Latvijas Cybersquatteri dzīvo

Cybersquatter latviski varētu improvizēti iztulkot kā domēnu spekulantu jeb cilvēku, kas par nominālo cenu piereģistrē kādu domēna vārdu, kas pēc kāda laika varētu būt pieprasīts vai vienkārši populārs un domājams, ka tam atradīsies bagāts pircējs, kas vēlētos šo domēnu pārpirkt. Ja domēns tiek iepirkts par salīdzinoši niecīgu summu (.com, .net, .org, .info sākot no $15/gadā), tad pārdoti šie domēni jau tiek par summām, kas ir 100 – 100000 reižu lielāks nekā nomināls. Traktoristi var aplūkot šo norādi, ko es kā pirmo atradu google.com meklētājā. Cybersquatting: What It Is and What Can Be Done About It
Par tādiem cilvēkiem jau agrāk biju rakstījis savos iepriekšējos saitos. Šoreiz nepaveicās divām firmām… aaaaaaaand the winneeeeeer iiiiiiss….

Lattelekom un Latnet.info domēnus ir iegādājušies vietējie cybersquatteri ar nolūku uz šo abu firmu rēķina iedzīvoties. Es gan esmu optimists un domāju, ka ne viena ne otra šos domēnus neizpirks. Savukārt, gadījumā, ja kāds no šiem domēniem tiks izmantots nelietīgā veidā, kas varētu apkaunot kompānijas vārdu, tad šis cilvēks varētu tikt notiesāts par tādu darbību. Es gan nezinu nevienu gadījumu, kad Latvijā kāds varētu tikt notiesāts par cybersquattingu, jo šķiet, ka pat šāda likuma mums nav 🙂 Bet ārzemēs ar to cīnās un pat bieži vien samērā veiksmīgi.
.info domēni ir pieejami reģistrācijai jau kādu laiku un tos kā arī daudzus citus var reģistrēt jebkurš, kas to vien vēlas. Lētākais variants, kur piereģistrēt savu domēnu manuprāt ir DirectNIC, kur cenas sākas no $15 un nevis kā citur $35 vai pat vairāk dolāru.
Starp citu, ja nebūtu cybersquatteru, tad iespējams, ka šobrīd jūs neatrastos vis pods.lv, bet gan sērfotu pa sviestu jeb sviests.lv, jo sākumā bija tāda doma iegādāties sviestu. Diemžēl to bija paspējis izdarīt kāds nelietis. Lai gan mierinājumu atradu diezgan ātri, jo izdomāju vienu spārnoto frāzi: “Sviestu var nolaist Podā, bet podu sviestā nolaist būs ļoti grūti” © CooLynX
Bet, ja tā pavisam godīgi, tad pirmais domēns, ko es atļāvos piereģistrēt izmantojot vienu bezmaksas hostingu bija coolynx.com, bet pēc diviem mēnešiem, nesaņemot nekādu informāciju par reģistrācijas gaitu pat elektroniskā veidā, mans noreģistrētais domēns nonāca kaut kāda Kanādiešu piderasa (atvainojos par izteicienu) rokās, ko šis (*#^$# arī noturēja šos divus gadus un pilnīgi neko ar domēnu neizdarīja. Kopš tā laika es vairāk neaizraujos ar sava nika domēnu reģistrācijām (par naudu, jo bezmaksas redirektu man ir kaudze), lai cilvēkiem neradītu nevēlamu interesi ap to.
Šo informāciju par mūsu cybersquatteriem uzzināju no Humar saita, kas jau kādu laiku veiksmīgi darbojas un lēnītēm arī pilnveidojas. Ik pa laikam tur iegriežos un dažreiz šis tas interesants arī parādās. Saits ir krievu valodā, bet domāju, ka tas nebūs šķērslis, jo informācija ir par Latvijas resursiem. Tātad spiežam uz norādes un apmeklējam saitu Humar.

Nedaudz ne par tēmu, bet sērfojot un meklējot informāciju uzrāvos uz šādas norādes, kas ir vienkāršs reklāmas urlis, kas kādam pieskaitīs punktus, bet manu Operu tas vienkārši nokāra ar zilo ekrānu. Tā kā Operas lietotāji sākumā aizver visu lieko un tikai, tad testē.
Opera vienkārši nomirs ar zilo ekrānu!
P.S.
Ar otro reizi man neizdevās nokārt operu…

3 thoughts on “Latvijas Cybersquatteri dzīvo

  1. coolynx

    Iespējams, ka bija vēl kāds papildus faktors, kas izraisīja uzkāršanos.
    Kad pārstartējot datoru palaidu Operu man atvērās saglabātie logi no kuriem pēdējais bija šis URLis nu un tas uzkārās. Un tā kādas 6 x. Bet vēlāk jau pēc kāda laika tas joks vairs neizdevās. Pieļauju domu, ka konkrētās sesijas laiks beidzās un tas joks vairs nestrādā… bet nu fakts kā tāds mani neiepriecināja.

    Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *