %
  Nezināms 3272 0.1 %
  Mozilla 1910 0.1 %
  Firebird 943 0 %
  Diezgan bēdīgi un visdrīzāk, ka citur nav savādāk. Domājams, ka pods.lv savādāk izskatās coolynxa browseru alternatīvu popularizēšanas un portāla diezgan specifiskās publikas dēļ

  Atbildēt
 54. FX

  Hmmm… pamēģināju Mozilla Firebird 0.7.
  Incanti, kāpēc opcijās ir logs Fonts&Colors, ja tajā neko izmainīt nav iespējams?

  Atbildēt
 55. coolynx

  edc: nekaa paardabiska un shausminosha tur nav. sheit vienkaarshi koncentreejas vairaak IT speciaalistu, kas ir gatavi eksperimenteet un paarnjemt jaunaakaas tehnologjijas, lai taalaak taas nodotu vienkarshiem lietotaajiem. tas ir normaali un taa tam ir jaabuut. neviens jau nesaka, ka riit visa pasaule lietos mozillu un buus laimiiga 🙂
  esmu paarliecinaats, ka tikai mozilla browser buus tas uz, ko masveidaa vareetu paariet parastais lietotaajs, bet arii ljoti negribiigi un tikai bakstot un stumdot. bet liidz tam laikam veel ir jaanodzivo.

  Atbildēt
 56. polc

  Nu man tas firebirds nospraaga. Dazhas reizes atveeru – papeetiiju sho to, kas intereseeja, un aizveeru. Kad gribeeju naakamoreiz atveert, tad tikai procesos redzu, ka paraadaas un pazuud un viss. Ne restarts, ne profila dzeeshana ne regjistru tiiriishana un reinstalls nav paliidzeejis.

  Atbildēt
 57. Vaards

  Edc, njaaa… statistika interesanta. Vesels procents “s ljihvoi” jau alternatiivo brouzeru laucinjaa!!! Ak, nabaga mirstoshais eezeliitis… Vot tak “Njesudjba”… Bet vareetu buut, ka pashos labaakajos sudjbas laikos Netskraapis nevareeja lepoties ar tik izcili nozheelojamiem skaitljiem…
  Bet ja nopietnaak – mosh tajaa lapaa paareejiem raada “Best viewed by IE. Please download IE [here], and then come back again…” Un tas barinjsh “pieskaitiito” alternatiivistu kautkaa baigi centushies, lai shamajaa lapaa vareetu paciemoties?
  Kautkaa jau baigi nesaliidzinaamas taas proporcijas sanaakushas…

  Atbildēt
 58. Vaards

  Bet coolynx baigi tiko sev un poda.lv lasiitaajiem astes paceela gaisaa! ;)~ Pashslavinaataajs 😉 Diez, es arii pie shamiem progresiivajiem pieskaitos, vai tikai taads… Ne par teemu iemaldiijies stagnaats… ?
  😉

  Atbildēt
 59. Anonīmais

  2 Vaards Kods tur ir diezgan tīrs un lapa vienlīdz labi rādās gan ēzelī, gan Mozveidīgajos browseros. Pat tajā pašā Nesudjba 4.78 browserī lapa ir apskatāma. Nekādu prasību pret browsera versiju naff.
  P.S. Pac lietoju FireBird un citiem iesaku.

  Atbildēt
 60. Anonīmais

  2 anoniimais, domaajams – EDC…
  Nu es jau esmu saacis pusliidz progresiivi domaat – jau uz kaadiem 49% gatavs atvilkt to firebirdu un pameegjinaat… Bet veel kaadi 2% paarlieciibas pietruukst, lai:
  1.Kachaatu,
  2.Teereetu laiku instaleejot,
  3.Njemtos, gudrojot kapeec neiet tas vai shis,
  4.Pierastu pie taa fiichaam…
  Jo shobriid, piemeeram, vienam manam kompiitim ir nobrukushi sisteemas fonti (shamais striipinjas eezeliitim uz interfeisa raada), tad es taapat zinu kur ir kaadi Tools/Internet options/use proxy server u.c. fiichas… Tad redz Ugunsputnam veel ilgi buus jaanjemas, kameer pieradiishu – gluzhi taapat kaa shobriid nelietoju peles rulliiti, jo visus 5.ieprieksheejos gadus man bija pele bez rulliisha 😛

  Atbildēt
 61. edc

  2 Vards
  te bus 3%
  1.FireBirds nav jainstalē, vienkārši atpako zipu
  2. Spied uz exe un strādā
  3. Visas fīčas(konfigurēšana) pieejamas caur Tools>Options. Manā uztverē tur viss loģiskāk sakārtots, sagrupēts kā Msie

  Atbildēt
 62. SomeGoofy

  Kā lai Thunderbird iestāsta, ka pie starta jāiet uz Inbox folderi?
  OE bija īpašs ķeksis, kurš tā arī pateica – ej ka tur un tur, šeit nava :O(

  Atbildēt
 63. Neonz

  coolynx’am par statiem: neaizmirsti ka Opera defaultaa identificeejas kaa MSIE, un buutiibaa visi man paziistamie taa arii atstaaj (un teiksim www.tvnet.lv tu identificeejoties kaa opera paliec bez css)

  Atbildēt
 64. Hero

  principaa es operu visu laiku turu uz MSIE… blakus tam ko neons teica, ka katram browserim vienkaarshi ir dazhaadi lapu razkladi ir taada lieta ka citaas (reti bet ir) lapaas joprojaam pasaka – eu a ko vajag IE5.0 vai augstaaku …jo citu browseri nesaprot.. bez tam browseri lietoju ne tapeec ka pabljaustiities ka nelietoju MS, bet tapeec ka patieshaam ir eertaak

  Atbildēt
 65. evil_vinny

  Vai kads nevar padalities ar zinashanam, ka piespiest Firebird atvert WMV nevis ka ASCII bet launchojot Media Playeri? Ar “things they left out” pieliku MIME type – nelidz…

  Atbildēt
 66. Karlis

  Interesanti, kaapeec OE, FB, Mozillai un NS7 noteikti jaalien wxp usera profailaa? Un nevar vinjiem pateikt – nelien tur. Jaa, gecko baazeetajiem var pateikt, ka savu profailu jaataisa citaa vietaa, bet taapat kaut kaadi dati paliek uz C:doc&sett\app.data. Kad pielogojies ar citu useri ieksh wxp, atver kaut vai FB, taa taisi atkal jaunu profailu. Nevareeja atstaat izveeles iespeeju darbinaaties kaa vecajam NS 4.7x, kad jebkursh wxp useris dabuu tieshi to pashu NS konfiguraaciju.

  Atbildēt
 67. Skyboy 2 ZBH

  Par favicon.ico : ir taada shtelle, piem ar FireBird man tieshi pirms adreses
  ->| [X] “http://pods.lv” raada smuku maala podinju, arii pat tad, ja adrese nav ieksh bookmarks. Ar IE6 vinsh neraada taas smukaas favicon kas ekstistee vairaakumam portaalu vortaalu. (Buutiibaa IE5/6 vajadzeetu vinjas panjemt, bet nekaa). A vispaar juutos ljoti labi, ka esmu nost no taa 98% tumsonnju bara ;D

  Atbildēt
 68. pacols

  Ja Firebirdam buutu iespeejama taada fiicha kaa “Super Drag Drop”, kaada ir MyIE2, tad arii vareetu saakt domaat par lietoshanu. Varbuut kaads kaut ko taadu ir maniijis?

  Atbildēt
 69. Kaitnieks

  Kuullinuks, es pameegjinaaju to tabbed extensioni, ko ieteici – saaka baigi leeni veerties valjaa, taapeec vaakshu nost.
  Bet citaadi man jau patiik ekvivalenti ar IExploreri, tobish nav vairs zobus jaasakozh. Nu, ok, ir savas nepilniibas, bet IExplorerim atkal citaas vietaas truukumi.

  Atbildēt
 70. Kaitnieks

  Fucksocks, tagad visu laiku veras leeni valjaa. Argh 🙁
  Buus jaaredownloadee laikam. Vai varbuut vinsh visu laiku tik leens bija, bet vakar man uznaaca paarpozitiivisma leekme? Nevar tachu gaidiit vairaakas sekundes, kameer paarluuks atveersies!

  Atbildēt
 71. ndqc

  2 coolynx: driizumaa novilkshu un apskatiishos pac ar savaam aciim par ko tad iisti ir runa. jau aizmirsu kad peedejo reizi biju fb testeejis… 🙂 bet ceriibas mazas jo fb ir laba apetiite uz ram. un tad man vajag pastam arii thunderbird un tas veel eed ram… taa es operaa i browseju i ar mailu straadaaju. bet paluureet uz ugunsputnu darbiibaa nenaaks par skaadi 🙂

  Atbildēt
 72. Grrr

  >>> Tā kā man ar lejupielādes ātrumiem ir galīgi švaki un nav ne mazākās vēlmes un galvenais laika, lai auklētos ar tiem,
  Ak tad shells nerubī gan? 🙂

  Atbildēt
 73. WiLD

  sorry par offtopic, bet kaads nevar pateikt kas pa vainu ka peekshnji 3iem no 5iem cilveekiem kas caur hubu ir piesleegti vienam mdsl`am , ir saacis neiet nets. pirmaa doma ka kautkaads viiruss bet, NAV`s neko neatrod, varbuut pats apollo kautko piegriezis… pirms saakt paarinstaleet visus kompjus labpraat uzzinaatu ko citi par to domaaa.

  Atbildēt
 74. ZBH

  2 Vaards : nu par to Es nevinaa briidii neesmu teicis, ka M$ ir izdomaajis elektriibu, procesoru, datoru, HTML, XML, u.c. Un arii par to neiet runa vai shamie to reklamee, sponsoree, ar varu piespiezh lietot vai kaa savaadaak biida uz priekshu., a tiesaak par to biidiisan – izlas ka pats sav koment aizaizvakar preciiz 15:00. kaut vai otraas rindkops pirmo teikum.
  2 edc : ja mees apstiitos uz Latvijaa registreeto autinj statistik, drosvien sanaakt, ka vislabaakaa mashiin iraid VW Golf 🙂 a AutoExotica klaasts – tas tikai taa, specifisks publiks deel 🙂
  par statistik turpinot (speciaal Vaardam) – ap gad edak 1995.-1996. populaaraakaa mashiin biij Ford Sierra. kur tagad siervaagj armaad? Audi100 tomeer izraadaas labaak, ne? izlaidum gads ta lielai dalai viens un tas pats.
  2 Skyboy : nee nu, Firebirdaa es to favicon redz, a vot uz IE nesanaac. o tom i voplj.
  2 usver : pesec fiich 🙂
  2 Anoniimais 17:02 : man iraid netiiksm pret nedabeigtaam (ne jau fiich zinaa) shared libraries. tad jau labaak static un miers.
  2 ndqc : ieprovee pastam Sylpheed stable branch un Sylpheed Claws – tipa dev 🙂

  Atbildēt
 75. PoRToSS

  Atljaushos izteikt savu subjektiivo viedokli.
  Pirmkaart seezhu uz taada verkja kaa celeron 333, 256mb ram. Man firebird pie lielaakaa izmeera lapas laadeeshanas saak ilgi domaat un tam saak paraadiities uzkaarshanaas simptomi. Skinu kraatuvee neatradu primitiivu skinu kursh neradiitu manii sajuutu, ka brauzeris bremzee. Atshkjiriibaa no IE kursh ielaadeejas sekunzhu desmitdalju laikaa ugunsputns laadeejas ilgaak. Arii rakstot sho komentaaru ugunsputns minimaali piebremzee.
  Vieniigais pluss kuru es saskatiiju shajaa produktaa ir tas, ka lapas tiktieshaam laadeejas ljoti aatri.
  Bet tomeer es izveelos IE.

  Atbildēt
 76. Vaards

  2 ZBH:
  a)
  izlas ka pats sav koment aizaizvakar preciiz 15:00. kaut vai otraas rindkops pirmo teikum Oh, Tu gan mums centiigs – visas diskusijas paturi praataa 😉 Bet izlasot to rindkopu, nemaniiju, ka buutu teicis ko par M$ tieshu liidzdaliibu www risinaajumu izstraadee… Driizaaak pamaniiju, ka esmu piekritis apgalvojumam – M$ ar niekiem nenjemas.
  Tameejam citeetajam komentaaram galvenaa doma bija skaidrojums par Bila biznesa ideju – vinjsh, kopaa ar pudelsbraali Paulu bija izlasiijushi par kautkaada cita kantoriisha centieniem uztaisiit mikroprocesoru (prieksh kalkulatora – tanii laikaa jau bija gigantiskas darba stacijas, kuraam OS, vai kaa nu to softu sauc, rakstiija tie pashi kantori, kas tos tranzistora verkjus bija taisiijushi).
  Tad nu shiem diviem keksiem radaas doma, ka vinji vareetu nevis seedeet un njemties uz taas darba stacijas, ko Bilam vinja maaminja bija nopirkusi (ljimonu vai paaris $ maksaaja), bet gan ar laiku vareetu meegjinaat rakstiit softu prieksh taadiem individuaaliem procesoriem.
  Izradijaas, ka ideja nebija kljuudaina – un beigu beigas IBM u.c. kantori izdomaaja sho pakalpojumu no shamiem pirkt…
  Kaa rezultaataa arii daudziem no sheit seeedohshiem komenteetaajiem darbs ir… Jo neba katrs “vaards” rakstiis sev OS, kautkaadaa Fortranaa programmees statistikas programmas, lai normaalo sadaliijumu reekjinaatu, un pat www sev netaisiis – Bila ideja izraadijaas noderiiga daudziem 😉
  un w3c vispaar saaka rullet kaadaa gadaa `89-tajaa… Es runaaju par to baazi, kas shamiem bija nepiecieshama lai rulletu.
  P.S. w3c shefs 10.gadus (!) braukaaja ar otro golfinju.
  b)
  Par tiem auto runaajot… neesi korekts…
  A vot fordinji man nekad nav patikushi… Tapeec pareizi uzmineeji – braucu ar Audi 100 jau gadiem 🙂
  IE un FB cenas ir vienaadas (abi “per free”), bet jauns Audi 100 maksaaja kudish daargaak nekaa Ford Sierra. Turklaat arii klases nav saliidzinaamas – Audi 100 pieskaitaas pie paaris klases augstaaka auto nekaa fordinjsh sierra. Turpretim FB ir vienkaarshi brouzeris, ko tu vari pieskruuveet savam datoram, taapatas kaa moskvicham porsche stuuri.

  Atbildēt
 77. ZBH

  2 Vaards : Es nevinaa briidii neesmu teicis, ka M$ ir izdomaajis elektriibu, procesoru, datoru, HTML, XML, u.c. Un arii par to neiet runa vai shamie to reklamee, sponsoree, ar varu piespiezh lietot vai kaa savaadaak biida uz priekshu.
  ja jau izejam uz demagogij, tad es ar. zem u.c. palien viss, ko vien es grib tur pabaazt.
  M$ + IBM veestur peec daudziem citiem avotiem biij biki citaadaak, nu tev i fantaazijs. un Fuckintosh vienalg biij aatraak, seedeet vis draudziig un developeet prieks taa.
  veel atlausos nociteet. un w3c vispaar saaka rullet kaadaa gadaa `89-tajaa… Es runaaju par to baazi, kas shamiem bija nepiecieshama lai rulletu.
  man atgadinaat preciiz laik un viet par diviem unixoiidiem, ko tu pats piemineej ne paaraak sen, vai pats acereesies? uz ka baazs ta www 1989. rulleej? nu nosauc man x86 OS, kur tolaik to nodrosinaaj. man cho to lieks, ka lielaakaa dal taa briiz www lietotaaj seedeej IBM meinfreimos, kuriem ar M$ imo tolaik nebiij nekaad sakar, un tamliidziigos.
  Stiivens Hokings braukaa ar invaliid ratiniem jau vairaaks gad desmits 🙂 Golfs vinam neir – tur ratins nevar ielikt 🙂
  kas biij nekorekts manaa tekstaa par autinjiem? sk. shitaa post pirmo man teikum.
  es nezinaaj, ka tie Ford Sierra un Audi 100, kas Latvijaa biij un iraid, biij pirkt jaun, man cho to likaas, ka lietot. taa lab lietot. tajaa briidii kluust pilniig po, kas kam pieskaitas, jo lietot shirpotreb auto cens, par kuraam peerk, te veidojs peec pavisam citaadiem kriteerijiem.

  Atbildēt
 78. Anonīmais

  Man piemeeram ir aciimredzamas probleemas ar scrollbariem- vinju nau… nekur un pat pie options nevar izveidoties drop down menu tjipa klikshkjini virsuu a nekas nenotiek. .. veco versiju sazipoju un nometu citur lai nemaisaas ir kaadi ieteikumi kaa salabot?

  Atbildēt
 79. Vaards

  2 ZBH:
  1. A man apnika njemties ar jautaajumu, kas bija pirmais – vista vai ola. Jebkuraa gadiijumaa tur var tikai tukshi pamuldeet ikviens, kam nav slinkums.
  2a. Stiivenam Hokingam sakars ar www izgudroshanu ir tikpat liels, kaa manai vecmaaminjai ar pods.lv komentaaru rakstiishanu. Stiivens Hokings ir teoreetiskaas fizikas profesors, kas sarakstiijis bestsellerus shajaa jomaa. Pirmaa populaara graamatinja bija “Iisi par visuma veesturi”, kuraa apluukoti visaadi interesanti pienjeemumi par teoreetiskaas fizikas jautaajumiem attieciibaa uz visumu, gaismas aatrumu, relativitaates teoriju u.c. Otraa graamatinja, kas tulkota latvieshu valodaa, shobriid meetaajas graamatniicu plauktos par ~9.Ls, saucas – “Universe in a nutshell” (latviski laikam bija – Visums rieksta chaumalaa, varbuut savaadaak). Un shamais fizikas speciaalists patiesiibaa arii ar invaliida ratiem brauc tikai tad, ja kaads tos stumj.
  2b. Interneta izgudrotaajs top saukts savaadaakaa vaardaa – Tims Berners-Lee. Lai arii vinjam ir zinaama saistiiba ar Stiivenu Hokingu (abi ir njeemushies ar fiziku, abi ir bijushi saistiibaa ar Oksfordas universitaati – jo shii iestaade savu brendu uztur, vienmeer ap sevi savaacot katra laikmeta un jomas izcilaakas personiibas, kur muusu varonis, iistenais Interneta izgudrotaajs, ir shameejaa skolaa pat maaciijies).
  3. Un ja tie audi un fordi ir lietoti iegadiijushies Latvijaa, tad ZBH k-gam veeljovairaak vaijdzeetu ieklausiities Vaarda vaardos, un shie viedie Vaarda vaardi skan shaadi: Jo shirpotrebs ir ekskluziivaaks, jo vinjam leenaak kriitas cena. Tas ir divu faktoru deelj – maarketings, kur prestizhaaks brends savu veertiibu tik aatri nezaudee, un arii tas, ka lielaakas klases & ekskluziivaaka brenda auto tiek razhots ar lielaaku paliekosho resursu. Veinkaarshaak izsakoties – peec piecu gadu darba muuzha mazas klases japaaniitis buus gandriiz nelietojams, kameer daudz lielaaks audi 100 buus veel gana lietojams. Ja netici, tad atrodi uz ielas kaadu fordinju un kaadu audi 100, paskraapee abus ar naglinju, un redzeesi, ka audi virsbuuve ir cinkota – peec 10.gadiem shamaa veel buus pilniigs idjealnjiks…
  Taapat ar brouzeriem… IE arii ir cinkota virsbuuve – nav katru nedeelju jaamaina versijas nosaukums 😛

  Atbildēt
 80. anti ZBH

  ZBH kungam:
  Ak tad atvērāt pirmo reizi mūžā latviešu gramatikas grāmatu? Tā jau saka, kas grib, tas var. Gan jau iemācīsim Jūs mīlēt Raini!
  Nav brīnums, ka LAKA no Jūsu palīdzības dokumentu veidošanā pieklājīgi atteicās. Neviens taču negrib kļūt par apsmieklu!
  Izrādās, ZBH kungs mums liels auto spečuks? Nu tad ejiet, ejiet, uz tematiskajām web vietam (lai neteiktu rupjāk).

  Atbildēt
 81. anti ZBH

  2 ZBH:
  hint: atrodi manā iepriekšējā postā kļūdas, un tā skaļāk pabļausties par tām (piemini arī pūr-istus un lād-istus), varbūt baļķis Jūsu acī mazāk spiedīs :o)

  Atbildēt
 82. Vaards

  2 anti ZBH
  Muti ciet!
  Vai arii runaa par teemu. Auto sheit ir saliidzinaats ar brouzeri, tapeec var arii par tiem papljaapaat, lai labaak saprastu IE vai FB paaraakumu/nepaaraakumu. Un lai par tiem papljaapaatu, vispirsm jaanoskaidro vai ir korekti saliidzinaat automobiiljus, to novecoshanos, cenu izmainjas ar brouzeriem… Jo man driizaak patiktu brouzeri saliidzinaat ar ekskavatoru. Labaak piemeerots verkjis informaacijas rakshanai.

  Atbildēt
 83. Smejmoon

  2 anti ZBH: maacies, maacies un veelreiz maacies, valodinju, trolliit 🙂
  2 ZBHnepabeigtas shared libraries, tas par konkreeto gacko?

  Atbildēt
 84. anti ZBH

  2 Vārds:
  Ejat Repšes kunga pēdās? Atradies gudrinieks- auto salīdzinās ar browseri! Tēlainais domātājs, redziet! Pats runājiet par tēmu, nevis gvelziet par autiņiem!

  Atbildēt
 85. Vaards

  2 anti ZBH,
  Es tagad klusiibaa domaaju – a kur coolynx skataas, tobish agraak nebiiju pamaniijis lapas apakshaa ierakstu, kursh saakas ar vaardinju “Solis”…
  Bet no otras puses – vai esi kaadu normaalu domu arii izteicis, jebshu visa Tava doma jau nickneimaa izteikta ?

  Atbildēt
 86. coolynx

  Vaards: tas paraadiijaas paaris dienas atpakalj. lai peec tam neraudaatu, ka paliksiet aiz borta. tieshi domaaju mosh pabanot kaartiibas labat. 🙂 bik pieriebusies taa njemtne. bet no otras puses arii ceert aci ta galotn’ nedabeigshan.

  Atbildēt
 87. Vaards

  Samierinies un pierodi pie galotns noraushans sindrom. Ja man atminja nevilj, tad ZBH bija no Tukuma, bet Tukums ir Zemgalee – taapat kaa Jelgava un Aizkraukle… Savukaart, Zemgalee vairaak taa tendence uz Latgalisku un Lietuvisku runaashanu, ar paarmeeriigu galotnes lociishanu… Taadejaadi secinam, ka cilveekam taa ir nevis attieciigaa dialekta iipatniiba, bet iedzimta gariiga kaite – un par gariigaam cilveeku slimiibaam smieties vai kaa savaadaak neetiski iztureeties buutu visai nesmuki… Mees tachu nenjirgaajamies, ja kaads ar kuru mees runaajam, mocaas un rausta valodu – mums pat sirdsapzinja taadu domu nepieljauj. To dereetu njemt veeraa arii cilveekam ar pseidoniimu “anti ZBH”…

  Atbildēt
 88. anti ZBH

  OK. Lai paliek ZBH, ka saka, kupri tikai kaps izārstēs (daudz baltu dieniņu, ZBH). Bet nu tauta, nevajag pļāpāt par auto, ja runa ir par pārlūkprogrammām!

  Atbildēt
 89. anti ZBH

  2 Vārds: nevēlos izteikt savas domas vietā, ko apgānījis ZBH ar savu izlikšanos, ka nemāk normāli rakstīt- stilotājs nelaimīgais. Te, kā skatos, tautai patīk analoģijas- te būs vēl viena. Izteikt savas domas vietā, kur tās izsaka ZBH savā “valodiņā”, būtu tas pats, kas mēģināt izjust ziedu smaržu stāvot līdz viduklim kanalizācijas notekūdeņos.

  Atbildēt
 90. Vaards

  2 anti ZBH
  Izteikt savas domas vietā, kur tās izsaka ZBH savā “valodiņā” , domaaju, ka vareetu arii cieniijamais anti ZBH sho njemt veeraa un vairs savas domas neizteikt ;)?
  Taa jau ir ar taam pukjeem. Katrs analogjijas piemeklee atbilstoshi savai pieredzei un zinaashanaam.

  Atbildēt
 91. edc

  2 Vaards, anti ZBH
  Ticiet man ZBH onlainā runā normāli un garīgās problēmas arī nav novērotas. Kāpēc cilvēks nevar rakstīt kā viņam tīk? Galugalā vai transiliterācija izskatās labāk?

  Atbildēt
 92. Sm

  Tukums ir Kurzemee. Liibiskajaas izloksnees, galotnju noraushan ir prast liet. Principaa jau latvieshi runaajot rauj galotnes, tikai to pamana tikai pierakstaa. Paprasiet kaadam aarzeniekam. 🙂
  2 coolynx: Man te sveshumaa leena truba, ilgi jaagaida, kameer atnaak. Tabulu dizains attieciigi piespiezh skatiities uz baneri, kameer neatnaak otra tabula paareejais. Tas nu taa. Mosh topiks.

  Atbildēt
 93. anti ZBH

  2 edc Tad jautājums paliek atklāts- ja ZBH dzīvē runā normāli, tad kāpēc viņš tāpat neraksta šeit (un citur, bet tas nu tā)? Un ar translitu šim nav nekāda sakara- to lieto tie, kas dažadu iemeslu dēļ nevar lietot latviešu valodas burtus, tādus kā ‘ā’, ‘č’ un citus. Protams, ja ir iespēja rastīt latviešu valodas speciālos burtus, tad translita izmantošana ir elementāra līkrocība.
  Lai būtu topiks, atgādināšu, ka Mozilla Firebird atbalsta latviešu valoas burtu attēlošanu un ievadīšanu!

  Atbildēt
 94. Vaards

  2 SM
  Taa Tev tikai liekas… Taa bija kaadreiz.
  par cik pats esmu no tukuma rajona, tad zinu, ka peedeejaa desmitgadee tas viss ir viens kaartiigs Zemgales pasaakums 😉 Paskaties Telekoma telefonu graamatu – tur Tukums buus ietverts pie Zemgales 🙂

  Atbildēt
 95. karuuzo

  %$#&@ Nu galiigi tas ugunputns izbesiija. Tas, ka vienreiz sakaavaas ar mozillu un pazuda history, es veel pienjeemu, bet uzliekot jauno (0.7) ugunsputnu probleemas saakaas arii ar aadaam. Kursh var pateikt, kaa noreseteet ugunsputna profailu, jo shobriid tas ir galiigi neejosh.
  m

  Atbildēt
 96. ZBH

  2 Vaards : w3c duuzim ar autoindustrij sakars preciiz tikpat. tas, kaad mashiin vins havo, nenoraad uz to, vai taa iraid labaakaa pasaulee. btw, Hokingam ratin vismaz kaadreiz biij elektriskie (kad vins veel vareej kaut vien pirkst pakustinaat).
  taviem diezvaiviedajiem vaardiem elementaars gadiijums paardomaam – man reiz piedaavaaj ekskluziiv divsotak par smiekliig neekskluziiv cen. iemesls viens – ekskluziiv rij benz.
  iedo sav simto, es to labpraat paskraapes ar naglin test peec:) baidos, ka es iru redzeejs pietiekos daudz simtos, kur izlaist gados, kuros veel necinkoj, taa ka akal tu ar sav maksimaalism.
  btw, par Tukum kaa taad nedaudz nepreciiz, bet pietiekam. visiem zinaat katr pagast buut par daudz prasiits, taa ka es prieksstatam vien rajon centr nosauc. galotns lociisan Zemgalee? kuraa taas pusee, a? neir jau Zemgal taads homogeens nostuurs, zinies. blin, riidziniek, Ventspil un Liepaaj ar par baig radnieciigaam visaadaa zinaa uzskataat.
  2 antins : patiesiib iekod kaulaa? ar interpunkcij tev ar taa ne paaraak spiidos sastaav.
  2 Smejmoon : es par tendenc kaa taad. ja nopietn, man iraid aizdoms uz kaukaa realizaacijs memliikum.
  2 edc : onlainaa bezpatskan galotns vienkaars nedzird, ja neieklausaas. ja ar pirkst noraadiit, uzreiz pamaniit.
  2 Sm : Zemgalee, veciit, Zemgalee. kops Ulman laikiem az minimum.
  2 * : a ko mees taa nesatraucamies par sux un progzaam, par visaadiem “mosh” ij nerunaajot? baljkjvedeej valods list, ibio :E

  Atbildēt
 97. Skyboy

  o johaidii, ku smuks fleiminsh. lai gan pedeejos komentus jau lasiiju ar aatrlasiishanas metodi. kautkaa dzilji po kaada kuram gramatika, galotnes, interpunkcija, rusicismi un anglicismi, ka tik var saprast un ir sakariiga doma iekshaa.
  A I-exploreri es naakamreiz atveershu tad, kad atradiishu pirmo saitu, kas nekorekti raadaas mozillaa.
  P.S. – Firebird veel viena labaa fiicha – lapa uz leju skroleejaas much more smoother (nez kaa lai latviski to..) nekaa IE. Tuulinj jau man atkal kaads breeks, ka IE vajag tikai aiziet uz tiem un tiem setingiem, iekekseet to un to, un arii viss buus bumbaas, bet man labaak patiik ka labas fiichas ir aktivizeetas defaultaa ;P
  Stay posi.

  Atbildēt
 98. Skyboy

  ok, ka ja ta jau, lai iet offtopiks
  par valodinju: Protams, gribeetos jau runaat tiiri un lamaaties suliigi latviski, bet ko dariit ka muusu ir tikmaz un ka n-tie iebruceeji, apspiedeeji un okupanti muusu valodinju ir taa izvarojushi. Piem. krievu valoda ir 100x bagaataaka par muuseejo, un nav jaasaspringst, lai saprastu kaapeec.

  Atbildēt
 99. Skyboy 2 /dev/null

  nju nez, mosh mani tur augshaa ir ieceelushi sveeto kaartaa, bet man tur viss straadaa, un pat atveraas aatraak nekaa IE =]

  Atbildēt
 100. /dev/null

  SkyBoy: bet tas shoreiz ir deelj liiki uztaisiitaas lapas. Nesen uzraavos veel uz viena taada liiki taisiitsa .lv saita. Kaut kaads interneta veikals tas bija. Firebird 0.6.1 un Mozilla 1.4 raadiija galiigi shkjiibi un nekas nestraadaaja.
  coolynx: Nevajadzeetu savaakt vienkopus linkus uz shitaadaam kakaam?

  Atbildēt
 101. nja

  kaads pasviediet luuc hintu kaa (un vai) var piedabuut lai FireBirds ver valjaa *.PDFus.
  izgoogleejos jau, nesanaaca neko atrast.

  Atbildēt
 102. f.t.w.

  wow, nju i lido shamais ugunsputnelis, 6taa opera,liidz shim aatraakais uz man niikuliigdzelzha dodas pensijaa. respect 🙂 itkaa 20+rama rij abet nejuutaas

  Atbildēt
 103. Vaards

  Aizejam uz google.lv, ievadam “suzuki vitara” (bez peedinjaam) un skatamies informaaciju pirmajaa linkaa par to, kas visbiezhaak tiek atrasts…

  Atbildēt
 104. rxc

  atpakoju to zipu, ieksh viena foldera…
  nu palaizhu to exi, un nekas nekotiek
  tip – paraada, ka kautko domaa un neko…
  nu taaa:)

  Atbildēt
 105. coolynx

  rxc: izklausaas peec magjijas. ir gadiijies, ka pie lielas noslodzes un piedziitas atminjas fb var arii neatveerties… nezinu.

  Atbildēt
 106. Xesssssss

  Mozilla – normaals browseris, except viena lieta. Man chota nelaadeejas scriptu plugini, shockwave flash iet, viss ok, bet tikko eju kaadaa chataa, taa uz nick lodzinja, kur ir vajadziigs java plugins nekas neiet. Man jums ir luugums, pasakiet, kur es jop… varu dabuut pluginus mozilla firebird?

  Atbildēt
 107. Ozz

  Man taa pati xnja ir ar meedijapleijeri ,jams neparko nav piedbonams mazilaa .asf .wmw muuvijus speeleet.Un galvenaa probleema i taa ka man NT staav virsuu,kura tikai kaadu vienu meedijapleijeri suportee,un kaa par nerazhu to,priex kura mozilaa nav plugina.8P

  Atbildēt
 108. kalnietis

  dazhas dienas palietoju operu … nez man likaas kaukaa ka dikti bremziiga jamaa.. bremzeeja tajaa briidii kad jaunu logu veer valjaa.. atgriezos pie firebird.. vispaa tjipa jauna versija ira .. 0,7+

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *