Cienājamie damas un kuņģi!

Šis teksts jau pirms kāda gada klīda pa internetu, bet tā kā kolēģe nevaldāmi rēca un pārsūtot šo tekstu pārējiem viss ofiss vārtījās pa zemi, tad es vienkārši nenoturējos un iepostoju podā.

Teksts ir nežēlīgi labs, bet lūdzams iesēsties stabili krēslos un palikt tālāk visus asos priekšmetus un karstās tējas vai kafijas.

Te vēl viens pilnīgi reāls iesniegums arī tik pat jautrs. Katram gadījumam iepostoju, lai būtu.

Ja esam sagatavojušies, tad var lasīt tālāk, bet es brīdināju 🙂

Es bušu stastīt par savs darbs un brivs laiks. Man ir berni un virs, tapec man ir mazs laiks. Es macos un stradaju uz fabrikas. Mes taisam aukles un diegs no šķiedra. Berniem patik speļeties. Viņi piesien aukli starp divi kreslu kajam un lec viņai pari. Mums ir ari darziņš ar pieciem sotķiem. Tur aug bieši, pupi, zirņi un citi. Pagajuša vasara kaut kas nozaģēja musu zemeņus.

Mans virs ir policists. Katra diena viņš stav uz ceļiem un prasa šoferi apstaties un radīt dokumentus. Berni iet uz darzu. Audzetaja maca viņus pa latviski.

Driz es beigšu universitatu un mums bus svinigs izlaidibas akts. Šis gads no musu grupas izlaižas divi zeņi un četri meiteņi. Es šušu jauna balta kleita. Manai masai bus tada pati kazas kleita, kad viņa vasra bus preceties. Man tagad ir vairak nauda. Vecmamiņa man iedeva krajkasu ar naudi. Viņa ir cūka ar caurumu galva, kur naudi sviež. Ari virs labi pelni. Viņš pin no kluģiem dažadi lieti. Ar pišanu viņš aizņemas jau daudzi gadi. Par to viņš dabu nauda. Man patik adit un tamboret. To es var darīt ar aizslēgtam acīm. Bralis strada Tjumenī. Viņš ir ģeologs un mekļej nafti. Viņš arī sūkā nafti no urbuma.

Mes ari atpušamies. Man patik muzika un baļets. Mana draudzene ir klavierniece un mes ar viņu Doma baznica klausījām orgānu muziku. Jermaks speļēja labi. Visi viņa dveseļa speķi aiziet uz muziku. Visi ļaudi pec koncerta skaļi sita plauktus. Baļetā es redzeju Zitu Ersu. Uz skatuves viņa radīja divi teļi kopā ar Liepu. Viņa ir izdevīga baļerina un es to varu aplecinat.

Aizgajis gads mes bijam Sigulda. Tur ir skaisti vieti un es biju uzbrinita par to. Latvija ir daudz skaistu vecu pīļu un viena ir Turaide. Siguldas parka ir vel tilts, kas buts sataisits no neskaitamam dēlēm. Parasti atpušoties mes braucam ar mašini. Berni ir mazi, tapec virs sed priekšā aiz stūra, bet mes ar dēli un meitu viņam pakaļa. Mes parasti apstaties pļavā, pinam vainaģi no pūķiem un maucam uz galva. Mes ejam ari pariešanā ar kajām. Bernus mes atvieglinām, jo viņi neko nenesā ne rokā, ne uz mugura.

Visbiežāk atpušoties mes braucam uz Jurmala vai Piga. Jurmālā man patik staiguļot basiem kajiem pa smiltu kapiem un skatit, kā jurā peldas daudzi kuģi. Est mes parasti ejam uz restaranu, jo tur ir daudz garšigas ēdes. Man patik varita mele, bezpeņa placeniši un uzputīgs krejums ar cukuru. Ja laiks ir labs, mes ejam aizdedzinaties uz pludmalu, bet ja ir apmācījies, tad braucam uz vilciena Rigā. Dažreiz mes braukalejam ar lauvam pa Kišezeru.

Rudeni mes ejam uz mežu aiz senes un ogas. Ja list liets, tad pēc caurejas pa mežu mes visi esam slapņi. Rudeni braukt ar mašinu gruti, jo ceļi dubļojas.

36 thoughts on “Cienājamie damas un kuņģi!

 1. Uibis

  Bija vēl viens tāds:
  “Diskotēkā mēs GEJOJĀM” – nu kā gan krievu valodā izskatās mazais “d” – vai tad nav “g”

  Atbildēt
 2. coolynx

  K|NG: iesniegums ir 100% reaals, jo cilveeks, kas atsuutiija ir tureejis rokaas kopiju no origjinaala. peec tam vinjsh to ieskaneeja un palaida tiiklaa. toreiz veel bee bee brokastiis tas tika palaists 🙂

  Atbildēt
 3. skol

  Kapēc par šo ir jāsmejās?!? Nu cilvēks mēģina rakstīt latviski, bet tas taču ir tikai labi! Nu ka veči, sameklējiet savus skolas gadu sacerējumus vācu valodā… Tur būs, kas ļoti līdzīgs. OK, iesniegums pats par sevi ir šizis, bet šis sacerējums… Ok, labi, jocīgs tas teksts ir, bet… uz sevi paskatieties…

  Atbildēt
 4. ZBH

  Tie naturaalistu sacereejum taad izstaas imho vien iemesl peec – sie rakst aptuven taa, kaa dzird, rakstiit latvies vaard sie neir redzeejus. Sitaa naselenije vad dziesm ar biij pierakstiijus tipa “ruuktu ruuktas atsperes lej”. Zeel, ka nenospiedu toreiz to tekst, labais biij.

  Atbildēt
 5. eyeless

  kur bija jaasmejaas? godiigi sakot redzu 1x.. sviessc wispar.. seja mana pat pa milimetru nepakustejas smaida virzienaa… btw neticaas ka originaals jo tur dazhas kljuudas ir taa… nu chista war pateikt ka uzspeeleetas

  Atbildēt
 6. kdr

  nu vechi dators juus i piebeidzis- vai ta vairs nevarat pasmaidiit.. ir tak reaali reeciigs pasaakums (ne jau viss ir jaauztver kaa boolean funkcija- smiekliigs vai nee)

  Atbildēt
 7. Sarky

  Nu shis teksts uztverams kaa humoreska (t.i – nav dokumentaals), tas ir aciimredzams. Tas iesniegums gan laikam ir reaals 🙂
  Bet nu, ja jau jokojamies tad uzrakstiishu she tekstu no kaadas sludinaajuma lapinjas, kas mana daudzstaavu maajaa kaapnjutelpaa savulaik bij izliimeeta, un kuru saglabaaju:
  Starptautiska kompānijā piedāvā,
  Papildu Izpeļņa
  patā pelnigs
  veids bussinesa miera, tai skaitā
  Internetu
  -brīvai laika-
  -majās-
  -jūsū ofisā-

  un taalaak telefona numurs.:)Laikam gandriiz vai vareetu riikot konkursu par praciizaako domas sapratni – vismaz man vajadzeeja izlasiit krievisko teksta variantu, kas seko zemāk, lai nekljuudiigi saprastu, kas tur domaats 🙂

  Atbildēt
 8. andza

  Nav par ko smieties. Kad man biblenee bija jaapasuuta graamata slaavu valodaa, nemaaceeju pasuutiijumu laagaa krievu burtiem uzrakstiit. peedeejo reizi krieviski rakstiiju pirms gadiem pieciem. naacaas vienai krievu meitenei paprasiit, lai uzraksta. 🙂

  Atbildēt
 9. MacDemon

  *OFFTOPIC* – Tjipo nav mums elektriibas 🙂 – iebridu inboxaa nochekot vienu no saviem mailiem un ieraudziiju shaadu jauku pazinjojumu anglju valodaa !!! inboxa bilde vai arii pats inbox, ja veel tur kaukas ir !

  Atbildēt
 10. nowma

  Nu iisti labi nav reekt par slimiem cliveekiem !!! kaadrezi jums panesiisies shiberis ciet tad par jums kaa reeks ??? un no taa nav nevien pasargaats !!!! Esmu sakaries ka tuvs cilveeks nojudzas un tas nu tiesham nav patiikami ticiet man !!!

  Atbildēt
 11. Up

  Ну и где смеяться? Наша училка по русской литературе тоже для смеха зачитывала нам сочинения латышских детей, у которых преподавал а русский язык. Это тоже было очень смешно, и тоже очень глупо.Видимо говорит об уровне умственног о развития… того кто смеется.

  Atbildēt
 12. coolynx

  Up: tur jau tā lieta, ka par cilvēkiem, kas mācās svešvalodu neviens nesmejas, bet smejas par tiem tekstiem, kas ir uzrakstīti kļūdaini izveidojot pavisam citu nozīmi. Tu pats raksti, ka jums literatūras skolotāja lasīja priekšā tekstus, kas bija kļūdaini uzrakstīti un tie šķita smieklīgi. Tad kāpēc tev tas šķiet muļķīgi un vēl vairāk – aizvaino?
  Muļķīgi un nepieklājīgi būtu gadījumā, ja jūsu skolotāja būtu lasījusi priekšā tekstus nosaucot vārdu un uzvārdu cilvēkiem, kas ir tos sarakstījuši uzsverot kādas kļūdas viņi ir ielaiduši.
  Joki pēc būtības ir stulbi, muļķīgi, rupji, politiski, bērnišķīgi utt., bet tikai tāpēc tie nekļūs mazāk smieklīgi. Vienīgā atšķirība ir tā kā šos jokus uztver cilvēki – vieni saprot, bet citi nē.

  Atšķirībā no dažiem komentētājiem es neesmu liekulis un smejos par lietām, kas man šķiet smieklīgas. Ja man šo tekstu nolasītu pats autors, es arī smietos, bet izskaidrotu, kas ir uzrakstīts nepareizi un ko tas nozīmē un kāpēc tas man šķiet smieklīgi.

  Es neciešu liekuļus, jo viņi nekad nerunā to ko viņi domā, bet gan to ko citi gribētu, lai viņi saka un tu nekad nezini, kas viņiem ir padomā. Tādiem cilvēkiem nekad nedrīkst pagriezt muguru, jo viņi neminstinoties tevi nodos un pievils. Diemžēl tāda ir mūsu sabiedrības lielākā daļa un ar to ir jāsadzīvo.
  Tā teikt tuvojamies Eiropas Savienībai un sagatavojam liekuļu maskas, ne?

  Atbildēt
 13. Freeco2k

  Eu, nu beidziet pleesties! Jaa texts ir reaals. Lai tak tas cilveks maacaas latviski, bet kapeec mees nevaram par to bishki uzjautrinaaties. Tas tachu nav aizliegts, veelaak tas cilveks pats par savaam kljuudaam arii pasmiesies… 😉

  Atbildēt
 14. deni2s

  Par to kazu – tas ir reaals teksts. Man liekas, ka par to atgadiijumu pat kaut kaadaa aviizee bij piemineec. Un taas kazas es ar Bulduros esu redzeejis savaam aciim – veel pirms texta. (Veci gan neieveeroju 🙁 )

  Atbildēt
 15. zefirs

  Teksts jau labs 😀 , bet es neticu ka tas ir raxtiits nespeciaali, manupraat vinju kaads ir veel papildus izdailjojis, kameer vinjsh celjoja pa pasauli….

  Atbildēt
 16. visi zin kas esmu!

  texts 100p paarveidots..! Nekad neticeetu ka kauko taadu var uzraxtiit normaali domaajosh Latvijas pilsonis…ES neticu ka shii cilveeka zinaashanas ir tik knapas lai kungu nosauktu par kungji! “Cienājamie damas un kuņģi!” pse…

  Atbildēt
 17. antikrists

  hvz reaals vai nereaals, bet iereekt jau var… zheel taas nabaga kundziites even sametaas… btw briic, eyeless, MacDemon (nezinaaju ka teu ieksh yo.lv lapa), mikyus un BigUgga 😉

  Atbildēt
 18. ASh

  shis teksts tieshaam ir origjinaals, un mans bijushais koleegjis dabuuja veel pamatiigi pa ausiim par to, ka shis teksts aizklejoja internetaa. Vinjam tur nebija jaanonaak, jo koleegjis vinju paraadiija tikai mums. Bet kaukaa tas tika paraadiits veel paaris draugiem ieskaneetaa veidaa, un neticamaaa aatrumaa vinsh aizkliida taalaak.. Taakaa ticiet vai ne, bet vinshs nau ne mainiits, ne safabriceets. Un vispaar, manupraat nau labi vinju atkal kautkur publiceet, jo taas nau lietas par ko visiem buutu jaasmejas.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *